Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,668 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,018 μηνύματα σε 78,339 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 169 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φωτογραφία στην ΑΚΤΟ Vs ΤΕΙ φυσικοθεραπείας

Tzenhh

Νεοφερμένος

H Tzenhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Tzenhh έγραψε: στις 22:14, 06-02-19:

Θα ήθελα απαντήσεις μόνο από όσους γνωρίζουν όντως τι ισχύει παρακαλώ.Γνωριζετε ποια από τις δύο σχολές έχει περισσότερο διάβασμα?Ποια πιστεύετε είναι καλύτερη και γιατί.Για την φυσικοθεραπεία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από ιατρούς αλλά και από πολλούς (οχι ιατρους) ότι δεν πρόκειται για ιδιαίτερα καλού επιπέδου σχολή ( μετρια ως προς το επιπεδο, ΤΕΙ και άλλα τέτοια)..Δηλαδή ένας φυσικοθεραπευτής δεν είναι ιδιαίτερα μορφωμένος η απλά πρόκειται για γνώμες άσχετων? Ευχαριστώ πολυ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 1,000 μηνύματα.

H olivi@ . έγραψε: στις 22:24, 06-02-19:

Kαταρχάς δεν έχουν καμία σχέση το ένα με το άλλο.
Περί φυσιοθεραπείας, επειδή τυχαίνει να έχω αρκετούς του κλάδου στον περίγυρό μου, λέγονται συνήθως τα καλύτερα (και όσοι λένε τα αντίθετα που λες επειδή είναι ΤΕΙ, μάλλον δεν ξέρουν την τύφλα του, μιας και δεν υπάρχει αντίστοιχη πανεπιστημιακή σχολή). Είναι ένας κλάδος που σε αντίθεση με τους περισσότερους ιατρικούς και παραϊατρικούς δεν έχει υπερκορεστεί και θα έχει πάντα ζήτηση. Σαφώς και έχει διάβασμα και σαφώς και απαιτεί κόπο και σαφώς μορφώνεσαι (όσο μπορείς να μορφωθείς σε μία σχολή).
Αν δηλαδή ρωτάς αν αξίζει να πας να σπουδάσεις φυσιοθεραπεία, θα σου με τα χίλια.
Τώρα η φωτογραφία στο ΑΚΤΟ πού κολλάει; Αν είναι να το έχεις ως δικλείδα ασφαλείας, καλώς, αν σκέφτεσαι να απορρίψεις το ΤΕΙ βάσει το τι σου λέει ο κάθε τυχάρπαστος για να πας στο ΑΚΤΟ μου ακούγεται λίγο τραγικό...
1
Παράθεση

Tzenhh

Νεοφερμένος

H Tzenhh έγραψε: στις 22:34, 06-02-19:

Έχω περάσει ήδη βασικά..Ήθελα οδοντιατρική πέρασα φυσικοθεραπεία.(τελικά χαίρομαι).Πρωτοετής είμαι και τους 3 πρώτους μήνες για προσωπικούς λόγους έλειπα..Την ΑΚΤΟ την ανέφερα διότι μια κοπέλα, από μια ομάδα ατόμων από το συγγενικό μου περιβάλλον που στις αρχές με είχαν προσβάλλει πολλάκις για τη φυσικοθεραπεια, μου είπε με στόμφο πως έχει πολύ περισσότερο διάβασμα από μένα...Και μιας και για τη σχολή της δεν έχω ιδέα ήθελα να μάθω τι ισχύει γιατί πολλά έχω ακούσει...Ευχαριστώ για την απάντηση
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 1,000 μηνύματα.

H olivi@ . έγραψε: στις 22:37, 06-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Tzenhh
Έχω περάσει ήδη βασικά..Ήθελα οδοντιατρική πέρασα φυσικοθεραπεία.(τελικά χαίρομαι).Πρωτοετής είμαι και τους 3 πρώτους μήνες για προσωπικούς λόγους έλειπα..Την ΑΚΤΟ την ανέφερα διότι μια κοπέλα, από μια ομάδα ατόμων από το συγγενικό μου περιβάλλον που στις αρχές με είχαν προσβάλλει πολλάκις για τη φυσικοθεραπεια, μου είπε με στόμφο πως έχει πολύ περισσότερο διάβασμα από μένα...Και μιας και για τη σχολή της δεν έχω ιδέα ήθελα να μάθω τι ισχύει γιατί πολλά έχω ακούσει...Ευχαριστώ για την απάντηση

Χαχαχα εντάξει με συγχωρείς αλλά η γνωστή σου είναι λίγο κομπλεξικούλα…
Να πας στη σχολή σου γιατί είναι πολύ καλή και αν σου αρέσει το αντικείμενο θα τα πας και εξαιρετικά. Καλή τύχη!
1
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,005 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:44, 06-02-19:

Ένας φυσικοθεραπευτής δεν ειναι αμόρφωτος εχει βαθειά γνώσεις ανατομίας και μηχανικής.
Παράθεση

Tzenhh

Νεοφερμένος

H Tzenhh έγραψε: στις 22:49, 06-02-19:

Ευχαριστώ, να 'σαι καλά...
Παράθεση

Tzenhh

Νεοφερμένος

H Tzenhh έγραψε: στις 19:56, 10-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ένας φυσικοθεραπευτής δεν ειναι αμόρφωτος εχει βαθειά γνώσεις ανατομίας και μηχανικής.
Και γιατί,αν γνωρίζεις, γράφει μια κοπελα(φοιτήτρια ιατρικής κι αυτή) πως ο φυσικοθεραπευτής δεν έχει θεωρητικό υπόβαθρο και πως κάνει πολλά μεν αλλά δεν γνωρίζει το γιατί.Να σημειώσω δε πως το θέμα για το οποίο έγραφε ήταν η φυσιατρικη ειδικότητα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tzenhh : 10-02-19 στις 20:00.
Παράθεση

allall1 (Bilbo)

Δραστήριο Μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 4 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O allall1 We are all just visitors to this time έγραψε: στις 21:51, 10-02-19:

Μαν μ , η φυσικοθεραπεια εθναι τριτοβαθμια εκπαιδευση ενω το αλλο που λες ειναι μεταδευτεροβαθμια οποτε αμα εισαι τοσο καυλωμενος να πας απλα τα συνδιαζεις , κλαιν , δε κτλβαινω καν γτ υπαρχει το θεμα
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,005 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 08:36, 13-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Tzenhh
Και γιατί,αν γνωρίζεις, γράφει μια κοπελα(φοιτήτρια ιατρικής κι αυτή) πως ο φυσικοθεραπευτής δεν έχει θεωρητικό υπόβαθρο και πως κάνει πολλά μεν αλλά δεν γνωρίζει το γιατί.Να σημειώσω δε πως το θέμα για το οποίο έγραφε ήταν η φυσιατρικη ειδικότητα.

Οι φοιτητές ιατρικής δεν έχουν ιδέα τι κάνει ο φυσικοθεραπευτής ειναι όλοι σε ένα ιατρικόκεντρικο γκρουπάκι που ο ιατρός είμαι τα πάντα και οι άλλοι τπτ. Ο φυσικοθεραπευτής εκτός απο ασκήσεις κάνει και αξιολογήσεις με διαφορά σκορ, πρεπει να γνωρίζεις ανατομία, μηχανική του σώματος, αναπτυξιολογια κοκ . Μαθαίνεις και γνωρίζεις κάποια πραγματα καλύτερα απο φοιτητές ιατρικής και γενικα ιατρους.

Φωτογράφος μπορείς να γίνεις χωρίς να πας σε σχολη φυσκικοθεραπευτης όχι ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 13-02-19 στις 08:39.
Παράθεση

Tzenhh

Νεοφερμένος

H Tzenhh έγραψε: στις 08:57, 13-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Οι φοιτητές ιατρικής δεν έχουν ιδέα τι κάνει ο φυσικοθεραπευτής ειναι όλοι σε ένα ιατρικόκεντρικο γκρουπάκι που ο ιατρός είμαι τα πάντα και οι άλλοι τπτ. Ο φυσικοθεραπευτής εκτός απο ασκήσεις κάνει και αξιολογήσεις με διαφορά σκορ, πρεπει να γνωρίζεις ανατομία, μηχανική του σώματος, αναπτυξιολογια κοκ . Μαθαίνεις και γνωρίζεις κάποια πραγματα καλύτερα απο φοιτητές ιατρικής και γενικα ιατρους.

Φωτογράφος μπορείς να γίνεις χωρίς να πας σε σχολη φυσκικοθεραπευτης όχι ...
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Serotonin

Βρείτε παρόμοια