Γενικές απορίες για τους υπολογιστές

WELCOME

Νεοφερμένος

Ο WELCOME αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλησπέρα παίδες .Το ζήτημα που με καίει είναι η κατάσταση του υπολογιστή μου.
Έχω ένα laptop με windows vista από το 2010 το οποίο το είχα παραμελημένο από την άποψη ότι δεν του είχα βάλλει ποτέ antivirus κλπ κλπ.
Παρόλα αυτά επειδή θα φύγω ως φοιτητής :D τον χρειάζομαι να λειτουργεί full!
Γενικά ο υπολογιστής κολλάει απίστευτα πράγμα που σε κάνει να μην μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις.
Πρόσφατα στείλαμε τον οικογενειακό επιτραπέζιο υπολογιστή μας (με τα ίδια ακριβώς προβλήματα(με windows xp όμως)) σε έναν τεχνικό γνωστό μας για να τον φτιάξει .Έχουν περάσει σχεδόν 4 μήνες και ο υπολογιστής είναι στην καλύτερη κατάσταση του(ο τεχνικός έκανε format και άλλαξε τα xindows xp σε windows 7).
Οπότε ακριβώς ίδια "θεραπεία" νομίζω πως χρειάζεται και το laptop μου.Το ζήτημα είναι πως δεν μπορώ να διαθέσω χρήματα για την επισκευή του οπότε θα ήθελα να κάνω format και να αλλάξω τα xindows μόνος μου.
Έχω δει κάποια video στο utube αλλά δεν τους έχω και μεγάλη εμπιστοσύνη.Φοβάμαι μήπως τον χαλάσω.
Τι να κάνω;Μπορείτε να βοηθήσετε;
Ευχαριστώω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βάζεις το DVD των Windows 7 κάνεις restart και απλά ακολουθείς τις οδηγίες. Δεν πρόκειται να χαλάσει ο υπολογιστής. Στην χειρότερη αυτό που μπορεί να συμβεί είναι να μην φορτώνουν στα Vista αν κάτι πάει λάθος στην εγκατάσταση, οπότε απλά την ξανακάνεις από την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top