Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Παιδιά , λίγο βοήθεια ! Στη βιολογία κατεύθυνσης , τα πριμοσώματα συνθέτουν πρωταρχικά τμήματα μόνο στις αλυσίδες που αντιγράφονται ασυνεχώς? Νομίζω το σχολικό βιβλίο μιλάει πολύ αόριστα επί αυτού. Αρκεί να σας πω ότι στο σχολείο μας λένε άλλα , στο φροντιστήριο άλλα... τι κακογραμμένο!

No no! Παντα συνθέτει πρωταρχικά τμήματα γιατι η dna πολυμεράση δεν μπορει να ξεκινήσει μονη της αντιγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
No no! Παντα συνθέτει πρωταρχικά τμήματα γιατι η dna πολυμεράση δεν μπορει να ξεκινήσει μονη της αντιγραφή.

Σε ευχαριστώ πολύ , και εγώ αυτό πίστευα, όπως το διάβασα , αλλά θέλουν να μου βάλουν στο μυαλό το αντίθετο ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Διαγώνισμα τετραμήνου Αοθ 20!!! Βασίζω τα πάντα σε αυτο το μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Συγχαρητηρια Φωτη,συνεχισε να δουλευεις σκληρα :)
Παιδια στα μαθηματικα,περα της ευθειας και του κυκλου που ειναι εντος υλης,τι παιζει με τις κωνικες τομες;Περα του κυκλου ποιες αλλες ειναι εντος;
Διανυσματα τι λετε μπορει να δουμε; Ακολουθιες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ακολουθίες νομίζω ειναι εκτός ύλης...κωνικες τομες καλό είναι να ξέρεις τον κύκλο...εχω πετύχει στον Παπαδάκη και άσκηση με κύκλο και με διανύσματα...παντως κατά τη γνώμη θα ειναι άδικο είτε να δούμε διανύσματα είτε κωνικες τομες για τα παιδιά που ήτα περυσι στη θεωρητικη και φέτος δίνουν μαθηματικά...Τώρα δε ξέρω τι να σου πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να δούμε κωνικες τομες ή διανυσματα. Καλώς ή κακως η ύλη της κατεύθυνσης Β από όταν βγήκαν οι μιγαδικοι δεν χρειάζεται στα μαθηματικά. Στην φυσική περισσότερο μπορώ να πω. Προφανώς και είναι αυτόνοητο ότι καλό είναι να ξέρεις πως βρίσκεις απόσταση 2 σημείων και τα πολύ βασικά από κωνικες όπως Ποια είναι η εξίσωση κύκλου, παραβολής. Αλλά έως εκεί. Δεν θα χρειαστείς τίποτα το ιδιαίτερο από την ύλη των μαθηματικών της Β για την Γ. Αυτό που θα σου προσφέρει είναι να αποκτήσεις μαθηματικό τρόπο σκέψης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.
Μερικες του Παπαδακη θελουν προσοχη,ειχα πετυχει μια με ακολουθια στο κεφαλαιο του Θ.Rolle,η οποια ξεφευγε απο το ολο context της υλης πιστευω :P .
antnyyy,πραγματι εχεις δικιο,το θεωρω ανεπιτρεπτο να μπαινουν πραγματα που δεν βοηθουν παιδια απο αλλες κατευθυνσεις η και αλλους μεγαλυτερους σε ηλικια που δινουν φετος.Ισως να φταιει σε αυτο ομως οτι οι πανελληνιες αποτελουν διαγωνισμο και οχι εισαγωγικη εξεταση με την εννοια που εννοουμε-εξεταση του ελαχιστου επιπεδου γνωσεων που πρεπει να εχει ο υποψηφιος για να παρακολουθησει τα μαθηματα της σχολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Εγώ έχω του Μπάρλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Εγώ έχω του Μπάρλα!

Σε αυτο θα ηθελα τη γνωμη σου και οποιου αλλου μπορει να συμβουλεψει βασικα.Καταρχας να πω οτι την υλη την εχω βγαλει ηδη μια φορα καθως ειναι η δευτερη φορα που δινω.Αυτη τη στιγμη μολις εχω μπει στο ΘΜΤ. Δεν ξερω εαν ειναι καλο η κακο σημειο για Δεκεμβρη .Οπως και να'χει το να ακολουθω την διαδικασια να λυνω απειρες ασκησεις απο το βοηθημα του Παπαδακη απο το καθε κεφαλαιο ειναι ιδιαιτερα κουραστικο καθως δεν σκεφτομαι αφου τα περισσοτερα θεματα ειναι απλα και τυποποιημενα αρα απλα εφαρμοζεται η μεθοδολογια στα περισσοτερα απο αυτα = no fun.

Επομενως σκεφτομουν να ασχοληθω με το Σχολικο βιβλιο(μιας που τα ιδιαιτερα θεματα πλεον μπαινουν απο εκει) και να λυσω παλαιοτερα θεματα της μαθηματικης εταιριας σε συνδυασμο με το βιβλιο 100 θεματα στα μαθηματικα απο τις εκδοσεις μαυριδη τα οποια εχουν απο 4 ερωτηματα το ελαχιστο το καθενα.Τι λετε,θα ηταν αρκετο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Συγχαρητηρια Φωτη,συνεχισε να δουλευεις σκληρα :)
Παιδια στα μαθηματικα,περα της ευθειας και του κυκλου που ειναι εντος υλης,τι παιζει με τις κωνικες τομες;Περα του κυκλου ποιες αλλες ειναι εντος;
Διανυσματα τι λετε μπορει να δουμε; Ακολουθιες ;

Ακολουθίες νομίζω ειναι εκτός ύλης...κωνικες τομες καλό είναι να ξέρεις τον κύκλο...εχω πετύχει στον Παπαδάκη και άσκηση με κύκλο και με διανύσματα...παντως κατά τη γνώμη θα ειναι άδικο είτε να δούμε διανύσματα είτε κωνικες τομες για τα παιδιά που ήτα περυσι στη θεωρητικη και φέτος δίνουν μαθηματικά...Τώρα δε ξέρω τι να σου πω...

Δεν πρόκειται να δούμε κωνικες τομες ή διανυσματα. Καλώς ή κακως η ύλη της κατεύθυνσης Β από όταν βγήκαν οι μιγαδικοι δεν χρειάζεται στα μαθηματικά. Στην φυσική περισσότερο μπορώ να πω. Προφανώς και είναι αυτόνοητο ότι καλό είναι να ξέρεις πως βρίσκεις απόσταση 2 σημείων και τα πολύ βασικά από κωνικες όπως Ποια είναι η εξίσωση κύκλου, παραβολής. Αλλά έως εκεί. Δεν θα χρειαστείς τίποτα το ιδιαίτερο από την ύλη των μαθηματικών της Β για την Γ. Αυτό που θα σου προσφέρει είναι να αποκτήσεις μαθηματικό τρόπο σκέψης

Ποτε μην λετε ποτε.Υπαρχει ασκηση στο σχολικο(2ο κεφ ασκησεις επαναληψης 3η απο το τελος αν δεν κανω λαθος)που λυνεται με det(οριζουσα διανυσματων).Οσο για τις κωνικες τομες υπαρχει και στο σχολικο μια ασκησουλα.Παντως θεωρω οτι ειναι για ενα 2ο αντε το πολυ 3ο θεμα μεχρι εκει ομως.
Οσον αφορα τις ακολουθιες.Οι ακολουθιες ειναι εντος υλης και μπορουν να πεσουν.Οταν βλεπεις την ακολουθια ομως δεν καταλαβαινεις οτι ειναι ακολουθια στην περνανε εμμεσα(δες απ'το σχολικο 1.5-->Β ομαδας 1)ii), στο 1.7 σελ 68 κατω απο τον 2ο ορισμο υπολογιζει το οριο στο απειρο της ακολουθιας.Επιπλεον στην σελ 234 υπολογιζεις ολοκληρωματα ακολουθιων (Γ ομαδας η 4).
Το θεμα ειναι μην κολλατε σε κατι εννοιες ακολουθιες,κωνικες τομες κλπ.Αν παρατηρησεις την ακολουθια σε σχεση μια πολυωνυμικη θα δεις κοινα στοιχεια.Για να βρεις την εφαπτομενη της Cf στο Α που ανηκει στην κωνικη τομη ακολουθεις την διαδικασια ευρεση εφαπτομενης οπως εκανες και σε αλλες συναρτησεις(απλα εχεις γνωστο οτι αν ειναι πχ κυκλος τοτε ισχυει x^2+y^2=ρ^2).Οποτε μην κολλατε σε εννοιες και μην προσπαθειτε να μαθετε απ'εξω τις ασκησεις.Το μονο που χρειαζεται ειναι να καταλαβετε την μαθηματικη σκεψη και τοτε η απαντηση θα ερθει απο μονη της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ομως το τι ειναι στο σχολικο δεν σημαινει οτι ειναι παντα εντος υλης, υπαρχουν κομματια , εφαρμογες κλπ..τα οποια συμφωνα με οδηγιες που στελνει το υπουργειο ειναιε εκτος υλης ..π.χ για τις ακολουθιες στο φροντ μας εχει πει οτι ειναι εκτος το μονο που ειναι μεσα ειναι ο ορισμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
ομως το τι ειναι στο σχολικο δεν σημαινει οτι ειναι παντα εντος υλης, υπαρχουν κομματια , εφαρμογες κλπ..τα οποια συμφωνα με οδηγιες που στελνει το υπουργειο ειναιε εκτος υλης ..π.χ για τις ακολουθιες στο φροντ μας εχει πει οτι ειναι εκτος το μονο που ειναι μεσα ειναι ο ορισμος..

Απο που και ως που; Η ασκηση με τα ολοκληρωματα ειναι εκτος; Σε παρακαλω εχω δει τις οδηγιες οποτε...
Μην ακουτε κανενα φροντιστηριο σε καποια διδασκουν και ολοκληρωματα απο 0 εως χ κανονικα.Αν εχετε την οποιαδηποτε απορια σχετικα με το τι ειναι εκτος και τι ειναι εντος διαβαστε τις οδηγιες διδασκαλιας.Δωρεαν ειναι στο ιντερνετ θα της βρειτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Κοίτα ορισμένα πραγματακια οπως οι ορίζουσες δεν νομιζω να εξεταστουν διότι πλέον δεν διδάσκονται(Άκου εδώ πρώτα ξυλωσαν μιγαδικούς και τώρα οριζουσες-πινακες).

Θα συμφωνήσω με τον Αγγελο,ο καθηγητής δεν έχει το αλάθητο,και πίστεψε με όταν ξαφνικά πέσουν θέματα που δεν τα περίμενε κανείς εσύ θα είσαι ακόμα μια φουρνιά μαθητών που δεν περασε,διότι όπως και να το κάνεις ο άλλος έχει πληρωθεί.Δεν θα χαρούν αλλά δεν θα κάτσουν και να σκάσουν,άρα όπως λέει και ο φίλος λίγο ψάξιμο χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Κοίτα ορισμένα πραγματακια οπως οι ορίζουσες δεν νομιζω να εξεταστουν διότι πλέον δεν διδάσκονται(Άκου εδώ πρώτα ξυλωσαν μιγαδικούς και τώρα οριζουσες-πινακες).

Θα συμφωνήσω με τον Αγγελο,ο καθηγητής δεν έχει το αλάθητο,και πίστεψε με όταν ξαφνικά πέσουν θέματα που δεν τα περίμενε κανείς εσύ θα είσαι ακόμα μια φουρνιά μαθητών που δεν περασε,διότι όπως και να το κάνεις ο άλλος έχει πληρωθεί.Δεν θα χαρούν αλλά δεν θα κάτσουν και να σκάσουν,άρα όπως λέει και ο φίλος λίγο ψάξιμο χρειάζεται.

Ακριβως το ειπες καλυτερα απο μενα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billbc

Νεοφερμένος

Ο billbc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μια ερώτηση προς τους πιο έμπειρους κυρίως...άμα ξεκινήσω διάβασμα από γεννάρη και μετά προλαβαίνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
μια ερώτηση προς τους πιο έμπειρους κυρίως...άμα ξεκινήσω διάβασμα από γεννάρη και μετά προλαβαίνω?

Αν μιλαμε για σοβαρο διαβασμα φυσικα και προλαβαινεις.Αλλα πρεπει να το θελεις και να μην το κανεις επειδη πρεπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
μια ερώτηση προς τους πιο έμπειρους κυρίως...άμα ξεκινήσω διάβασμα από γεννάρη και μετά προλαβαίνω?

Να προλαβαίνεις τι; Απλώς να περασεις κάπου; Σαφώς και προλαβαίνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Ορμα γερα και μην υπολογιζεις τιποτα και κανεναν,ρυθμισε σωστα τον χρονο σου και τι υλη πρεπει να βγαλεις,εννοειται οτι λογω περιορισμενου χρονου κυριολεκτικα θα πρεπει να διαβαζεις συνεχεια και ολη μερα,αλλα ο τολμων νικα.
Evcathy διακρινω λιγη ειρωνια η μου φαινεται :P; Ο ανθρωπος εμψυχωση θελει και τα παντα καταφερνει,το να δωσει για να περασει "καπου" δεν ξερω εαν ειναι τα σωστα λογια που θελει να ακουσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Ορμα γερα και μην υπολογιζεις τιποτα και κανεναν,ρυθμισε σωστα τον χρονο σου και τι υλη πρεπει να βγαλεις,εννοειται οτι λογω περιορισμενου χρονου κυριολεκτικα θα πρεπει να διαβαζεις συνεχεια και ολη μερα,αλλα ο τολμων νικα.
Evcathy διακρινω λιγη ειρωνια η μου φαινεται :P; Ο ανθρωπος εμψυχωση θελει και τα παντα καταφερνει,το να δωσει για να περασει "καπου" δεν ξερω εαν ειναι τα σωστα λογια που θελει να ακουσει...

Καμια απολύτως ειρωνία. Η ερώτηση του δεν ηταν και πολυ κατατοπιστική. Αν ξεκινάει τωρα διαβασμα και θελει να περασει ιατρικη ε νομιζω πως δεν προλαβαίνει και πολυ. ακομα και σε αυτη τη περίπτωση, ομως, δεν σημαινει οτι πρεπει να τα παρατήσει γιατι δεν εχει να χάσει και κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καμια απολύτως ειρωνία. Η ερώτηση του δεν ηταν και πολυ κατατοπιστική. Αν ξεκινάει τωρα διαβασμα και θελει να περασει ιατρικη ε νομιζω πως δεν προλαβαίνει και πολυ. ακομα και σε αυτη τη περίπτωση, ομως, δεν σημαινει οτι πρεπει να τα παρατήσει γιατι δεν εχει να χάσει και κατι

Να πω την αληθεια και εγω ετσι οπως το διαβασα αλλο καταλαβα.Αλλα ναι σιγουρα εχεις δικιο δεν πρεπει να τα παρατησει πρεπει να προσπαθησει και ο,τι προκυψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top