Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dimitrapapaman

Νεοφερμένος

Η Dimitrapapaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Χρήστο στο ##### και γενικα σε διαφορα άρθρα λεγεται πως θα ανέβουν οι βασεις στο 1ο πεδιο γιατι και καλα στη πραγματικότητα δεν είναι λιγότεροι οι αριστούχοι της θεωρητικής αλλα οι υποψήφιοι και κατι αλλα τέτοια! Ξέρω οτι είναι δυσκολο το έργο της εκτίμησης φέτος αλλα είναι δυνατόν σχεδόν όλοι οι εκτιμητές να λένε πτώση και να γινει τελικα άνοδος;; Εννοω γινεται όλοι να πεσουν έξω; Εχω 16,000 μορια ακριβώς και αγωνιώ για φπψ εκπα η ιστορικό εκπα! Υπαρχει πιθανότητα να μην τα πιάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγω Χρηστακο τι να κάνω?????????

Εσυ περιμενεις να δεις αν θα περάσεις Ιατρική Ηρακλειου η Αλεξπολης :)

Χρήστο στο ##### και γενικα σε διαφορα άρθρα λεγεται πως θα ανέβουν οι βασεις στο 1ο πεδιο γιατι και καλα στη πραγματικότητα δεν είναι λιγότεροι οι αριστούχοι της θεωρητικής αλλα οι υποψήφιοι και κατι αλλα τέτοια! Ξέρω οτι είναι δυσκολο το έργο της εκτίμησης φέτος αλλα είναι δυνατόν σχεδόν όλοι οι εκτιμητές να λένε πτώση και να γινει τελικα άνοδος;; Εννοω γινεται όλοι να πεσουν έξω; Εχω 16,000 μορια ακριβώς και αγωνιώ για φπψ εκπα η ιστορικό εκπα! Υπαρχει πιθανότητα να μην τα πιάσω;

Ολοι σχεδόν λέμε πτώση.
Μην πιστεύεις τα χαζοτρολλ του #####.

Θα έχουμε μια οριακή πτώση. Οριακή αλλά πτώση η οποία σε κάποιες ιδιαζουσες περιπτώσεις μπορεί να είναι και σταθερότητα η οριακοτατη αύξηση.

Αύξηση 200+ μορίων είναι σενάριο απολύτως μη πιθανό κατ'εμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Παίζει να έχουμε καμία ''τρελή'' άνοδο στις πολυτεχνικές σχολές; Όσο περνάει ο καιρός, αγχώνομαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παίζει να έχουμε καμία ''τρελή'' άνοδο στις πολυτεχνικές σχολές; Όσο περνάει ο καιρός, αγχώνομαι!!

Λογικό είναι να αγχώνεσαι αλλά τρελή άνοδο δεν πρόκειται να δούμε σε κανένα πεδίο εκτός του 3ου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Παίζει να έχουμε καμία ''τρελή'' άνοδο στις πολυτεχνικές σχολές; Όσο περνάει ο καιρός, αγχώνομαι!!
που θες;;

κανενας δεν θελει ημμυ εδω μεσα κ γενικα πολυτεχνεια τι σκατα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
που θες;;

κανενας δεν θελει ημμυ εδω μεσα κ γενικα πολυτεχνεια τι σκατα;

χημικό μηχανικό πάτρας θέλω...έχω 17398 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
ε καλα σιγουρα περνας.με αυτη τηβαθμολογια μπορουσες να πιασεις κ πιο υψηλη σχολη ηθελες μονο εκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ε καλα σιγουρα περνας.με αυτη τηβαθμολογια μπορουσες να πιασεις κ πιο υψηλη σχολη ηθελες μονο εκει;

Στόχος είναι να πιάσουμε όσο το δυνατόν "υψηλότερη" - σε μόρια - σχολή η να περάσουμε σε μια σχολή που μας αρέσει περισσότερο;

χημικό μηχανικό πάτρας θέλω...έχω 17398 μόρια

Είσαι σίγουρα μέσα my boy ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
ε καλα σιγουρα περνας.με αυτη τηβαθμολογια μπορουσες να πιασεις κ πιο υψηλη σχολη ηθελες μονο εκει;

τι εννοείς πιο υψηλή σχολή; όσο ψηλότερη δηλαδή τόσο καλύτερη είναι η σχολή ;
Υ.Γ...αν δούμε τη 'βάση' των πολυτεχνικών σχολών το πιο εύκολο νομίζω είναι να περάσει κανείς ημμυ (ακόμα κ στη κρήτη, το ιδιο πτυχιο είναι) :hmm:
Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
τι εννοείς πιο υψηλή σχολή; όσο ψηλότερη δηλαδή τόσο καλύτερη είναι η σχολή ;
Υ.Γ...αν δούμε τη 'βάση' των πολυτεχνικών σχολών το πιο εύκολο νομίζω είναι να περάσει κανείς ημμυ (ακόμα κ στη κρήτη, το ιδιο πτυχιο είναι) :hmm:
Φιλικά

Πάντως μην εκπλαγείς αν περάσεις ΕΜΠ η ΑΠΘ (αν τα έχεις δηλώσει πιο πάνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Στόχος είναι να πιάσουμε όσο το δυνατόν "υψηλότερη" - σε μόρια - σχολή η να περάσουμε σε μια σχολή που μας αρέσει περισσότερο;



Είσαι σίγουρα μέσα my boy ;)

..κορίτσι είμαι... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
..κορίτσι είμαι... :hmm:

my girl τότε :P

Έβλεπα το Παν που μου θύμιζε αγόρι για κάποιο λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παν16

Νεοφερμένος

Η Παν16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πάντως μην εκπλαγείς αν περάσεις ΕΜΠ η ΑΠΘ (αν τα έχεις δηλώσει πιο πάνω)

Δεν τα έχω δηλώσει..το ΑΠΘ λόγω απόστασης κ το ΕΜΠ λόγω...Αθήνας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Τώρα που πλησιάζουν οι μέρες, αναρωτιέμαι κάτι που είχα διαβάσει στις 18 σελίδες των εκτιμήσεων. Είχαμε πει ότι παίζει ρόλο ο αριθμός των υποψηφίων που ζητά η κάθε σχολή. Το ΗΜΜΥ ΕΜΠ με το παλιο συστημα χρειάζεται 9 άτομα. Αυτό παίζει κάποιο ρόλο??Καμία σχολή του ΕΜΠ δεν ζητά τόσα άτομα. Αυτό ίσως επηρεάσει τις βάσεις. Επιπλέον μήπως γνωρίζει κανεις την διαρροή της θετικής προς τα Πολυτεχνικα Τμήματα?? Το λέω γιατί όλοι οι υποψήφιοι έδωσαν για δεύτερη φορά και ίσως να επιζητουν μόνο ιατρικά τμήματα. Ευχαριστώ Πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπακα

Νεοφερμένος

Η μπακα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εσυ περιμενεις να δεις αν θα περάσεις Ιατρική Ηρακλειου η Αλεξπολης :)



Ολοι σχεδόν λέμε πτώση.
Μην πιστεύεις τα χαζοτρολλ του #####.

Θα έχουμε μια οριακή πτώση. Οριακή αλλά πτώση η οποία σε κάποιες ιδιαζουσες περιπτώσεις μπορεί να είναι και σταθερότητα η οριακοτατη αύξηση.

Αύξηση 200+ μορίων είναι σενάριο απολύτως μη πιθανό κατ'εμε.

Κυριε Χρηστο, αρχιζει να πεφτει στο τραπεζι και το σεναριο της ανοδου; Αν ανεβουν οι νομικες θα ακολουθησουν κι αλλες; Εσεις δε μιλουσατε για πτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν τα έχω δηλώσει..το ΑΠΘ λόγω απόστασης κ το ΕΜΠ λόγω...Αθήνας. ;)

Καλά έκανες και δεν δήλωσες Αθήνα.
Από που είσαι?

Κυριε Χρηστο, αρχιζει να πεφτει στο τραπεζι και το σεναριο της ανοδου; Αν ανεβουν οι νομικες θα ακολουθησουν κι αλλες; Εσεις δε μιλουσατε για πτωση;

Οι νομικές δεν θα παρουσιάσουν άνοδο.
Μίλησα για ιδιάζουσες περιπτώσεις μεσαίων και χαμηλόβαθμων σχολών λόγω απουσίας των Παιδαγωγικών Τμημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιωάννα#$&

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα#$& αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Το ότι το ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής εκτός του ότι βρίσκεται στο 5ο πεδίο βρίσκεται και στο 2ο υπάρχει περιπτώσει να μην πέσει όσο θα έπεφτε αν ήταν μόνο στο 5ο ? ( επειδή το διεκδικούν πολλοί δεν ξέρω από αυτά, μπορεί να λέω και βλακείες αλλά θα σκάσω αν δεν ρωτήσω )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπακα

Νεοφερμένος

Η μπακα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το ότι το ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής εκτός του ότι βρίσκεται στο 5ο πεδίο βρίσκεται και στο 2ο υπάρχει περιπτώσει να μην πέσει όσο θα έπεφτε αν ήταν μόνο στο 5ο ? ( επειδή το διεκδικούν πολλοί δεν ξέρω από αυτά, μπορεί να λέω και βλακείες αλλά θα σκάσω αν δεν ρωτήσω )

Πότε σαν τμήματα δεν είχαν ιδιαίτερη ζήτηση με την εννοια οτι προσελκύουν άτομα με μορια κάτω από τη βάση. Δεν επηρεάζει αυτό τη βάση του διότι και στα δύο πεδία είναι μεγάλο το ποσοστό κάτω από τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιωάννα#$&

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα#$& αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πότε σαν τμήματα δεν είχαν ιδιαίτερη ζήτηση με την εννοια οτι προσελκύουν άτομα με μορια κάτω από τη βάση. Δεν επηρεάζει αυτό τη βάση του διότι και στα δύο πεδία είναι μεγάλο το ποσοστό κάτω από τη βάση.

Δηλαδή το ότι είναι πολλά τα παιδιά με χαμηλά μόρια δηλαδή μόρια κοντά στη βάση των τμημάτων αυτών δεν παίζει ρόλο ? Δεν ήξερα ότι δεν έχει πολύ ζήτηση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top