Μηχανογραφικό 2018

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Συζητήσεις για ο,τιδήποτε, εδώ. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
το δικο μου

1 λοχρη οπα
2 οικονομικο εκπα
3 Δεος οπα
4 οικονομικο πα.πει
5 λοχρη ΠΑΔΑ
6 οικονομικο πατρων
7 Δ.επιχειρησεων παν αιγαιου χιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Merlin-

Νεοφερμένος

Ο -Merlin- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
το δικο μου

1 λοχρη οπα
2 οικονομικο εκπα
3 Δεος οπα
4 οικονομικο πα.πει
5 λοχρη ΠΑΔΑ
6 οικονομικο πατρων
7 Δ.επιχειρησεων παν αιγαιου χιος


το οικονομικο του οπα γιατι δεν το εβαλες που ειναι ενα πολυ καλο τμήμα και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
το εβαλα εγω ξεχασα να το γραψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Μπηκα σημερα στην ιστοσελιδα, εκανα το προχειρο μηχανογραφικο,ολα καλα. Στο τελος μου το ανοιξε και σε pdf. Και μετα ξαναμπηκα και δεν το ειχε πουθενα αποθηκευμενο η κατι, μου εβγαζε παλι την φορμα να το ξανακανω. Ετσι πρεπει να ειναι ρε παιδια? αγχωθηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
το δικο μου

1 λοχρη οπα
2 οικονομικο εκπα
3 Δεος οπα
4 οικονομικο πα.πει
5 λοχρη ΠΑΔΑ
6 οικονομικο πατρων
7 Δ.επιχειρησεων παν αιγαιου χιος

διοικηση επιχειρησεων πατρα δεν εβαλες φωταρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShinobiGR

Νεοφερμένος

Ο ShinobiGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
το δικο μου

1 λοχρη οπα
2 οικονομικο εκπα
3 Δεος οπα
4 οικονομικο πα.πει
5 λοχρη ΠΑΔΑ
6 οικονομικο πατρων
7 Δ.επιχειρησεων παν αιγαιου χιος

Βάλε και το Χρηματοοικονομικό του ΠΑ.ΠΕΙ αν σε ενδιαφέρει τοσο πολύ ο τομέας της λογιστικής/τραπεζικής διοικητικής. Είναι απο τα καλύτερα τμήματα του Οικονομικού πεδίου. Πάντα φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,260 μηνύματα.
πατρα δεν εχω κανενα στην χιο εβαλα γιατι ειμαι απο εκει και εχουμε σπιτι και εμεις και η γιαγια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Το δικο μου ειναι:
1)Ναυτιλιακων σπουδων ΠΑ.ΠΕΙ
2)ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ
3)ΛΟΧΡΗ ΠΑΝΔΑ
4)ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ&ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑ.ΠΕΙ
5)ΟΡΓΑΝΩΣΗ&ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΟΠΑ
6)ΟΡΓΑΝΩΣΗ&ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑ.ΠΕΙ
7)ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΠΑΝΔΑ
και μετα ολες οι οικονομικες σχολες Αθηνα-Πειραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
1.Ιατρική Αθήνα
2.Ιατρική Πάτρα
3.Ιατρική Γιάννενα
4.Ιατρική Λάρισα
5.Ιατρική Ηράκλειο
6.Φαρμακευτική Αθήνα
7.Φαρμακευτική Πάτρα
8.Επιστήμης Διατροφής & Διαιτολογίας Χαροκόπειο
9.Φυσικοθεραπείας Αιγάλεω
10.Εργοθεραπείας Αιγάλεω
11.Επιστήμης Τροφίμων & Διατροφής του Ανθρώπου Γεωπονικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ορίστε και το δικό μου μηχανογραφικό:) [FONT=&quot]Ενδέχεται να αλλάξει η σειρά μερικών...[/FONT]
[FONT=&quot]1. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΟΠΑ)[/FONT]
[FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot]ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΕΚΠΑ)[/FONT]
[FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot]ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΠΑΠΕΙ)[/FONT]
[FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot]ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΠΑΠΕΙ)[/FONT]
[FONT=&quot]5. [/FONT][FONT=&quot]ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (ΠΔΑ)[/FONT]
[FONT=&quot]6. [/FONT][FONT=&quot]ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΟΠΑ) [/FONT]
[FONT=&quot]7. [/FONT][FONT=&quot]ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ [/FONT][FONT=&quot]([/FONT][FONT=&quot]ΠΑΠΕΙ)[/FONT]
[FONT=&quot]8. [/FONT][FONT=&quot]ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΔΑ)[/FONT]
[FONT=&quot]9. [/FONT][FONT=&quot]ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (ΠΑΝΤΕΙΟ)[/FONT]
[FONT=&quot]10. [/FONT][FONT=&quot]ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ & ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (ΠΑΝΤΕΙΟ)[/FONT]

Επίσης παιδιά, δεν ξέρω αν ειναι το κατάλληλο θέμα. Προβληματίζομαι στην σύγκριση Τουριστικών ΠΑΠΕΙ και Διοίκησης Τουρισμού του ΠΔΑ. Ποιο απο τα δύο θεωρείτε καλύτερο και γιατί; Πλέον και τα δύο θεωρούνται ΑΕΙ... Ποιο θα δηλώνατε πρώτο απο τα δύο στο μηχανογραφικό σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Επίσης παιδιά, δεν ξέρω αν ειναι το κατάλληλο θέμα. Προβληματίζομαι στην σύγκριση Τουριστικών ΠΑΠΕΙ και Διοίκησης Τουρισμού του ΠΔΑ. Ποιο απο τα δύο θεωρείτε καλύτερο και γιατί; Πλέον και τα δύο θεωρούνται ΑΕΙ... Ποιο θα δηλώνατε πρώτο απο τα δύο στο μηχανογραφικό σας;

και εγω θελω να δω το προγραμμα σπουδων στην λογιστικη για να τα συγκρινω με το ΟΠΑ και ακομα δεν εχουν βγαλει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδάκια μου καλά, σας εύχομαι καλή επιτυχία και καλή ξεκούραση!:) Τις προηγούμενες χρονιές έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο παιδιά που ήξεραν πολύ καλά τις σχολές που τους ενδιαφέρουν (που για την εισαγωγή τους σε αυτές τις σχολές μόχθησαν), την τελευταία στιγμή να αλλάζουν γνώμη με αποτέλεσμα μετά να το μετανοιώνουν. Μετά την ανακοίνωση των μορίων έχουν κάποιες δεύτερες σκέψεις, επηρεάζονται από γονείς και φίλους κτλ. Θα ήθελα λοιπόν να σας προτείνω τώρα που είστε χαλαροί να καθήσετε και να γράψετε τις σχολές με τη σειρά επιθυμίας σας.΄Ετσι να τις δηλώσετε και στο μηχανογραφικό σας! Πιθανόν κάποιος που δεν έπιασε τα μόρια που επιθυμούσε, να δηλώσει και κάποιες επιπλέον παρεμφερείς σχολές με χαμηλότερα μόρια. Αλλά ποτέ μα ποτέ δεν αλλάζουμε τις αρχικές μας επιλογές! Μην κάνετε το λάθος να θέλατε σαν τρελοί να μπείτε πχ στο τμήμα των χημικών μηχανικών και επειδή πιάσατε 19000 να δηλώσετε ΗΜΜΥ!

Επειδή το θεωρώ πολύ σημαντικό, μεταφέρω κι εδώ αυτό που είχα γράψει σε άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης παιδιά, δεν ξέρω αν ειναι το κατάλληλο θέμα. Προβληματίζομαι στην σύγκριση Τουριστικών ΠΑΠΕΙ και Διοίκησης Τουρισμού του ΠΔΑ. Ποιο απο τα δύο θεωρείτε καλύτερο και γιατί; Πλέον και τα δύο θεωρούνται ΑΕΙ... Ποιο θα δηλώνατε πρώτο απο τα δύο στο μηχανογραφικό σας;

και εγω θελω να δω το προγραμμα σπουδων στην λογιστικη για να τα συγκρινω με το ΟΠΑ και ακομα δεν εχουν βγαλει τιποτα.

Παιδιά κατεβάστε τα προγράμματα σπουδών από τα σάϊτς των τμημάτων που σας ενδιαφέρουν (Πανεπιστημίων και πρώην ΤΕΙ). Κάντε τη σύγκριση και δηλώστε κατά προτεραιότητα αυτά που σας ενδιαφέρουν περισσότερο. Να ξέρετε ότι τα νέα προγράμματα σπουδών του ΠΔΑ δεν πρόκειται να έχουν τεράστιες αλλαγές σε σχέση με τα προγράμματα των πρώην ΤΕΙ ώστε να επηρεάσουν την επιλογή σας.

Τώρα ενημερώθηκα ότι τα τμήματα του ΠΔΑ δεν είναι αντίστοιχα άλλων τμημάτων και επομένως δεν θα μπορούν να πάρουν μετεγγραφή όσοι εισαχθούν σ΄αυτά. https://www.alfavita.gr/sites/defaul...ata_dinoyn_meteggrafi_kai_poia_den_dinoyn.pdf
Επειδή είναι ηλίου φαεινότερον ότι υπάρχουν ακόμα πολλές εκκρεμότητες μέχρι να λειτουργήσουν κανονικά προτείνω σε όσους έχουν κάποια άλλη εναλλακτική να την προτιμήσουν για να μην ταλαιπωρηθούν (όπως πχ παραπάνω ο Παναγιώτης και ο Στέλιος που σκέφτονται το ΠΑΠΕΙ και το ΟΠΑ). Ας ελπίσουμε ότι του χρόνου θα έχουν εξομαλυνθεί τα πράγματα.΄Η όχι; Ποιος ξέρει άραγε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
1. Χημικων μηχανικων ΕΜΠ
2. Χημικων μηχανικων Πατρας
3. Χημικων μηχανικων ΑΠΘ
4. Μηχανολογων μηχανικων ΕΜΠ
5. Μηχανολογων μηχανικων Πατρα
6. Μηχανολογων μηχανικων ΑΠΘ
7. Μηχανολογων μηχανικων Βολος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anonymous2k18

Νεοφερμένος

Ο anonymous2k18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειαα σας,

έδινα πανελλήνιες φέτος από ανθρωπιστικών και έγραψα 17.100 μόρια.. Τώρα , όμως, είναι η σειρά του μηχανογραφικού και δεν ξέρω ποια σχολή να βάλω ως πρώτη επιλογή.. είμαι ανάμεσα στην αγγλική φιλολογία και την σχολή πυροσβεστών...

Από την μια πρέπει να πιάνω τις βασεις αγγλικη στην Αθήνα καθώς αν έχω γράψει το λιγοτερο ενα 15,2 στα αγγλικα συγκεντρώνω 20.000 μορια και κάτι, ενω στην Αθηνα ΕΚΠΑ πέρσι ήταν 19.400. Με τα αγγλικά ασχολουμαι απο μικρος και πάντα ήθελα να διδάσκω σε κάποιο τμήμα και γενικα να ασχοληθω με την αγγλική γλώσσα..θύμαμαι όταν με ειχε βάλει η καθηγητρια μου να διδάξω για λίγο και μου άρεσε , πραγματικά.. Αυτη η σχολή ειναι 4 χρόνια και είναι κοντα στον τόπο μου..

Από την αλλη , είναι η σχολη πυροσβεστών. Αυτη πέρσι ήταν στα 16.800. Είναι μια πιο πρακτική σχολή με το διαβασμα της αλλα έχει μερικά σημαντικά στοιχεία...Αρχικά είναι 2 χρόνια στην Πτολεμαΐδα, μακρια μεν αλλα 2 χρονια ..θα έχω στεγαση και σιτιση ( με καποιο κοστος) οπότε σε αυτο θα διευκολύνω την οικογένεια μου, θα υπαρχει καποια μηνιαια πληρωμη μέσα στην σχολή και παραλληλα θα κάνω και στρατό .. έπειτα , η επαγγελματική αποκατασταση είναι συνήθως άμεση και ο μισθός είναι ικανοποιητικός.. στα προκαταρκτικα για να εισαχθώ είμαι καλα ( αθληματα, υγεια κλπ)

Σε αυτες τις δύο είμαι ανάμεσα να βάλω ως πρώτη επιλογή ..ακολουθουν διεθνων και ευρωπαικων σπουδων Πειραια κι άλλες...

Ποια είναι η γνώμη σας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία χ

Νεοφερμένος

Η Μαρία χ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω μια απορία. Έδωσα το 2017 πρώτη φορά πανελλήνιες κ πέρασα οινολογία κ τεχνολογία ποτών στη Δράμα. Γράφτηκα και ξαναεδωσα πανελλήνιες. Φέτος στο μηχανογραφικο επιτρέπεται να δηλώσω την ίδια σχολή στην Αθήνα? Γτ γνωρίζω ότι απαγορεύεται να δηλώσεις την σχολή στην οποία είσαι εγγεγραμμένος αλλά δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο για ίδιο τμήμα σε άλλη πόλη. Και επίσης εφόσον τώρα το αντίστοιχο τμήμα της σχολής μου στην Αθήνα φέρει ελαφρώς διαφορετικό όνομα κ είναι πλέον αει θεωρείται ίδια σχολή ή διαφορετική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannischx

Νεοφερμένος

Ο Giannischx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδιά ποια θεωρειτε καλυτερη την Ιατρικη Ιωαννινων ή Αλεξανδρούπολης ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
αγγελε μου θυμιζεις ενα γνωστο μου.. τον αδερφο μου ειχε κανει το ιδιο , για ποιο λογο να βαλεις μηχανολογους μετα τους χημικους αφου εχουν γενικα λιγο ψηλοτερη βαση απο τους χημικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
1.Χημικων μηχανικων εμπ
2.Χημικων μηχανικων απθ
3.Χημικων μηχανικων πατρα
4.χημειας αθηνα
5.χημειας θεσσαλονικη
6.χημειας πατρα
7.χημειας γιαννενα
8.χημειαας ηρακλειο
9.μηχανολογων μηχανικων εμπ
10.μηχανολογων μηχανικων απθ
11.μηχανολογων και αεροναυπηγων πατρα
12.μηχανολογων μηχανικων βολος
13.μηχανολογων μηχανικων κοζανη
14μαθηματικων αθηνα
15.μαθηατικων θεσσαλονικη
16.μαθηματικων πατρα
17.μαθηματικων γιαννενα
18.μαθηματικων ηρακλειο
19.εφαρμοσμενων μαθηματικων ηρακλειο
20.μαθηματικων σαμος
21.στατιστικης και χρηματοοικονομικων μαθηματικων σαμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top