Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Κρίμα Myrto ήσουν η ελπίδα μου. Μόλις το απορρίψει και ο Chris (ή το αγνοήσει) τα ξαναλέμε.



.. έσενα η μόνη σου ελπίδα είναι το ... Δαφνί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αυτό είναι το όμορφο με τα στατιστικά. 10% είναι πολύ μεγάλο δείγμα. Όταν έχουν καταμετρηθεί τόσες ψήφοι στις εκλογές ξέρεις και το αποτέλεσμα με τρομερά μικρή απόκλιση.

Έχω μια πρόταση προς Chris1993, Ν.Χ. και Myrto. Αν γράψετε εδώ το πολύ απλό και αρκετά ουδέτερο:

"Αν ο nihil. μου αποδείξει ότι πράγματι έχει αυτό το δείγμα, παραδέχομαι ότι είμαι ή χαζός ή κομπλεξικός ή θέλω να πιστέψω ότι με συμφέρει και του ζητώ ειλικρινά συγνώμη."

Θα λάβετε ΑΜΕΣΩΣ π.μ. με την απόδειξη. Κανονικά θα έπρεπε να ζητήσω να το κάνετε και οι τρεις πρώτα, αλλά (επειδή ξέρω ότι μόνο η Myrto μπορεί να το γράψει) και ένας να το κάνει θα λάβει την απόδειξη, με την προυπόθεση να μην γράψει τίποτα πριν το γράψουν και οι άλλοι δύο. Αν το κάνετε και οι τρεις γράψτε ότι θέλετε μετά.

Νομίζω είναι πάρα πολύ δίκαιο. Η πρόταση που ζητάω να γράψετε έχει το ΑΝ και μπορείτε να το συνεχίσετε βάζοντας και το ΑΝ ΔΕΝ γράφοντας ότι θέλετε για μένα. Τι λέτε;[/QUOTE


... βλέπεις βρε Μυρτώ τι έκανες βραδιάτικα... δε μας φτάνουν τα δικά μας, θα πρέπει να ασχολούμαστε και με τα ... ψυχολογικά προβλήματα (και όχι μόνο) αυτού του ....


Συγνώμη, αλλά στο έχω ξαναπεί, δεν αφήνω τίποτα να πέσει χάμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Συγνώμη, αλλά στο έχω ξαναπεί, δεν αφήνω τίποτα να πέσει χάμο.

... καλά κάνεις, αλλά ο συγκεκριμένος, λόγω, προφανώς, και των πολλαπλών προσωπικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει, αυτό θέλει ... να ασχολείται κάποιος μαζί, αν έχεις τη διάθεση κάνε το, δε νομίζω όμως ότι αξίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evapar123

Νεοφερμένος

Η evapar123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και εγώ το είχα πει, βέβαια, κουράγιο δεν πήρες από εμένα. :P
Κάτω από 16.000 δύσκολα. Το πιο πιθανό είναι να κάτσει εκεί στο 16.150-16.200!


ΧΡΗΣΤΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.Σημερα ο Ελ. Τυπος μας τα χαλασε παλι.Αν εχεις χρονο διαβασε καποιες μετρησεις μου. Οι θεσεις σχολων του 2 πεδιου απο 16100 και πανω δηλ.μεχρι και το πολυτεχνειο Ξανθης ειναι μαζι με τις στρατιωτικες περιπου 2850. ΟΙ φετινοι ομως υποψηφιοι ειναι περιπου 4700.μας μενουν 1850 ατομα Απο αυτα ποσοι ειναι απο 16000εως 16150 ;[εγω ειμαι απο εκει και πανω]ποσοι ειναι μεταξυ 16150 και 17500 με βιολογια ;[απο εκει και πανω πιστευω θα πανε 3 πεδιο] και ποσοι θα προτιμισουν σχολες με λιγοτερα απο 16000 μορριαα;Αν μπορεις απαντησε μου για την λογικοτητα των μετρησεων η οτι αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας, με την οποία συμφωνώ!
Απλά σας αναφέρω ότι οι θέσεις των ιατρικών φέτος με το καινούριο σύστημα είναι 912 συν 40 + των στρατιωτικών ιατρικών, δηλαδή 950-960 συνολικά (υπάρχουν βέβαια και κάποιοι λίγοι, που δεν μπορούν να προσδιοριστούν εύκολα αριθμητικά, που περνούν άνευ ή με επιπλέον μόρια λόγω αθλημάτων οι θέσεις των οποίων - αν περνούσαν σε κάποια ιατρική - μένει κενή οπότε αντίστοιχα αυξάνονται λίγο οι θέσεις).
Αν κατάλαβα η παραπάνω εκτίμησή σας είναι χωρίς διαρροές και πιστεύετε ότι 1.070 πρώτοι έχουν υπερβεί τα 18.600, οπότε, αφού πιστεύετε ότι θα περάσουν τελικά περίπου οι 1.105 πρώτοι η βάση θα είναι περίπου στα 18.570; Παρόλα αυτά μήπως όμως μένουν αρκετοί, δηλαδή περίπου 350 για την κλίμακα 18.500-18.600, χωρίς να το αποκλείω βέβαια.
Συγνώμη για την πολυλογία, ευχαριστώ ξανά!

...Τώρα που ξαναβλέπω πιο προσεκτικά την κατανομή σας ανά 100 στην κλίμακα 18.500-19.000 και ενώ συμφωνώ ότι πάνω από τα 18.700 βρίσκονται περίπου 480 που περνούν άμεσα και με 0 διαρροή, μου φαίνεται πως ή εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά ή εσείς έχετε κάνει την εκτίμησή σας με δικό σας σκεπτικό, δηλαδή όντως έχετε κάνει την εξής κατανομή; 18.900-19.000:160, 18.800-18.900:170, 18.700-18.800:150, 18.600-18.700:130 (αυτό μου φαίνεται υπερβολικά μικρός αριθμός) και 18.500-18.600:352 (μήπως είναι υπερβολικά μεγάλος και ειναι μοιρασμένοι με τη κλίμακα 18.600-18.700;), ξαναλέω ότι συμφωνώ με τους 480 πάνω από τα 18.700, η γενικότερη κατανομή μόνο μου φαίνεται κάπως περίεργη, μήπως θα μπορούσατε να μας εξηγήσετε λίγο τις εκτιμήσεις σας, ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
...Τώρα που ξαναβλέπω πιο προσεκτικά την κατανομή σας ανά 100 στην κλίμακα 18.500-19.000 και ενώ συμφωνώ ότι πάνω από τα 18.700 βρίσκονται περίπου 480 που περνούν άμεσα και με 0 διαρροή, μου φαίνεται πως ή εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά ή εσείς έχετε κάνει την εκτίμησή σας με δικό σας σκεπτικό, δηλαδή όντως έχετε κάνει την εξής κατανομή; 18.900-19.000:160, 18.800-18.900:170, 18.700-18.800:150, 18.600-18.700:130 (αυτό μου φαίνεται υπερβολικά μικρός αριθμός) και 18.500-18.600:352 (μήπως είναι υπερβολικά μεγάλος και ειναι μοιρασμένοι με τη κλίμακα 18.600-18.700;), ξαναλέω ότι συμφωνώ με τους 480 πάνω από τα 18.700, η γενικότερη κατανομή μόνο μου φαίνεται κάπως περίεργη, μήπως θα μπορούσατε να μας εξηγήσετε λίγο τις εκτιμήσεις σας, ευχαριστώ.

... στον κ. Κώστα12345 απευθύνομαι, ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κώστας123456

Νεοφερμένος

Ο Κώστας123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
... στον κ. Κώστα12345 απευθύνομαι, ευχαριστώ...
Μάλλον έχεις δίκιο. Κάπου έχω κάνει λάθος στην φόρμουλα υπολογισμού του εμβαδού του τραπεζιου με το μεταβλητο ύψος.
Τώρα που το ξαναεκανα, μου βγάζει
>18500... 1385
>18600....1172
>18700.... 973
>18800.....788
>18900.....617
Συνεπως βαση στα 18610 περίπου
Όμως όλα αυτά όπως είπαμε είναι θέμα προσομοίωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Μάλλον έχεις δίκιο. Κάπου έχω κάνει λάθος στην φόρμουλα υπολογισμού του εμβαδού του τραπεζιου με το μεταβλητο ύψος.
Τώρα που το ξαναεκανα, μου βγάζει
>18500... 1385
>18600....1172
>18700.... 973
>18800.....788
>18900.....617
Συνεπως βαση στα 18610 περίπου
Όμως όλα αυτά όπως είπαμε είναι θέμα προσομοίωσης

Ο ακριβής αριθμός πάνω από 18.500 είναι 1.422 και όχι 1.385, αν και μικρή διαφορά, αλλάζει κάτι στην εκτίμησή σας;
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Όχι δε βαρεθήκαμε, εσύ τι πρόβλημα έχεις...

Η υπομονη ειναι μεγαλη αρετη!Ευχομαι να αλλαξουν το συστημα υγιειας οι φερελπιδες γιατροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδιά , μήπως ξέρετε τι είπε ο Στρατηγάκης σήμερα στον ΣΚΑΙ για το πρώτο πεδίο και ιδιαίτερα για τις Νομικές ( δπθ κυρίως ) ; Για τα υπόλοιπα πεδία είπε αυτα που ξέρουμε ήδη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπακα

Νεοφερμένος

Η μπακα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παιδιά , μήπως ξέρετε τι είπε ο Στρατηγάκης σήμερα στον ΣΚΑΙ για το πρώτο πεδίο και ιδιαίτερα για τις Νομικές ( δπθ κυρίως ) ; Για τα υπόλοιπα πεδία είπε αυτα που ξέρουμε ήδη .[/Κι εγώ δεν πρόλαβα. Τι είπε γενικά για το πρώτο πεδίο; Εκανε καμια αναφορά στα ξενόγλωσσα τμήματα; Αγγλική; :(:confused:ή ελληνική φιλολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAVLOSM

Νεοφερμένος

Ο PAVLOSM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.


Είπε:
ΝΟΜΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ 18.100
ΝΟΜΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 17.950
ΝΟΜΙΚΗ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 17.350
ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΑΘΗΝΑΣ 16.400



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κώστας123456

Νεοφερμένος

Ο Κώστας123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ο ακριβής αριθμός πάνω από 18.500 είναι 1.422 και όχι 1.385, αν και μικρή διαφορά, αλλάζει κάτι στην εκτίμησή σας;
Σας ευχαριστώ πολύ!
Κοιτάξτε, επειδή δεν έχω λάβει υπόψη πολλές διαρροές και αλληλεπικαλήψεις, δεν νομίζω ότι πρέπει να αλλάξουν οι αρχικές εκτιμήσεις. Αν είναι να αλλάξουν θα έπερεπε αυτό να γίνει προς τα κάτω, μάλλον κάποια μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
https://www.skai.gr/player/TV/?mmid=277221
(στη 1 ώρα και έπειτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Συνέχεια για το νέο σύστημα. Αμάν,δεν βαρεθήκανε οι αναλυτές να ασχολούνται συνέχεια με αυτό το σύστημα????Με τόσες εκτιμήσεις σε λίγο θα σου πουν ακριβώς τις βάσεις κάθε σχολής. Δεν καταλαβαίνουν ότι υπάρχουν και άλλα άτομα που έδωσαν με το παλιο συστημα, καθως και των ΕΠΑΛ που αγωνιούν????Είναι λες και τους ασκεί ψυχολογικό πόλεμο???Μέρες που είναι σε κάνουν και αγανακτεις:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria k

Νεοφερμένος

Η Maria k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδια αλλαξαν οι προβλεψεις για νομικη?τελικα θα υπαρχει ανοδος?τι γινεται?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδια αλλαξαν οι προβλεψεις για νομικη?τελικα θα υπαρχει ανοδος?τι γινεται?ευχαριστω
Τίποτα απολύτως δεν άλλαξε . Ο Στρατηγάκης σήμερα μίλησε για πτώση ( εκπα : 18.100 , απθ : 17.950 και δπθ : 17.350 ) . Όλοι οι εκτιμητές υποστηρίζουν πτώση . Τα σενάρια περί ανόδου ήταν πριν την ανακοίνωση των στατιστικών και πρόκειται για αναδημοσιευμένα άρθρα , προκειμένου οι δημοσιογράφοι να γεμίζουν τις σελίδες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billy7

Νεοφερμένος

Ο billy7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Και εγω το ιδιο πιστευω οσον αφορα τις νομικες.Ο στρατηγακης ειχε πει για 18.100.ο καραγιαννης για 18.080-18.160,ο κουτρουμπελης 18.073 και βεβαια ο chris 18.050-18.200.Επομενως φαινεται οτι επικαρατει η αποψη στους εκτιμητες οτι θα υπαρχει μια μικρη πτωση στην νομικη αθηνας αλλα και σε ολες τις αλλες νομικες.Ο μονος που εχει υποστηριξει το αντιθετο ειναι ενας γραμματεας του οεφε που μιλησε για αυξητικη ταση σε νομικη εκπα και απθ,της αθηνας δηλαδη ειπε μπορει να φτασει τα 18.300.Πανω σε αυτον στηριχτηκε νομιζω και το αρθρο του ελευθερου τυπου.Βεβαια επειδη δεν με συμφερει δεν σημαινει οτι απορριπτω αμεσα την εκτιμηση του τελευταιου αλλα περιμενα μια καλη αιτιολογηση για να δικαιολογησει αυτη την αυξητικη ταση που ειπε.Ε το μονο που ανεφερε εναι οτι φετος υπαρχουν περισσοτεροι αριστουχοι στη θεωρητικη απο οτι περσυ,κατι που δεν ισχυει αν ριξει κανεις μια ματια στα στατιστικα.Επομενως stay calm :D,μεινετε αισιοδοξοι και απολαυστε τον αυγουστο σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπακα

Νεοφερμένος

Η μπακα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Που ειναι ο κυριος Chris ? Μας λειπουν τα σχόλια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1300000000

Νεοφερμένος

Ο tasos1300000000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ρε παιδια με τις νομικες τι παιζει; εχω τρομαξει; να βγαλουμε τα χειμερινα και τη βαλιτσα σιγα σιγα ή να αφησουμε τ ρουχα στη ντουλαπα;;;;; μεγαλε Chris κανε την πιο δυνατη επανεμφανιση σου αναφορικα με τ νομικες! ο λαος διψαει αν θ βαλει κουστουμι δικηγορου! χαιρετισματα απο τ πανεμορφο ναυπλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top