Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

anipomonos

Νεοφερμένος

Ο anipomonos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απ ότι φαίνεται η διαρροή είναι μεγαλύτερη απο την αναμενόμενη.....πόσο; δεν γνωρίζω....μα μεγαλύτερη.....στέκομαι επιφυλακτικά και εγώ γιατί φαίνεται δύσκολο, αλλά ο Χρήστος, αν επαληθευτεί, θα ανταμειφθεί για τον τόσο κόπο που κατέβαλε αφενός για την εργασία του και αφετέρου για την άοκνη προσπάθειά του να απαντάει στον καθένα τόσο καιρό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυρ Νίκ

Νεοφερμένος

Ο Κυρ Νίκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη)
Μέσος Ορος 12 ετίας : 18639
Η μέγιστη Βάση 12 ετίας :19011
Η ελάχιστη Βάση 12 ετίας :18090

https://sep4u.gr/sxoles/graph.php?k=302&p=90&e=1&s=1

ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ)

ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗΣ: 18600
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ: 18680
ΠΑΤΣΗΣ: 18570
ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗΣ: 18680

Μ.Ο.ΤΩΝ 4: 18633
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Απ ότι φαίνεται η διαρροή είναι μεγαλύτερη απο την αναμενόμενη.....πόσο; δεν γνωρίζω....μα μεγαλύτερη.....στέκομαι επιφυλακτικά και εγώ γιατί φαίνεται δύσκολο, αλλά ο Χρήστος, αν επαληθευτεί, θα ανταμειφθεί για τον τόσο κόπο που κατέβαλε αφενός για την εργασία του και αφετέρου για την άοκνη προσπάθειά του να απαντάει στον καθένα τόσο καιρό



... τί εννοείτε απ' ο,τι φαίνεται.... από τι φαίνεται, θέλετε να πείτε κάτι συγκεκριμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη)
Μέσος Ορος 12 ετίας : 18639
Η μέγιστη Βάση 12 ετίας :19011
Η ελάχιστη Βάση 12 ετίας :18090

https://sep4u.gr/sxoles/graph.php?k=302&p=90&e=1&s=1

ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ)

ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗΣ: 18600
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ: 18680
ΠΑΤΣΗΣ: 18570
ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗΣ: 18680

Μ.Ο.ΤΩΝ 4: 18633
Καραγιάννης 18720
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα Π.98

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα Π.98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καραγιάννης 18720 δηλ. 950-462-480 (οι μισοί από τους 960)=8 άρα περίπου 18720 , που σημαίνει χωρίς κάποια διαρροή . Με μια απλή αφαίρεση βγήκαν τα μόρια της τελευταίας ιατρικής, δεν το νομίζω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καραγιάννης 18720 δηλ. 950-462-480 (οι μισοί από τους 960)=8 άρα περίπου 18720 , που σημαίνει χωρίς κάποια διαρροή . Με μια απλή αφαίρεση βγήκαν τα μόρια της τελευταίας ιατρικής, δεν το νομίζω...:hmm:

...γιατί η ίδια βάση Ηρακλείου -Αλεξανδρούπολης; Ωστόσο κάπου λέει για βάση όχι κάτω από 18.680, ακόμα άσχετο είναι και παρακάτω το κενό των 220 μορίων μεταξύ οδοντιατρικών - φαρμακευτικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλά, οι βάσεις αυτές είναι κωμωδία, όπως και τα περί 3 Ιατρικών > 19.000 ενώ δεν βγαίνουν καν οι υποψήφιοι για αυτές τις θέσεις, τα περι Ιατρικής Αθηνών 19.130-19.200, λες και ΟΛΟΙ αυτοί που πιάνουν Ιατρική Αθήνας, απ'όλη την Ελλάδα, θα δηλώσουν 1η επιλογή Αθήνα. Η Ιατρική ΔΠΘ > 18.700.....ενώ σύμφωνα με την κατανομή, βγαίνουν τσίμα τσίμα οι θέσεις στα 18.700 μαζί με τις στρατιωτικές σχολές και μέχρι πέρσυ ήταν 30-35% η διαρροή σε άλλες σχολές, αλλά ακόμα και 15% να πάει πάνω από 18.620-18.630 δεν πάει.

Θα δείξει.

Μην δούμε στο τέλος την Ιατρική Αθηνών οριακά πανω από 19 και την Ιατρική ΔΠΘ οριακά πάνω απο 18,5. :P
Εγώ θα χαρώ πολύ αν γίνει αυτό, όχι μόνο επειδή δίνω χαμηλά και πιθανά άκρα, αλλά επειδή τα παιδιά που έχουν κάτω από 18,6 θα χαμογελάσουν με την ψυχή τους αφού κόντρα σχεδόν σε όλους τους εκτιμητές, θα αποκτήσουν πρόσβαση στο τμήμα της επιθυμίας τους.

Βέβαια, ας είμαστε ρεαλιστές και ας περιμένουμε τις πραγματικές βάσεις σε 11 ημέρες (+κάτι ώρες).

ΥΓ. Δεν μπορώ να το συλλάβω κάποιος με 3 καθαρά 20άρια και 14 στην Έκθεση να μην περάσει στην Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

τραπ

Νεοφερμένος

Ο τραπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα κυριε Χρηστο
Μπορει να γινει καποια προβλεψη για το τμημα διοίκησης τουριστικων επιχειρησεων του πειραια(περυσι ειχε 12195 και εγω βρισκομαι στα 12085)καθως με ενδιαφερει και αν σας ειναι ευκολο και εχετε τη διαθεση να μου πειτε πως σας φαινεται σαν τμημα.
Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπερα κυριε Χρηστο
Μπορει να γινει καποια προβλεψη για το τμημα διοίκησης τουριστικων επιχειρησεων του πειραια(περυσι ειχε 12195 και εγω βρισκομαι στα 12085)καθως με ενδιαφερει και αν σας ειναι ευκολο και εχετε τη διαθεση να μου πειτε πως σας φαινεται σαν τμημα.
Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας.

Πολύ καλό τμήμα και ενδιαφέρον.
Αν ασχοληθείς πολύ, σου προσφέρει καλές προοπτικές (πολύ καλύτερες από τα τμήματα ΤΕΙ Διοικησης Επιχειρήσεων)
Είσαι σίγουρα μέσα πάντως!!
Καλή ακαδημαική σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aPerfectCircle9

Νεοφερμένος

Ο aPerfectCircle9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα Χρήστο. Θα ήθελα να μάθω την εκτίμησή σου για τη βάση του Φυσικού ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
250 μόρια πτώση μέχρι και 100 μόρια άνοδος.
Κλίνω προς την οριακή πτώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva21

Νεοφερμένος

Η Eva21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιάα έχω 15.760 συμπεριλαμβανομένου του ειδικού μαθήματος για γερμανική φιλολογία ΑΠΘ, τι πιθανότητες έχω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τραπ

Νεοφερμένος

Ο τραπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πολύ καλό τμήμα και ενδιαφέρον.
Αν ασχοληθείς πολύ, σου προσφέρει καλές προοπτικές (πολύ καλύτερες από τα τμήματα ΤΕΙ Διοικησης Επιχειρήσεων)
Είσαι σίγουρα μέσα πάντως!!
Καλή ακαδημαική σταδιοδρομία.
Σας ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σας κ.Χρηστο,σας ευχομαι οτι καλυτερο καθως και συγχαρητηρια για το εργο σας με τις φετινες βασεις που ηταν κατα τη γνωμη μου αυτο με τη μεγαλυτερη ακριβεια και ορθοτητα..καλη σας συνεχεια..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιάα έχω 15.760 συμπεριλαμβανομένου του ειδικού μαθήματος για γερμανική φιλολογία ΑΠΘ, τι πιθανότητες έχω;

Περιμένω κάπου στο 15 να είναι η βάση, οπότε εκτός απροόπτου, είσαι μέσα!
Καλή ακαδημαική σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva21

Νεοφερμένος

Η Eva21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ωωω μα περυσι ηταν 6682 ειναι δυνατον να ανεβει τοσο πολυ;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ωωω μα περυσι ηταν 6682 ειναι δυνατον να ανεβει τοσο πολυ;:worry:

Η βάση των ξένων φιλολογιών πλην της αγγλικής είναι όπως τις βάσεις των μουσικών σπουδών.
Μια τις βλέπεις στο 15 μια στο 6.

Πέρσυ ήταν στα 6600 διότι είχαμε πολύ χαμηλή προσέλευση και επιτυχία στο μάθημα των γερμανικών.
Μόνο αυτοί συναγωνίζονται όπως και εσύ συναγωνίζεσαι αυτούς που έχουν δώσει γερμανικά γι'αυτό το τμήμα.
Μην ξεχνάς ότι το 2012 ήταν ελάχιστα κάτω από 16 η βάση και το 2013 ελάχιστα κάτω από 15.300.
Εκτιμώ ότι φέτος θα είναι σίγουρα πάνω από 14,8.

Φέτος έδωσαν το μάθημα 780 άτομα και πέρασαν τη βάση 593 εκ των οποίων οι 351 έχουν γράψει 15+ δηλαδή +3000 μόρια τουλάχιστον.

Πέρσυ 698 άτομα έδωσαν το μάθημα και πέρασαν τη βάση 418 άτομα εκ των οποίων μόνο 144 άτομα έγραψαν πάνω από 15 στο ειδκό μάθημα.

Επισημαίνω ότι οι συνολικές διεκδικόμενες θέσεις είναι 220.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eva21

Νεοφερμένος

Η Eva21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καταλαβα... Να ανησυχω δηλαδη;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καταλαβα... Να ανησυχω δηλαδη;:/:

Φέτος έδωσαν το μάθημα 780 άτομα και πέρασαν τη βάση 593 εκ των οποίων οι 351 έχουν γράψει 15+ δηλαδή +3000 μόρια τουλάχιστον.

Πέρσυ 698 άτομα έδωσαν το μάθημα και πέρασαν τη βάση 418 άτομα εκ των οποίων μόνο 144 άτομα έγραψαν πάνω από 15 στο ειδκό μάθημα.

Επισημαίνω ότι οι συνολικές διεκδικόμενες θέσεις είναι 220.

Όχι, δεν πρέπει να ανησυχείς. Είναι σχεδόν δεδομένο ότι θα περάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva21

Νεοφερμένος

Η Eva21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι ναι αυτα ειναι γνωστα, εγω ομως που το εβαλα ως πρωτη επιλογη το συγκεκριμενο τμημα με 15.760 πρεπει να ανησυχω; Συγνωμη Χρηστο μου αλλα το αγχος χτυπαει κοκκινο!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι ναι αυτα ειναι γνωστα, εγω ομως που το εβαλα ως πρωτη επιλογη το συγκεκριμενο τμημα με 15.760 πρεπει να ανησυχω; Συγνωμη Χρηστο μου αλλα το αγχος χτυπαει κοκκινο!:(

Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι. Είσαι πολύ πάνω από το ανώτατο όριο.

Μπορεί να κάτσει και στο 14 αλλά πιθανότερο το βλέπω να κάθεται στο 14,8-15,1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top