[08/06/2018] Νεοελληνική Γλώσσα (Έκθεση) - Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 4 8.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 43.5%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 9 19.6%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (δεν με αφορά - δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 10 21.7%

thanasis68

Νεοφερμένος

Ο thanasis68 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μα αυτό που λες δεν είναι διαιρετεα έννοια. Η διαιρετεα έννοια πρέπει να είναι κατι ξεκάθαρο. Πχ διαιρετεα έννοια η παιδεία. Αυτό που λες κάνει άμεσα την απάντηση σου σύγκριση αντίθεση του λες ουσιαστικά ότι η παράγραφος ασχολείται με τις διάφορες Παιδείας και εκπαίδευσης. Εννοείται πως θα κάτσουν να το δουν Αλλά είναι λάθος. Και εσυ ρε παιδί μου αφού είδες που το πάει γιατί το συνεχίσες ως διαίρεση; Εγώ διαφωνώ και με τον ορισμό γιατί σε μια παράγραφο που αναπτύσσεται με ορισμό πρέπει να μπορούμε να βρούμε ορίστεα έννοια, προσεχές γένος και ειδοποιό διαφορά. Οπότε παλι στην αιτιολόγηση θα υπήρχε πρόβλημα γιατί δεν έβγαιναν. Η παράγραφος ήταν ολοφάνερα σύγκριση-αντίθεση βέβαια δεν ξέρω πώς θα διορθώσουν ή τι οδηγίες θα δώσουν.
Επίσης παιδιά πολλοί το έχετε στο μυαλό σας ότι έκθεση γράφει αυτός που έχει ιδέες που 8μως είναι λάθος. Οι ιδέες είναι αυτές που σου δινει ι ο καθηγητής σου. Δυστυχώς με το συγκεκριμένο θεμα όπως προείπαν έγραψαν και οι τουρίστες που διάβασαν 2-3 σος σχεδιαγράμματα στο τέλος να πάρουν την αίσθηση. Σος δεν εννοώ σος για να μπουν αλλα σος με την έννοια ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε πολλά θέματα. Είναι κακό να βλέπεις τουρίστες να πιάνουν το 15 στην έκθεση Όχι επειδή είχαν ιδέες Αλλά επειδή είχαν διαβάσει το σχεδιάγραμμα. Επίσης έπιασαν τις ασκήσεις επειδή ήταν πάρα παρα πολυ εύκολες. Ο τρόπος ανάπτυξης, οι διαρθρωτικές λέξεις και τα αντωνυμα ήταν επιπέδου γυμνασίου. Οι γλωσσικές ασκήσεις δεν μπορούσαν να ξεχωρίσουν τους μαθητές, το ιδιο και η έκθεση επειδή όλοι πάνω κάτω ασχολήθηκαν με το συγκεκριμένο θέμα(πολύ μικρές βαθμολογίκες αποκλίσεις) όποτε εκεί που φάνηκε η διαφορά ήταν η περίληψη στο Ποιος κατάλαβε το κείμενο και Ποιος έγραφε άσχετα.

Δηλαδή δεν υπάρχει καμία πιθανότητα ναι είναι σωστό? μείον 5 μονάδες?(πάντως αν διαβάσει κανείς το κείμενο ξανά η διαιρετική βάση φαίνεται ξεκάθαρα) Έχει κανείς άλλος διαφορετική άποψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Το οπισθοδρομω νομίζω είναι αντωνυμο στο προοδευω που δεν είναι ακριβώς συνώνυμο του αναβαθμίζω. Στην συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω μπορούσες στο εμφανίζονται να βάλεις ανιχνεύονται Αλλά γενικά δεν είναι συνώνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ισως το πιο κλασικο θεμα εκθεσης στο Λυκειο , για μενα αρκετα βαρετο, στα θεματα δεν υπηρχε τιποτα πρωτοτυπο , οι ιδιες ιδεες θα αναμασονται σε 7 / 10 γραπτα , το θεμα ειχε συζητηθει σιγουρα σε ολα τα σχολεια και φροντιστηρια. Στο Γ1 διατυπωνεται η αντιληψη για το θεμα σχολειο εκπαιδευση παιδεια εκπαιδευτικοι μαθητες και οι υποψηφιοι αυτο που εχουν να κανουν ειναι να την υποστηριξουν στο α και να προτεινουν τροπους υλοποιησης στο β , αυτη την ελευθερια εχουν ... σε καθε αλλη περιπτωση θα ειναι εκτος του θεματος και του πλαισιου του που ορισε η επιτροπη. Μπορει να γραψει καλα και ενας μαθητης που δεν ειχε διαβασει , οπως τις περισσοτερες φορες γινεται με το μαθημα , ωστοσο με τα συγκεκριμενα θεματα στο συνολο τους μπορει να ξεχωρισει ο προετοιμασμενος απο τον απροετοιμαστο και αυτο γιατι το 75% των βαθμολογητων περιμενουν να δουν συγκεκριμενα σημεια στο γραπτο ενος υποψηφιου , που οι καλυτερα προετοιμασμενοι υποψηφιοι εχουν προσαρμοστει σε αυτα εστω και ασυνειδητα. Ωστοσο ενα 25% των βαθμολογητων δεν εκτιμουν ιδιαιτερα αναμασημενες ιδεες ,ετσι σε σημαντικο μερος γραπτων θα υπαρχει σημαντικη διαφορα μεταξυ των βαθμολογητων(ο Α βαζει 71% , ο Β 90% και μετα ο Γ 83%). Αν η επιτροπη ηθελε διαβασμενος και αδιαβαστος να ξεκινησουν απο την ιδια βαση σημερα το θεμα θα ηταν αλλο , σιγουρα κατι πιο πρωτοτυπο , οπως το χθεσινο θεμα των επαλ με την συγκεκριμενη διατυπωση , που για μενα ειναι ξεκαθαρα καλυτερο ως θεμα και πιο δυσκολο απο αυτο που εβαλαν σημερα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Ooops ξεχάσαμε να βάλουμε και δημοσκόπηση. :redface: Μόλις μπήκε! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ισως το πιο κλασικο θεμα εκθεσης στο Λυκειο , για μενα αρκετα βαρετο, στα θεματα δεν υπηρχε τιποτα πρωτοτυπο , οι ιδιες ιδεες θα αναμασονται σε 7 / 10 γραπτα , το θεμα ειχε συζητηθει σιγουρα σε ολα τα σχολεια και φροντιστηρια. Στο Γ1 διατυπωνεται η αντιληψη για το θεμα σχολειο εκπαιδευση παιδεια εκπαιδευτικοι μαθητες και οι υποψηφιοι αυτο που εχουν να κανουν ειναι να την υποστηριξουν στο α και να προτεινουν τροπους υλοποιησης στο β , αυτη την ελευθερια εχουν ... σε καθε αλλη περιπτωση θα ειναι εκτος του θεματος και του πλαισιου του που ορισε η επιτροπη. Μπορει να γραψει καλα και ενας μαθητης που δεν ειχε διαβασει , οπως τις περισσοτερες φορες γινεται με το μαθημα , ωστοσο με τα συγκεκριμενα θεματα στο συνολο τους μπορει να ξεχωρισει ο προετοιμασμενος απο τον απροετοιμαστο και αυτο γιατι το 75% των βαθμολογητων περιμενουν να δουν συγκεκριμενα σημεια στο γραπτο ενος υποψηφιου , που οι καλυτερα προετοιμασμενοι υποψηφιοι εχουν προσαρμοστει σε αυτα εστω και ασυνειδητα. Ωστοσο ενα 25% των βαθμολογητων δεν εκτιμουν ιδιαιτερα αναμασημενες ιδεες ,ετσι σε σημαντικο μερος γραπτων θα υπαρχει σημαντικη διαφορα μεταξυ των βαθμολογητων(ο Α βαζει 71% , ο Β 90% και μετα ο Γ 83%). Αν η επιτροπη ηθελε διαβασμενος και αδιαβαστος να ξεκινησουν απο την ιδια βαση σημερα το θεμα θα ηταν αλλο , σιγουρα κατι πιο πρωτοτυπο , οπως το χθεσινο θεμα των επαλ με την συγκεκριμενη διατυπωση , που για μενα ειναι ξεκαθαρα καλυτερο ως θεμα και πιο δυσκολο απο αυτο που εβαλαν σημερα .

Δεν νομιζω να το εχουν δωσει βαρυτητα.Άλλα ηταν τα "σοσ".Ετσι πολλοι δεν θα εχουν γραψει τα σωστα και θα ειναι εκτος θεματος,ειδικα με την διατυπωση του α.Να μην μιλησω για την περιληψη που θα κλαψουν μανουλες.Απλα δειτε απαντησεις.

Οσο "ευκολο" και αν ειναι ενα θεμα παντα υπαρχουν μαθητες που δεν γραφουν.Και αυτο γιατι δεν διαβαζουν.Οποτε αμα δεν διαβασεις εκθεση δεν προκειται να δεις πανω απο 14.Τα ιδια λεγαμε και στο θεμα του 2016 στην φιλια.Ολοι ελεγαν ευκολο θεμα,ευκολες ασκησεις,ευκολη περιληψη,πανω απο 15 περισσοτεροι και τελικα το αντιθετο αποδειχθηκε.Αρα ο μετριος μαθητης θα εχει μετριο βαθμο και ο καλος μαθητης,καλο βαθμο.Δεν θα υπαρξει συσσωρευση μαθητων στο 15-18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

γόρδιονΣουτιέν

Νεοφερμένος

Η γόρδιονΣουτιέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Να σας πω και εγώ που δίνω δεύτερη φορά. Θεωρώ τα θέματα πιο εύκολα σχετικά με πέρυσι, ίσως φτάσει και ότι μπήκα μέσα με την πιο «σας έχω όλους γραμμένους» φάτσα που θα μπορούσα να είχα. Εμένα παραδόξως με δυσκόλεψε η περίληψη αναφορικά με το όριο λέξεων. Μου έβγαινε γύρω στις 85 λέξεις και την έγραψα 4 φορές για να φτάσω ένα αξιοπρεπές 97.
Κατά τα αλλά κατανοώ τι εννοούν τα παιδιά στις πρώτες σελίδες. Όπως και να το κάνουμε,έχεις διαβάσει ή όχι, για την παιδεία γράφεις πολύ εύκολα.
Καλή συνέχεια και καλή δύναμη.

Α κάτι ακόμη που παρατήρησα. Θεωρώ το περσινό θέμα της επιστήμης πιο «φιλικό» προς τα παιδιά της θετικής,ενώ το φετινό προς τους θεωρητικούς. Σαν εξισορρόπηση του κάρμα ένα πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Προσωπικά δε μου άρεσε καθόλου το θέμα της έκθεσης. Ήταν γενικό και αόριστο και θα μπορούσε εύκολα κάποιος να βγει εκτός θέματος. Τώρα θα έγραφα άνετα, αλλά πριν κάποια χρόνια που έδωσα πανελλαδικές δε ξέρω αν θα έγραφα, δε θα ήξερα από που να ξεκινήσω και ενδεχομένως να έβγαινα εκτός θέματος σε κάποιο ζητούμενο.
Καλα αποτελέσματα να έχετε, ετοιμαστείτε για το επόμενο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Η διαρθρωτική λέξη προκειμένου παίζει να δηλώνει και αίτιο-αποτέλεσμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Η διαρθρωτική λέξη προκειμένου παίζει να δηλώνει και αίτιο-αποτέλεσμα;

Αυτο δεν υπάρχει βασικά.Ή αιτιολόγηση θα είναι ή αποτελεσμα (συμπερασμα)
Πέρα απο αυτο δηλώνει σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Κάτι ακόμη.προφανεις εβαλα εξόφθαλμες και ανιχνεύονται εμφανίζονται ..είναι τίποτα σωστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Πιστευω βεβαια οτι εσυ που εισαι ειδικος στην περιληψη θα διαβασες 2 φορες το κειμενο για να την γραψεις εγω 4 οπως και εκεινο το Β4 ηταν μια μικρη τρικλοποδια. Ολα τα θεματα δειχνουν ευκολα στην αρχη αλλα μολις τα πιασεις βλεπεις οτι δεν ηταν περιπατος. Βαθμολογιες εκθεσης οπως καθε χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω. Πέρα από την περίληψη που η δυσκολία ήταν η κατανόηση του κειμένου οι ασκήσεις ήταν γελοίες και πείτε οτι θέλετε. Ένα συνώνυμο έχασα και αυτο ξερω ότι ήταν από δικο μου λάθος και οτι θα μπορούσα να το πιάσω. Να αναφερθώ στα αντωνυμα που δεν υπάρχει πανελλαδικά άνθρωπος που να μην τα έγραψε; Στον τρόπο ανάπτυξης που ήταν ολοφάνερος; Το θεμα της έκθεσης ήταν αρκετά γενικό για αυτο και απαιτούσε να γράψεις σφαιρικά πράγματα. Δύσκολο δεν ήταν. Έχουν πέσει πολύ χειρότερα θέματα έκθεσης. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κανέναν που στις ασκήσεις να έπεσε κάτω από 30/35. Προσωπικά προβλέπω μεγάλους βαθμούς έκθεσης Αφού με 20/25 περίληψη και 30/40 εκθεση ο μέτριος εύκολα έχει πρόσβαση στο 16 που για την έκθεση θεωρείται άριστος βαθμός. Μπορεί και να μην ανέβουν Τελικά οι βαθμοί, θα δείξει. Πάντως η μέχρι στιγμής μου εμπειρία δείχνει ότι θα υπάρξει ελάχιστη διαβάθμιση σε κακους-μετριους-καλούς στην έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Εγώ στις ασκήσεις γύρω στο 31/35 γιατί έχασα το β4 Β δεν θυμόμουν τι δήλωνε η παθητική με αποτέλεσμα να βάλω αμεσότητα και παραστικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω. Πέρα από την περίληψη που η δυσκολία ήταν η κατανόηση του κειμένου οι ασκήσεις ήταν γελοίες και πείτε οτι θέλετε. Ένα συνώνυμο έχασα και αυτο ξερω ότι ήταν από δικο μου λάθος και οτι θα μπορούσα να το πιάσω. Να αναφερθώ στα αντωνυμα που δεν υπάρχει πανελλαδικά άνθρωπος που να μην τα έγραψε; Στον τρόπο ανάπτυξης που ήταν ολοφάνερος; Το θεμα της έκθεσης ήταν αρκετά γενικό για αυτο και απαιτούσε να γράψεις σφαιρικά πράγματα. Δύσκολο δεν ήταν. Έχουν πέσει πολύ χειρότερα θέματα έκθεσης. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κανέναν που στις ασκήσεις να έπεσε κάτω από 30/35. Προσωπικά προβλέπω μεγάλους βαθμούς έκθεσης Αφού με 20/25 περίληψη και 30/40 εκθεση ο μέτριος εύκολα έχει πρόσβαση στο 16 που για την έκθεση θεωρείται άριστος βαθμός. Μπορεί και να μην ανέβουν Τελικά οι βαθμοί, θα δείξει. Πάντως η μέχρι στιγμής μου εμπειρία δείχνει ότι θα υπάρξει ελάχιστη διαβάθμιση σε κακους-μετριους-καλούς στην έκθεση.

Αυτο είναι το θέμα με την έκθεση.Ολοι νομίζουμε ότι γράψαμε καλά.Στο τέλος φαίνονται τα αποτελέσματα.Δεν είναι τυχαίο κάθε χρόνο να είναι τα ίδια ποσοστά σε όλες τις κατηγορίες με διαφορά Ίσως 1% που είναι 200-300 γραπτα.Περιληψη 20/25 Ούτε με τον Θεό. Συνώνυμα πολλοί δεν τα έγραψαν.Καποιοι Δεν διάβασαν ύφος,ολοκληρωμένο και όχι μονο μόνο ως προς την γλώσσα και έκθεση αερολογίες και εκτός θέματος.Με την καμία ο μέτριος να γράψει 16 Πόσο μάλλον 15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Και εγώ συμφωνώ.Καθε χρόνο όλοι νομίζουν ότι στην έκθεση γράφουνε πάνω από 17.Τα αποτελέσματα είναι το 60% να είναι στο 13-15.

Σήμερα πχ άκουγα παιδιά να λένε γράψανε τέλεια όμως όταν ήταν τις απαντήσεις από τ εκεί που έλεγαν ότι ήταν γύρω στο 16.5 έπεσαν στο 14.5-15.Υπομονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια εχω προβληματιστει για το πρωτο ζητουμενο της εκθεσης. Εβαλα κυριως οτι πρεπει να υπαρχει παιδευτικος ρολος διοτι υπαρχει στις μερες μας ελλειψη ηθικων αξιων , ιδιοτελεια , ελλειψη σεβασμου κλπ κλπ και γενικα ειπα περισσοτερο αυτα τα προβληματα που προδιδουν την ελλειψη ηθικης διαπαιδαγωγης. Πειτε μου οτι δεν το χανω ολο το ζητουμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
το 12% των γραπτων παει για αναβαθμολογηση , που σημαινει οτι οι δυο βαθμολογιες απεχουν 13 μοναδες και πανω στα 100 , εκτος απο τις 35 μοναδες του Β τις αλλες 65 τις βαζει αυθαιρετα ο βαθμολογητης ... υπαρχουν περιπτωσεις γραπτων με διαφορα 25 μοναδες στα 100 ... κανεις δε μπορει να σας πει ποσες μοναδες θα πιασει η εκθεση που γραψατε για το βαθμολογητη που θα πεσει το γραπτο σας, δε ειναι σε θεση ουτε προσεγγιση να κανει σε διαστημα 10 μοναδων και να ειναι σιγουρος γι αυτη ... ποσο πιο απλα να σας το πω στην ιδια εκθεση ενας βαθμολογητης βαζει 18 / 40 και αλλος 36/40
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Πραγματικά απογοήτευση σήμερα.

Φώτη έχεις να δώσεις ακόμη 3 μαθήματα. Ξέχασε την (πλέον) χθεσινή ημέρα και βουρ για το επόμενο μάθημα!! :empathy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top