Pokemon GO

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδιά πως παίρνω αυγά;

πας στο κοτετσι της γιαγιας σου και της λες να παρω τα αυγα??
αν σου πει ναι συγχαρητήρια παίρνεις αυγα :P:P:P:P:P
#sorry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βγήκα έξω με το ποδήλατο σήμερα το βράδυ να πιάσω κανένα pokemon και βλέπω ότι είχαν ρίξει lure mode. Τρέχω προς την τοποθεσία αυτή κι ήταν μια παρέα μαζεμένη! Πολύ όμορφα :)

Γίνεται να πολεμάνε οι παίκτες μεταξύ τους; :redface:

Δεν εχω πολυψαχτεί ακόμη σχετικά με αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γίνεται να πολεμάνε οι παίκτες μεταξύ τους; :redface:

Δεν εχω πολυψαχτεί ακόμη σχετικά με αυτό. :P
Ναι ναι! Αλλά μόνο στα πλαίσια gym battles. Πχ είμαι εγώ της κίτρινης ομάδας κι έγω το τάδε γυμναστήριο. Μπορείς να προκαλέσεις εσυ πχ της μπλε ομάδας το γυμναστήριό μου και αν με νικήσεις, να μου το πάρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Εγώ εχθές έπιασα 5-6 pokemon (o pidgeotto μου βγαλε τη πίστη). Μπορεί κάποιος πιο... Προχω να δώσει μερικά guidelines σχετικά με το πως εκπαιδεύουμε, πως πολεμάμε και λοιπά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγώ εχθές έπιασα 5-6 pokemon (o pidgeotto μου βγαλε τη πίστη). Μπορεί κάποιος πιο... Προχω να δώσει μερικά guidelines σχετικά με το πως εκπαιδεύουμε, πως πολεμάμε και λοιπά;

Έχεις ένα pidgey ή οποιαδήποτε εξέλιξη αυτού. Το πόσο δυνατό είναι μετράται σε CP. Για να ανεβάσεις το CP του θέλεις 2 πράγματα: Stardust και Pidgey Candy. Το πρώτο το παίρνεις κάθε φορά που πιάνεις pokemon, το δεύτερο κάφε φορά που πιάνεις (+3 candy) ή μεταφέρεις στον proffessora (+1) pidgey. Άρα, ο καλύτερος τρόπος για να "εκπαιδεύσεις" το pidgetto σου, είναι να πιάνεις pidgey και να τα στέλνεις στον proffessor willow (ή όπως λέγεται).:P

Μάχες κάνεις μόνο στα gyms. Όταν πας επίπεδο 5 διαλέγεις ομάδα (κίτρινη, μπλε ή κόκκινη). Όταν βρίσκεις gym διαφορετικού χρώματος από εσένα, μπορείς να κάνεις μάχη. Αν κερδίσεις, μπορείς να πάρεις το gym, να βάλεις 1 πόκεμον μέσα και άτομα άλλου χρώματος ομάδας να κάνουν battle εσένα. Αν το gym είναι ίδιο χρώμα, αλλά άλλου ιδιοκτήτη, μπορείς να ρίξεις ένα πόκεμον σου μέσα, για να το κάνεις πιο δύνατο και δύσκολο να κατακτηθεί από την αντίπαλη ομάδα. Αλλά, γενικά, ο μόνος τρόπος αυτή τη στιγμή να κάνεις battle είναι στο gym και ψιλοεπαφίεται σε tap της οθόνης. Δεν έχει δηλαδή να διαλέξεις μία από τις 4 επιθέσεις του pokemon σου, όπως στις κλασσικές σειρές pokemon.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ναι! Αλλά μόνο στα πλαίσια gym battles. Πχ είμαι εγώ της κίτρινης ομάδας κι έγω το τάδε γυμναστήριο. Μπορείς να προκαλέσεις εσυ πχ της μπλε ομάδας το γυμναστήριό μου και αν με νικήσεις, να μου το πάρεις :)

:eek::eek::eek: Οι παίκτες έχουν γυμναστήρια και μάλιστα μπορεί να τα χάσουν;; Καλό! Και πώς είπαμε ότι μεγαλώνουν (σε level) τα pokemon;

Edit: Διάβασα το σχόλιο του DumeNuke. :redface:

Αλλά, γενικά, ο μόνος τρόπος αυτή τη στιγμή να κάνεις battle είναι στο gym και ψιλοεπαφίεται σε tap της οθόνης. Δεν έχει δηλαδή να διαλέξεις μία από τις 4 επιθέσεις του pokemon σου, όπως στις κλασσικές σειρές pokemon.

E εντάξει, βλακεία τώρα. Χάνεται όλο το ωραίο της στρατηγικής. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Από το Σεπτέμβριο που θα ανοίξουν τα σχολεία θα δούμε σκηνές απείρου κάλλους. Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκεμον.

εγώ έπιασα 1 ποκεμον αλλά ήταν κρυωμένο. ήταν το πικαψου
Αν πήγαινες βράδυ στα στενά γύρω από την πλατεία Ομόνοιας θα έπιανες τον Πίπατσου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.


Αν πήγαινες βράδυ στα στενά γύρω από την πλατεία Ομόνοιας θα έπιανες τον Πίπατσου.



xxaxaxaxχαχχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην αρχική έκδοση του παιχνιδιού, το μόνο που παίζει να δούλειε σωστά ήταν τα βήματα που μετρούν απόσταση. Τώρα χάλασε κι αυτό. Πφφ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ρε παιδια,ειμαι λιγο νουμπ ακομα,το παραδέχομαι γι'αυτο και ρωτάω: οταν φτάσεις εκει που υποτίθεται πως ειναι το Πόκεμον,πατάς πάνω σε αυτη τη σταση και υποτίθεται οτι μετα θα σου βγάλει την μπάλα για να την πετάξεις και να το πιάσεις; Ή πρεπει να κανεις κατι αλλο; Γιατι η μπακατέλα,το 4S, κολλάει υπερβολικά δυστυχώς και πάνω που μου έβγαλε κάποιες επιπλέον επιλογές,μετα γύρισε παλι στον χάρτη χωρις να μπορώ να πατήσω τιποτα. Τα βήματα τα βλεπεις αν επιλέξεις εκείνη την επιλογή κάτω δεξια νομιζω ε; Ε,ούτε αυτο δουλεύει σε εμένα :P Παντως με τους σερβερς,το ios όντως εχει θεμα. Στην αρχή οταν το κατέβασα μου ελεγε να περιμένω κατι ώρες για να μπορέσω να ξεκινήσω το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ήμουν παραλία νωρίτερα και ενω λιαζόμουν σαν τις σαύρες,τσεκαρω το pokemon go και τι να δω; Ενα horsea 20 μετρα παραπέρα,μέχρι το γόνατο εφτασε η στάθμη του νερού για να το πιάσω αλλα τα κατάφερα :P
Ποια ποκεμον εχετε πιάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Εγω σήμερα !μεσημέρι μπαίνω και βλέπω πόκεμον Κοντα εκανα όλο το τετράγωνο αλλά Τζιφός;;;τελικά μας τρολλ άρει το παιχνιδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.

Διεξοδική ανάλυση του φαινομένου των Pokemon από τον Τάκη και τον Άκη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top