[Πανελλήνιες 2018] Σε ποια σχολή στοχεύετε;

DiligentStudent

Νεοφερμένος

Ο DiligentStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Σε ποια σχολη θελετε να μπειτε οσοι θα δωσετε πανελληνιες του χρονου;:smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δεν στοχεύω.

Ωστόσο με ενδιαφέρουν πολύ οι φιλολογίες/ιστορικά-αρχαιολογικά/ΦΠΨ, αν και λόγω κακής αποκατάστασης προσανατολίζομαι περισσότερο προς την ψυχολογία, που δεν είναι μεν και κανένα όνειρο ζωής, αλλά σίγουρα μου αρέσει και τη βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα σαν επιστήμη. Ύστερα, μου αρέσουν πολύ τα Παιδαγωγικά Δημοτικής Εκπαίδευσης, και τα τμήματα ΜΜΕ. Αυτά. Α, και μου αρέσει πάρα πολύ και η Ρωσική Φιλολογία, την οποία θα έβαζα και πρώτη/δεύτερη αν δε φοβόμουν τόσο την επαγγελαμτική αποκατάσταση.

Άνοιξες θέμα χωρίς να πεις εσύ τι θέλεις πρώτα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Χμ καλό ερώτημα :P Θα με ενδιέφερε σίγουρα κάτι που συνδυάζει χημεία-βιολογία-μαθηματικά :P Σκεφτόμουν φαρμακευτική αλλά δε ξέρω αν θα τα καταφέρω,βέβαια η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :D Πάντως και χημικό ακούγεται τέλειο,όπως και η γενετική βιολογία.(ίσως και κτηνιατρική αλλά τα μοριάκια είναι άπιαστα :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SweetGirl

Νεοφερμένος

Η SweetGirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Πρώτος και κύριος στόχος, ψυχολογία:redface: (Αθήνας συγκεκριμένα, αλλά αν δεν περάσω εκεί, πάω και Θεσσ/νίκη ή Κρήτη). Άλλες σχολές που σκέφτομαι από 1ο πεδίο είναι, ΦΠΨ, ΜΜΕ, παιδαγωγικό (αν όντως δεν χρειαστεί να δώσουμε μαθηματικά Γ.Π) και δημόσια διοίκηση! Επειδή μάλλον, θα δώσω και βιολογία ως 5ο μάθημα, σκέφτομαι για λογοθεραπεία, εργοθεραπεία από 3ο πεδίο. :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Μηχανολόγους σκέφτομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Για μένα οι ωραιότερες σχολές του δεύτερου πεδίου είναι οι χημικοί μηχανικοί και οι ναυπηγοί...αλλα έχουν υψηλά μόρια...οποτε για κανα χημικό η φυσικό με κόβω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για μένα οι ωραιότερες σχολές του δεύτερου πεδίου είναι οι χημικοί μηχανικοί και οι ναυπηγοί...αλλα έχουν υψηλά μόρια...οποτε για κανα χημικό η φυσικό με κόβω..

Χαχα ε ρε που νά 'ξερες ότι το Χημικό θα πέρναγε την βάση των Χημικών Μηχανικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.

CupOfTea

Νεοφερμένος

Η CupOfTea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Για μενα θα είναι η 2η φορά που θα δώσω πανελλήνιες και ευελπιστώ να περάσω στην Ιατρικη του ΔΠΘ. Αυτό που συνιστώ σε όλους είναι ΌΧΙ ΥΠΕΡΒΟΛΈΣ στο θέμα διάβασμα. Με συστηματικό και οργανωμένο πρόγραμμα πιστεύω πως οι πιθανότητες για επιτυχία είναι αυξημένες. Καλή επιτυχία σε όλους!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ δίνω 2η φορα μετά από 4 χρόνια (για 2ο πτυχιο) .. Ιατρική / Φαρμακευτική / Διαιτολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CupOfTea

Νεοφερμένος

Η CupOfTea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τι έχεις τελειώσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Τι έχεις τελειώσει?

Εντελώς άσχετα με αυτά .. Ναυτιλιακά :whistle:
Ειχα κανει αίτηση σε πανεπιστήμια στη γαλλία με ειχαν δεχτεί αλλα θέλω να προσπαθήσω εδώ πρώτα.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CupOfTea

Νεοφερμένος

Η CupOfTea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εντελώς άσχετα με αυτά .. Ναυτιλιακά :whistle:
Ειχα κανει αίτηση σε πανεπιστήμια στη γαλλία με ειχαν δεχτεί αλλα θέλω να προσπαθήσω εδώ πρώτα.. :D
Μπράβο σου! Καλή επιτυχία σου εύχομαι αλλά πως σου κόλλησαν τα επαγγέλματα υγείας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω, δεν στοχεύω.

Ωστόσο με ενδιαφέρουν πολύ οι φιλολογίες/ιστορικά-αρχαιολογικά/ΦΠΨ, αν και λόγω κακής αποκατάστασης προσανατολίζομαι περισσότερο προς την ψυχολογία, που δεν είναι μεν και κανένα όνειρο ζωής, αλλά σίγουρα μου αρέσει και τη βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρουσα σαν επιστήμη. Ύστερα, μου αρέσουν πολύ τα Παιδαγωγικά Δημοτικής Εκπαίδευσης, και τα τμήματα ΜΜΕ. Αυτά. Α, και μου αρέσει πάρα πολύ και η Ρωσική Φιλολογία, την οποία θα έβαζα και πρώτη/δεύτερη αν δε φοβόμουν τόσο την επαγγελαμτική αποκατάσταση.

Άνοιξες θέμα χωρίς να πεις εσύ τι θέλεις πρώτα; :P

Ρωσική φιλολογία δεν υπάρχει μήπως εννοείς σλαβικές σπουδές;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μπράβο σου! Καλή επιτυχία σου εύχομαι αλλά πως σου κόλλησαν τα επαγγέλματα υγείας?

Ήμουν θετική.. Όταν έδωσα 1η φορά (το 2013) ήθελα Ιατρική / Φαρμακευτική / Ναυτιλιακά (έχασα φαρμακευτική Πάτρας για 115 μόρια)
Δεν εχα σκεφτεί καθόλου την περίπτωση της Διαιτολογίας αλλά πλέον πιο ώριμος κλπ μου αρέσει εξίσου με τις πρώτες 2 επιλογές μου..
Άρα τώρα αφού τελείωσα πήρα απόφαση να πραγματοποιήσω στόχους, όνειρα κλπ! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Ρωσική φιλολογία δεν υπάρχει μήπως εννοείς σλαβικές σπουδές;;

Φυσικά και υπάρχει. Τμήμα Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας και Σλαβικών Σπουδών (πρώην Σλαβικών Σπουδών). Μετονομάστηκε πέρσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CupOfTea

Νεοφερμένος

Η CupOfTea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ήμουν θετική.. Όταν έδωσα 1η φορά (το 2013) ήθελα Ιατρική / Φαρμακευτική / Ναυτιλιακά (έχασα φαρμακευτική Πάτρας για 115 μόρια)
Δεν εχα σκεφτεί καθόλου την περίπτωση της Διαιτολογίας αλλά πλέον πιο ώριμος κλπ μου αρέσει εξίσου με τις πρώτες 2 επιλογές μου..
Άρα τώρα αφού τελείωσα πήρα απόφαση να πραγματοποιήσω στόχους, όνειρα κλπ! :D:D

Ευτυχώς που είστε και εσείς που προσπαθείτε και δεν το βάζετε κάτω και παίρνουμε κουράγιο και πείσμα εμείς για να πραγματοποιήσουμε τα όνειρα μας. Proud of you:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ευτυχώς που είστε και εσείς που προσπαθείτε και δεν το βάζετε κάτω και παίρνουμε κουράγιο και πείσμα εμείς για να πραγματοποιήσουμε τα όνειρα μας. Proud of you:clapup:


Γνώμη μου.. ποτέ δεν είναι αργά να πραγματοποιήσει κάποιος τους στόχους του, αρκεί να το θέλει και να προσπαθήσει σωστά.. Μετά από μια διαδικασία εξετάσεων ( πανελλαδικών ή ό,τι άλλο) δεν τελειώνει τίποτα! Ξέρετε βλέπω πολλούς φοιτητές που αφού μπουν σε μια σχολή δεν έχουν κανένα στόχο , σταματάνε όλα εκει.. Το λάθος πιστεύω είναι οτι έχουμε ξεχάσει να κάνουμε όνειρα, να βάζουμε στόχους και να προσπαθούμε να τα κάνουμε πραγματικότητα!!
Μακάρι όλοι μας να έχουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε... Δύναμη πάνω απο όλα και προσπάθεια μέχρι τέλους!!
:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CupOfTea

Νεοφερμένος

Η CupOfTea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γνώμη μου.. ποτέ δεν είναι αργά να πραγματοποιήσει κάποιος τους στόχους του, αρκεί να το θέλει και να προσπαθήσει σωστά.. Μετά από μια διαδικασία εξετάσεων ( πανελλαδικών ή ό,τι άλλο) δεν τελειώνει τίποτα! Ξέρετε βλέπω πολλούς φοιτητές που αφού μπουν σε μια σχολή δεν έχουν κανένα στόχο , σταματάνε όλα εκει.. Το λάθος πιστεύω είναι οτι έχουμε ξεχάσει να κάνουμε όνειρα, να βάζουμε στόχους και να προσπαθούμε να τα κάνουμε πραγματικότητα!!
Μακάρι όλοι μας να έχουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε... Δύναμη πάνω απο όλα και προσπάθεια μέχρι τέλους!!
:D:D

Ακριβώς! Κάθε εμπόδιο σε καλό που λενε. Το θεμα είναι μετα απο μια "απογοήτευση", "ατυχή στιγμή" ή όπως αλλιώς θες πες το, να μην το βάζουμε κάτω και να μην βολευόμαστε με τις εύκολες λύσεις. Ότι αποκτάται με κόπο, υπομονή και επιμονή σίγουρα αξίζει. Ο καθένας πρέπει να κοπιάζει για τα όνειρα του γιατί μετά η λέξη "απωθημένα" θα τα αντικαταστήσει και η σκέψη "τι θα γινόταν αν προσπαθούσα τότε άλλη μια φορά.."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top