[12/6/2017] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2017, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί όπου και θα προστεθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις σ'αυτά.

Καλή επιτυχία! :D


Θέματα - Απαντήσεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!
Καλή επιτυχία για ακόμη μια φορά σους πανελληνιομάχους μας. Υπενθυμίζουμε ότι το παρόν θέμα υπάρχει μόνο για τον σχολιασμό του συγκεκριμένου μαθήματος οπότε προσπαθείστε να μην βγαίνετε off :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Καλή δύναμη παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ωραια θεματα διαβαθμισμενα..........Αυτος που ειχε κατανοησει την υλη πηγαινε για 19+......ο παπαγαλος ειχε θεμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Τα θέματα προστέθηκαν στο αρχικό ποστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Α και Β πολύ εύκολα, τσιμπούσες μονάδες. Τα άλλα δύο μου φαίνονται κουλ, πιστεύω θα έχουμε υψηλές βαθμολογίες. Ας πουν και τα παιδιά όταν επιστρέψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Θέμα Α
Τα Σωστού-Λάθους δεν είχαν κάποια ιδιαίτερη δυσκολία. Η θεωρία, νομίζω, είναι εντός στα sos που δίνουν κάθε χρόνο. Τίποτα το ιδιαίτερο.

Θέμα Β
Υπερβολικά απαιτητικό το Β1. Το να δομείς από το 0 ένα πρόγραμμα που θα επιτελεί ένα συγκεκριμένο σκοπό είναι σχετικά εύκολο, αλλά το να προσαρμόζεις ένα ήδη υπάρχον πρόγραμμα (στη συγκεκριμένη περίπτωση συμπλήρωση κενών) απαιτεί υψηλή προγραμματιστική σκέψη. Σχετικά δύσκολο το Β2 (διαδικασία εύρεσης λαθών, debugging).

Θέμα Γ
Μέτριας δυσκολίας το Γ, έπρεπε να γίνει κατανόηση της μεθόδου εισαγωγής των δεδομένων και πώς αυτά θα αποθηκευτούν, προκειμένου να γίνει μετέπειτα η επεξεργασία.

Θέμα Δ
Προσωπικά μου φάνηκε εύκολο, αν και, όπως πάντα με το 4ο θέμα, έχει πολύ γράψιμο με τα προγράμματα και τα υποπρογράμματά του. Η διαδικασία επεξεργασίας δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, απλά πρέπει να δοθεί προσοχή ποια ρουτίνα εκτελεί τι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το Β1 θέλει πράξη με mod στο 3; Επειδή έχει ένα ξέμπαρκο i εκεί. Θαρρώ πως είναι i mod 12 <> 0 ώστε να μην εκτυπώσει τα 12, 24, 36. Τα άλλα κενά είναι εύκολα αν τα σκεφτεί κανείς λίγο.

Γ εύκολο.

Δ εύκολο.

Βασικά είναι σε παρόμοια επίπεδα με κάθε χρόνο. Πέφτουν πιο νορμάλ θέματα σε σχέση με άλλα μαθήματα όπως μαθηματικά και φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Το Β1 θέλει πράξη με mod στο 3; Επειδή έχει ένα ξέμπαρκο i εκεί. Θαρρώ πως είναι i mod 12 <> 0 ώστε να μην εκτυπώσει τα 12, 24, 36. Τα άλλα κενά είναι εύκολα αν τα σκεφτεί κανείς λίγο.
Ναι ίσως μπερδέψει αρκετούς αυτό το σημείο. Προβλέπω και στο Γ3 θα υπάρχουν δυσκολίες καθώς νομίζω ότι οι δυναμικές δομές δεδομένων είναι εκτός ύλης. Βέβαια αν έχουν αναλυθεί μεθόδοι sorting και αυτό εύκολο είναι απλώς πρέπει να σκεφτούν να κάνουν διπλό sorting τη πρώτη φορά για τα σετ και τη δεύτερη φορά για τη βαθμολογία για να καλύψουν το ενδεχόμενο της ισοβαθμίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω εβαλα mod 3 και αφοτου εκτελεσα αναλυτικα το προγραμμα στο προχειρο πραγματι εξαιρουνται 12 24 36 το ιδιο και με mod 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εγω εβαλα mod 3 και αφοτου εκτελεσα αναλυτικα το προγραμμα στο προχειρο πραγματι εξαιρουνται 12 24 36 το ιδιο και με mod 12

Ναι απ ότι βλέπω το ίδιο κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisbraounis

Νεοφερμένος

Ο giannisbraounis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μετριο διαγωνισμα , εγω την πατησα στο Β2 θελει μεγαλη προσοχη εκει 4 μοναδουλες τις εχω χασει εκει σιγουρα.Ενα 18 το ελαχιστο περιμενω απο αεππ.Παμε δυνατα για το ΑΟΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςM

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
αριστα:D:D,ευτυχως επεσαν νορμαλ θεματα η μονη δυσκολια στο θεμα Γ απλως ηθελε προσοχη.Πιστευω το πανω απο την βαση ηταν ευκολο διοτι το Α και το Β ηταν αρκετα ευκολα αλλα ακομα και αν εκανες ενα μικρο λαθος μπορουσες να παρεις μορια απο Γ και Δ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Βατα θεματα , αφου ειδαν οτι εγινε σφαγη στα Μαθηματικα..εχασα απο βιασυνη λιγο στο Δ και απο βλακειες στο Β3 αλλα κανα 18.5 ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Στο θεμα γ2 βλεπω ολες τις λυσεις με μονοδιαστατους..εγω εκανα δισδιάστατο.σωστο?
Για Ι απο 1 μεχρι 10
Για κ απο 1 μεχρι 4
Και μετα έβαζα πίνακα στον πίνακα ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Στο θεμα γ2 βλεπω ολες τις λυσεις με μονοδιαστατους..εγω εκανα δισδιάστατο.σωστο?
Για Ι απο 1 μεχρι 10
Για κ απο 1 μεχρι 4
Και μετα έβαζα πίνακα στον πίνακα ������

Δεν ηθελε καθολου πινακα απλα μεσω μια Για εβαζες στον Α τις σωστες τιμες καθε φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εγω απο την άλλη μέτρια, γύρω στο 14-15... Να ρωτήσω κάτι; Πιάνονται όλα όσα γράφεις; Αν έχω γράψει σωστές τις εντολές και να έχω χάσει κάτι στην εκχώρηση ή αυτά δεν πιάνουν τίποτα; Παράδειγμα να έχεις γράψει στην διαδικασία σωστά το όνομα, τις παραμέτρους, τις εντολές και να έχεις χάσει απο τις εκχωρήσεις, να έχεις γράψει τα πάντα ΑΡΧΗ, ΤΕΛΟΣ_ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑς, τα πάντα, αυτά που είναι ο σκελετός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
δεν σας εβαλαν και ευκολα ...απλα οκ θεματα ,οπως πρεπει να βαζουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ναι εγω αντί να διαβασω 4 τιμές τοκανα ποιο γρηγορα με δισδιάστατο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάτι πιάνεις, μην ανησυχείς ;) Αν έχεις λύσει τα δύσκολα ερωτήματα και έχασες κάτι από τα εύκολα δε θα σου αφαιρέσουν πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top