Σχέση από απόσταση ενώ εχει βρεθει λυση, υπάρχει προβλημα!

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλημερα!
Εχω μια σχεση εδω και 6 μηνες, η σχολη της κοπελας μου ειναι στην επαρχια.
Επειδη δεν μπορουσε κανεις απο τους δυο να ειμαστε μακρυα, αποφασισα να παω να μεινω, εχοντας βρει δουλεια πανω στον τομεα μου.
Η μητερας της ειναι συμφωνει σε αυτο, ειπε την γνωμη της αλλα η αποφαση ειναι της κοπελας μου οπως ειπε κι εκεινη.
Το προβλημα ομως ειναι ο πατερας της.
Δεν θελει!!! Θελει να ειναι μονη της η κορη του, να μαθει να μενει μονη της για 4 χρονια.
Θελουμε και οι δυο παρα μα παρα πολυ. Κανω τα αδυνατα δυνατα για να ειμαστε μαζι και υπαρχει αυτο το εμποδιο?
Τι να κανω?
Σκεφτηκα να παω να βρω σπιτι με νοικι για να ειμαι κοντα της. Ειναι ρισκο, μπορει να μην μου βγει σε καλο, αλλα απο το να ειμαστε μακρυα και να ποναει, δεν το αντεχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Καλημερα!
Εχω μια σχεση εδω και 6 μηνες, η σχολη της κοπελας μου ειναι στην επαρχια.
Επειδη δεν μπορουσε κανεις απο τους δυο να ειμαστε μακρυα, αποφασισα να παω να μεινω, εχοντας βρει δουλεια πανω στον τομεα μου.
Η μητερας της ειναι συμφωνει σε αυτο, ειπε την γνωμη της αλλα η αποφαση ειναι της κοπελας μου οπως ειπε κι εκεινη.
Το προβλημα ομως ειναι ο πατερας της.
Δεν θελει!!! Θελει να ειναι μονη της η κορη του, να μαθει να μενει μονη της για 4 χρονια.
Θελουμε και οι δυο παρα μα παρα πολυ. Κανω τα αδυνατα δυνατα για να ειμαστε μαζι και υπαρχει αυτο το εμποδιο?
Τι να κανω?
Σκεφτηκα να παω να βρω σπιτι με νοικι για να ειμαι κοντα της. Ειναι ρισκο, μπορει να μην μου βγει σε καλο, αλλα απο το να ειμαστε μακρυα και να ποναει, δεν το αντεχω.

Κάνε κατάληψη στο σπίτι της, μέρες που είναι..

Πες της να μιλήσει στον πατέρα της. Εσύ πήγαινε να μείνεις κανονικά μαζί της μέχρι να το μάθει ο πατέρας της.
Αφού το μάθει:
1)Θα το αποδεχτεί
2)Δεν θα το αποδεχτεί.
Σε περίπτωση που δεν το αποδεχτεί, κάνε αυτό που είπες και βρες σπίτι με νοίκι κάπου κοντά.
Ναι, είναι ρίσκο, όπως και να μείνεις μαζί της όμως. Αν υπάρχει περίπτωση να μην σου κάτσει η δουλειά, φαντάσου τις πιθανότητες να μην σου κάτσει η σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μια λύση είναι να την κλέψεις και να φύγετε για Μεξικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μια λύση είναι να την κλέψεις και να φύγετε για Μεξικό.
Το εχουμε σκεφτει, αλλα φοβομαστε τα μεταθανατον χτυπηματα του Παμπλο Εσκομπαρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Προτιμάς τα χτυπήματα του πατέρα της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Προτιμάς τα χτυπήματα του πατέρα της;
Σεβαστη η γνωμη σου, αλλα δεν μ'αρεσουν οι χαβαλετζιδικες απαντησουλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Από την στιγμή που σπουδάζει, σημαίνει πως η κοπέλα είναι ενήλικη πλέον και μπορεί να αποφασίσει από μόνη της την τύχη της.

Από την άλλη ο πατέρας της έχει και ένα δίκιο εδώ που τα λέμε, καλό είναι να μάθει να διαχειρίζεται την ανεξαρτησία της. Αλλά αφού θα είστε μαζί, πάλι ουσιαστικά, μόνη της είναι. Και εσύ νέος, οπότε δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Μήπως όμως το πρόβλημα δεν είναι η ανεξαρτησία, αλλά εσύ?! Πολλοί πατεράδες είναι διπρόσωποι και υποκριτές με τους γαμπρούς τους. Καλό είναι να το ψάξεις. Ρώτα την κοπελιά τι άποψη έχει ο πεθερός για εσένα. Μήπως το πρόβλημα είναι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Από την στιγμή που σπουδάζει, σημαίνει πως η κοπέλα είναι ενήλικη πλέον και μπορεί να αποφασίσει από μόνη της την τύχη της.

Από την άλλη ο πατέρας της έχει και ένα δίκιο εδώ που τα λέμε, καλό είναι να μάθει να διαχειρίζεται την ανεξαρτησία της. Αλλά αφού θα είστε μαζί, πάλι ουσιαστικά, μόνη της είναι. Και εσύ νέος, οπότε δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Μήπως όμως το πρόβλημα δεν είναι η ανεξαρτησία, αλλά εσύ?! Πολλοί πατεράδες είναι διπρόσωποι και υποκριτές με τους γαμπρούς τους. Καλό είναι να το ψάξεις. Ρώτα την κοπελιά τι άποψη έχει ο πεθερός για εσένα. Μήπως το πρόβλημα είναι άλλο.
Τα καλυτερα μου λεει οτι λεει ο πατερας της για μενα, αν κι εγω πιστευω οτι δεν τα εννοει.
Θελει λεει να βρισκομαστε μια στο τοσο οταν θα μπορει η κοπελα μου.Δεν θελει να μενουμε μαζι.Αν ειναι δυνατον...
Ειμαι πολυ στενοχωρημενος.Αφου μπορω να κανω την θυσια...αφου το θελω και τιποτα δεν με σταματαει απο την οικογενεια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Καλημερα!
Εχω μια σχεση εδω και 6 μηνες, η σχολη της κοπελας μου ειναι στην επαρχια.
Επειδη δεν μπορουσε κανεις απο τους δυο να ειμαστε μακρυα, αποφασισα να παω να μεινω, εχοντας βρει δουλεια πανω στον τομεα μου.
Η μητερας της ειναι συμφωνει σε αυτο, ειπε την γνωμη της αλλα η αποφαση ειναι της κοπελας μου οπως ειπε κι εκεινη.
Το προβλημα ομως ειναι ο πατερας της.
Δεν θελει!!! Θελει να ειναι μονη της η κορη του, να μαθει να μενει μονη της για 4 χρονια.
Θελουμε και οι δυο παρα μα παρα πολυ. Κανω τα αδυνατα δυνατα για να ειμαστε μαζι και υπαρχει αυτο το εμποδιο?
Τι να κανω?
Σκεφτηκα να παω να βρω σπιτι με νοικι για να ειμαι κοντα της. Ειναι ρισκο, μπορει να μην μου βγει σε καλο, αλλα απο το να ειμαστε μακρυα και να ποναει, δεν το αντεχω.
Kαλημέρα.
Σ'αυτο που σου υπογράμμισα έχω μια ερώτηση, μόνος σου το αποφάσισες ή ηταν απο κοινού η απόφαση; Ρωτάω γιατί στη συνέχεια λες ότι η μητέρα της κοπέλας δεν έχει θέμα αρκεί να το θέλει τελευταία.
Γνώμη μου είναι ότι ο πατέρας της φέρνει προφανώς ως δικαιολογία το "να μαθει να μενει μονη της για 4 χρονια". I mean, σιγά την διαφορά άμα μένουν δύο άνθρωποι σε ένα σπιτι, απλά καταμερίζονται οι υποχρεώσεις. Αυτό που τον καίει είναι ότι η κόρη του μεγάλωσε και βρίσκεται σε σχέση.
Ορίστε
Θελει λεει να βρισκομαστε μια στο τοσο οταν θα μπορει η κοπελα μου.Δεν θελει να μενουμε μαζι
Του φαίνεται απλα περίεργο και γίνεται υπερπροστατευτικός όσον αφορά την κόρη του και δεν θέλει να πληγωθεί ενδεχωμένως στο μέλλον από εσένα. Σου λέει, άμα βλέπονται μια στο τόσο ε κάποια στιγμή θα λήξει από μόνο του με λιγότερο δυσμενείς επιπτώσεις στην ψυχολογία της κόρης του. Άσε τι λέει ο πατέρας, είστε ενήλικοι άνθρωποι, εσείς θα ορίσετε τι θα κάνετε. Μακάρι να πάνε όλα καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Kαλημέρα.
Σ'αυτο που σου υπογράμμισα έχω μια ερώτηση, μόνος σου το αποφάσισες ή ηταν απο κοινού η απόφαση; Ρωτάω γιατί στη συνέχεια λες ότι η μητέρα της κοπέλας δεν έχει θέμα αρκεί να το θέλει τελευταία.
Γνώμη μου είναι ότι ο πατέρας της φέρνει προφανώς ως δικαιολογία το "να μαθει να μενει μονη της για 4 χρονια". I mean, σιγά την διαφορά άμα μένουν δύο άνθρωποι σε ένα σπιτι, απλά καταμερίζονται οι υποχρεώσεις. Αυτό που τον καίει είναι ότι η κόρη του μεγάλωσε και βρίσκεται σε σχέση.
Ορίστε
Του φαίνεται απλα περίεργο και γίνεται υπερπροστατευτικός όσον αφορά την κόρη του και δεν θέλει να πληγωθεί ενδεχωμένως στο μέλλον από εσένα. Σου λέει, άμα βλέπονται μια στο τόσο ε κάποια στιγμή θα λήξει από μόνο του με λιγότερο δυσμενείς επιπτώσεις στην ψυχολογία της κόρης του. Άσε τι λέει ο πατέρας, είστε ενήλικοι άνθρωποι, εσείς θα ορίσετε τι θα κάνετε. Μακάρι να πάνε όλα καλά! :)
Ητανε απο κοινου η αποφαση και η μητερα της ειναι συμφωνη.
Εχεις δικιο, κι εγω ετσι τα εχω σκεφτει.
Δεν θελει να τσακωθει με τον πατερα της, δεν θελει να εχει κοντρες, θελει να τα εχει καλα μαζι του.Ερχεται σε αντιπαραθεσεις, αλλα δεν το τραβαει η κοπελα μου λιγο παραπανω γιατι φοβαται την αντιδραση του,
Δεν αντεχει ομως μονη της και δεν το καταλαβαινει αυτο εκεινος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάντε ένα δοκιμαστικό εξάμηνο σε απόσταση, να μην είναι και τελείως παρορμητική και εν θερμώ η συγκατοίκηση, και μετά βλέπετε.
Έτσι και εσείς θα δείτε αν η σχέση σας αντέχει, και οι γονείς θα είναι πιο ήσυχοι ότι μιλάμε για πιο ώριμη και καλοζυγισμένη απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Να κατσεις στα αυγά σου λέω εγώ αν τη θες τόσο πήγαινε και νοίκιασε στην ίδια πόλη. Σιγά τον αιώνιο έρωτα των 6 μηνών που πρέπει να μένετε και στην ίδια σκεπή αλλιώς δε θα αντέξετε. Κι αν θες κοιμάσαι και σπίτι της καμιά φορά. Αλλά ας κρατήσετε και λίγο χώρο ιδιωτικότητας δε θα σας κάνει και κακό ιδίως για κείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Το διαγραψαμε το σεναριο αυτο για να ειμαστε ησυχοι.
Απο αποσταση της ειπα και οσο αντεξουμε!
Να κατσει μονη της να σκληραγωγηθει.
Αφου δε γουσταρει ο πατερας της και δεν θελει να του παει κοντρα, θα το παμε ετσι και οπου βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Φιλικα στο λεω...Αν την αφησεις φιλαρακο πιθανοτατα να βρει αλλον και λογικο ειναι...Εγω ενα θα σου πω αν οντως την αγαπας και την νοιαζεσαι τα ματια σου 14 και να την επισκεπτεσαι συχνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Φιλικα στο λεω...Αν την αφησεις φιλαρακο πιθανοτατα να βρει αλλον και λογικο ειναι...Εγω ενα θα σου πω αν οντως την αγαπας και την νοιαζεσαι τα ματια σου 14 και να την επισκεπτεσαι συχνα
Το ξερω και της το τονισα οτι τωρα που θα βλεπομαστε λιγοτερο και θα σε πιανουνε οι επιθυμιες για αγκαλια και λοιπα να μην κανεις κατι που δεν πρεπει και μου λεει οτι δεν κανω ανηθικα πραγματα και οτι θα ενιωθα ασχημα κλπ κλπ.
Θα δειξει στην πορεια.Ειμαι επιφυλακτικος αλλα και παραλληλα αισιοδοξος γιατι την αγαπω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sisipapa

Νεοφερμένος

Ο sisipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Θα δειξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Φιλικα στο λεω...Αν την αφησεις φιλαρακο πιθανοτατα να βρει αλλον και λογικο ειναι...Εγω ενα θα σου πω αν οντως την αγαπας και την νοιαζεσαι τα ματια σου 14 και να την επισκεπτεσαι συχνα

να της βάλει κι ένα λουράκι, μην τύχει και πάει πολύ μακρυά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madjack

Νεοφερμένος

Ο madjack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Λογοδοθείτε για να δει και ο πατέρας της ότι την βλέπεις σοβαρά. Αυτό ίσως κάμψει τις αντιστάσεις του. Υπάρχει και η λύση να τον βρεις για να μιλήσετε σαν άντρας προς άντρα και να τον ρωτήσεις ευθέως τι πιστεύει για εσένα. Αν είναι της παλιάς σχολής θα το εκτιμήσει ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
να της βάλει κι ένα λουράκι, μην τύχει και πάει πολύ μακρυά.

Εσενα σου φαινεται δηλαδη λογικο που πχ ο ενας θα μενει αθηνα και ο αλλος θεσσαλονικη(ειναι προφανες οτι πανε για κατι παραπανω και οχι απλη σχεση); Σε τετοιες περιπτωσεις αν αφησεις τον αλλον να φυγει τον χανεις αυτο εννοω και αν ειναι οντως φτιαγμενοι ο ενας για τον αλλον ειναι κριμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Φιλικα στο λεω...Αν την αφησεις φιλαρακο πιθανοτατα να βρει αλλον και λογικο ειναι...Εγω ενα θα σου πω αν οντως την αγαπας και την νοιαζεσαι τα ματια σου 14 και να την επισκεπτεσαι συχνα

Μήπως να βάλουν και GPS o ένας στον άλλον για να είναι σίγουροι ότι δεν ξενοπηδάνε;

Μην λέτε μαλακίες πλιζ. Αν υπάρχει εμπιστοσύνη και θέληση, το "να την επισκέπτεσαι συχνά" είναι πιο καταστροφικό από την ίδια την σχέση εξ αποστάσεως. Να βάλουν και παρουσιολόγιο άμα είναι.
Αν δεν την εμπιστεύεσαι παλικάρι και θα σε τρώει στο ενδιάμεσο που θα είστε χώρια τι κάνει και γιατί βγήκε σήμερα, και ποιος είναι ο τάδε που σου ανέφερε προχθές, χωρίστε από τώρα να ησυχάσετε και οι 2. Ακόμα και μαζί να μείνετε, αφορμή θα βγει πιο μετά για να την περάσεις από σαράντα κύματα, και θα είναι χειρότερα. Αλλιώς υπομονή, πολλοί τα περάσαμε. Η συνταγή δεν δουλεύει πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top