Φωτογραφία στην ΑΚΤΟ vs Πανεπιστήμιο Φυσικοθεραπείας

Νεραιδα000

Νεοφερμένος

Η Νεραιδα000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Θα ήθελα απαντήσεις μόνο από όσους γνωρίζουν όντως τι ισχύει παρακαλώ.Γνωριζετε ποια από τις δύο σχολές έχει περισσότερο διάβασμα?Ποια πιστεύετε είναι καλύτερη και γιατί.Για την φυσικοθεραπεία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από ιατρούς αλλά και από πολλούς (οχι ιατρους) ότι δεν πρόκειται για ιδιαίτερα καλού επιπέδου σχολή ( μετρια ως προς το επιπεδο, ΤΕΙ και άλλα τέτοια)..Δηλαδή ένας φυσικοθεραπευτής δεν είναι ιδιαίτερα μορφωμένος η απλά πρόκειται για γνώμες άσχετων? Ευχαριστώ πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαταρχάς δεν έχουν καμία σχέση το ένα με το άλλο.
Περί φυσιοθεραπείας, επειδή τυχαίνει να έχω αρκετούς του κλάδου στον περίγυρό μου, λέγονται συνήθως τα καλύτερα (και όσοι λένε τα αντίθετα που λες επειδή είναι ΤΕΙ, μάλλον δεν ξέρουν την τύφλα του, μιας και δεν υπάρχει αντίστοιχη πανεπιστημιακή σχολή). Είναι ένας κλάδος που σε αντίθεση με τους περισσότερους ιατρικούς και παραϊατρικούς δεν έχει υπερκορεστεί και θα έχει πάντα ζήτηση. Σαφώς και έχει διάβασμα και σαφώς και απαιτεί κόπο και σαφώς μορφώνεσαι (όσο μπορείς να μορφωθείς σε μία σχολή).
Αν δηλαδή ρωτάς αν αξίζει να πας να σπουδάσεις φυσιοθεραπεία, θα σου με τα χίλια.
Τώρα η φωτογραφία στο ΑΚΤΟ πού κολλάει; Αν είναι να το έχεις ως δικλείδα ασφαλείας, καλώς, αν σκέφτεσαι να απορρίψεις το ΤΕΙ βάσει το τι σου λέει ο κάθε τυχάρπαστος για να πας στο ΑΚΤΟ μου ακούγεται λίγο τραγικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεραιδα000

Νεοφερμένος

Η Νεραιδα000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχω περάσει ήδη βασικά..Ήθελα οδοντιατρική πέρασα φυσικοθεραπεία.(τελικά χαίρομαι).Πρωτοετής είμαι και τους 3 πρώτους μήνες για προσωπικούς λόγους έλειπα..Την ΑΚΤΟ την ανέφερα διότι μια κοπέλα, από μια ομάδα ατόμων από το συγγενικό μου περιβάλλον που στις αρχές με είχαν προσβάλλει πολλάκις για τη φυσικοθεραπεια, μου είπε με στόμφο πως έχει πολύ περισσότερο διάβασμα από μένα...Και μιας και για τη σχολή της δεν έχω ιδέα ήθελα να μάθω τι ισχύει γιατί πολλά έχω ακούσει...Ευχαριστώ για την απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω περάσει ήδη βασικά..Ήθελα οδοντιατρική πέρασα φυσικοθεραπεία.(τελικά χαίρομαι).Πρωτοετής είμαι και τους 3 πρώτους μήνες για προσωπικούς λόγους έλειπα..Την ΑΚΤΟ την ανέφερα διότι μια κοπέλα, από μια ομάδα ατόμων από το συγγενικό μου περιβάλλον που στις αρχές με είχαν προσβάλλει πολλάκις για τη φυσικοθεραπεια, μου είπε με στόμφο πως έχει πολύ περισσότερο διάβασμα από μένα...Και μιας και για τη σχολή της δεν έχω ιδέα ήθελα να μάθω τι ισχύει γιατί πολλά έχω ακούσει...Ευχαριστώ για την απάντηση


Χαχαχα εντάξει με συγχωρείς αλλά η γνωστή σου είναι λίγο κομπλεξικούλα…
Να πας στη σχολή σου γιατί είναι πολύ καλή και αν σου αρέσει το αντικείμενο θα τα πας και εξαιρετικά. Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ένας φυσικοθεραπευτής δεν ειναι αμόρφωτος εχει βαθειά γνώσεις ανατομίας και μηχανικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεραιδα000

Νεοφερμένος

Η Νεραιδα000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ, να 'σαι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεραιδα000

Νεοφερμένος

Η Νεραιδα000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ένας φυσικοθεραπευτής δεν ειναι αμόρφωτος εχει βαθειά γνώσεις ανατομίας και μηχανικής.
Και γιατί,αν γνωρίζεις, γράφει μια κοπελα(φοιτήτρια ιατρικής κι αυτή) πως ο φυσικοθεραπευτής δεν έχει θεωρητικό υπόβαθρο και πως κάνει πολλά μεν αλλά δεν γνωρίζει το γιατί.Να σημειώσω δε πως το θέμα για το οποίο έγραφε ήταν η φυσιατρικη ειδικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Μαν μ , η φυσικοθεραπεια εθναι τριτοβαθμια εκπαιδευση ενω το αλλο που λες ειναι μεταδευτεροβαθμια οποτε αμα εισαι τοσο καυλωμενος να πας απλα τα συνδιαζεις , κλαιν , δε κτλβαινω καν γτ υπαρχει το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Και γιατί,αν γνωρίζεις, γράφει μια κοπελα(φοιτήτρια ιατρικής κι αυτή) πως ο φυσικοθεραπευτής δεν έχει θεωρητικό υπόβαθρο και πως κάνει πολλά μεν αλλά δεν γνωρίζει το γιατί.Να σημειώσω δε πως το θέμα για το οποίο έγραφε ήταν η φυσιατρικη ειδικότητα.


Οι φοιτητές ιατρικής δεν έχουν ιδέα τι κάνει ο φυσικοθεραπευτής ειναι όλοι σε ένα ιατρικόκεντρικο γκρουπάκι που ο ιατρός είμαι τα πάντα και οι άλλοι τπτ. Ο φυσικοθεραπευτής εκτός απο ασκήσεις κάνει και αξιολογήσεις με διαφορά σκορ, πρεπει να γνωρίζεις ανατομία, μηχανική του σώματος, αναπτυξιολογια κοκ . Μαθαίνεις και γνωρίζεις κάποια πραγματα καλύτερα απο φοιτητές ιατρικής και γενικα ιατρους.

Φωτογράφος μπορείς να γίνεις χωρίς να πας σε σχολη φυσκικοθεραπευτης όχι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νεραιδα000

Νεοφερμένος

Η Νεραιδα000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι φοιτητές ιατρικής δεν έχουν ιδέα τι κάνει ο φυσικοθεραπευτής ειναι όλοι σε ένα ιατρικόκεντρικο γκρουπάκι που ο ιατρός είμαι τα πάντα και οι άλλοι τπτ. Ο φυσικοθεραπευτής εκτός απο ασκήσεις κάνει και αξιολογήσεις με διαφορά σκορ, πρεπει να γνωρίζεις ανατομία, μηχανική του σώματος, αναπτυξιολογια κοκ . Μαθαίνεις και γνωρίζεις κάποια πραγματα καλύτερα απο φοιτητές ιατρικής και γενικα ιατρους.

Φωτογράφος μπορείς να γίνεις χωρίς να πας σε σχολη φυσκικοθεραπευτης όχι ...
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top