[23/5/16] Ιστορία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Έγραψα ιστορία μάλλον 15-16. :/ αν έχω πιάσει έκθεση 13 θα διορθώσει τίποτα; λατινικά πάντως πιάνω εύκολα ένα 20 :) περνάω νομική;

Μην παιδεύεις το μυαλό σου σε τέτοιες σκέψεις. Λατινικά γράφεις την Δευτέρα, μέχρι τότε δεν έχεις πιάσει τίποτα. Διάβασε και συγκεντρώσου για τα λατινικά. Για τις βάσεις κανένας δεν μπορεί να μιλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Τι λέτε ρε παιδιά; Δηλαδή είναι λάθος αυτό που γράψαμε; Για 2-3 σειρές δηλαδή,που ούτε καν δεν ανταποκρίνονται στα ζητούμενα των ερωτημάτων,θα κόψουν; Είναι σοβαροί τώρα; Και μετά λένε θέλουμε να δούμε την κρίση του μαθητή και όχι την αποστήθιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
what? :confused: H εργασία των αστών προσφύγων δεν έχει καμία σχέση με την ερώτηση. Γιατί έπρεπε να το γράψουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως θα κοψουν ούτε στους μεν ούτε στους δε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Αυτό λέω ρε παιδιά..αν είναι να κόψουν και από αυτό..Ελπίζω να δοθεί κάποια διευκρίνιση απ' την Κ.Ε.Ε. άμεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Το γεγονός οτι οι αστοί πρόσφυγες περιπλανούνταν από πόλη σε πόλη συνδέέται άρρηκτα με την προσωρινότητα των εργασιών τους. Το κράτος δεν ήταν σε θέση να αποκαταστήσει τους πρόσφυγες, από τη στιγμή που αυτοί δεν ήταν εγκατεστημένοι κάπου σταθερά. Αντίθετα , προσπαθώντας να "βγάλουν το ψωμί τους" μετακινούνταν σε πόλεις και στο ύπαιθρο προκειμένου να εργαστούν.Επί της ουσίας , το κομμάτι των επαγγελμάτων αιτιολογεί την περιπλάνηση των αστών προσφύγων.Οι απαντήσεις της Κ.Ε.Ε. είναι σαφείς ως προς αυτό το σημείο και νομίζω πως είναι απολύτως σωστές.

Δεν νομίζω πως θα κοψουν ούτε στους μεν ούτε στους δε

Όπως είναι διατυπωμένη μέχρι τώρα η οδηγία, η μη αναφορά στο εν λόγω τμήμα συνεπάγεται αφαίρεση μορίων. Το πόσα μόρια θα αφαιρεθούν έγκειται στην κρίση του εκάστοτε συντονιστή βαθμολογικού κέντρου που καταρτίζει τον πίνακα βαθμολόγησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδες διαβαστε την ερωτηση καλα!το που εργαζονταν οι προσφυγες ΔΕΝ απαντα στην ερωτηση αν ειναι δυνατον να κοψουν απο αυτο καλα τι εχω ακουσει μια οτι θα σου κοψουν το θεμα στα αρχαια επειδη δεν ξεχωρισες α β μετα οτι στην πηγη το ιδιο τωρα ειναι μιση η απαντηση του β2 στην ιστορια αν δεν εχουμε γραψει ολη την σελιδα σας παρακαλω μην κινδυνολογειτε διαρκως και μας αγχωνετε.επισης το να γραφετε πανω απαντησεις κεε δεν μου λεει τπτ δωστε μας το λινκ του υπουργειου..ε αμα το παμε ετσι το μισο γραπτο ακυρωνεται μια θα σου κοψουν την πηγ μια το β2 τι θα μεινει στο τελος? εελεεοςςς δλδ

μπορουμε να εχουμε καποια εγκυρη πηγη?το να το λες ΕΣΥ δεν μας λεει τπτ απολυτως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Τι λέτε ρε παιδιά; Δηλαδή είναι λάθος αυτό που γράψαμε; Για 2-3 σειρές δηλαδή,που ούτε καν δεν ανταποκρίνονται στα ζητούμενα των ερωτημάτων,θα κόψουν; Είναι σοβαροί τώρα; Και μετά λένε θέλουμε να δούμε την κρίση του μαθητή και όχι την αποστήθιση...

Δεν είναι λάθος αυτά που γράψατε. Απλώς δεν είναι πλήρη.Η κρίση του μαθητή εν προκειμένω έγκειται στο να αναφέρει και τα επαγγέλματα τα οποία εξηγώ παραπάνω πώς σχετίζονται με την κινητικότητα των προσφύγων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Θεωρώ πως δεν είναι απαραίτητες οι πληροφορίες περί επαγγελμάτων των αστών προσφύγων (η άσκηση έλεγε να αναφέρουμε τις δυσκολίες μόνο),ούτε οι υπόλοιπες 2-3 προτάσεις για το πρώτο σκέλος του ερωτήματος του Θέματος Β1. Έστειλα και email στην Κ.Ε.Ε για μια διευκρίνιση και αναμένεται απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
παιδες διαβαστε την ερωτηση καλα!το που εργαζονταν οι προσφυγες ΔΕΝ απαντα στην ερωτηση αν ειναι δυνατον να κοψουν απο αυτο καλα τι εχω ακουσει μια οτι θα σου κοψουν το θεμα στα αρχαια επειδη δεν ξεχωρισες α β μετα οτι στην πηγη το ιδιο τωρα ειναι μιση η απαντηση του β2 στην ιστορια αν δεν εχουμε γραψει ολη την σελιδα σας παρακαλω μην κινδυνολογειτε διαρκως και μας αγχωνετε.επισης το να γραφετε πανω απαντησεις κεε δεν μου λεει τπτ δωστε μας το λινκ του υπουργειου..ε αμα το παμε ετσι το μισο γραπτο ακυρωνεται μια θα σου κοψουν την πηγ μια το β2 τι θα μεινει στο τελος? εελεεοςςς δλδ

μπορουμε να εχουμε καποια εγκυρη πηγη?το να το λες ΕΣΥ δεν μας λεει τπτ απολυτως..

Καταρχάς ηρέμησε μη σε πατήσω κανα μπάτσο.Δευτερον , το ΥΠΕΘ δεν δημοσιεύει τις ενδεικτικές απαντήσεις. Ωστόσο , η ιστοσελίδα του 1ου ΓΕΛ Καισαριανής τις δημοσιεύει. Ορίστε ο υπερσυνδεσμος : https://1lykkaisar.wikispaces.com/f...ΕΙΣ ΚΕΕ.pdf/583925167/2016 ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΕΕ.pdf

Εγώ μιλάω με στοιχεία και μόνο από άλλους να διασπείρονται ψευδείς ειδήσεις περί βαθμολόγησης.Καλησπέρα.

Θεωρώ πως δεν είναι απαραίτητες οι πληροφορίες περί επαγγελμάτων των αστών προσφύγων (η άσκηση έλεγε να αναφέρουμε τις δυσκολίες μόνο),ούτε οι υπόλοιπες 2-3 προτάσεις για το πρώτο σκέλος του ερωτήματος του Θέματος Β1. Έστειλα και email στην Κ.Ε.Ε για μια διευκρίνιση και αναμένεται απάντηση.

Το πιο πιθανό είναι να έστειλες ηλεκτρονικό μήνυμα στο Κέντρο Εκπαιδευτικής Έρευνας και όχι στην Κεντρική Επιτροπή Εξετάσεων με την οποία μόνο οι προϊστάμενοι των βαθμολογικων κέντρων μπορούν να επικοινωνήσουν και όχι ο οποιοσδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τοτε ειτε το σχολικο βιβλιο δεν ηταν σαφες ως προς τις αντιξοοτητες γιατι ηταν λες και αναφεροταν σε εκεινο το σημειο σε κατι ασχετο απο τις δυσκολιες που αντιμετωπιστηκαν (καμια διαρθρωτικη λεξη και ως γνωστον το βιβλιο ειναι κακογραμμενο) ειτε οι ερωτησεις δεν ηταν σωστα διατυπωμενες. Μια αλλη επισης ασαφεια διεκρινα στο δευτερο ερωτημα της δευτερης πηγης ως προς την "υλοποιηση". Ελπιζω να μην ειμαι η μονη που διστασε στο ερωτημα αυτο. ( μην μου πειτε τι γραψατε εκει γιατι θα αγχωθω :P ) Γενικα παρε το αυγο και κουρεφτο η φετινη ιστορια... Οτι θα επεφτε κλαμα στην ιστορια και οχι στα αρχαια ε δε το περιμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ΑΥΤΟ που γραψαμε δεν ειναι ΠΛΗΡΕΣ αγαπητε/η ΟΧΙ ΠΛΗΡΗ..και μετα θα μας αγχωσετε και για ποια ειναι η απαντηση?παρολαυτα δεν βλεπω καποια εγκυρη πηγη τοση ωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
παιδες διαβαστε την ερωτηση καλα!το που εργαζονταν οι προσφυγες ΔΕΝ απαντα στην ερωτηση αν ειναι δυνατον να κοψουν απο αυτο καλα τι εχω ακουσει μια οτι θα σου κοψουν το θεμα στα αρχαια επειδη δεν ξεχωρισες α β μετα οτι στην πηγη το ιδιο τωρα ειναι μιση η απαντηση του β2 στην ιστορια αν δεν εχουμε γραψει ολη την σελιδα σας παρακαλω μην κινδυνολογειτε διαρκως και μας αγχωνετε.επισης το να γραφετε πανω απαντησεις κεε δεν μου λεει τπτ δωστε μας το λινκ του υπουργειου..ε αμα το παμε ετσι το μισο γραπτο ακυρωνεται μια θα σου κοψουν την πηγ μια το β2 τι θα μεινει στο τελος? εελεεοςςς δλδ

μπορουμε να εχουμε καποια εγκυρη πηγη?το να το λες ΕΣΥ δεν μας λεει τπτ απολυτως..


Και τις να κάνουμε δηλαδή; Αν το μισό γραπτό είναι λάθος , να το μετρήσουν σωστό; Εκτίθεσαι...

ΑΥΤΟ που γραψαμε δεν ειναι ΠΛΗΡΕΣ αγαπητε/η ΟΧΙ ΠΛΗΡΗ..και μετα θα μας αγχωσετε και για ποια ειναι η απαντηση?παρολαυτα δεν βλεπω καποια εγκυρη πηγη τοση ωρα...


Αυτά που γράψατε είπα ( τα στοιχεία εννοείται ) δεν είναι πλήρη. Τριτόκλιτο επίθετο , τριγενές και δικατάληκτο. Κρύψε την πίκρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
αφου λοιπον δεν υπαρχει απαντηση απο το υπουργειο να μην λετε τιποτα γιατι εσεις εκτιθεστε και αν λαβω υποψιν μου το παραπανω γραμματικο λαθος σας ουτε καν φιλολογος δεν ειστε..το ποια απαντηση δινει ΕΝΑ σχολειο δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστη...

δεν κρυβω τπτ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ και ΕΓΩ εκανα λαθος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Αλέξη.Το ότι ένα σχολείο έδωσε μια τέτοια απάντηση δεν σημαίνει τίποτα.Να σας θυμίσω ότι το κάθε Βαθμολογικό Κέντρο βαθμολογεί με τα δικά του κριτήρια (και κακώς). Άμα κάποιος είναι απαιτητικός,θα σου κόψει από όπου θέλει.Η απάντηση που δώσαμε είναι σωστή και για τα 2 Θέματα.Αν υπήρχε ασάφεια,θα ερχόταν η διευκρίνιση από το Υπουργείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
αφου λοιπον δεν υπαρχει απαντηση απο το υπουργειο να μην λετε τιποτα γιατι εσεις εκτιθεστε και αν λαβω υποψιν μου το παραπανω γραμματικο λαθος σας ουτε καν φιλολογος δεν ειστε..το ποια απαντηση δινει ΕΝΑ σχολειο δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστη...

Είσαι διανοητικώς καθυστερημένος; Πρώτον, είπα οτι είμαι φιλόλογος; Δεύτερον, που είδες ο γραμματικό λάθος;
Ευηθέστατε Αλέξιε , δες τη σχολική γραμματική σου στη σελίδα 110!

Επίσης, δεν ειναι η απάντηση του σχολείου. Είναι οι απαντήσεις της ΚΕΕ που δημοσιεύθησαν από το εν λόγω σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
οπως και να εχει εγω εκανα λαθος σαυτο και το δεχομαι...θα ρωτησω και τους καθηγητες στο σχολειο που διορθωνουν να δουμε εν τελει ποιες ειναι οι απαντησεις της κεε γι αυτο το θεμα..το τι λεμε εσεις και εγω δεν εχει σημασια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Αλέξη.Το ότι ένα σχολείο έδωσε μια τέτοια απάντηση δεν σημαίνει τίποτα.Να σας θυμίσω ότι το κάθε Βαθμολογικό Κέντρο βαθμολογεί με τα δικά του κριτήρια (και κακώς). Άμα κάποιος είναι απαιτητικός,θα σου κόψει από όπου θέλει.Η απάντηση που δώσαμε είναι σωστή και για τα 2 Θέματα.Αν υπήρχε ασάφεια,θα ερχόταν η διευκρίνιση από το Υπουργείο.

Λάθος,φίλτατε. Οι απαντήσεις αυτές εστάλησαν σε όλα τα βαθμολογικά κέντρα και βάσει αυτών θα γίνει η βαθμολόγηση. Δεν εξεδόθησαν από το εν λόγω σχολείο. Απλώς, δημοσίευσαν τις σταλείσες απο την ΚΕΕ - τις πλέον επίσημες- απαντήσεις. Επαναλαμβάνω, δεν είναι απαντήσεις του σχολείου αυτού ! Είναι οι απαντήσεις που εστάλησαν σε όλα τα κέντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Καλά.Όπως και να έχει το πράγμα,εμείς απλά αναμένουμε τις εξελίξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
οπως και να εχει εγω εκανα λαθος σαυτο και το δεχομαι...θα ρωτησω και τους καθηγητες στο σχολειο που διορθωνουν να δουμε εν τελει ποιες ειναι οι απαντησεις της κεε γι αυτο το θεμα..το τι λεμε εσεις και εγω δεν εχει σημασια..

Χρωστάς συγγνώμη, δε θα φύγεις έτσι απλά. Με λοιδορείς οτι έκανα γραμματικό λάθος, καταλαβαίνεις οτι εσύ έκανες λάθος και ... τουμπεκί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top