Γενικό Βοηθήματα Γενικής Παιδείας Γ' Λυκείου

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
περιμενω απαντησεις :)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Τα χουμε πει αυτα, Μπαρλας για ανετο 100αρι.Και του Στεργιου-Νακη καλο ειναι.Αλλα και χωρις βοηθημα ρε παιδια, μαθηματικα γενικης ειναι.Τις ασκησεις του βιλιου+φροντιστηριου να κανεις εισαι μια χαρα.Αν εισαι και απο Θετικη-Τεχνολογικη Κατευθυνση τοτε δε το συζητω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Τα χουμε πει αυτα, Μπαρλας για ανετο 100αρι.
Ακομα κι ο ιδιος ο Μπαρλας δε θα διαφημιζε τοσο παθιασμενα(και ανητα παραλληλως) το βιβλιο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Προσωπικά προτιμώ κι εγώ Μπάρλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Orlando εντελως αστοχη η παρατηρηση σου.Λες να μαι ο Μπαρλας η να παιρνω καμια προμηθεια απ τον ιδιο και να μη το ξερω??Την αποψη μου λεω απλα και αλλωστε αν διαβασες (που δε διαβασες απ οτι φαινεται..) προτεινω περα απο Μπαρλα και Στεργιου-Νακη οι μαθητες να μην παρουν καθολου βοηθημα, δεν ειναι και καμια πυρηνικη φυσικη το μαθημα..Διαβαζε και μετα απαντα η απλα πες τη γνωμη σου σε παρακαλω χωρις να κρινεις τους αλλους λανθασμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
καλο ειναι κ του τουμαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plato

Νεοφερμένος

Ο Plato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πείτε μου ποίο είναι καλύτερο βοήθημα για τη βιολογία γενικής??.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
σαββαλας νομιζω!εμενα με ειχε ικανοποιησει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
βιολογια γενικης βοηθημα?ελεος,ειναι γελοιο το μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koutalideos

Νεοφερμένος

Ο koutalideos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
δεν χρειαζετε βοηθημαα.....το βιβλιο ειναι ο οδηγος και καποιες ασκησεις απο το φροντιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
το καλυτερο βοηθημα ειναι το ιδιο το βιβλιο και ο τροπος αποστηθισης..διαβασε τι λεει και ξεκινα να κατηγοριοποιεις οτι διαβαζεις γραφοντας τα σε χαρτι η βαζοντας τα στη σωστη θεση του μυαλου σ για να μην μπερδευεσαι κ μαθαινοντας τα..ειναι αρκετα ευκολο μαθημα αρκει να κωδικοποιησεις τις πληροφοριες με το σωστο τροπο, γτ αναφερεται η δομη πολλων πραγματων πχ των ιων,των βακτηριων και υπαρχουν και πολλες παρομοιες λεξεις( βλεπε καψα-καψιδιο) η ακομα υπαρχουν πολλα που αν δεν τα ξερεις χρειαζεται παπαγαλια (βλ. χημικες ενωσεις στο φωτοχημικο νεφος(ρυποι) ,στον ευτροφισμο,ή σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα απο ιους,βακτηρια,πρωτοζωα,μυκητεσ... που εκει πρεπει να τα βαλεις σωστα στο μυαλο σου..κατα τα αλλα ειναι απο τα μαθηματα που δεν χρειαζεται να πεταξεις κατα τη γνωμη μου ασκοπα λεφτα σε βοηθηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
πιστεύω θέλει βοηθημα η βιολογία γενικής

ειδικά αν δε πας φροντιστήριο, γιατί στο σχολικό δεν έχει πολλές ασκησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Χρειάζεται βοήθημα ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Χρειάζεται βοήθημα ρε παιδιά;

Φυσικά και όχι..το έχω δει το βιβλίο καθαρή αποστήθιση είναι και άντε 2-3 ειδών ασκήσεις. :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως χρειάζεται γιατί η Βιολογία γενικής πέρα από θεωρία έχει και ασκησούλες στις οποίες ειναι καλό κάποιος να εξοικειωθει! Αλλά επειδή εγώ δεν θα δώσω Βιολογία ως επιλογή , δεν το έχω ψάξει το θέμα να σε βοηθήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ρητορική ήταν η ερώτηση.:PΔεν νομίζω πως χρειάζεται βοήθημα.
Εγώ σήμερα άλλαξα γνώμη και αποφάσισα να τη δώσω,τόσο επειδή είμαι καλός στην αποστήθιση όσο και επειδή φοβάμαι μήπως κάνω καμιά πατατιά στα μαθηματικά.
Όσο για τις ασκήσεις,νομίζω πως φέτος δεν μπήκαν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Φέτος , ας μου επιτραπεί η έκφραση ότι τα θέματα ήταν ΠΑΡΩΔΙΑ! Αλλα αυτο είναι άλλο θέμα και θα βγουμε off-topic :P Συνήθως μπαίνουν ασκήσεις πάντως.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το ξέρω.Τους έριξα μια ματιά και είδα πως τα ήξερα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
φέτος δεν έβαλαν άσκηση, του χρόνου θα μπεί όμως 100%.

οι ασκήσεις που έχει το βιβλίο δε φτάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eutuxia

Νεοφερμένος

Η Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Προτείνω Σαββάλα όχι τόσο για τις ασκήσεις όσο για τις ερωτήσεις που έχει!Επειδή στο βιβλίο έχει κατεβατά χωρις τίτλους ή κάτι τέτοιο οι ερωτήσεις στο βοήθημα θα σε βοηθήσουν να αποστηθίσεις πιο εύκολα!Από κει και πέρα έχει καλά πολλαπλής επιλογής και μερικές καλές ασκήσεις(έχει βέβαια και κάποιες δύσκολες που ουσιαστικά δεν χρειάζονται...)Δώσε βάση σε όλες όσες έχει το βιβλίο και σε ο,τι άλλο σας κάνουν στο σχολείο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top