Pokemon GO

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Και εκεί που είχαν την Nintendo καταδικασμένη βγάζει το Pokemon GO το οποίο γίνεται το πιο δημοφιλές mobile game στην ιστορία. Το παιχνίδι δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην χώρα μας παρόλα αυτά με πλάγιους τρόπους μπορεί να παιχτεί το παιχνίδι.
Το παιχνίδι ουσιαστικά παντρεύει τον πραγματικό κόσμο με τον ψηφιακό και μετατρέπει τους google maps χάρτες σε χάρτες Pokemon ετσι περπατάς στον κανονικό κόσμο ώστε να βρεις pokemon να πιάσεις, shops για να αγοράσεις items και γυμναστήρια για να αναμετρηθείς με άλλους Pokemon masters.

Σας αρέσει το παιχνίδι;
Πόσα Pokemon έχετε πιάσει;
Τι γνώμη έχετε για τα augumentin reality παιχνίδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Το παιχνίδι τα σπάει, απλά. Το ξεκίνησα χθες το βράδυ κι έχω ενθουσιαστεί. Δεν έχω παίξει πάρα πολύ ακόμη, έχω περπατήσει περίπου 3 km για χάρη του παιχνιδιού, κι έχω βρει και πιάσει αρκετά Pokemon ήδη.
Το σύστημα με τα candy ανα είδος Pokemon είναι καλό, αλλά και λίγο σπαστικό για πιο σπάνια Pokemon (πχ τα αρχικά, τα οποία απ' ότι έχω καταλάβει δε μπορείς να πιάσεις εύκολα, κι έχεις κάποιες πιθανότητες να βγάλεις από αυγά).
Το ότι για να εκκολάψεις τα αυγά, απαιτεί να περπατήσεις κάμποσα χιλιόμετρα, είναι ωραίο σαν ίδεα. Το ωραίο είναι επίσης ότι Pokemon μπορεις να πιάσεις κι ενώ βρίσκεσαι μες στο σπίτι σου. Το μόνο που μου την έδωσε είναι ότι λείπει κάτι απ' το κινητό μου, οπότε όταν συναντώ ένα Pokemon αντι να φαίνεται απ' την κάμερα το background, βλέπω ένα γραφικό περιβάλλον προκαθορισμένο απ' το παιχνίδι.

Πρέπει να είμαστε λίγο προσεκτικοί πάντως και να μην έχουμε το νου μας μόνο στο παιχνίδι όταν περπατάμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Φοβερό το game,είχα βαρεθεί να παίζω στο gba emulator.Το μόνο μου πρόβλημα είναι με το gps,ενώ περπατάω,αυτός ο μαλάκας δε κάνει βήμα μερικές φορές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Πού το βρίσκουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γαμάει φίλε, έχει γίνει πανικός παγκοσμίως. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν το βρισκω στο play store.Εχει καποιος λινκ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν το βρισκω στο play store.Εχει καποιος λινκ;
Δεν υπαρχει στο playstore γιατι δεν ειναι διαθεσιμο στη χωρα μας. Μπορεις να το κατεβασεις απο αλλα site απλα προσεχε να ειναι ασφαλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Gotta Catch 'em All!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Pokemon X Y >>>>>>>>>>>>>>>> Pokemon GO
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Τώρα, με αυτό το παιχνίδι, θα περπατάνε όλοι, κοιτάζοντας μονίμως το κινητό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JayTheKing

Νεοφερμένος

Ο JayTheKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Eυτυχως που δεν ειναι συμβατο με το κινητο γιατι θα ειχα εθιστει.Οχι οτι δεν εχω πορωθει με την Pokemon Y αυτες τις μερες ΧD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
έχω περπατήσει περίπου 3 km για χάρη του παιχνιδιού
To Pokemon GO θα κανει περισσοτερα για την παχυσαρκια σε ενα μηνα απ'οτι κυβερνητικα πραγραμματα σε δεκαετιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δεν τολμάω να μάθω τι είναι πραγματικά

αν και απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι για android. phew
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δεν τολμάω να μάθω τι είναι πραγματικά

αν και απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι για android. phew

Και για iOS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral Fin

Νεοφερμένος

Ο Admiral Fin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
"Σου λέω έπιασα Charizard στο Σύνταγμα. Δεν κάνω πλάκα, φίλε."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
"Σου λέω έπιασα Charizard στο Σύνταγμα. Δεν κάνω πλάκα, φίλε."

Εγώ μόνο κάτι snorlax βρίσκω στο σύνταγμα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εγώ σπίτι μου μόνο ratata
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Tο Pokemon GO μέσα σε λίγες μέρες κυκολοφορίας κατάφερε να ξεπεράσει το ρεκόρ του candy cash στο peak ενεργών χρηστών.


Σε 1 - 2 μέρες θα ξεπεράσει το Googlemaps σε ενεργούς χρήστες. Πολύ μεγάλη επιτυχία. Το ερώτημα τώρα είναι αν καταφέρει να διατηρήσεις τόσους ενεργούς χρήστες ή θα ξεφουσκώσει σε 1, 2 μήνες.


Χωρίς να μου αρέσουν το παιχνίδιια και το κινούμενο σχέδιο pokemon τα στατιστικά μιλούν μόνα τους.
Σε videakia που έχω δει, περπατάς στους δρόμους, βλέπεις pokemon και τα πιάνεις με pokeball δίχως μάχη. Λείπει η μάχη μεταξύ των παιχτών. Ωραίο χαρακτηριστικό τα τοπικά γυμναστήρια. Όποιος νικήσει σε αυτά αφήνει τα προστατεύει αφήνωντας ισχυρά pokemon που θα κληθούν να τα αντιμετωπίσουν επίδοξοι διεκδικητές.

Προβλέπω ότι οι χάκερς θα καταστρέψουν το παιχνίδι. Στο android είναι πολύ εύκολο για κάποιον να πειράξει το GPS και να βρίσκεται εικονικά σε μέρη που δεν είναι στην πραγματικότητα. Ένας παίχτης που παίξει χωρίς χακεριές όσο καμμένος και να είναι δεν θα μπορεί να πλησιάσει τους πρόωτους της κατάταξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
απο τα πιο ωραια παιχνιδια για το κινητοο!!!!!

Το μόνο που μου την έδωσε είναι ότι λείπει κάτι απ' το κινητό μου, οπότε όταν συναντώ ένα Pokemon αντι να φαίνεται απ' την κάμερα το background, βλέπω ένα γραφικό περιβάλλον προκαθορισμένο απ' το παιχνίδι.

και εγω το ιδιο θεμα εχω και δεν ξερω τι φταιει.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top