Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Παιδιά τις εκτιμήσεις του ΟΕΦΕ που μπορώ να τις βρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παιδιά τις εκτιμήσεις του ΟΕΦΕ που μπορώ να τις βρω;
Στη σελίδα του ΟΕΦΕ, πάντως δε λένε κάτι το ιδιαίτερο, πέρα από αυτά που αναφέρονται παραπάνω, είναι γενικές οι εκτιμήσεις...

Σε κάθε περίπτωση - νομίζω - ότι υπάρχει μία κοινή συνισταμένη ότι η βάση Δ.Π.Θ. θα είναι στην κλίμακατα 18.600-18.700, κάτι σας είπα τώρα, με πιθανότερο - για μένα - το 18.620+- 10-20 μόρια και σε κάθε περίπτωση από 18.600-18.650.

Sorry αλλού πήγαινε το δεύτερο μέρος.

Σε κάθε περίπτωση - νομίζω - ότι υπάρχει μία κοινή συνισταμένη ότι η βάση Δ.Π.Θ. θα είναι στην κλίμακατα 18.600-18.700, κάτι σας είπα τώρα, με πιθανότερο - για μένα - το 18.620+- 10-20 μόρια και σε κάθε περίπτωση από 18.600-18.650.

Τι είναι αυτό τώρα; :P
Σε κάθε περίπτωση - νομίζω - ότι υπάρχει μία κοινή συνισταμένη ότι η βάση Δ.Π.Θ. θα είναι στην κλίμακατα 18.600-18.700, κάτι σας είπα τώρα, με πιθανότερο - για μένα - το 18.620+- 10-20 μόρια και σε κάθε περίπτωση από 18.600-18.650.

Καλησπέρα, ...(με άλλη διάθεση σήμερα)
Αφού λοιπόν ο κύκλος των "χαμένων εκτιμητών" έκλεισε σήμερα, ας ανακεφαλαιώσουμε για τις ιατρικές:
ΧΑΤΖΗΤΕΓΑΣ 18600 plus (... πόσο plus δεν μας είπε)
ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗΣ #18600# (... ούτε επιταγή να έκοβε)
ΟΕΦΕ 18600+ (... +1; +2; +3; πόσα + να βάλω;)
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 18720 +-40 (... ωπ εδώ σοβαρεύουν τα πράγματα δλδ 18680 - 18760)
ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΕΛΗΣ 18680 (... πήρε την σκυτάλη απ' τον από πάνω του) και μας πέταξε και ένα +-0,5% (έτσι για να' χουμε)
Και δεν φτάνουν όλα αυτά, έρχεται ένα "νιάνιαρο" επ' ονόματι ΠΑΤΣΗΣ ... να μας χαλάσει τη σούπα (... ναι αυτός με τον διακριτικό τίτλο Chris που υπογράφει στο άπειρο με αγάπη), τρομάρα του.
Βρε, που πας να τα βάλεις με αυτά τα θεριά; Και άκουσον άκουσον έχει το θράσος να κάνει τι; Εκτιμήσεις! Και τι εκτιμήσεις; X-treme Εκτιμήσεις: 18520-18620 με κέντρο τα 18570 ... Απίστευτο; Απίστευτο!

Σε κάθε περίπτωση - νομίζω - ότι υπάρχει μία κοινή συνισταμένη ότι η βάση Δ.Π.Θ. θα είναι στην κλίμακατα 18.600-18.700, κάτι σας είπα τώρα, με πιθανότερο - για μένα - το 18.620+- 10-20 μόρια και σε κάθε περίπτωση από 18.600-18.650.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nanicos

Νεοφερμένος

Ο nanicos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα Χρήστο , λοιποί συμφορουμιτες και διαχειριστές της ιστοσελίδας…. Τυχαία σας ανακάλυψα…ουσιαστικά μέσω Google ..μια και έψαχνα εκτιμήσεις βάσεων εξετάσεων του 2016. Ενδιαφέρουσα πράγματι ιστοσελίδα για μαθητές/σπουδαστές και μπράβο και συγχαρητήρια και σε σένα Χρήστο για τις εμπεριστατωμένες αναλύσεις σου αλλά και για τα σχόλια σου που έτυχε πολλά από αυτά να διαβάσω. Πιστεύω ότι έχεις ήδη επιτελέσει ένα κοινωνικό έργο χωρίς κανένα οικονομικό όφελος όπως κατάλαβα .Αν μπορείς σε παρακαλώ και έχεις την ευχέρεια χρόνου να με ‘’φωτίσεις’’ σε 2-3 πράγματα. Μπορεί να έχουν ήδη σχολιαστεί ή απαντηθεί αλλά πραγματικά έχω ήδη χαθεί μέσα στα τόσα πολλά σχόλια.
*Μιλώντας για το 2ο πεδίο, οι έχοντες πάνω από 18000 είναι 1292 άτομα. Οι μέχρι 18500 σύμφωνα με το Υπουργείο είναι 661. Μπορούμε χοντρικά/αναλογικά να πούμε ότι μεταξύ 18280 (που είναι ο γιος μου με το νέο σύστημα) και 18500 είναι 290 άτομα και άρα οι μαθητές από 18280 και πάνω είναι 921 άτομα. Είναι μέσα σε αυτούς και κάποιοι ‘’γιατροί’’ που λένε.. έτσι δεν είναι;
*Προσπάθησα με ..μπακαλική λογική να προσεγγίσω πόσοι θετικοί μένουν για Αθήνα. Κάπου διάβασα μέσα στο φόρουμ ότι υπολογίζεται ο αριθμός 170 αυτών των ‘’γιατρών’’ που θα ‘’φύγουν’’ προς το 3ο πεδίο και άρα 921-170=751 είναι μια λογική προσέγγιση των εναπομεινάντων (αν φυσικά οι 170 ανήκουν στους 18280 και πάνω). Ας πούμε για να είμαστε μέσα όχι 751 αλλά 800 μαθητές. 800 μαθητές για ΟΛΗ την Ελλάδα σε όλα τα πολυτεχνεία και φυσικό-χημικό-μαθηματικά τμήματα. Πόσοι από τους 800 να είναι Αθήνα; Να πούμε οι μισοί αλλά και πιο πάνω για σιγουριά δηλ 400-450 άτομα;
*Για να καταληξω. Μένουμε Αθήνα. Ο γιος μου έχει δηλώσει για Αθήνα κατά σειρά Μηχ-Μηχ ΕΜΠ και Ναυπηγοί ΕΜΠ. Σύμφωνα με τις τελικές σου εκτιμήσεις μπορεί να πετύχει στην πρώτη του επιλογή μπορεί και όχι. Για τη δεύτερη επιλογή ποια είναι η εκτίμηση σου ; Μπορεί να ανέβει 200 μόρια από πέρσι και από 18080 να πάει στα 18280+; Και έτσι να μείνει απέξω από την Αθήνα;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλές διακοπές σε όλους και σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ysemer

Νεοφερμένος

Ο ysemer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.

Maria k

Νεοφερμένος

Η Maria k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη σας ευσταθει η αποψη του ΟΕΦΕ πως νομικη αθηνων και θεσ. Θα ειναι προς τα πανω διοτι ειναι πιο πολλοι οι αριστουχοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Chris, θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας τη δική σου κατανομή - ανά 100 μόρια - των 960 υποψηφίων στην κλίμακα 18.500-19.000; Εγώ κοντεύω να κάψω το λίγο μυαλό που μου έχει μείνει :D με τους πιθανούς συνδυασμούς, καθώς και τι ποσοστό διαρροής έχεις υπολογίσει για τις εκτιμήσεις σου, σ΄ ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Οι διάφοροι αναλυτές στην τηλεόραση,δεν μπορούν να κάνουν και καμιά πρόβλεψη για το παλιο συστημα???Υποτίθεται ότι έχουν περισσότερες πληροφορίες από όλους εμάς. Τόσο πια δύσκολο??Ούτε καν για τα επιστημονικά πεδία δεν αναφέρονται, αν υπάρχει άνοδος η πτώση. Μας αντιμετωπίζουν λες και είμαστε με το 10%.Προσωπικά, πιστεύω ότι ούτε καν τους ενδιαφέρει. Εμείς που δωσαμε εξετάσεις με το παλιο συστημα έχουμε πιο πολύ άγχος από τους μαθητές της τρίτης λυκειου καθώς περνάμε αυτή την διαδικασία για δεύτερη χρονιά. Την πρώτη χρονιά τα πράγματα δεν μας πηγαν τόσο καλά και θέλησαμε να ξαναπροσπαθησουμε. ΚΑΛΑ, ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ????:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη σας ευσταθει η αποψη του ΟΕΦΕ πως νομικη αθηνων και θεσ. Θα ειναι προς τα πανω διοτι ειναι πιο πολλοι οι αριστουχοι?
Θεωρώ ότι οι εκτιμήσεις του ΟΕΦΕ ειναι προχειρες και εκτος πραγματικότητας . Φετος , στην κλιμακα 17.500-19.000 είναι λιγοτεροι μαθητες . Επίσης , δεν μπορουμε να πουμε οτι θα ανεβουν οι βασεις επειδη αυξηθηκε λιγο το ποσοστο των αριστουχων στα αρχαια , ενω μειωθηκε στην Ιστορια ( αν εχεις γραψει σε ενα μαθημα αριστα δεν σημαινει οτι εγραψες σε ολα ετσι ) . Εξάλλου , πως γινεται ολοι οι εκτιμητες να μιλουν για πτωση και ο οεφε για ανοδο ; Πάντως , πιστεύω οτι οι Νομικες θα σημειωσουν μικρη πτωση με τη νομικη δπθ γυρω στο 17.450. Καλή επιτυχια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη σας ευσταθει η αποψη του ΟΕΦΕ πως νομικη αθηνων και θεσ. Θα ειναι προς τα πανω διοτι ειναι πιο πολλοι οι αριστουχοι?

Εγώ δεν βλέπω το "παραπάνω αριστούχους".
Βλέπω οριακά λιγότερους στο 19-20 και λιγότερους στο 18-19 (αλλά όχι τρομερές διαφορές και πάλι), γι'αυτό μιλάμε για οριακές πτώσεις.

Chris, θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας τη δική σου κατανομή - ανά 100 μόρια - των 960 υποψηφίων στην κλίμακα 18.500-19.000; Εγώ κοντεύω να κάψω το λίγο μυαλό που μου έχει μείνει :D με τους πιθανούς συνδυασμούς, καθώς και τι ποσοστό διαρροής έχεις υπολογίσει για τις εκτιμήσεις σου, σ΄ ευχαριστώ!

Έχω κάνει εκατοντάδες αναλύσεις και αναφορές περί των Ιατρικών.
Δεν μπορώ να δαπανήσω άλλο χρόνο για να λέω ξανά και ξανά τα ίδια.

Οι εκτιμήσεις μου απαντούν στα ερωτήματά σου.
18.500 θα είναι περίπου η βάση με ποσοστό διαρροής ίσο με πέρσυ ενώ 18.620 θα είναι με περίπου 18% διαρροής.
Θεωρώ ακατόρθωτο η διαρροή να είναι κάτω από 15% και συνεπώς να δούμε βάση πάνω από τα 18.650.

Οι διάφοροι αναλυτές στην τηλεόραση,δεν μπορούν να κάνουν και καμιά πρόβλεψη για το παλιο συστημα???Υποτίθεται ότι έχουν περισσότερες πληροφορίες από όλους εμάς. Τόσο πια δύσκολο??Ούτε καν για τα επιστημονικά πεδία δεν αναφέρονται, αν υπάρχει άνοδος η πτώση. Μας αντιμετωπίζουν λες και είμαστε με το 10%.Προσωπικά, πιστεύω ότι ούτε καν τους ενδιαφέρει. Εμείς που δωσαμε εξετάσεις με το παλιο συστημα έχουμε πιο πολύ άγχος από τους μαθητές της τρίτης λυκειου καθώς περνάμε αυτή την διαδικασία για δεύτερη χρονιά. Την πρώτη χρονιά τα πράγματα δεν μας πηγαν τόσο καλά και θέλησαμε να ξαναπροσπαθησουμε. ΚΑΛΑ, ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ????:confused:

Οι εκτιμήσεις είναι εκτιμήσεις.
Μπορείς, αντί να επαναλαμβάνεις 1000 φορές τα ίδια, να κάνεις τα μπανάκια σου και να κανεις υπομονή άλλες 20 μέρες.

Καλημέρα Χρήστο , λοιποί συμφορουμιτες και διαχειριστές της ιστοσελίδας…. Τυχαία σας ανακάλυψα…ουσιαστικά μέσω Google ..μια και έψαχνα εκτιμήσεις βάσεων εξετάσεων του 2016. Ενδιαφέρουσα πράγματι ιστοσελίδα για μαθητές/σπουδαστές και μπράβο και συγχαρητήρια και σε σένα Χρήστο για τις εμπεριστατωμένες αναλύσεις σου αλλά και για τα σχόλια σου που έτυχε πολλά από αυτά να διαβάσω. Πιστεύω ότι έχεις ήδη επιτελέσει ένα κοινωνικό έργο χωρίς κανένα οικονομικό όφελος όπως κατάλαβα .Αν μπορείς σε παρακαλώ και έχεις την ευχέρεια χρόνου να με ‘’φωτίσεις’’ σε 2-3 πράγματα. Μπορεί να έχουν ήδη σχολιαστεί ή απαντηθεί αλλά πραγματικά έχω ήδη χαθεί μέσα στα τόσα πολλά σχόλια.
*Μιλώντας για το 2ο πεδίο, οι έχοντες πάνω από 18000 είναι 1292 άτομα. Οι μέχρι 18500 σύμφωνα με το Υπουργείο είναι 661. Μπορούμε χοντρικά/αναλογικά να πούμε ότι μεταξύ 18280 (που είναι ο γιος μου με το νέο σύστημα) και 18500 είναι 290 άτομα και άρα οι μαθητές από 18280 και πάνω είναι 921 άτομα. Είναι μέσα σε αυτούς και κάποιοι ‘’γιατροί’’ που λένε.. έτσι δεν είναι;
*Προσπάθησα με ..μπακαλική λογική να προσεγγίσω πόσοι θετικοί μένουν για Αθήνα. Κάπου διάβασα μέσα στο φόρουμ ότι υπολογίζεται ο αριθμός 170 αυτών των ‘’γιατρών’’ που θα ‘’φύγουν’’ προς το 3ο πεδίο και άρα 921-170=751 είναι μια λογική προσέγγιση των εναπομεινάντων (αν φυσικά οι 170 ανήκουν στους 18280 και πάνω). Ας πούμε για να είμαστε μέσα όχι 751 αλλά 800 μαθητές. 800 μαθητές για ΟΛΗ την Ελλάδα σε όλα τα πολυτεχνεία και φυσικό-χημικό-μαθηματικά τμήματα. Πόσοι από τους 800 να είναι Αθήνα; Να πούμε οι μισοί αλλά και πιο πάνω για σιγουριά δηλ 400-450 άτομα;
*Για να καταληξω. Μένουμε Αθήνα. Ο γιος μου έχει δηλώσει για Αθήνα κατά σειρά Μηχ-Μηχ ΕΜΠ και Ναυπηγοί ΕΜΠ. Σύμφωνα με τις τελικές σου εκτιμήσεις μπορεί να πετύχει στην πρώτη του επιλογή μπορεί και όχι. Για τη δεύτερη επιλογή ποια είναι η εκτίμηση σου ; Μπορεί να ανέβει 200 μόρια από πέρσι και από 18080 να πάει στα 18280+; Και έτσι να μείνει απέξω από την Αθήνα;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και καλές διακοπές σε όλους και σε σένα.

Μιλάς πολύ ορθά και είναι πράγματα που έχω επισημάνει υπεράριθμες φορές και μάλλον δεν τα συνυπολογίζουν οι λοιποί εκτιμητές. Δηλαδή, επισημαίνουν την χαμηλή διαρροή από τις επιστήμες υγείας (που αυξάνει τις βάσεις της Ιατρικής) αλλά ταυτόχρονα αυτό λογικά σημαίνει αντίστοιχα χαμηλότερες βάσεις για τις Θ&Τ επιστήμες. Θεωρώ συνεπώς σχεδόν ακατόρθωτο να μην περάσει το παιδί σου στους Ναυπηγούς ΕΜΠ.Για τους Μηχανολόγους, σίγουρα δεν μπορώ να εγγυηθώ κάτι γιατί θαρρώ ότι είναι τόσο μέσα όσο και έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Οι εκτιμήσεις είναι εκτιμήσεις.
Μπορείς, αντί να επαναλαμβάνεις 1000 φορές τα ίδια, να κάνεις τα μπανάκια σου και να κανεις υπομονή άλλες 20 μέρες.

Αυτό που με ενοχλεί ειναι η αδιαφορία. Δεν λένε καθόλου ούτε καν την λέξη "παλαιο",λες και είναι απαγορευμένη. Θα ήταν πιο αντρικιο να πουν ότι πχ στο παλιό συστημα είναι πολύ δύσκολο να προβλέψουμε κάτι.Ειμαι ένας ειλικρινής άνθρωπος και όταν βλέπω αδικίες,οφείλω να τις επισημαίνω και 100000 φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αυτό που με ενοχλεί ειναι η αδιαφορία. Δεν λένε καθόλου ούτε καν την λέξη "παλαιο",λες και είναι απαγορευμένη. Θα ήταν πιο αντρικιο να πουν ότι πχ στο παλιό συστημα είναι πολύ δύσκολο να προβλέψουμε κάτι.Ειμαι ένας ειλικρινής άνθρωπος και όταν βλέπω αδικίες,οφείλω να τις επισημαίνω και 100000 φορές.

Ωραία, το κατανοήσαμε, έχεις δίκιο, τέλος.
Υπομονή και καλά αποτελέσματα.
Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι.
Εκτός αν τόσο μανιωδώς θέλεις να δεις 10 νούμερα και ας είναι χαζονούμερα που δεν θα συνάδουν με τα τελικά αποτελέσματα.

ΥΓ. Δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς για 3000 άτομα, τη στιγμή που δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο και η ζήτηση είναι σχεδόν ο μόνος προσδιοριστικός παράγοντας των βάσεων. Τα παιδιά των ΕΠΑ.Λ που είναι 3πλάσια και 4πλάσια τι να πούνε που δεν γίνεται αναφορά; Η τα παιδιά του 10% που αγωνιούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ΟΚ Chris, καταλαβαίνω ότι έχει γίνει κουραστικό πια για σένα όλο αυτό και να λες όλο τα ίδια και τα ίδια, σε κάθε περίπτωση συμφωνώ απόλυτα με την απάντηση που μου έδωσες, σ΄ ευχαριστώ για μία ακόμα φορά για όλα, καλό καλοκαίρι - καλά να περνάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Chris καμια ενημερωση για την ζητηση αναμενεται να βγαλει το υπουργειο προκειμενου να ειναι πιο σιγουρες οι εκτιμησεις?
Εχει συμβει ποτε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon2097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragon2097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ωραία, το κατανοήσαμε, έχεις δίκιο, τέλος.
Υπομονή και καλά αποτελέσματα.
Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι.
Εκτός αν τόσο μανιωδώς θέλεις να δεις 10 νούμερα και ας είναι χαζονούμερα που δεν θα συνάδουν με τα τελικά αποτελέσματα.

ΥΓ. Δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς για 3000 άτομα, τη στιγμή που δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο και η ζήτηση είναι σχεδόν ο μόνος προσδιοριστικός παράγοντας των βάσεων. Τα παιδιά των ΕΠΑ.Λ που είναι 3πλάσια και 4πλάσια τι να πούνε που δεν γίνεται αναφορά; Η τα παιδιά του 10% που αγωνιούν;

Εχεις δίκιο, τίποτα δεν πάει καλά σε αυτή την χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris καμια ενημερωση για την ζητηση αναμενεται να βγαλει το υπουργειο προκειμενου να ειναι πιο σιγουρες οι εκτιμησεις?
Εχει συμβει ποτε αυτο?

Καμία και ούτε πρόκειται! :P

ΟΚ Chris, καταλαβαίνω ότι έχει γίνει κουραστικό πια για σένα όλο αυτό και να λες όλο τα ίδια και τα ίδια, σε κάθε περίπτωση συμφωνώ απόλυτα με την απάντηση που μου έδωσες, σ΄ ευχαριστώ για μία ακόμα φορά για όλα, καλό καλοκαίρι - καλά να περνάς!

Να είσαι καλά!!! Και σε ευχαριστώ για την κατανόηση!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Καμία και ούτε πρόκειται! :P



Να είσαι καλά!!! Και σε ευχαριστώ για την κατανόηση!!! :)

κρις εγω θα σου πω την αποψη μου για τις βασεις που λες.καθισα και τα μελετησα και εγω περαν του κουτρουμπελη λοιπον οπως ειπα πριν 3 μερες θεωρω οτι η βαση της ιατρικης θα ειναι και πανω απο το 14 γυρω στα 18750.προσωπικη μου γνωμη που δημοκρατια εχουμε ο καθενας χωρις να βριζει μπορει να λεει οτι θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
κρις εγω θα σου πω την αποψη μου για τις βασεις που λες.καθισα και τα μελετησα και εγω περαν του κουτρουμπελη λοιπον οπως ειπα πριν 3 μερες θεωρω οτι η βαση της ιατρικης θα ειναι και πανω απο το 14 γυρω στα 18750.προσωπικη μου γνωμη που δημοκρατια εχουμε ο καθενας χωρις να βριζει μπορει να λεει οτι θελει.
Που το στηριζεις αυτο? ή απλα τρολ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Που το στηριζεις αυτο? ή απλα τρολ?
τρολ; τρολάρα!!!
Α! δεν είδα να απαντήσεις παραπάνω στα περί αποκλίσεων που έλεγες ότι ο Κουτρουμπελης δεν έχει καμία απόκλιση.... αποκλισάρες έχει τελικά ε;;;
Βέβαια για να είμαι δίκαιος μελετώντας και την πλούσια επιχειρηματολογία σου, η οποία φαίνεται ότι έχει βγει μέσα από σκληρή δουλειά και σκέψη, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι έχεις μάλλον δίκιο, βέβαια τώρα που βλέπω τα στοιχεία σου μάλλον για τις βάσεις του 2011 μου ταιριάζουν οι φετινές, άρα Δ.Π.Θ. 19.100 και βάλε, τώρα πώς αισθάνεσαι - καλύτερα; το να ξαναδώσεις του χρόνου δεν είναι κακό, ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, οι άλλοι όμως τι σου φταίνε... κανείς μελλοντικός ψυχίατρος στην παρέα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
... και επειδή όντως έχουμε δημοκρατία σας μεταφέρω μία πληροφορία από τη Βικιπαίδεια (δεν τα λέω εγώ):

Ο Περίανδρος ο Κορίνθιος (668 π.Χ.584 π.Χ.) ήταν τύραννος της Κορίνθου που διαδέχθηκε τον πατέρα του Κύψελο που είχε ανατρέψει την δωρική αριστοκρατία. Ήταν περιώνυμος για την κακουργία αλλά και τη μεγαλοπραγμοσύνη και σοφία του. Υπήρξε στην αρχή πολύ ηπιότερος από τον πατέρα του αλλά αργότερα παρασύρθηκε σε αδικοπραγίες και ωμότητες. Ο Ηρόδοτος μας πληροφορεί ότι κάποτε ο Περίανδρος ζήτησε συμβουλή από τον τύραννο της Μιλήτου Θρασύβουλο πώς να στερεώσει καλύτερα την Αρχή του και έλαβε με συμβολική πράξη την απάντηση ότι θα πρέπει να εξοντώσει κάθε ισχυρό αντίπαλο ή αντιδρώντα στο έργο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
τρολ; τρολάρα!!!
Α! δεν είδα να απαντήσεις παραπάνω στα περί αποκλίσεων που έλεγες ότι ο Κουτρουμπελης δεν έχει καμία απόκλιση.... αποκλισάρες έχει τελικά ε;;;
Βέβαια για να είμαι δίκαιος μελετώντας και την πλούσια επιχειρηματολογία σου, η οποία φαίνεται ότι έχει βγει μέσα από σκληρή δουλειά και σκέψη, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι έχεις μάλλον δίκιο, βέβαια τώρα που βλέπω τα στοιχεία σου μάλλον για τις βάσεις του 2011 μου ταιριάζουν οι φετινές, άρα Δ.Π.Θ. 19.100 και βάλε, τώρα πώς αισθάνεσαι - καλύτερα; το να ξαναδώσεις του χρόνου δεν είναι κακό, ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, οι άλλοι όμως τι σου φταίνε... κανείς μελλοντικός ψυχίατρος στην παρέα.....

δες το βιντεακι στο ιντερνετ που εχει και δεν εχει καμια αποκλιση εκτος και ειμαι τοσο βλακας που δε θυμαμαι σωστα.γραφει επιλεξη.ιατρικη θρακης 18710.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top