[23/5/16] Ιστορία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

frosoas

Νεοφερμένος

Η frosoas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας,
εγραφα χθες ιστορια κατευθυνσης και στην πηγη δ1 λογω ελλειψης χρονου εγραψα στοιχοι και υλοποιηση της αγροτικης μεταρρυθμισης του 1870-71 μαζι απ το βιβλιο και αντιστοιχα κομματι απ την πηγη και μετα ολο μαζι του 1917 χωρις να κοψω τις παραγραφους οπως διαβασα σε ορισμενα σαιτ. εχω γραψει τα σωστα κομματια απο το βιβλιο εχω κανει παραγραφοποιηση στα αντιστοιχα της πηγης ωστε να ξεχωριζει ποια αναφερονται στην υλοποιηση και ποια στους στοχους απλα δεν εβαλα α και β και δεν εκανα συνθεση τις ιστορικες γνωσεις. Θα κοψουν απο αυτο; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Γεια σας,
εγραφα χθες ιστορια κατευθυνσης και στην πηγη δ1 λογω ελλειψης χρονου εγραψα στοιχοι και υλοποιηση της αγροτικης μεταρρυθμισης του 1870-71 μαζι απ το βιβλιο και αντιστοιχα κομματι απ την πηγη και μετα ολο μαζι του 1917 χωρις να κοψω τις παραγραφους οπως διαβασα σε ορισμενα σαιτ. εχω γραψει τα σωστα κομματια απο το βιβλιο εχω κανει παραγραφοποιηση στα αντιστοιχα της πηγης ωστε να ξεχωριζει ποια αναφερονται στην υλοποιηση και ποια στους στοχους απλα δεν εβαλα α και β και δεν εκανα συνθεση τις ιστορικες γνωσεις. Θα κοψουν απο αυτο; :/
Γειά σου frosoas.Αυτό που λες είναι κάπως περίπλοκο,αλλά εφόσον δεν το έγραψες όπως έπρεπε,μάλλον θα σου κόψουν λίγο...μην σε αγχώνει αυτό όμως...ο,τι έγινε έγινε τώρα..Κοίτα στα Λατινικά (αν στοχεύεις για 1ο πεδίο) να μην κάνεις τέτοια λάθη και όλα θα πάνε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frosoas

Νεοφερμένος

Η frosoas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτο που ηθελα να πω οτι τα κομματια απ το βιβλιο ειναι τα σωστα απλα δεν εκανα συνθεση αλλα παραθεση και τα δυο ερωτηματα μαζι... παντως εχεις δικιο ας κοιταω καλυτερα τα λατινικα τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι αυτο ισχυει και για τα αρχαια. Ειδικα εαν εκανες ξεκαθαρη την αλλαγη των ερωτηματων π.χ με αλλαγη παραγραφου ολα καλα. Στην ιστορια ομως ξερω πως πρεπει να αλλαξεις γιατι π.χ στο ενα ερωτημα μπορει να πρεπει να γραψεις μονο ιστορικη γνωση και στο αλλο τη πηγη. Αλλα δεν νομιζω να κοβουν ουτως η αλλως πολλα μορια σε αυτες τις περιπτωσεις.

Συνεχίστηκαν τα εύκολα θέματα για τους θεωρητικούς. Το κρίμα είναι για τους άλλους προσανατολισμούς που διαβάσανε και τους εξοντώσανε με θέματα μεγάλης δυσκολίας.
Η θεωρητική ήταν η μεγάλη ευνοημένη κατεύθυνση.
Να τους βάζανε 20ρια σε όλα εξαρχής ώστε να μην ξυπνούσαν καν να δώσουν.

Α εσυ εισαι και ο ιδιος που ειπε οτι η εκθεση ειναι θεωρητικο μαθημα! Δεν περιμενα να πεις και τιποτα αλλο... Γκουχου! Τα θεματα δεν ηταν βατα ηταν για πολυ καλα διαβασμενους. Ευτυχως που ξυπνησα ε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
αστον ρε συ ο τυπος ειναι τρελος δεν εξηγειτε αλλιως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Μα θα μου πει τωρα ο μπακλαβας οτι η θεωρητικη ειναι ευνοημενη κατευθυνση! Που ξυπνουσα στις 5 η ωρα για να μαθω τις κοντρες του Τρικουπη και του Δηλιγιαννη και τους λογους για τους οποιους δεν προεκυψαν ταξικα κομματα το τελευταιο τεταρτο του 19ου αιωνα! Και που μου εβαλαν στο αγνωστο να μεταφρασω κατι οχιες κατι αραχνες και κατι αλλα σατανιστικα! Στα τρενα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Μα θα μου πει τωρα ο μπακλαβας οτι η θεωρητικη ειναι ευνοημενη κατευθυνση! Που ξυπνουσα στις 5 η ωρα για να μαθω τις κοντρες του Τρικουπη και του Δηλιγιαννη και τους λογους για τους οποιους δεν προεκυψαν ταξικα κομματα το τελευταιο τεταρτο του 19ου αιωνα! Και που μου εβαλαν στο αγνωστο να μεταφρασω κατι οχιες κατι αραχνες και κατι αλλα σατανιστικα! Στα τρενα!!!

Εάν μια κατεύθυνση θεωρείται ευνοημένη φέτος σίγουρα αυτή δεν είναι η θεωρητική. Η ιστορία ήταν απαιτητική φέτος, και τα αρχαία δεν τα λέμε εύκολα. Το να κάθεσαι να δίνεις βάση στα λόγια κάποιου που δεν ξέρεις τι και ποιος είναι δεν νομίζω να σε βοηθάει σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ξεσπαω αγνωστε ξεσπαω! Ειναι δυνατον τετοια κακια προς τους υποψηφιους οι οποιοι περα απο το αγχος τους κουβαλανε και το κριμα της προσπαθειας τους; Λιγη κατανοηση λιγη καλοσυνη και λιγη ΛΟΓΙΚΗ δεν βλαπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ξεσπαω αγνωστε ξεσπαω! Ειναι δυνατον τετοια κακια προς τους υποψηφιους οι οποιοι περα απο το αγχος τους κουβαλανε και το κριμα της προσπαθειας τους; Λιγη κατανοηση λιγη καλοσυνη και λιγη ΛΟΓΙΚΗ δεν βλαπτει.

Σου φαίνεται παράλογο ; Σε ποιον κόσμο ζεις; Κακία πάντα υπήρχε, και πάντα θα υπάρχει, μην απορείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Το γνωριζω οτι υπαρχει κακια στο κοσμο. Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να την αποδεχομαστε η να μην αντιδραμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Ρε παιδιά,έχω μια ερώτηση για τα Θέματα Β1 και Β2: Στο Β1 στην 1η παράγραφο που έλεγε να αναφέρουμε τους φορείς οργάνωσης της παλιννόστησης εγώ τελείωσα την παράγραφο στην πρόταση που λέει ότι -Η παλιννόστηση έγινε τμηματικά,με τη μέριμνα του Υπουργείου Γεωργίας, και επιτράπηκε αρχικά να επιστρέψουν οι ευπορότεροι και οι πρόσφυγες οι προερχόμενοι από ορισμένες μόνο περιοχές της Δυτικής Μικράς Ασίας. Μετά συνέχισα κανονικά για τις συνθήκες (όλη την παράγραφο). Στο Β2 σταμάτησα την παράγραφο μέχρι εκεί που λέει : Πρόβλημα επίσης αποτελούσε η περιπλάνηση των αστών προσφύγων από πόλη σε πόλη για ένα μεγάλο διάστημα. Δεν ολοκλήρωσα τις παραγράφους (σύμφωνα με το βιβλίο),αφού μέχρι εκείνα τα σημεία ήταν ουσιαστικά η απάντηση.Έκανα λάθος ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ρε παιδιά,έχω μια ερώτηση για τα Θέματα Β1 και Β2: Στο Β1 στην 1η παράγραφο που έλεγε να αναφέρουμε τους φορείς οργάνωσης της παλιννόστησης εγώ τελείωσα την παράγραφο στην πρόταση που λέει ότι -Η παλιννόστηση έγινε τμηματικά,με τη μέριμνα του Υπουργείου Γεωργίας, και επιτράπηκε αρχικά να επιστρέψουν οι ευπορότεροι και οι πρόσφυγες οι προερχόμενοι από ορισμένες μόνο περιοχές της Δυτικής Μικράς Ασίας. Μετά συνέχισα κανονικά για τις συνθήκες (όλη την παράγραφο). Στο Β2 σταμάτησα την παράγραφο μέχρι εκεί που λέει : Πρόβλημα επίσης αποτελούσε η περιπλάνηση των αστών προσφύγων από πόλη σε πόλη για ένα μεγάλο διάστημα. Δεν ολοκλήρωσα τις παραγράφους (σύμφωνα με το βιβλίο),αφού μέχρι εκείνα τα σημεία ήταν ουσιαστικά η απάντηση.Έκανα λάθος ή όχι;

Εγώ την πρώτη παράγραφο στο Β1 την έβαλα όλη και στο Β2 μέχρι εκεί που έβαλες κι εσύ. Σύμφωνα με την καθηγήτρια μου θα τα πάρουν σωστά, αφού ουσιαστικά εκεί ήταν η απάντηση. Κανονικά όσοι έβαλαν και τα επαγγέλματα βγήκαν εκτός αλλά άμα τα έχουν γράψει σωστά δεν θα τους κόψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Εγώ την πρώτη παράγραφο στο Β1 την έβαλα όλη και στο Β2 μέχρι εκεί που έβαλες κι εσύ. Σύμφωνα με την καθηγήτρια μου θα τα πάρουν σωστά, αφού ουσιαστικά εκεί ήταν η απάντηση. Κανονικά όσοι έβαλαν και τα επαγγέλματα βγήκαν εκτός αλλά άμα τα έχουν γράψει σωστά δεν θα τους κόψουν.

Πάλι καλά...σε ευχαριστώ για την απάντηση παρεμπιπτόντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Παιδια κι εγω το ιδιο εκανα! Εβαλα ολη την παλιννοστηση δεν αφησα καποια προταση που ισως να μην χρειαζοταν. Και για λιγο ειχα σκαλωσει γιατι μερικα παιδια ειπαν οτι επρεπε να γραψουμε ολη την αστικη αλλα εφοσον δεν απαντουσε αμεσα στην ερωτηση τοτε δεν υπηρχε καποιος λογος να γραφτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Παιδια κι εγω το ιδιο εκανα! Εβαλα ολη την παλιννοστηση δεν αφησα καποια προταση που ισως να μην χρειαζοταν. Και για λιγο ειχα σκαλωσει γιατι μερικα παιδια ειπαν οτι επρεπε να γραψουμε ολη την αστικη αλλα εφοσον δεν απαντουσε αμεσα στην ερωτηση τοτε δεν υπηρχε καποιος λογος να γραφτει

Κοίταξε,στην Ιστορία γενικά προτιμούν να γράφεις μέχρι εκεί που πρέπει,γιατί θέλουν να δουν την κρίση σου και όχι την αποστήθιση.Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός.Λάθος δεν θα στο πάρουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Φαιη, μην αντιδράς στην κακεντρέχεια και την ηλιθιότητα. Κλείσε τα αυτά και χάραξε το μέλλον σου που σου ανήκει :) Τα θέματα Ιστορίας σε καμία περίπτωση δεν είναι εύκολα και θαρρώ ότι είναι από τα πιο απαιτητικά των τελευταίων ετών. Όπως και τα αρχαία, εν συγκρισει με πέρσι είναι πιο εύκολα αλλά σε καμία περίπτωση δεν θεωρούνται βατα. Κλαίω με εσάς που λέτε αν κάποιος διάβαζε ήταν τα θέματα πα παεύκολα. Μου φαίνεται έχετε πάθει τραλαλο από τα περσινά και αρχίζετε να γειτνιάζετε τον μαζοχισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΜΗ3

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΣΜΗ3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ρε παιδιά,έχω μια ερώτηση για τα Θέματα Β1 και Β2: Στο Β1 στην 1η παράγραφο που έλεγε να αναφέρουμε τους φορείς οργάνωσης της παλιννόστησης εγώ τελείωσα την παράγραφο στην πρόταση που λέει ότι -Η παλιννόστηση έγινε τμηματικά,με τη μέριμνα του Υπουργείου Γεωργίας, και επιτράπηκε αρχικά να επιστρέψουν οι ευπορότεροι και οι πρόσφυγες οι προερχόμενοι από ορισμένες μόνο περιοχές της Δυτικής Μικράς Ασίας. Μετά συνέχισα κανονικά για τις συνθήκες (όλη την παράγραφο). Στο Β2 σταμάτησα την παράγραφο μέχρι εκεί που λέει : Πρόβλημα επίσης αποτελούσε η περιπλάνηση των αστών προσφύγων από πόλη σε πόλη για ένα μεγάλο διάστημα. Δεν ολοκλήρωσα τις παραγράφους (σύμφωνα με το βιβλίο),αφού μέχρι εκείνα τα σημεία ήταν ουσιαστικά η απάντηση.Έκανα λάθος ή όχι;

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ Κ.Ε.Ε.

Β1 «Η επιστροφή των προσφύγων στη Μικρά Ασία ... θα έπαιρναν πάλι το δρόμο της προσφυγιάς» (σελ. 142-
143)
Β2 «Η αστική στέγαση συνάντησε ... επέκταση λιμανιών κ.ά,» (σελ. 157).
Αν ο μαθητής ξεκινήσει από την αρχή της υποενότητας, να μη θεωρηθεί λάθος. Αντίθετα να θεωρηθεί λάθος αν συνεχίσει την αφήγηση πέραν του ζητουμένου..

Η σωστή απάντηση λοιπόν για το Β1 είναι όλη η υποενότητα ανεξαιρέτως.
Η σωστή απάντηση για το Β2 εκτείνεται μέχρι και το τέλος της πρώτης σελίδας υποχρεωτικά.

Ελπίζω να βοήθησα. Είναι οι πλέον έγκυρες απαντήσεις καθώς βάσει αυτών γίνεται η βαθμολόγηση στα κέντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Eξακολουθω να πιστευω ακραδαντα πως το δευτερο μισο της αστικης δεν απαντα σε καμια περιπτωση στο ερωτημα που μας τεθηκε. Αναφερει απλως την εργασια των ΑΣΤΩΝ προσφυγων, κατι δηλαδη που δεν θα μπορουσε να μπει πουθενα αλλου περαν της αστικης αποκαταστασης. Τωρα εαν μας παρουν λαθος το γεγονος οτι βαλαμε το μυαλο μας να δουλεψει και θεωρησαμε σωστο να κοψουμε στο σημειο αυτο τη παραγραφο τοτε τι να πω... Και δεν ειναι οτι το εχουν κανει λιγα παιδια! Θα θεωρησουμε δηλαδη λαθος τη κριση τοσων παιδιων που καλλιστα θα μπορουσαν να γραψουν την υπολοιπη ιστορικη (δεδομενου οτι την ηξεραν) αλλα εκριναν σωστο να σταματησουν σε ενα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ σημειο; Ποσο απαραδεκτο...

Φαιη, μην αντιδράς στην κακεντρέχεια και την ηλιθιότητα. Κλείσε τα αυτά και χάραξε το μέλλον σου που σου ανήκει :) Τα θέματα Ιστορίας σε καμία περίπτωση δεν είναι εύκολα και θαρρώ ότι είναι από τα πιο απαιτητικά των τελευταίων ετών. Όπως και τα αρχαία, εν συγκρισει με πέρσι είναι πιο εύκολα αλλά σε καμία περίπτωση δεν θεωρούνται βατα. Κλαίω με εσάς που λέτε αν κάποιος διάβαζε ήταν τα θέματα πα παεύκολα. Μου φαίνεται έχετε πάθει τραλαλο από τα περσινά και αρχίζετε να γειτνιάζετε τον μαζοχισμό.

Ισως ηταν χαζο απο μερους μου και παρορμητικο. Αλλα πραγματικα οταν γινεται λογος για τη κατευθυνση μου και για ενα μαθημα το οποιο ουσιαστικα θελω να ακολουθησω βγαζω ατμους απο τα αυτια! Ειδικα οταν ακουω απο μερικους τη συγκεκριμενη φραση "ελα μωρε η θεωρητικη κατευθυνση ειναι πανευκολη ολο παπαγαλια" μου ερχεται να τους φερω τα βιβλια των ερμηνευτικων του Πλατωνα και του Αριστοτελη και να τους τα τριψω στη μουρη! Ενταξει ο συγκεκριμενος ισως να ηθελε να κανει και χαζι και εγω ψαρωσα αλλα το οτι υπαρχουν ακομη τετοια ατομα με ξεπερναει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ Κ.Ε.Ε.

Β1 «Η επιστροφή των προσφύγων στη Μικρά Ασία ... θα έπαιρναν πάλι το δρόμο της προσφυγιάς» (σελ. 142-
143)
Β2 «Η αστική στέγαση συνάντησε ... επέκταση λιμανιών κ.ά,» (σελ. 157).
Αν ο μαθητής ξεκινήσει από την αρχή της υποενότητας, να μη θεωρηθεί λάθος. Αντίθετα να θεωρηθεί λάθος αν συνεχίσει την αφήγηση πέραν του ζητουμένου..

Η σωστή απάντηση λοιπόν για το Β1 είναι όλη η υποενότητα ανεξαιρέτως.
Η σωστή απάντηση για το Β2 εκτείνεται μέχρι και το τέλος της πρώτης σελίδας υποχρεωτικά.

Ελπίζω να βοήθησα. Είναι οι πλέον έγκυρες απαντήσεις καθώς βάσει αυτών γίνεται η βαθμολόγηση στα κέντρα.

Μπορείς να στείλεις τι link να δούμε και για τα υπόλοιπα θέματα?

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ Κ.Ε.Ε.

Β1 «Η επιστροφή των προσφύγων στη Μικρά Ασία ... θα έπαιρναν πάλι το δρόμο της προσφυγιάς» (σελ. 142-
143)
Β2 «Η αστική στέγαση συνάντησε ... επέκταση λιμανιών κ.ά,» (σελ. 157).
Αν ο μαθητής ξεκινήσει από την αρχή της υποενότητας, να μη θεωρηθεί λάθος. Αντίθετα να θεωρηθεί λάθος αν συνεχίσει την αφήγηση πέραν του ζητουμένου..

Η σωστή απάντηση λοιπόν για το Β1 είναι όλη η υποενότητα ανεξαιρέτως.
Η σωστή απάντηση για το Β2 εκτείνεται μέχρι και το τέλος της πρώτης σελίδας υποχρεωτικά.

Ελπίζω να βοήθησα. Είναι οι πλέον έγκυρες απαντήσεις καθώς βάσει αυτών γίνεται η βαθμολόγηση στα κέντρα.

Μπορείς να στείλεις το link να δούμε και για τα υπόλοιπα θέματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Έγραψα ιστορία μάλλον 15-16. :/ αν έχω πιάσει έκθεση 13 θα διορθώσει τίποτα; λατινικά πάντως πιάνω εύκολα ένα 20 :) περνάω νομική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top