Να δώσω ξανά πανελλήνιες ή κατατακτήριες;

Arkana1900

Νεοφερμένος

Ο Arkana1900 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όπως λέει ο τίτλος έχω εισαχθεί σε μια σχολή που δεν ήταν αυτή που ήθελα λόγω χαμηλών μορίων.Θα ήθελα να μπω στην σχολή 1ης μου προτίμησης αλλά δεν ξέρω ποιός είναι ο καλύτερος/ευκολότερος τρόπος για να το κάνω.Να δώσω πανελλήνιες ξανά ή να δώσω κατατακτήριες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Όπως λέει ο τίτλος έχω εισαχθεί σε μια σχολή που δεν ήταν αυτή που ήθελα λόγω χαμηλών μορίων.Θα ήθελα να μπω στην σχολή 1ης μου προτίμησης αλλά δεν ξέρω ποιός είναι ο καλύτερος/ευκολότερος τρόπος για να το κάνω.Να δώσω πανελλήνιες ξανά ή να δώσω κατατακτήριες;

Θα βοηθούσε αν μας ελεγες ποια ειναι η σχολη που θες να μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Μπα, δεν έχει τόσο πολλή σημασία η σχολή όσο άλλα πράγματα. Αν είσαι όντως 18 και πρώτο έτος δεν υπάρχει κανείς λόγος για κατατακτήριες. Πάλι πανελλήνιες, ελπίζω όμως να μην είναι απόφαση που την παίρνεις τώρα γιατί φέτος να δώσεις με 3 μήνες διάβασμα, ε, δεν πολυλεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Δεν ειδα οτι ειναι 18 χρονων. Παντως, για σχολές όπως η ιατρική, με πανελληνιες ειναι πολυ δυσκολο. Γενικα σε οποιαδήποτε άλλη σχολή νομίζω περνάς με πανελλήνιες. Απο την αλλη ομως να κατσεις να σπουδασεις τοσα χρονια κατι που δε σου αρεσει μόνο και μονο για να δωσεις μετα κατατακτήριες δεν αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arkana1900

Νεοφερμένος

Ο Arkana1900 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οι δύο σχολές που θέλω είναι η φιλοσοφική ή το ιστορικό(δε λέω νομική καθώς ξέρω τις δυνατότητες μου και δεν αρκούνε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Αφού είσαι 18 γιατί δεν δίνει πανελλήνιες; Για να δώσεις κατατακτήριες πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 4 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arkana1900

Νεοφερμένος

Ο Arkana1900 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αφού είσαι 18 γιατί δεν δίνει πανελλήνιες; Για να δώσεις κατατακτήριες πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον 4 χρόνια.
Δεν νομίζω να προλάβω σε τρεις μήνες να δώσω πανελλήνιες αυτόν τον Ιούνιο.Εκτος αυτού με εκνευρίζει η πιθανή γκρίνια των δικών μου που με είχαν προτρέψει να ξαναδώσω κατευθείαν και να κάνω μια απλή εγγραφή στη σχολή που πέρασα χωρίς όμως να πάω.Όμως τότε δε σκεφτόμουν λογικά καθόλου αφού ήμουν εξαντλημένος από 1 χρόνο σκληρής δουλειάς και κουρασμένος και δεν ήθελα να το επαναλάβω αυτό χώρια που το σχολείο-φροντιστήριο-σπίτι κτλ ήταν εκτός από εξουθενωτικό(βέβαια όλο το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα είναι τριτοκοσμικό και κουραστικό στο σύνολο του και όχι μόνο οι πανελλήνιες εδικά για εμένα που περνώντας τρια χρόνια στην Κύπρο και στο εκεί εκπαιδευτικό σύστημα όπου η λέξη φροντιστήριο κτλ είναι άγνωστη και που ήταν πολύ πιο ευρωπαικό,απλό και χαλαρό και κυρίως ευρωπαικό-είναι αλήθεια εκνευριστικό το ότι ακόμα και οι χώρες εξ ανατολής όπως η Κύπρος ή ακόμα και ο Λίβανος να έχουν ευρωπαϊκά εκπαιδευτικά συστήματα χωρίς φροντιστήρια κτλ και στην Ελλάδα να χρειάζεται να τρέχεις σε φροντιστήρια για να τα βγάλεις πέρα και πάλι ΑΝ-.Να σημειώσω ότι το ίδιο έπαθαν πολλοί συμμαθητές μου μερικοί εξ αυτών μάλιστα άριστοι μαθητές οι οποίοι κατέληξαν με άσχημες επιδόσεις για τα δεδομένα τους και αρκέστηκαν σε μέτριες σχολές επειδή δεν άντεχαν να ξαναδώσουν.Όμως αυτοί φαίνεται ότι έχουν συμβιβαστεί με τις σχολές τους ενώ εγώ φαίνεται πως απέχω από αυτό αφου ούτε τη φοιτητική μου ζωή απολαμβάνω σπουδάζοντας σε μια σχολή που δεν διάλεξα αλλά μάλλον με διάλεξε, ούτε αποδίδω στο μέγιστο(χρωστώ ήδη κάμποσα μαθήματα αφού δεν με τραβούσε τίποτα να τα διαβάσω).Ύπαρχουν ευτυχώς η δυστυχώς άτομα που πάνε σε μια σχολή χωρίς να σπουδάζουν κάτι που τους αρέσει για τη φοιτητική ζωή αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό σε μια σχολή που δεν επέλεξα όπως είπα.Δεν έχω βγει ούτε καν για ένα καφέ μέχρι τώρα αφού δεν με τραβά ούτε η σχολή ούτε οι τωρινές σπουδές μου τουναντίον τον καιρό μου τον περνώ στο διαμέρισμα μου το φοιτητικό χωρίς διάθεση για κάτι παραπάνω.Στη σχολή ήρθα με την ελπίδα ότι όπως τόσος κόσμος που άκουσα ότι πήγε σε σχολές που δεν ήθελε και συνήθισε έτσι θα συνήθιζα κι εγώ και θα μου άρεσε τελικά αλλά δε συνέβη κι έχασα τσάμπα μάλλον τόσους μήνες.Και αφού δεν προλαβαίνω να μελετήσω μέχρι τον Ιούνιο(3 μήνες) μάλλον θα χάσω το 10% και την ευκαιρία μιας ζωής για την ρεβάνς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ σκέφτομαι για κατατακτήριες ψυχολoγίας έχοντας ένα πτυχίο ήδη.... ξέρω δεν είσαι στην ίδια φάση αλλά πίστεψέ με μέχρι και πανελλήνιες σκεφτηκα να δώσω ... τώρα στα γεράματα... :P



ΥΓ... Η απορία μ είναι... μπορείς να δώσεις κατακτήριες χωρίς ένα ήδη πτυχίο... ;; διαφωτίστε την αόματη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ΥΓ... Η απορία μ είναι... μπορείς να δώσεις κατακτήριες χωρίς ένα ήδη πτυχίο... ;; διαφωτίστε την αόματη...

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Δεν νομίζω να προλάβω σε τρεις μήνες να δώσω πανελλήνιες αυτόν τον Ιούνιο.Εκτος αυτού με εκνευρίζει η πιθανή γκρίνια των δικών μου που με είχαν προτρέψει να ξαναδώσω κατευθείαν και να κάνω μια απλή εγγραφή στη σχολή που πέρασα χωρίς όμως να πάω.Όμως τότε δε σκεφτόμουν λογικά καθόλου αφού ήμουν εξαντλημένος από 1 χρόνο σκληρής δουλειάς και κουρασμένος και δεν ήθελα να το επαναλάβω αυτό χώρια που το σχολείο-φροντιστήριο-σπίτι κτλ ήταν εκτός από εξουθενωτικό(βέβαια όλο το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα είναι τριτοκοσμικό και κουραστικό στο σύνολο του και όχι μόνο οι πανελλήνιες εδικά για εμένα που περνώντας τρια χρόνια στην Κύπρο και στο εκεί εκπαιδευτικό σύστημα όπου η λέξη φροντιστήριο κτλ είναι άγνωστη και που ήταν πολύ πιο ευρωπαικό,απλό και χαλαρό και κυρίως ευρωπαικό-είναι αλήθεια εκνευριστικό το ότι ακόμα και οι χώρες εξ ανατολής όπως η Κύπρος ή ακόμα και ο Λίβανος να έχουν ευρωπαϊκά εκπαιδευτικά συστήματα χωρίς φροντιστήρια κτλ και στην Ελλάδα να χρειάζεται να τρέχεις σε φροντιστήρια για να τα βγάλεις πέρα και πάλι ΑΝ-.Να σημειώσω ότι το ίδιο έπαθαν πολλοί συμμαθητές μου μερικοί εξ αυτών μάλιστα άριστοι μαθητές οι οποίοι κατέληξαν με άσχημες επιδόσεις για τα δεδομένα τους και αρκέστηκαν σε μέτριες σχολές επειδή δεν άντεχαν να ξαναδώσουν.Όμως αυτοί φαίνεται ότι έχουν συμβιβαστεί με τις σχολές τους ενώ εγώ φαίνεται πως απέχω από αυτό αφου ούτε τη φοιτητική μου ζωή απολαμβάνω σπουδάζοντας σε μια σχολή που δεν διάλεξα αλλά μάλλον με διάλεξε, ούτε αποδίδω στο μέγιστο(χρωστώ ήδη κάμποσα μαθήματα αφού δεν με τραβούσε τίποτα να τα διαβάσω).Ύπαρχουν ευτυχώς η δυστυχώς άτομα που πάνε σε μια σχολή χωρίς να σπουδάζουν κάτι που τους αρέσει για τη φοιτητική ζωή αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό σε μια σχολή που δεν επέλεξα όπως είπα.Δεν έχω βγει ούτε καν για ένα καφέ μέχρι τώρα αφού δεν με τραβά ούτε η σχολή ούτε οι τωρινές σπουδές μου τουναντίον τον καιρό μου τον περνώ στο διαμέρισμα μου το φοιτητικό χωρίς διάθεση για κάτι παραπάνω.Στη σχολή ήρθα με την ελπίδα ότι όπως τόσος κόσμος που άκουσα ότι πήγε σε σχολές που δεν ήθελε και συνήθισε έτσι θα συνήθιζα κι εγώ και θα μου άρεσε τελικά αλλά δε συνέβη κι έχασα τσάμπα μάλλον τόσους μήνες.Και αφού δεν προλαβαίνω να μελετήσω μέχρι τον Ιούνιο(3 μήνες) μάλλον θα χάσω το 10% και την ευκαιρία μιας ζωής για την ρεβάνς.

Αν η σχολή που είσαι δε σου αρέσει, τότε ξεκίνα προετοιμασία για να δώσεις το 2019, κάνοντας όμως φέτος το 10% και περιμένοντας μέχρι τον Αύγουστο να βγουν οι βάσεις. Από το αποτέλεσμα πράττεις αναλόγως.Και μην τα βλέπεις τα πράγματα τόσο απαισιόδοξα! Εγώ, σκέψου, δίνω 3η φορά για να περάσω νομική. Αναφορικά με τους γονείς σου, λογικά θα σε καταλάβουν και δεν θα σου πουν κάτι. Και να σου πουν δηλαδή τι έγινε; Το ζήτημα είναι να κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί περισσότερο.
Όσον αφορά το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα, δυστυχώς δε πρόκειται να αλλάξει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arkana1900

Νεοφερμένος

Ο Arkana1900 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αν η σχολή που είσαι δε σου αρέσει, τότε ξεκίνα προετοιμασία για να δώσεις το 2019, κάνοντας όμως φέτος το 10% και περιμένοντας μέχρι τον Αύγουστο να βγουν οι βάσεις. Από το αποτέλεσμα πράττεις αναλόγως.Και μην τα βλέπεις τα πράγματα τόσο απαισιόδοξα! Εγώ, σκέψου, δίνω 3η φορά για να περάσω νομική. Αναφορικά με τους γονείς σου, λογικά θα σε καταλάβουν και δεν θα σου πουν κάτι. Και να σου πουν δηλαδή τι έγινε; Το ζήτημα είναι να κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί περισσότερο.
Όσον αφορά το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα, δυστυχώς δε πρόκειται να αλλάξει κάτι.
Το 10% μέχρι ποτε ισχύει; Ισχύει για δύο χρόνια ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από όσα γράφεις στο post 7 είναι ηλίου φαεινότερον ότι πρέπει να ξαναδώσεις πανελλαδικές. Οι γονείς σου είχαν απόλυτο δίκιο αλλά εντάξει άνθρωποι είμαστε και δεν έχουμε πάντα το κουράγιο να κάνουμε αυτό που πρέπει. Το καλό είναι που έστω και τώρα το συνειδητοποίησες! Το ανησυχητικό είναι ότι εσύ εκτός από το γεγονός ότι αντιπαθείς το αντικείμενο των σπουδών σου, αν συνεχίσεις θα βγεις με ψυχολογικά προβλήματα. Αυτό που λες ότι μένεις κλεισμένος μέσα στο σπίτι σου χωρίς να έχεις καμία κοινωνική επαφή, σίγουρα δεν αντέχεται για άλλα 3 τουλάχιστον χρόνια! Αν συνεχίσεις αυτόν τον Γολγοθά που περνάς μόνο και μόνο για να δώσεις κατατακτήριες, είναι τεράστιο λάθος! Επίσης λάβε υπόψη σου ότι οι κατατακτήριες είναι λίγο "περίεργες" εξετάσεις από την άποψη ότι εισάγεται πολύ μικρός αριθμός φοιτητών και θα πρέπει να ξεσκιστείς στο διάβασμα επειδή ο συναγωνισμός θα είναι μεγάλος. Σημαντικό επίσης είναι ότι το τωρινό αντικείμενό σου δεν έχει καμία σχέση με τις σχολές που σ΄ενδιαφέρουν οπότε θα αναγκαστείς να αντιμετωπίσεις αυτά τα μαθήματα για πρώτη φορά (πράγμα πολύ δυσκολότερο από κάποιον που θα έδινε κατατακτήριες από κάποια συναφή σχολή). Ασφαλώς και να δηλώσεις με το 10% (τον επόμενο ακριβώς χρόνο μετά από την χρονιά που έδωσες πανελλαδικές διεκδικείς το 6% του 10% και τον δεύτερο χρόνο το 4% του 10%. Αν δηλ. έδωσες πανελλαδικές το 2016 θα μπορούσες να κάνεις για το 10% το 2017 και το 2018) μόνο που δεν ξέρω κατά πόσο θα πετύχεις τον στόχο σου αν η βαθμολογία σου είναι τόσο χαμηλή όσο λες. Αυτό που πρέπει να κάνεις άμεσα είναι να βάλεις στόχο τις πανελλαδικές του 2019. Θα έχεις άπλετο χρόνο στη διάθεσή σου για να διαβάσεις άνετα, θα είσαι συνειδητοποιημένος οπότε και θα δώσεις το 100% των δυνατοτήτων σου και επίσης το γεγονός ότι πέρασες μια τραυματική εμειρία και τώρα θα κάνεις αυτό ακριβώς που θέλεις, θα σου δίνει ένα επιπλέον κίνητρο! Το Ιστορικό-Αρχαιολογικό που ανέφερες είναι πραγματικά μια πολύ ενδιαφέρουσα σχολή και θα είσαι περήφανος και ευτυχισμένος όταν με το καλό είσαι πλέον φοιτητής σ΄αυτήν! Μην το καθυστερείς άλλο! Παρε την απόφαση, βγες από το αδιέξοδο και βάλε τους στόχους σου! Η ζωή είναι μικρή και μόνο μία για να μην κάνουμε αυτό που πραγματικά θέλουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Το 10% μέχρι ποτε ισχύει; Ισχύει για δύο χρόνια ή όχι;

Νομίζω τον Ιούνιο το κάνεις, αλλά, επειδή δεν είμαι βέβαιος, πάρε τηλέφωνο στο σχολείο σου και ρώτα για τη διαδικασία.
Για δύο χρόνια κρατάει, νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
ποσα μορια εγραψες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arkana1900

Νεοφερμένος

Ο Arkana1900 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όχι πολλά μόρια και σίγουρα μακριά από τους στόχους μου.11.802 δε τα λες πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
για θεωρητικη ειναι λιγα γιατι περσι μονο καποια ιταλικη ισπανικης γλωσσας περνας. αν ομως ενδιαφερεσαι και για παιδαγωγικο νομιζω οτι υπαρχουν σχολες εκτος αθηνων που μπορεις να πας .
αν θες ιστορικο και φιλοσοφικο πρεπει να γραψεις 17000 και για αθηνα . σε 3μηνες ειναι λιγο δυσκολοο .το εχεις γενικα με τα αρχχαια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Υπάρχει και χαμηλόβαθμο ιστορικό-αρχαιολογικό στη Κρήτη (αν δεν απατώμαι κυμαίνεται στο 12-13.000 μόρια) και νομίζω στα ίδια επίπεδα είναι και η φιλολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να υποθέσω τα παιδαγωγικά Ρόδου δε σε ενδιαφέρουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Υπάρχει και χαμηλόβαθμο ιστορικό-αρχαιολογικό στη Κρήτη (αν δεν απατώμαι κυμαίνεται στο 12-13.000 μόρια) και νομίζω στα ίδια επίπεδα είναι και η φιλολογία.
ναι αν ειχε γραψει 14000 θα ειχε σιγουρα τη δυνατοτητα να παει αλλα με τα μορια που εγραψε ειναι μεγαλο ρισκο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatPen

Νεοφερμένος

Η KatPen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ σκέφτομαι για κατατακτήριες ψυχολoγίας έχοντας ένα πτυχίο ήδη.... ξέρω δεν είσαι στην ίδια φάση αλλά πίστεψέ με μέχρι και πανελλήνιες σκεφτηκα να δώσω ... τώρα στα γεράματα... :P



ΥΓ... Η απορία μ είναι... μπορείς να δώσεις κατακτήριες χωρίς ένα ήδη πτυχίο... ;; διαφωτίστε την αόματη...


Καλησπέρα! Επειδή είμαι κι εγώ στην ίδια φάση... Βρίσκομαι τώρα στα γεράματα σε δίλημμα μεταξύ πανελληνίων και κατατακτηρίων για ψυχολογία. Μπορείς μήπως να με βοηθήσεις; Με ποια κριτήρια αποφάσισες ποιες εξετάσεις να δώσεις; Πώς σου έχει φανεί η μελέτη για τις κατατακτήριες; Κάνεις φροντιστήριο ή προσπαθείς μόνη σου;; Αχ προσπαθώ να καταλήξω σχετικά με το ποια ιδέα είναι καλύτερη και δεν ξέρω!! Νομίζω πως μια δεύτερη γνώμη ίσως με βοηθούσε λίγο! :help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top