Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,892 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,286 μηνύματα σε 76,888 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 333 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Mega Channel ώρα μηδέν

Ποιος παράγοντας πιστεύετε ότι διαδραμάτισε τον κυριότερο ρόλο για το κλείσιμο του MEGA;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
Η εγκατάλειψή του από τους μετόχους
3
100,00%
Ο πόλεμος που δέχτηκε από συγκεκριμένες πολιτικές δυνάμεις
0
0%
Η οικονομική κρίση
0
0%
Όλα τα παραπάνω
0
0%
Άλλος παράγοντας
0
0%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,260 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:30, 28-10-18:

Για την ΕΡΤ κάνατε φασαρία όμως το 2013.Α ρε Griechenland.

Himela θα ήθελα να ξέρω πως θα ένιωθες αν έκλεινε η εταιρια που δουλεύεις και έμενες άνεργη και μερικοι έλεγαν καλά να πάθεις θα σου άρεσε;
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,700 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 21:31, 28-10-18:

Οι σειρές υπάρχουν στο youtube παιδιά αλλά καινούριες σειρές καλές ποιότητας mega από τα κανάλια που έχουμε δε θα ξαναδούμε......

Σειρές σαν το Νησί, η Xαρά αγνοείται κοκ είχαν την σφραγίδα του μεγάλου καναλιού.
O ant1 εχει προσπαθήσει να βγάλει τέτοιες υπερπαραγωγές χωρίς επιτυχία γιατί δεν έδινε το κατάλληλο budget.

Όσοι στενοχωριέστε για τους εργαζόμενους μην ανησυχείτε θα βρουν δουλειά είτε στο Open είτε στο νέο κανάλι του Μαρινάκη. Για την ελληνική τηλεόραση πρέπει να ανησυχείτε κανονικά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 28-10-18 στις 21:44.
3
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Φοιτητής

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,260 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:28, 28-10-18:

Το Ant1 έβγαλε video για το mega πολύ συγκινητικό.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,100 μηνύματα.

O akikos https://www.e-steki.gr/member.php?u=2517 έγραψε: στις 23:30, 28-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Χεστήκαμε. Όλες οι σειρές υπάρχουν στο youtube. Για τόσες εταιρείες που έκλεισαν δεν νοιάστηκε κανείς.
Η περιουσία του mega θα μπει σε πλειστηριασμό και τα έσοδα θα πάνε για να καλυφθούν τα χρέη προς τους προημηθευτές, τους εργαζόμενους και του κράτους. Συνεπώς η ταινιοθήκη του mega θα καταλήξει σε άλλα χέρια.

Αυτά τα χέρια που θα έχουν χρυσοπληρώσει το προιόν δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουν τους youtuber να εκμεταλεύονται οικονομικά την ιδιοκτησία τους. Ακόμα και να μην το κάνουν αυτό είναι θέμα χρόνου κάποιος σύλλογος ηθοποιών να διεκδικήσει αποζημείωση από τους youtuber καθώς δεν δίνουν ποσοστά στους ηθοποιύς όπως νομικά οφείλουν.

Ας ελπίσουμε την ταινιοθήκη και το σήμα του mega να το πάρει ο Μαρινάκης και να ξαναφτιάξει το μέγκα με αλλο αφμ και χωρίς χρέη διαφορετικά τις σειρές που αγαπήσαμε και κάποιοι δεν τις εκτιμούν πιθανόν να να τις δίνουν σε κάνα dragostini κάθε μήνα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 28-10-18 στις 23:45.
3
Παράθεση

The Mountain

Φοιτητής

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 23:45, 28-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Ας ελπίσουμε την ταινιοθήκη και το σήμα του mega να το πάρει ο Μαρινάκης και να ξαναφτιάξει το μέγκα με αλλο αφμ και χωρίς χρέη
Σε ιδανικό σενάριο θα συμμετάσχει σε ένα επενδυτικό σχήμα και ο Μελισσανίδης καθότι έχει ήδη την εμπειρία από το ανάλογο εγχείρημα στην ΑΕΚ.
Παράθεση

Turin Turambar (Χρήστος)

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Turin Turambar έγραψε: στις 15:20, 29-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Για την ΕΡΤ κάνατε φασαρία όμως το 2013.Α ρε Griechenland.

Himela θα ήθελα να ξέρω πως θα ένιωθες αν έκλεινε η εταιρια που δουλεύεις και έμενες άνεργη και μερικοι έλεγαν καλά να πάθεις θα σου άρεσε;
Το Mega έκλεισε λόγω πολιτικής απόφασης ή λόγω της ελεύθερης αγοράς (εγκατάλειψη από τους μετόχους);
Υ.Γ. Είμαι δύο χρόνια άνεργος δημοσιογράφος και ποτέ δε θα πω σε κάποιον συνάδελφο καλά να πάθει· όπως και σε κάθε εργαζόμενο.
1
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4,828 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 16:08, 29-10-18:

To Mega είναι η χαρακτηριστική περίπτωση των επιχειρήσεων που υπερδανείστηκαν και τελικά δεν μπόρεσαν να ξεπληρώσουν τα χρέη τους. Το αρχείο σειρών και εκπομπών του Mega πράγματι είναι το μεγαλύτερο και ποιοτικότερο όσον αφορά την ελληνική ιδιωτική τηλεόραση. Αν δεν κάνω λάθος το 2009-2010, για τον ερτασμό των 20 χρόνων του, είχε γίνει προσπάθεια να γίνουν remastered και να ψηφιοποιηθούν οι σειρές του '90, ώστε να συμβαδίζουν με τα σημερινά πρότυπα. Γι' αυτό οι σειρές όπως "οι Τρεις Χάριτες" και η "Dolce Vita", αν και παλιές, έχουν πολύ καλή ποιότητα εικόνας.

Παρόλα αυτά, η ευθύνη για το κλείσιμο του Mega βαραίνει αποκλειστικά και μόνο τους μετόχους του, αλλά και τις τράπεζες. Αν οι δύο πλευρές (μέτοχοι-τράπεζες) έκαναν ένα βήμα πίσω σε αυτά που ζητούσαν, ίσως θα εξακολουθούσε να λειτουργεί το κανάλι, προσφέροντας ζωντανό πρόγραμμα και ψυχαγωγία. Αυτό όμως δεν έγινε, γιατί κανείς δεν ήθελε να βάλει το χέρι στην τσέπη, ούτε να κάνει προσπάθεια να περικόψει τις δανειακές υποχρεώσεις. Οι τηλεοπτικές άδειες απλά έφεραν γρηγορότερα το τέλος, καθώς το κανάλι αιμορραγούσε ήδη από το 2014.
5
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,100 μηνύματα.

O akikos https://www.e-steki.gr/member.php?u=2517 έγραψε: στις 18:51, 29-10-18:

O Ιορδανης Χασαπόπουλος και ο πολιτικός συντάκτης της εκπομπής των Οικονομέα Καμπουρακη είναι στη πρωινή εκπομπή του Open.
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Φοιτητής

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,974 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 01:10, 02-11-18:

έχει παρά πέντε
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Γκρινιάρης Gkrr, aristea_2000

Βρείτε παρόμοια