[13/06/2018] Φυσική Προσανατολισμού - Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 6 23.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 5 19.2%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 11.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 2 7.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 3.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (δεν με αφορά - δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 9 34.6%

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
Έλεγα να μην απαντήσω, αλλά κουράστηκα να διαβάζω για βαθμολογητές που κάνουν του κεφαλιού τους και μπορεί σε ένα θέμα ο ένας να βάλει 1/6 και ο άλλος 6/6. Να τι ισχύει: Σε κάθε κέντρο μαζεύονται όλοι οι βαθμολογητές και αποφασίζουν πώς θα βαθμολογήσουν ώστε να μην υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις, δηλαδή π.χ. τόσα μόρια για τον τύπο, τόσα για το σχήμα, τόσα για τη δικαιολόγηση, τόσα για το αποτέλεσμα. Αυτό που αποφασίζουν συνήθως τηρείται από όλους κι έτσι σε θετικό μάθημα σπάνια υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές, σε περίπτωση λάθους ή αν τύχει κάποιος μουρλός (υπάρχουν και μερικοί τέτοιοι) που μπορεί να βάλουν πιο κάτω ή (πιο συνηθισμένο) πιο πάνω από όσο πρέπει.

Υ.Γ. Αυτά είχα να γράψω και δεν θα το συνεχίσω.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έλεγα να μην απαντήσω, αλλά κουράστηκα να διαβάζω για βαθμολογητές που κάνουν του κεφαλιού τους και μπορεί σε ένα θέμα ο ένας να βάλει 1/6 και ο άλλος 6/6. Να τι ισχύει: Σε κάθε κέντρο μαζεύονται όλοι οι βαθμολογητές και αποφασίζουν πώς θα βαθμολογήσουν ώστε να μην υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις, δηλαδή π.χ. τόσα μόρια για τον τύπο, τόσα για το σχήμα, τόσα για τη δικαιολόγηση, τόσα για το αποτέλεσμα. Αυτό που αποφασίζουν συνήθως τηρείται από όλους κι έτσι σε θετικό μάθημα σπάνια υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές, σε περίπτωση λάθους ή αν τύχει κάποιος μουρλός (υπάρχουν και μερικοί τέτοιοι) που μπορεί να βάλουν πιο κάτω ή (πιο συνηθισμένο) πιο πάνω από όσο πρέπει.

Υ.Γ. Αυτά είχα να γράψω και δεν θα το συνεχίσω.



Δια, ειχα ακριβώς ιδιο βαθμό βαθμολογητών στην έκθεση, κι αποκλίσεις στις 2 βιολογίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμ για να δούμε τι θα δούμε και στη χημειούλα!Είμαι σίγουρη πως θα είναι βατά εκεί απλά θα είναι πάρα πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flamingo

Νεοφερμένος

Ο flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Από διαγώνισμα προσομοίωσης που είχε κυκλοφορήσει τον περασμένο Απρίλιο. Δείτε το θέμα Δ.:hmm:
https://www.syneirmos.gr/simple-cms/...esa/g-lyk-gel/keystoneb2018-g-thet-fusikh.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Από διαγώνισμα προσομοίωσης που είχε κυκλοφορήσει τον περασμένο Απρίλιο. Δείτε το θέμα Δ.:hmm:
https://www.syneirmos.gr/simple-cms/...esa/g-lyk-gel/keystoneb2018-g-thet-fusikh.pdf

Το εχω λυσει βεβαια διαφερει απο το φετινο Δ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Από διαγώνισμα προσομοίωσης που είχε κυκλοφορήσει τον περασμένο Απρίλιο. Δείτε το θέμα Δ.:hmm:
https://www.syneirmos.gr/simple-cms/...esa/g-lyk-gel/keystoneb2018-g-thet-fusikh.pdf
Και δεν είναι μόνο το Δ θέμα του διαγωνίσματος, αλλά και το Γ θέμα παρόμοιο με αυτό των πανελληνίων...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Και δεν είναι μόνο το Δ θέμα του διαγωνίσματος, αλλά και το Γ θέμα παρόμοιο με αυτό των πανελληνίων...:whistle:

Όμως και ο τίτλος δεν πάει πίσω : "είμαστε μέσα" . Τελικά είναι πιό μέσα απ'ότι φαντάζονταν :hehe: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
Όταν: η ύλη εξετάσεων της Φυσικής είναι τόσο περιορισμένη, τα θέματα "πρέπει" να έχουν συγκεκριμένη δομή, μετά από 18 χρόνια "τελείωσαν" τα λογικά θέματα, η "επιστημονική" φαντασία όλων οργιάζει,
αναπόφευκτα: πάντα θέματα παρόμοια με των εξετάσεων θα υπάρχουν σε βοηθήματα, σε φυλλάδια, σε διαγωνίσματα. (Κι εδώ στο ischool πολλές φορές γράφαμε ασκήσεις και μετά από λίγο καιρό τις βλέπαμε στα θέματα).



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ πάντως στη φυσική το μακρινό 2014 είχα 11 μονάδες διαφορα στις δυο βαθμολογίες :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εγώ πάντως στη φυσική το μακρινό 2014 είχα 11 μονάδες διαφορα στις δυο βαθμολογίες :hmm:

Και υστερα σου λενε μονο στην εκθεση γινονται αυτα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
Εγώ πάντως στη φυσική το μακρινό 2014 είχα 11 μονάδες διαφορά στις δυο βαθμολογίες :hmm:
Σίγουρα είχε δίκιο αυτός που έβαλε το μεγάλο βαθμό και άδικο αυτός που έβαλε το μικρό. Έτσι όλοι λέμε ΠΕΡΑΣΑ και ΜΕ ΕΚΟΨΕ (και ποτέ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ και ΚΟΠΗΚΑ)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Σίγουρα είχε δίκιο αυτός που έβαλε το μεγάλο βαθμό και άδικο αυτός που έβαλε το μικρό. Έτσι όλοι λέμε ΠΕΡΑΣΑ και ΜΕ ΕΚΟΨΕ (και ποτέ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕ και ΚΟΠΗΚΑ)


Τι εννοεις καθηγητα;Η Μαιρουλα απο πισω δεν μου ειπε σωστα τα θεματα.
Δεν υπαρχει εγω σε μια ομαδα κοψτε και εκεινη :whistle::hehe:

ΥΓ.Να ξερετε οτι στα Σ η Λ στις πανελληνιες η αντιγραφη πεφτει καργα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
Να ξερετε οτι στα Σ η Λ στις πανελληνιες η αντιγραφη πεφτει καργα :P
Όταν έδινα πανελλήνιες εξεταζόμασταν και σε ένα μάθημα γενικής παιδείας επιλεγόμενο. τη μέρα αυτού του μαθήματος μόλις τελείωσα και βγήκα στην αυλή με περίμενε ο πισινός μου και μου είπε: "Ρε μαλάκα! Και σε λένε καλό μαθητή! Αντέγραψα από σένα τα Σου-Λου και ήταν μόνο 2 στα 5. Με χαντάκωσες ρε μαλάκα!". Γέλασα και του απάντησα: "Εγώ είμαι μαλάκας ή εσύ που έγραφες Μαθηματικά και αντέγραψες από μένα που έγραφα Φυσική;". Ακόμα θυμάμαι την έκφραση του προσώπου του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Όταν έδινα πανελλήνιες εξεταζόμασταν και σε ένα μάθημα γενικής παιδείας επιλεγόμενο. τη μέρα αυτού του μαθήματος μόλις τελείωσα και βγήκα στην αυλή με περίμενε ο πισινός μου και μου είπε: "Ρε μαλάκα! Και σε λένε καλό μαθητή! Αντέγραψα από σένα τα Σου-Λου και ήταν μόνο 2 στα 5. Με χαντάκωσες ρε μαλάκα!". Γέλασα και του απάντησα: "Εγώ είμαι μαλάκας ή εσύ που έγραφες Μαθηματικά και αντέγραψες από μένα που έγραφα Φυσική;". Ακόμα θυμάμαι την έκφραση του προσώπου του.


ΧΑΧΑΧΑΧ ωραιος :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top