[Πανελλήνιες 2019] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Όοοοοοοχιιιιιι... ήρθαν οι πανελλήνιες 2019. :worry:
Ξεκίνησα θερινά την προηγούμενη εβδομάδα, όμως αυτήν την εβδομάδα παντρεύεται ο μαθηματικός και γεννάει η χημικός. Οπότε θα κάνω διάσπαρτα μαθήματα όλο το καλοκαίρι. Ριπ. Καλή αρχή σε όλους παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Έχω συγκινηθεί τώρα...

Ήρθα εδώ όταν πήγα πρώτη γυμνασίου το 2013 νομίζω και μετά από τόσα χρόνια με θέματα τύπου "θερινή προετοιμασία 2014" κλπ κλπ βλέπω το θέμα αυτό και νιώθω νοσταλγία και δεν ξέρω γω τι γαμωτο κάποιος καθαρίζει κρεμμύδια πάλι ΑΧΧ

Εύχομαι επιτυχία σε όλους τους συμμαθητές μου του iSchool. Τώρα θα δείτε τι μπορεί να κάνει η γενιά του 2001!

(Και μόνο το ότι τότε ήταν στα ντουζένια της η Brittney Spears είναι καλό σημάδι) :P


Ξεκινάω Δευτέρα θερινά με έκθεση και άγνωστο, έτσι, για να μας μπει καλά (όπως λέει η κυρία μου) :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Καλή μας επιτυχία, μια χρόνια είναι και θα περάσει... Εγώ συνέχισα την Πέμπτη με Βιολογία Κατ (είχα ξεκινήσει από 23/4 και διέκοψα στη διάρκεια των εξετάσεων) και 25/7 ξεκινάω Φυσική και Χημεία, έκθεση δεν ξέρω σίγουρα πότε...:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Για πείτε οι των ανθρωπιστικών, πού είστε στην ύλη;

Εγώ λατινικά τελείωσα το πρώτο βιβλίο και από βδομάδα ξεκινάω το δεύτερο

Αρχαία άγνωστο έχω ξεκινήσει από τον Νοέμβρη πέρισυ και συνεχίζω την Δευτέρα. Γνωστό επίσης αυτή την εβδομάδα

Έκθεση έχω κάνει πολλά θέματα αλλά δεν ξέρω με ποια σειρά είναι κανονικά :P

Και ιστορία ξεκινάω από βδομάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Για πείτε οι των ανθρωπιστικών, πού είστε στην ύλη;

Εγώ λατινικά τελείωσα το πρώτο βιβλίο και από βδομάδα ξεκινάω το δεύτερο

Αρχαία άγνωστο έχω ξεκινήσει από τον Νοέμβρη πέρισυ και συνεχίζω την Δευτέρα. Γνωστό επίσης αυτή την εβδομάδα

Έκθεση έχω κάνει πολλά θέματα αλλά δεν ξέρω με ποια σειρά είναι κανονικά :P

Και ιστορία ξεκινάω από βδομάδα

Λατινικα ειμαι στην ενοτητα 13 και εχουμε κανει μεγαλο μερος γραμματικης και συντακτικου.
Αγνωστο.εχω κανει Ξενοφωντα,Θουκυδιδη,Λυσια,Ισοκρατη,Πλατωνα και αλλους που δε θυμαμαι τωρα και Γραμματικη και Συντακτικο εχω κανει επαναληψεις. Γνωστο εχω κανει μεχρι εισαγωγη Πρωταγορα και μπαινω απο βδομαδα σε κειμενο.

Εκθεση συνεχιζω απο βδομαδα υλη Γ Λυκειου

Ιστορια ξεκινησα απο Οκτωβρη και τωρα ειμαι στο Βενιζελισμο αν θυμαμαι καλα και κανουμε επαναληψη τα προηγουμενα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Παιδιά, γιατί ξεκινάτε φροντιστήρια 1 χρόνο πριν; Δεν θεωρείτε ότι κουράζεστε παραπάνω από όσο έπρεπε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

"Κωστας"

Νεοφερμένος

Ο "Κωστας" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά, γιατί ξεκινάτε φροντιστήρια 1 χρόνο πριν; Δεν θεωρείτε ότι κουράζεστε παραπάνω από όσο έπρεπε;

Συμφωνώ μαζί σου, εγώ το βρίσκω και λίγο περιττό και προσωπικά έκανα μαθήματα για τις πανελλήνιες μόνο στην τρίτη λυκείου και δε το μετανιώνω καθόλου γιατί μια χαρά βγαίνει η ύλη σε μια χρονιά. Εβλεπα και κάτι παιδιά της Δευτέρας λυκείου να διαβάζουν ιστορία από φέτος και μου φάνηκε υπερβολικό, απλά πιστεύω ότι είναι κι αυτό αποτέλεσμα του φόβου και της ανασφάλειας που επικρατει για τις πανελλήνιες που την εκμεταλλευονται τα φροντιστήρια για το κέρδος τους. Εγώ πιστεύω πως το σωστό είναι να υπάρχει ξεκούραση ώστε να έχουν δυνάμεις για τη χρονιά που έρχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Εξαρτάται... Εγώ πχ δεν είμαι καλός στο να αποστηθιζω κάτι ούτε στην παπαγαλία. Άρα για μια μικρη παράγραφο μπορεί να μου πάρει 1 ώρα ακριβώς. Ειδικά αν διαβάζω κάτι που δεν μου αρέσει. Εφόσον δεν μου αρέσει κανένα μάθημα πέραν των λατινικων, φαντάσου πόσο χρόνο μου παίρνει για να μάθω κατι από τα άλλα μαθήματα :P
Επίσης δεν νιώθω σίγουρος ότι θα βγάλω την ύλη μέσα σε ένα χρονο, ο,τι και να λένε τα γεγονότα ότι θα προλάβω.. οπότε θέλω να είμαι εγώ πρώτα σίγουρος..
Και τέλος, σκέψου ότι θέλω να έχω βγάλει όλη την ύλη αρκετά πριν τις πανελλήνιες για να κάνω συνέχεια επαναλήψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

"Κωστας"

Νεοφερμένος

Ο "Κωστας" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εξαρτάται... Εγώ πχ δεν είμαι καλός στο να αποστηθιζω κάτι ούτε στην παπαγαλία. Άρα για μια μικρη παράγραφο μπορεί να μου πάρει 1 ώρα ακριβώς. Ειδικά αν διαβάζω κάτι που δεν μου αρέσει. Εφόσον δεν μου αρέσει κανένα μάθημα πέραν των λατινικων, φαντάσου πόσο χρόνο μου παίρνει για να μάθω κατι από τα άλλα μαθήματα :P
Επίσης δεν νιώθω σίγουρος ότι θα βγάλω την ύλη μέσα σε ένα χρονο, ο,τι και να λένε τα γεγονότα ότι θα προλάβω.. οπότε θέλω να είμαι εγώ πρώτα σίγουρος..
Και τέλος, σκέψου ότι θέλω να έχω βγάλει όλη την ύλη αρκετά πριν τις πανελλήνιες για να κάνω συνέχεια επαναλήψεις...
Ούτε εγώ το έχω με την παπαγαλια αλλά ήξερα ότι όσο κι αν προσπαθήσω δε πρόκειται να μάθω το βιβλίο απ έξω κι έτσι στις πανελλήνιες είχα παρει την απόφαση ήδη από τη Β λυκείου να γράψω ότι δε θυμόμουν ακριβώς με δικά μου λόγια χωρίς βέβαια να χάνεται το νόημα, ξέρω βεβαια ότι αυτό μου στέρησε κάποια μόρια αλλά ήξερα ότι θα ήταν άδικος κόπος να κανω μαθήματα μέσα στο καλοκαίρι ή και από την προηγούμενη χρονιά γιατί δε θα είχε κάποιο αποτέλεσμα για εμένα. Εγώ πιστεύω πως η προετοιμασία για τις πανελλήνιες είναι υποκειμενικο θέμα και δε θα πρέπει κανείς να επηρεάζεται από αυτά που βλέπει να κανουν οι άλλοι, πιστεύω πως η επιτυχία έρχεται μόνο όταν κινείσαι με βάση τις δικές σου ανάγκες και δυναμεις χωρίς υπερβολές. Κι εσύ αν νιώθεις την ανάγκη να κάνεις κάποια μαθήματα τότε καλό είναι να το κανεις για να μη το μετανιώνεις μετά, άλλωστε ο κάθε μαθητής ξέρει τι χρειάζεται να κάνει, ξέρει τις αδυναμίες και τις δυνάμεις του. Εγώ αν είχα τη δυνατότητα να κάνω κάποια μαθήματα πριν πάω γ λυκείου θα ήταν στα λατινικά αλλά και πάλι μια χαρά τα έβγαλα μέσα στη χρονιά και είχα και αρκετό χρόνο για επαναλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Δεν ξέρω , δεν έχω άποψη για το θέμα, μιας και θα δώσω το 19, αλλά θεωρώ, πως αν έχεις ένα υπόβαθρο με τα καλοκαιρινά θα είσαι τζιτζι. Βέβαια, να διαβάζεις , όχι σαν τα παιδάκια που κάνουν φροντιστήρια , καλοκαιρινά και γράφουν 8.000 μόρια... είναι κρίμα να ξοδεύεις τόσο χρήμα και χρόνο θεωρώ. Δεν υποτιμώ σε καμία περίπτωση τις σχολές των 8Κ ούτε τα παιδιά που έγραψαν τόσο. Απλά λέω ότι δεν χρειάζεσαι φροντιστήρια για αν το φτάσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annanoula

Νεοφερμένος

Η Annanoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολύ Παιδιά για τις ευχές σας... Μας δίνετε δύναμη. Όλα θα πάνε καλά.Και Εγώ δίνω το 19 πανελλήνιες.Είμαι θετική κατεύθυνση...υπομονή...Θα περάσει...του χρόνου τέτοιο καιρό θα είμαστε χαλαρά...θάλασσα,ξάπλα,καφέδες...Ελπίζω οι κόποι μας να ανταμειφθούν...Καλή συνέχεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Παιδιά καλή επιτυχία να έχετε όλοι σας! Μην φοβάστε θα πάνε όλα καλά!
Επειδή είναι η αρχή δώστε ένα γκάζι για να ξεκινήσει καλά η χρονιά ... Καί 2 συμβουλές θα δώσω η 1 είναι να μην ξεχάσετε τις βάσεις σας πχ αρχαία ? Ρήματα συντακτικό μάθηματικα άλγεβρα εμβαδά ... Καί η 2 βγάλτε όσο πιο γρήγορα γίνεται τη ύλη (σωστά εννοείται) για να κάνετε επαναλήψεις η επαναλήψη είναι το κλειδί για την επιτυχία !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra_2000

Νεοφερμένος

Η Dimitra_2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έδωσα φέτος και καταλαβαίνω την πίεση που κάποιοι ήδη νιώθουν. Ξέρω, είναι σπαστικό να σου λένε τι πρέπει να κάνεις σχετικά με το διάβασμα αλλά μην κλείνετε αυτιά, όπως έκανα εγώ κάποιες φορές. Για τα παιδιά της θεωρητικής...διαβάστε από τώρα, τώρα που σας δίνετε απλόχερα η ευκαιρία παιδιά!!! Δεν μπορώ να σας το εξηγήσω αλλιώς αλλά εκμεταλλευτείτε αυτόν τον πολύτιμο χρόνο που έχετε και μην κάνετε την χαζομάρα να αφήσετε πράγματα για τις πρώτες και τις δεύτερες επαναλήψεις που θα κάνετε στα φροντιστήρια. Ιστορία πρέπει να ξέρετε μέχρι τον Σεπτέμβρη το πρώτο κεφάλαιο απέξω και ανακατωτά (νεράκι :studying: ). Αρχαία καθίστε από τώρα να μάθετε ερμηνευτικά, μην διαβάζετε μόνο μεταφράσεις...μέγα λάθος :dash1: Σας εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη!! Οι μήνες θα περάσουν μπροστά από τα μάτια σας με αστραπιαία ταχύτητα και αυτός ο εφιάλτης θα τελειώσει πολύ πιο γρήγορα απ' ότι νομίζετε. ;) καλό καλοκαίρι :beach: και να είστε συνεπείς στο διάβασμα σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Συμβουλη για οσους δεν εχουν παρει βοηθηματα ακομα: μη βιαστειτε να τα παρετε. Ιδιως στα Μαθηματικα και στη Χημεια, οι πρωτες ενοτητες βγαινουν χωρις παραπανω ασκησεις, αν προσεχει κανεις στο μαθημα. Πριν απο λιγο καιρο ο Μπαρλας ανανεωσε το βοηθημα του, και τωρα καθομαι και κλαιω τα 20€ που εδωσα τον Ιανουαριο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
επειδή το άλλαξε έπρεπε να αγοράσεις το καινούργιο; Αφού μας τα ζητάνε , να μην τα πάρουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Στην χημεια νομίζω τα βοηθήματα του σαλτερη έχουν φτάσει πλεον σε ενα σημείο που δεν μπορούν να "ανανεωθούν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Σαλτερής είναι καλό μόνο εάν στοχεύεις για χημικό,ιατρική και τέτοια σχετικά.Έχει τόσες πολλές πληροφορίες που είναι πρακτικά άχρηστες.Και όντως δεν χρήζουν ανανέωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
επειδή το άλλαξε έπρεπε να αγοράσεις το καινούργιο; Αφού μας τα ζητάνε , να μην τα πάρουμε; :P

Δυστυχως (ο Μπαρλας) οχι απλα τροποποιησε λιγο τις ασκησεις, αλλα προσθεσε ενα σωρο καινουριες. Οποτε ναι, πρεπει να αγορασω και τη νεα εκδοση τωρα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ο Σαλτερής είναι καλό μόνο εάν στοχεύεις για χημικό,ιατρική και τέτοια σχετικά.Έχει τόσες πολλές πληροφορίες που είναι πρακτικά άχρηστες.Και όντως δεν χρήζουν ανανέωσης.
Τα βοηθήματα του Σαλτερή υπερκαλύπτουν τον μαθητή και τον προετοιμάζουν πλήρως για οτιδήποτε συναντήσει. Νομίζω ότι στόχος κάθε μαθητή θα έπρεπε να είναι το 20 ανεξαρτήτως της σχολής που τον ενδιαφέρει. Τι ακριβώς είναι πρακτικά άχρηστο; Βλέπουμε ότι κάθε χρόνο το ψειρίζουν όλο και περισσότερο για να κριθεί το 20αρι στην λεπτομέρεια. Τα βιβλία αυτά είναι ό,τι χρειάζεσαι για να είσαι σίγουρος και να μην έχεις μικρά κενάκια που θα σου στερήσουν ένα άριστο γραπτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα βοηθήματα του Σαλτερή υπερκαλύπτουν τον μαθητή και τον προετοιμάζουν πλήρως για οτιδήποτε συναντήσει. Νομίζω ότι στόχος κάθε μαθητή θα έπρεπε να είναι το 20 ανεξαρτήτως της σχολής που τον ενδιαφέρει. Τι ακριβώς είναι πρακτικά άχρηστο; Βλέπουμε ότι κάθε χρόνο το ψειρίζουν όλο και περισσότερο για να κριθεί το 20αρι στην λεπτομέρεια. Τα βιβλία αυτά είναι ό,τι χρειάζεσαι για να είσαι σίγουρος και να μην έχεις μικρά κενάκια που θα σου στερήσουν ένα άριστο γραπτό.
Τα βιβλία του Σαλτερή έχουν πολλά πράγματα εγκυκλοπαιδικά συνεπώς άχρηστα για τον μαθητή.Η κάλυψη της ύλης πρέπει να γίνεται στοχευμένα βάσει της θεματολογίας των πανελλαδικών.Το να σου πω εγώ για την χημική ουσία τάδε που συναντάμε στην οργανική και γίνεται η τάδε διαδικασία δεν είναι λεπτομέρεια αλλά άχρηστη πληροφορία.Εν κατακλείδι,καλός είναι αν ξέρεις τι πρέπει να διαβάσεις ειδάλλως τσάμπα γεμίζει τον μαθητή με σκοτούρες.Συμβουλευτείτε τους φροντιστηριακούς σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top