[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2017

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τα τεφαα πως λέτε να κλιμακωθούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SilentPill

Νεοφερμένος

Ο SilentPill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Η Αθηνα θα ανεβει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VarvaraKy

Νεοφερμένος

Η VarvaraKy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για οδοντιατρικη σιγουρα οχι. Για φαρμακευτικη το σκευτόμουν αλλά μαλλον δεν θα δηλώσω τελικα. Η 2η επιλογη μου ηταν το Βιολογικο κ εκει εχω περασει ήδη. Εδωσα φετος 2η φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baveius

Νεοφερμένος

Ο Baveius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια , εγραψα 15.400 (2ο πεδιο) και θελω να περασω χημικο,με τις περσινες βασεις πιανω Γιαννενα.Γενικα πως το βλεπετε φετος υπαρχουν πολλοι που θα το δηλωσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L (Πάρης)

Νεοφερμένος

Ο L (Πάρης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δυστυχως για το χημικο προβλεπεται σημαντικη ανοδος λογω της ενταξης του και στο 3ο πεδιο οπου θα το χτυπησουν αρκετοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erionaa01

Νεοφερμένος

Η erionaa01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ρε παιδιά τα ειδικά μαθήματα θα βγουν ποτέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Για οδοντιατρικη σιγουρα οχι. Για φαρμακευτικη το σκευτόμουν αλλά μαλλον δεν θα δηλώσω τελικα. Η 2η επιλογη μου ηταν το Βιολογικο κ εκει εχω περασει ήδη. Εδωσα φετος 2η φορα.

Η φαρμακευτική θα ηταν ιδανική επιλογή άμα σου αρέσει πολυ η χημεία. Εγω θα έλεγα να μην την απορριψεις. Ειναι αρκετά ενδιαφέρουσα σχολη.
Κι εγω ξαναεδινα. Φαρμακευτική εχω περάσει.

ααα ωραία σε ευχαριστώ..όχι νομίζω το 6% διεκδικώ παρότι είμαι απόφοιτος του '15 αφού έδωσα πέρυσι...ή όχι?:)

Διεκδικεις 6% με τα μόρια που έβγαλες το 2016 και 4% με τα μόρια που έβγαλες το 2015:)

Μια γρήγορη ματιά να ρίξεις στα στατιστικά θα δεις πως όλα είναι χειρότερα φέτος από πέρσυ. Ακόμα και στην έκθεση οι βαθμοί είναι πολύ χειρότεροι αν είδα σωστά. Μόνο η Βιολογία κατεύθυνσης έμεινε σχετικά σταθερή (πολύ μικρή πτώση). Επειδή δεν έχουμε την κλιμάκωση ακόμα είναι λίγο στον αέρα τα πράγματα, ωστόσο δεν νομίζω πως μπορεί να πέσει λιγότερο από 53 μόρια και να την χάσεις.

Έκθεση λένε οτι πήγανε πολυ καλύτερα τα παιδιά φετος και πρεπει επίσης να λάβουμε:worry: υπόψη και τη μεγάλη μείωση των θέσεων των ιατρικών....μακάρι να εχεις δίκιο πάντως!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

VarvaraKy

Νεοφερμένος

Η VarvaraKy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η χημεια...χμ...μου αρεσει αλλά προτιμώ την βιολογία. Βέβαια εκει εχω περασει απο περυσι οποτε δεν θα εβλαπτε να την δηλωσω την φαρμακευτική. Αυτο που δεν θελω είναι να "φαω" την θεση καποιου αλλου που πραγματικα θελει αυτο να σπουδάσει, ιδιαιτερα αφου δεν είμαι σίγουρη...

Υ.Γ: φυσικα κ τα πηγαν ΠΟΛΥ καλυτερα στην εκθεση. Απο το δικο μου σχολειο και απο αλλα δυο γνωρίζω ότι κυριαρχουσαν βαθμολογιες 16-18 την στιγμη που στα υπολοιπα μαθηματα (για τους ιδιους υποψηφιους) οι βαθμολογιες ηταν μαλλον απογοητευτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Η χημεια...χμ...μου αρεσει αλλά προτιμώ την βιολογία. Βέβαια εκει εχω περασει απο περυσι οποτε δεν θα εβλαπτε να την δηλωσω την φαρμακευτική. Αυτο που δεν θελω είναι να "φαω" την θεση καποιου αλλου που πραγματικα θελει αυτο να σπουδάσει, ιδιαιτερα αφου δεν είμαι σίγουρη...

Υ.Γ: φυσικα κ τα πηγαν ΠΟΛΥ καλυτερα στην εκθεση. Απο το δικο μου σχολειο και απο αλλα δυο γνωρίζω ότι κυριαρχουσαν βαθμολογιες 16-18 την στιγμη που στα υπολοιπα μαθηματα (για τους ιδιους υποψηφιους) οι βαθμολογιες ηταν μαλλον απογοητευτικές.

Σωστό το σκεπτικό σου... Άμα δε σου αρέσει τόσο και δεν εισαι σίγουρη, τοτε καλύτερα να διατηρήσεις ως δευτερη επιλογή το Βιολογικό :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τι εγραψες επικερους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VarvaraKy

Νεοφερμένος

Η VarvaraKy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Βιολογια: 19.7(γιατι εκανα την προσθηκη -αντικατασταση)
Χημεια:19.9(αυτο που με "εσωσε" πιστευω)
Φυσικη:18.9 (η ντροπη των φετινων πανελλαδικών)
Εκθεση: 15 (πολυ χειροτερα απο οσο θα ηθελα αλλά η εκθεση παντα κρυβει εκπλήξεις μάλλον...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.chr2

Νεοφερμένος

Η Demy.chr2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το βαλκανικών σλαβικών και ανατολίτικων σπουδών πόσο πιστεύετε ότι μπορεί να κατέβει; Το 2016 ειχε 14.900 περίπου απ'οσο θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Την προσθηκη αντικατασταση?σε ποιο θεμα?

Τιποτα καινουργιο για τις βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
πολυ λιγοτερες οι φετινες προβλεψεις για τις βασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lampros_chon

Νεοφερμένος

Ο lampros_chon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Με 18.392 στο 3ο Επιστημονικό Πεδίο τι λέτε, έχω ελπίδες για Φαρμακευτική Πάτρας; Είχα μικροατυχίες στις Πανελλαδικές, δεν έγραψα αρκετά καλά για Ιατρική που ήθελα αρχικά, γιατί την πάτησα λίγο Χημεία (18,6) και Έκθεση (15,9). Αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι νομίζω ότι η Φαρμακευτική είναι καλύτερη για εμένα προσωπικά. Απλά φοβάμαι μην ανέβει η βάση, μία και πέρισυ είχε 18.351, μόλις 41 μόρια κάτω. Εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Με 18.392 στο 3ο Επιστημονικό Πεδίο τι λέτε, έχω ελπίδες για Φαρμακευτική Πάτρας; Είχα μικροατυχίες στις Πανελλαδικές, δεν έγραψα αρκετά καλά για Ιατρική που ήθελα αρχικά, γιατί την πάτησα λίγο Χημεία (18,6) και Έκθεση (15,9). Αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι νομίζω ότι η Φαρμακευτική είναι καλύτερη για εμένα προσωπικά. Απλά φοβάμαι μην ανέβει η βάση, μία και πέρισυ είχε 18.351, μόλις 41 μόρια κάτω. Εσείς τι λέτε;

Πιστεύω και σου εύχομαι να την πιάσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spinach0

Νεοφερμένος

Ο Spinach0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχω συγκεντρωσει 16.600 μορια. πιστευετε οτι θα πιασω την συκεκριμενη σχολη; ακουω πως θα υπαρξει πτωση 500 μοριων στις πολυτεχνικες

Σημείωση συντονιστή:Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Μηχανολόγοι Μηχανικοί Βόλου 2017"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lampros_chon

Νεοφερμένος

Ο lampros_chon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
*πέρυσι (μου αρέσει που παραπονιέμαι για την Έκθεση ������)
Ευχαριστώ πολύ! Το εύχομαι και εγώ αλλά δεν το πιστεύω τόσο. Βλέπω ότι αναπαράγονται από τα sites οι εκτιμήσεις του Χατζητέγα, οι οποίες δυστυχώς υποστηρίζουν άνοδο. Πάντως είναι πολλοί αυτοί που περιμένουν μικρή πτώση, κυρίως στην επαρχία, οπότε ίσως γλιτώσω τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
*πέρυσι (μου αρέσει που παραπονιέμαι για την Έκθεση ������)
Ευχαριστώ πολύ! Το εύχομαι και εγώ αλλά δεν το πιστεύω τόσο. Βλέπω ότι αναπαράγονται από τα sites οι εκτιμήσεις του Χατζητέγα, οι οποίες δυστυχώς υποστηρίζουν άνοδο. Πάντως είναι πολλοί αυτοί που περιμένουν μικρή πτώση, κυρίως στην επαρχία, οπότε ίσως γλιτώσω τελικά...

Και άνοδο να υποστηρίζουν, το ειπες και μόνος σου οτι εχεις +41 μόρια πανω απο τη βάση. Η άνοδος άλλωστε θα ειναι (ΑΝ ειναι) λίγων δεκάδων μονάδων. Ελάχιστη τύχη θες και εισαι μεσα. Άντε να είμαστε συντοπίτες! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ρε παιδια γνωρισει κανεις τι συμβαινει με αδερφια που δινουν μαζι πανελληνιες ?Ακουσα οτι αν περασουν σε διαφορετικη πολη μπορουν να παρουν και οι δυο μετεγγραφη και να μπουν στο αντιστοιχο τμημα που περασαν στην πολη που ειναι πιο κοντα στον τοπο μονιμης κατοικιας τους (να υπαρχο υν στην πολη αυτη βεβαια τα αντοιστιχα τμηματα)ωστε να σπουδαζουν στην ιδια πολη?ξερει κανεις τιποτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top