Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πρώτη φορά χωρίς σχολείο, ε, όσο και να το κάνουμε, είναι καπως:clapup:
Ναι ισχύει, και εγώ την πρώτη φορά ένιωσα περίεργα, σαν ένα κενό, σαν κάτι να μου έλειπε :redface:, αλλά παράλληλα είναι και ωραία η αίσθηση αυτή, υπό την έννοια ότι τελείωσες το σχολείο και είσαι έτοιμος για το επόμενο μεγάλο βήμα της ζωής σου. Αλλά σίγουρα θα διαπιστώσεις και εσύ ο ίδιος ότι μετά από 2 χρόνια, ότι θα σου λείπει η σχολική ζωή(φαντάσου ότι πέρυσι πήγα στον αγιασμό στο λύκειό μου και είδα τους καθηγητές μου :P) και θα θέλεις ενδεχομένως, που και που να επισκέπτεσαι παλιούς καθηγητές σου, που είχες και τις πιο καλές σχέσεις. Αλλά όπως και να έχει, τώρα στην φοιτητική σου, θα αλλάξουν πολλά, νέες προκλήσεις, νέες γνωριμίες, διαφορετική νοοτροπία ..... Καλή αρχή να έχεις ρε συ <3

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά και σε εμάς λοιπόν :P όχι μόνο στους μαθητές!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ πάλι νιώθω τέλεια που δε θα ξαναπατήσω στο σχολείο :P Είμαι η μόνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ πάλι νιώθω τέλεια που δε θα ξαναπατήσω στο σχολείο :P Είμαι η μόνη;


Τώρα το λες αυτό :loltooth: !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγώ πάλι νιώθω τέλεια που δε θα ξαναπατήσω στο σχολείο :P Είμαι η μόνη;


εγώ πάντως φοβάμαι.. Στο σχολείο οι άλλοι (συμμαθητές, καθηγητές) αναγκάζονται να σου μιλήσουν έστω και λίγο. Χωρίς σχολείο εγώ που δεν κατάφερα να κάνω φίλους δεν θα 'χω με ποιον να μιλήσω... Κι έπειτα μου αρέσει το σχολείο, και τα τεστ και παραδόσεις... Τι θα κάνω με την ζωή μου τώρα που αυτά τελειώνουν; Είτε θα κάθομαι, είτε θα δουλεύω.. (καλά αυτό αργότερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εγώ πάντως φοβάμαι.. Στο σχολείο οι άλλοι (συμμαθητές, καθηγητές) αναγκάζονται να σου μιλήσουν έστω και λίγο. Χωρίς σχολείο εγώ που δεν κατάφερα να κάνω φίλους δεν θα 'χω με ποιον να μιλήσω... Κι έπειτα μου αρέσει το σχολείο, και τα τεστ και παραδόσεις... Τι θα κάνω με την ζωή μου τώρα που αυτά τελειώνουν; Είτε θα κάθομαι, είτε θα δουλεύω.. (καλά αυτό αργότερα)

Mπορείς να κάνεις όσα δε μπορούσες να κάνεις τόσα χρόνια λόγω σχολείου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Λουμινη μια προκληση ειναι! Τοσες εκατονταδες ανθρωπους εχει το πανεπιστημιο, με καποιον δε θα βρειτε κατι κοινο? Πρεπει να το θες, ομως. Το σχολειο σε περιοριζει υπερβολικα, εχεις να επιλεξεις φιλους αναμεσα σε 25 ατομα max. Ασε που ειναι δυσκολο να χωθεις σε μια ηδη υπαρχουσα παρεα, ενω τωρα σου δινεται ενα νεο ξεκινημα. Και φετος θα σιχαθεις την καρεκλα σου, ειμαι σιγουρη. Παντα υπαρχει κατι να κανεις εκει εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Mπορείς να κάνεις όσα δε μπορούσες να κάνεις τόσα χρόνια λόγω σχολείου :P

Λουμινη μια προκληση ειναι! Τοσες εκατονταδες ανθρωπους εχει το πανεπιστημιο, με καποιον δε θα βρειτε κατι κοινο? Πρεπει να το θες, ομως. Το σχολειο σε περιοριζει υπερβολικα, εχεις να επιλεξεις φιλους αναμεσα σε 25 ατομα max. Ασε που ειναι δυσκολο να χωθεις σε μια ηδη υπαρχουσα παρεα, ενω τωρα σου δινεται ενα νεο ξεκινημα. Και φετος θα σιχαθεις την καρεκλα σου, ειμαι σιγουρη. Παντα υπαρχει κατι να κανεις εκει εξω.

ευχαριστώ για την ενθάρρυνση παιδιά

Θέλω να πω το σχολείο είναι κάπως φτιαγμένο για να γίνεται η επικοινωνία ευκολότερη, έτσι που περνάς 7 ώρες πλάι πλάι με άλλους ανθρώπους. Του χρόνου θα πρέπει να τους κυνηγάω τους άλλους γτ δεν τα πάω και καλά με την επικοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
louminis δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την ougka pougka.Το σχολείο σε περιορίζει πολύ.Έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε μικρό αριθμό ατόμων και υπάρχει πιθανότητα να μη μπορέσεις να βρεις κάποιο άτομο που να σου ταιριάζει(όποτε,όπως γίνεται συνήθως,συμβιβάζεσαι για να μην είσαι μόνος/η με κάποιον/α που δεν έχετε και πολλά κοινά).Επίσης,στο σχολείο υπάρχουν προυπάρχουσες παρέες,όπως αναφέρθηκε,όποτε αυτό το καθιστά ακόμα πιο δύσκολο.Στη σχολή έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε πολλά άτομα,με τα οποία θα έχετε ένα σημαντικό κοινό στοιχείο-θα σπουδάζετε στον ίδιο τομέα-άρα θα έχετε διεξόδους για να ανοίγετε συζήτηση.Κι εγώ κλειστός άνθρωπος είμαι αλλά τολμώ να πω οτι ποτέ δε παρατήρησα οτι το σχολείο έτσι όπως είναι δομημένο,με βοήθησε να γνωρίσω καινούρια άτομα,αντίθετα με απωθούσε!Τέλος,δε θα χρειάζεται να κυνηγάς τους άλλους γιατί απλούστατα όλοι θα βρίσκονται στην ίδια φάση με εσένα,άρα αν εσύ δε θες να κυνηγήσεις θα σε κυνηγήσει κάποιος άλλος.Αυτό που πρέπει να κάνεις εσύ είναι να είσαι φιλική και καλοπροαίρετη και θα γνωρίσεις κόσμο 100%.Αυτά από εμένα,αν και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει καν τη σχολή μου,καλή επιτυχία με τις εξετάσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
louminis δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την ougka pougka.Το σχολείο σε περιορίζει πολύ.Έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε μικρό αριθμό ατόμων και υπάρχει πιθανότητα να μη μπορέσεις να βρεις κάποιο άτομο που να σου ταιριάζει(όποτε,όπως γίνεται συνήθως,συμβιβάζεσαι για να μην είσαι μόνος/η με κάποιον/α που δεν έχετε και πολλά κοινά).Επίσης,στο σχολείο υπάρχουν προυπάρχουσες παρέες,όπως αναφέρθηκε,όποτε αυτό το καθιστά ακόμα πιο δύσκολο.Στη σχολή έχεις να επιλέξεις ανάμεσα σε πολλά άτομα,με τα οποία θα έχετε ένα σημαντικό κοινό στοιχείο-θα σπουδάζετε στον ίδιο τομέα-άρα θα έχετε διεξόδους για να ανοίγετε συζήτηση.Κι εγώ κλειστός άνθρωπος είμαι αλλά τολμώ να πω οτι ποτέ δε παρατήρησα οτι το σχολείο έτσι όπως είναι δομημένο,με βοήθησε να γνωρίσω καινούρια άτομα,αντίθετα με απωθούσε!Τέλος,δε θα χρειάζεται να κυνηγάς τους άλλους γιατί απλούστατα όλοι θα βρίσκονται στην ίδια φάση με εσένα,άρα αν εσύ δε θες να κυνηγήσεις θα σε κυνηγήσει κάποιος άλλος.Αυτό που πρέπει να κάνεις εσύ είναι να είσαι φιλική και καλοπροαίρετη και θα γνωρίσεις κόσμο 100%.Αυτά από εμένα,αν και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει καν τη σχολή μου,καλή επιτυχία με τις εξετάσεις! :)


Ευχαριστώ και καλή τύχη και σε σένα με τη σχολή σου!
Μακάρι να είναι όπως τα λέτε. Θα κάνω ό,τι μπορώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή αρχή αύριο παίδες! Τελευταία πρώτη μέρα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Καλή Σχολική Χρονιά!!!Όποιος πάντως ενδιαφέρεται για βοηθήματα για τις πανελλήνιες ας μου στείλει μήνυμα :welcome::smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
παιδια των θετικων !! που βρισκεστε στην υλη; ( στις φυσικοχημειες-βιολογια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.a.i.s.y

Νεοφερμένος

Η D.a.i.s.y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Εργοθεραπείας ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εμείς...τελειώσαμε ταλαντώσεις και σήμερα μπαίνουμε κύματα...χημεία μόλις μπήκαμε ιοντική ισορροπία και βιολογία τώρα θα μπούμε στο τέταρτο κεφάλαιο....:pleasantry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
παιδια των θετικων !! που βρισκεστε στην υλη; ( στις φυσικοχημειες-βιολογια)
Φυσικη συνθεση ταλαντωσεων και χημεια Kc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όταν ακούω για σχολείο νιώθω πολύ τυχερή που εδώ και πολλά χρόνια δεν πηγαίνω. :hehe:

Εύχομαι καλή δύναμη στα παιδιά που δίνουν φέτος Πανελληνίες.
Υπομονή, διάβασμα και η προσπάθειά σας θα ανταμειφθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Φυσικη ΦΜΤ Χημεια Οξειδωτικα και Αναγωγικα μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIkeTr123

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια των θετικων !! που βρισκεστε στην υλη; ( στις φυσικοχημειες-βιολογια)


Φυσική έχω τελειώσει κρούσεις και μου μένουν μόνο οι εξαναγκασμένες ταλαντωσεις για να τελειώσω το πρώτο κεφάλαιο
Χημεία έχω τελειώσει πρώτο δεύτερο τρίτο έβδομο και από το τέταρτο μέχρι και τον Le Chatelier
Βιολογία δεν κάνω αλλά μαθηματικά έχω κάνει στις συναρτήσεις μέχρι το πρόσημο συνεχούς συνάντησης και από παραγώγους μέχρι εξίσωση εφαπτομένης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Τι λέει ρε παιδιά; Πώς πάνε τα πράγματα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πολύ καλά!!! Συνεχίζουμε δυναμικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top