[23/5/16] Φυσική Κατεύθυνσης - Νέο Σύστημα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Tελικα δεν ειμαι μονο εγω ατσουμπαλος,ολη τη χρονια προσπαθω να μη κανω λαθη απροσεξιας και εν μερη τα καταφερα σε ολα τα διαγωνισματα.Τωρα στις πανελληνιες μετραω 2/2 λαθη απροσεξιας εκθεση και φυσικη.

Σε καταλαβαίνω. Και μένα ο αδερφός σου κάνει πολλά λάθη. Ετυχώς εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα και πάω για 19.8 φυσική :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Στο Γ4 στο ποσοστο εγραψα κανονικα τον τυπο Κτελ-Καρχ/Καρχ 100% αλλα στο Καρχ αντικατεστησα καταλαθος την ταχυτητα τη τελικη.Ποσο μπορουν να μου κοψουν απο αυτο?
Πιστευω 2 με 3 μορια max εσυ ποσο νομιζεις οτι θα επρεπε να σου κοψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Πιστευω 2 με 3 μορια max εσυ ποσο νομιζεις οτι θα επρεπε να σου κοψει?

σε ποιον αναφέρεσαι; γιανα βλέπουμε και τα λόγια αυτού στον οποίο αναφέρεσαι, πάτα "παράθεση" κάτω από το μήνυμα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Πιστευω 2 με 3 μορια max εσυ ποσο νομιζεις οτι θα επρεπε να σου κοψει?
δεν ξέρω αν Ρωτάς εμένα..:-P μπερδεύτηκα χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Πιστευω 2 με 3 μορια max εσυ ποσο νομιζεις οτι θα επρεπε να σου κοψει?
όλο θα του το κόψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
όλο θα του το κόψουν.
Γιατι? η φυσικη του ειναι σωστη...αλλο αν μπερδευτηκε στην αντικατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Γιατι? η φυσικη του ειναι σωστη...αλλο αν μπερδευτηκε στην αντικατασταση

Έχω ρωτήσει καθηγητές. Επειδή ήταν εύκολα τα θέματα, θα του το κόψουν όλο. Μπορεί να του κόψουν λίγο και από το παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Έχω ρωτήσει καθηγητές. Επειδή ήταν εύκολα τα θέματα, θα του το κόψουν όλο. Μπορεί να του κόψουν λίγο και από το παραπάνω.

7 μορια για μια λαθος αριθμητικη αντικατασταση?δηλαδη για μιση σειρα απαντηση να του καψει το γραπτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
7 μορια για μια λαθος αριθμητικη αντικατασταση?δηλαδη για μιση σειρα απαντηση να του καψει το γραπτο?

Ρε φίλε τι να σου πω. Είπαμε, ήταν εύκολα τα θέματα. Ας μην έκανε λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Εγω με βαση τα παραπανω καλως συμπεραίνω ότι πολλοί λόγω απροσεξιών και αριθμητικών λαθών θα χάσουν μορια. Και μην γελιέστε γιατί στα εύκολα θέματα είναι τσεκουράτοι οι εξεταστές και με το παραμικρό λαθος κόβουν. Εκει θα φανουν οι αριστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Πολύ εύκολα θέματα φυσικής, έχοντας λύσει όλα σχεδόν τα θέματα πανελληνίων και οεφε των προηγούμενων χρόνων μπορώ και εγώ να επιβεβαιώσω οτι ήταν γελοία όπως αναφέρθηκε ηδη απο την ενωση ελληνων φυσικών
Προσωπικά ειχα τελειώσει 1,5 ώρα νωριτερα(και τα έγραφα και υπεραναλυτικα)και απλά στο υπόλοιπο της ωρας τα διπλοτσεκαρα για λεπτομέρειες ..
Νιωθω οτι και στην έκθεση τα πήγα πολύ καλά ...
Μακαρι και στα επόμενα μαθήματα να τα παω εξίσου καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Εγω με βαση τα παραπανω καλως συμπεραίνω ότι πολλοί λόγω απροσεξιών και αριθμητικών λαθών θα χάσουν μορια. Και μην γελιέστε γιατί στα εύκολα θέματα είναι τσεκουράτοι οι εξεταστές και με το παραμικρό λαθος κόβουν. Εκει θα φανουν οι αριστοι.

Μα ετσι ειναι ακριβως :/: Υπο αλλες συνθηκες μπορει να χαιρομασταν αν ειχαμε χασει μονο νουμερο αλλα τωρα ολα κοστιζουν. Δε θα μας κοψουν περισσοτερο απ οτι πρεπει , αυτο ειναι παραλογισμος. Απλα θα χασουμε οσο ακριβως πρεπει κρατωντας παντα μια αυστηρη ματια...Εκει θα γινει ενα ξεκαθαρισμα εστω και ''λεπτεπιλεπτο'' :P Οσο το σκεφτομαι ομως το προτιμω απ το να ημουν στην κοψη του 18 που για μενα ηταν ψυχολογικο οριο απο ενα σημειο κ επειτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
με αυτά που βλέπω νιώθω ανασφάλεια με το 18-19 που έχω γράψει!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
με αυτά που βλέπω νιώθω ανασφάλεια με το 18-19 που έχω γράψει!! :(

Μια χαρα τελεια , να εισαι υπερηφανη για τον εαυτο σου :clapup: Και γω τα γραφω απο μια δικη μου οπτικη γιατι ξερω ποσα ειχα δωσει στη φυσικη και ειχα στο χερι μου να μη χασω τη λεπτομερεια

Καλη σου συνεχεια, δυναμη και χαμογελο :D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μια χαρα τελεια , να εισαι υπερηφανη για τον εαυτο σου :clapup: Και γω τα γραφω απο μια δικη μου οπτικη γιατι ξερω ποσα ειχα δωσει στη φυσικη και ειχα στο χερι μου να μη χασω τη λεπτομερεια

Καλη σου συνεχεια, δυναμη και χαμογελο :D;)
είχα δουλέψει πολύ φυσική... θα έπρεπε να είχαν σεβαστεί τον κόπο ορισμένων.. Αλλά ναι έχεις δίκιο, χαμόγελο και θα δούμε στη συνέχεια τι θα συμβεί! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά επειδή γύρισα τώρα τα θέματα πως ήταν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Να ρωτησω, ολοι οι μαθητες απο τα σχολεια σας τα πηγαν τοσο καλα, ή απλα εδω εχουμε μαζευτει οι διαβασμενοι; Εγω δεν μπορω να κρινω γιατι εχω μικρο τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...έγραψα και στην άλλη σελίδα στο Γ θέμα πήρα θμκε αλλά για κάποιον λόγο δεν είδα ότι φεύγουν οι μάζες από τα δύο μέλη και μετά πήρα τους τύπους της ελαστικής και τεσπα βρήκα κάποιες ταχύτητες όχι αυτές π ζητούσε...Όπως καταλαβαίνεται αυτή η βλακεία μου επηρέασε και τα άλλα ερώτημα του Γ θέματος που ενώ έπαιρνα σωστά ξέρω γω φυσικούς τύπους και λογική δεν έβγαλα τα σωστά νούμερα...θα πάρω τπτ?? Δλδ ο εξεταστής κάπου είχα ακούσει πως για κάθε βήμα Π κάνεις προς την λύση σωστό βήμα από φυσικής άποψης σε πριμοδοτεί..ισχυει ή έχετε Γεια βρυσουλες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...έγραψα και στην άλλη σελίδα στο Γ θέμα πήρα θμκε αλλά για κάποιον λόγο δεν είδα ότι φεύγουν οι μάζες από τα δύο μέλη και μετά πήρα τους τύπους της ελαστικής και τεσπα βρήκα κάποιες ταχύτητες όχι αυτές π ζητούσε...Όπως καταλαβαίνεται αυτή η βλακεία μου επηρέασε και τα άλλα ερώτημα του Γ θέματος που ενώ έπαιρνα σωστά ξέρω γω φυσικούς τύπους και λογική δεν έβγαλα τα σωστά νούμερα...θα πάρω τπτ?? Δλδ ο εξεταστής κάπου είχα ακούσει πως για κάθε βήμα Π κάνεις προς την λύση σωστό βήμα από φυσικής άποψης σε πριμοδοτεί..ισχυει ή έχετε Γεια βρυσουλες??
ο καθηγητής μου στο σχολείο μέχρι πριν 3 χρόνια ήταν διορθωτής πανελληνίων και μας εξήγησε ότι αν κάποια τιμή από προηγούμενο ερώτημα επηρεάζει επόμενο δεν κόβονται μονάδες για τη σκέψη αλλά μόνο για το αποτέλεσμα, το οποίο είναι και το δίκαιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
ο καθηγητής μου στο σχολείο μέχρι πριν 3 χρόνια ήταν διορθωτής πανελληνίων και μας εξήγησε ότι αν κάποια τιμή από προηγούμενο ερώτημα επηρεάζει επόμενο δεν κόβονται μονάδες για τη σκέψη αλλά μόνο για το αποτέλεσμα, το οποίο είναι και το δίκαιο!!

Άρα κάτι θα πάρω και από τα άλλα για την σκέψη και μεθοδολογία...γτ ρε γαμωτο είναι εντελώς χαζό λάθος και απορώ με τον εαυτό μ πώς το έκανα πραγματικά...:worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top