Δραστηριότητες-εργασία για φοιτητές

Lacuna

Νεοφερμένος

Η Lacuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας! Μιας και είμαι πρωτοετής φοιτήτρια στην Αθήνα, μια πόλη με άπειρες ευκαιρίες, δεν θέλω να περάσω τα χρόνια των σπουδών μου μόνο διαβάζοντας για τη σχολή ή βγαίνοντας βόλτες. Έχετε κάποιες ιδέες ή δραστηριότητες να μου προτείνετε να κάνω; Επίσης θα ήθελα να βγάζω κάποια χρήματα κάθε μήνα αλλά όχι με συμβατική δουλειά γιατί μπορεί να μη με βολεύει το προκαθορισμένο ωράριο. Σκεφτόμουν κάτι σαν εργασία από το σπίτι ή κάποια ιδέα για έξτρα χρήματα για να μπορώ να είμαι και λίγο ανεξάρτητη από τους γονείς μου. Όλες οι προτάσεις είναι καλοδεχούμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Να μαθεις οσο το δυνατον περισσοτερες ξενες γλωσσες. Ποτε δεν ξερεις που θα σου χρειαστουν. Κι αναλογως τη σχολη σου, να προσπαθεις να χωνεσαι σε προτζεκτς, ειτε επισημα της σχολης ειτε ανεπισημα των φοιτητων γιατι εκτιμαται το να εχεις δραστηριοτητες εκτος του πανεπιστημιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jaycut

Νεοφερμένος

Ο jaycut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παρε μερος στη θεατρικη ομαδα της σχολης σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacuna

Νεοφερμένος

Η Lacuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Γλώσσες ήδη γνωρίζω αγγλικά και γαλλικά και ξεκινάω άμεσα ισπανικά και γερμανικά. Η σχολή μου δυστυχώς είναι μικρό τμήμα και δεν έχει ομίλους ή ομάδες. Θα με ενδιέφερε να κάνω και δραστηριότητες που θα με βοηθούσαν και στο να με δεχτούν σε καλά πανεπιστήμια, κυρίως στην Αμερική. Επίσης θα με ενδιέφεραν κάποια summer schools, αλλά στην Αμερική όλα είναι πανάκριβα και δεν ξέρω αν έχω τη δυνατότητα να πάω. Ακόμα, επειδή η σχολή μου δεν έχει κάποιο συγκεκριμένο αντικείμενο(ΜΙΘΕ), δεν ξέρω σε τι είδους ομάδες, ομίλους, προγράμματα να πάρω μέρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top