Αξιοποίηση γνώσεων από το Οικονομικό

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Πέρασε ο καιρός και του χρόνου εάν όλα πάνε καλά, θα είμαι 3ο έτος στο Οικονομικό ΕΚΠΑ. Όπως έχω γράψει και σε άλλα μηνύματα είμαι αρκετά καλός ( έχω περάσει μεχρι στιγμης 18 μαθήματα, συνολικα 36) ωστόσο τελειώνοντας το οικονομικό και θέλοντας αργότερα μετά την περάτωση των σπουδών μου να ασχοληθώ με κάτι άλλο, προσπαθώ να αξιοποιήσω τις γνώσεις μου και αυτά τα χρόνια των σπουδών μου. Δηλαδή θέλω να μου πείτε τι μου προτείνετε πλέον να κανω σε επιπεδο σπουδών( θελω να πω το εξης , ότι σιγα σιγα οσο κοντευω προς το πτυχιο σκεπτομαι πολλα όμως δεν ξερω πως πρεπει να αξιοποιησω τον χρονο μου , αγχωνομαι και δεν ξερω τι πρεπει να κανω περα απο το να διαβαζω τα πανεπιστημιακα μαθηματα) . Γνωρίζω πως οι απαιτήσεις στην αγορά εργασίας είναι πολλές , οπότε τι προτείνετε σε εναν τριτοετη φοιτητη οικονομικών. Εσείς πως το διαχειριστήκατε όλο αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Με τι θελεις να ασχοληθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Με τι θελεις να ασχοληθεις?

Λοιπόν παναγιώτη με αυτό που θέλω να ασχοληθώ είναι με το στρατιωτικό επάγγελμα, ωστόσο λόγω κάποιων συγκυριών δεν μπόρεσα να μπω οπότε όντας φοιτητής οικονομικών προσπαθώ τουλάχιστον αυτά τα χρόνια να μην πανε χαμενα και εαν μπορώ να τα αξιοποιήσω είτε παίρνοντας το πτυχίο είτε οτιδήποτε άλλο. Γι' αυτο ρωτησα πως πιστευετε οτι μπορώ να το αξιοποιήσω. Το επάγγελμα του στρατιωτικού είναι κάτι που με ενδιαφέρει αρκετά γι'αυτο θα προσπαθήσω ακόμα να το πετυχω αξιοποιώντας όσο μπορώ είτε το πτυχιο των οικονομικων είτε τις γνώσεις που απεκτησα από αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αυτο που προτεινω εγω ειναι αν νομιζεις πως εχεις αποκτησει αρκετες και κυριως χρησιμες(με την εννοια οτι δεν απαιτουν απαραιτητα επιπλεον γνωσεις) γνωσεις και σπουδαζεις στην ιδια πολη με την μονιμη κατοικια σου να βρεις γνωστους με σχετικο επαγγελμα και να τους βοηθησεις εθελοντικα αναλαμβανοντας ενα (μικρο) μεριδιο των υποχρεωσεων τους.

Δε νομιζω πως υπαρχει κατι που μπορεις να κανεις μονος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top