[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Kαλησπέρα φίλοι μου!
Έπιασα στις πανελλήνιες 16978 μόρια , ενώ ο στόχος μου ήταν πυροσβεστική (περσινή βάση 16830).
Λέτε να ανέβουν οι βάσεις τόσο ώστε να χάσω τη σχολή? Ξέρω είναι αρκετά οριακά αλλά θεωρείτε ότι είναι δυνατόν να ανέβει η βάση 140+ μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Προσωπικές εκτιμήσεις για οικονομικές & τουριστικές σχολές; (ΑΣΟΕΕ Οικονομικής επιστήμης, ΕΚΠΑ Οικονομικών επιστημών, ΠΑΠΕΙ Οικονομικής επιστήμης & Τουριστικών σπουδών, ΠΔΑ Διοίκησης τουρισμού)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Παιδιά εχω βγαλει συνολικά 17335 μορια .Πιστεύετε υπάρχει καμια ελπιδα να πιασω νομικη Κομοτηνης (περσι είχε 17515 και προπερσι 17400).

Πολλές ελπίδες. Φέτος μειώθηκαν οι υποψήφιοι στη θεωρητική, ενώ αυξήθηκαν οι θέσεις στη νομικη. Οι επιδόσεις είναι παρόμοιες με τις περυσινές. Θα είσαι ή οριακά εντός ή οριακά εκτός. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καποια εκτιμηση για Εφαρμοσμενη Πληροφορικη ΠΑΜΑΚ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
πιστευετε οτι εμπ ημμυ θα πεσει καθολου η βαση εστω και 25 μορια?
δεν μπορω να φυγω απο την αθηνα γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Kαλησπέρα φίλοι μου!
Έπιασα στις πανελλήνιες 16978 μόρια , ενώ ο στόχος μου ήταν πυροσβεστική (περσινή βάση 16830).
Λέτε να ανέβουν οι βάσεις τόσο ώστε να χάσω τη σχολή? Ξέρω είναι αρκετά οριακά αλλά θεωρείτε ότι είναι δυνατόν να ανέβει η βάση 140+ μόρια?

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εγώ με 17300 φοβάμαι αν θα μπω ΠΥ. Πιστεύω θα είναι πάνω από 17 σίγουρα. Η θεωρητική έχει γράψει καταπληκτικα. Θετική είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
πιστευετε οτι εμπ ημμυ θα πεσει καθολου η βαση εστω και 25 μορια?
δεν μπορω να φυγω απο την αθηνα γμτ

πιστευω οτι οι ημμυ θα πεσει λογω αρκετα μεγαλης αυξησης εισακτεψν στα τμημα αυτο+δυσκολοτερα θεματα φυσικης οποτε ναι μια μικρη πτωση της ταξεως 50 μοριων περιμενω προσωπικα (για αθηνα μιλωντας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stylianos6000

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Με 18.400 είμαι μέσα σε κάποια φαρμακευτική ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpara2000

Νεοφερμένος

Η dimpara2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεδομένης της επικείμενης δημοσίευσης των βαθμολογιών και των στατιστικών των πανελληνίων, ανοίγει η συζήτηση για τις βάσεις.

Πώς πιστεύετε ότι θα κυμανθούν οι βάσεις των σχολών φέτος;

Μια απορία ...ενώ 16/7 θα έχουν ολοκληρωθεί οι υποβολές των μηχανογραφικών και ήδη είναι γνωστές οι επιδόσεις των υποψηφίων ... γιατί μεσολαβεί 1,5 μήνας για την ανακοίνωση των βάσεων ...????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Με 18.400 είμαι μέσα σε κάποια φαρμακευτική ;

Καλπαζοντας καλη φοιτητικη ζωη

Μια προβλεψη, για 3ο πεδιο που νομιζω εχει μια λογικη. Βασεις ιατρικων μια μικρη πτωση 50-100 μορια λογω φυσικης και εκθεσης (δεν υπαρχουν τοσα πολλα γραπτα με αριστα, το 2017 ειχαμε 4817 ατομα με βαθμολογια 19-20 στην φυσικη,φετος ουτε 1000 βλ.ενα μικρο δειγμαhttps://ylikonet.gr/2018/06/17/τα-πρώτα-στατιστικά-για-τη-φυσική/), απο κει και κατω στα τμηματα που ειναι υψηλοβαθμα πχ Οδοντιατικα,Φαρμακευτικα,Βιολογικα,Χημικα,Φυσικοθεραπειες μια σταδιακη μειωση οπου εκει, εκτος της πτωσης των 50-100 μοριων λογω δυσκολιας, θα προστιθεται και μια μικρη αλλα σταδιακη πτωση λογω αυξησης θεσεων πχ μεχρι Φυσικοθεραπεια Αθηνων αυξανονται οι θεσεις κατα 234 ατομα. Αυτο απο μονο του, συμφωνα με τα περσινα αποτελεσματα θα ειχε μια πτωση βασης περιπου τα 150 μορια δηλαδη απο 17236 στα 17080-17100. Σημειωση στις σχολες του 3ου πεδιου, για το Πανεπιστημιο Δ.Αττικης (υψηλοβαθμες) δεν προκειται να αλλαξει τιποτα λογω ζητησης που ουτως ή αλλως ειχαν πολυ μεγαλη ζητηση αν και ΑΤΕΙ, Φυσικοθεραπεια, Εργοθεραπεια, Μαιευτικα. Στα Ιατρικα εργαστηρια, Οπτομετριες κλπ μπερδεμα εχουν αλλαξει οι σχολες και εχουμε μειωση 121 θεσεων αρα παμε για μια σταθεροτητα στο υψος των παλαιων βασεων των Ιατρικων εργαστηριων.
Ρε παιδια νομιζω οτι αυτος ο Λακασας αντεγραψε το ποστ που ειχα κανει την 21/6/2018 για το 3ο πεδιο, χαχαχα.Τωρα για κατω απο ιατρικες προβλεπω πτωση που θα ξεκιναει τις 200 μοναδες και οταν θα φτανουμε σε κατι Φυσικοθεραπειες κλπ μπορει η πτωση να ειναι και της ταξης των 600 μοναδων.

https://www.kathimerini.gr/972560/ar...-h-poreia-twn-vasewn-stis-perissoteres-sxoles
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stella22

Νεοφερμένος

Η stella22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια αν καποιος ξερει....η ψυχολογια ρεθυμνου λετε να πεσει? θελω να πεσει 60 μορια σε σχεση με περσυ για να περασω :no::no::no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Μια απορία ...ενώ 16/7 θα έχουν ολοκληρωθεί οι υποβολές των μηχανογραφικών και ήδη είναι γνωστές οι επιδόσεις των υποψηφίων ... γιατί μεσολαβεί 1,5 μήνας για την ανακοίνωση των βάσεων ...????

Λόγω των στρατιωτικών σχολών. Περνάνε τους υποψήφιους από αγωνίσματα, ψυχολογικά τεστ κλπ με αποτέλεσμα να καθυστερούν κατά πολύ την ανακοίνωση των βάσεων. Διαφορετικά, θα έβγαιναν τέλος Ιούλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
χρηματοικονομικη και τραπεζικη διοικητικη πειραια καμια εκτιμηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Για πείτε ρε παιδιά, πως βλέπετε τους Πολιτικους μηχανικούς στο ΑΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stylianos6000

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Προβλέπει κανείς άνοδο στο 3ο πεδίο; Παντού διαβάζω για πτώση αλλά δεν ξέρω πόσο έγκυρο είναι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Καλημεραα ! Με 17.510 με το 4% υπάρχουν ελπίδες για Νομική ΕΚΠΑ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Μέχρι να βγεί η κλιμάκωση με τα μόρια όλες οι προβλέψεις είναι στον αέρα σχετικά. Το σίγουρο είναι πτώση στο πεδίο υγείας, θα πόνταρα στα 19.050 ιατρική αθήνας, 18.600 ιατρική αλεξανδρούπολης. Στην κλιμάκωση θα φανεί όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μέχρι να βγεί η κλιμάκωση με τα μόρια όλες οι προβλέψεις είναι στον αέρα σχετικά. Το σίγουρο είναι πτώση στο πεδίο υγείας, θα πόνταρα στα 19.050 ιατρική αθήνας, 18.600 ιατρική αλεξανδρούπολης. Στην κλιμάκωση θα φανεί όμως.


Τέτοια να λες και εσύ θα γινεις πολύ φιλος μου :rofl::rofl:
Εχω 19069 στο 3ο :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μέχρι να βγεί η κλιμάκωση με τα μόρια όλες οι προβλέψεις είναι στον αέρα σχετικά. Το σίγουρο είναι πτώση στο πεδίο υγείας, θα πόνταρα στα 19.050 ιατρική αθήνας, 18.600 ιατρική αλεξανδρούπολης. Στην κλιμάκωση θα φανεί όμως.
Πότε αναμένεται η κλιμάκωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top