Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών ΟΠΑ vs ΠΑΜΑΚ

KZ_Bella

Νεοφερμένος

Η KZ_Bella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Με λενε Krizia, μένω Αθήνα και είμαι φέτος 3η Λυκείου. Σκεφτόμουν από περυσι τι σχολη θέλω να δηλώσω στο μηχανογραφικό μου. Στην αρχή ήθελα να πάω στη σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων αλλά μετά το ξανασκέφτηκα πιο καλά και κατέλεξα στο οτι δεν ήταν για μένα και μετά απο πολυ αναζήτηση κατέλεξα στο οτι η σχολή ΔΕΟΣ είναι για εμένα. Σκέφτομαι μετά να πάω για σπουδές στο εξωτερικό. Αλλά τωρα έχω ακουσει πολλά για την ΟΠΑ και το ΠΑΜΑΚ σχετικα με τη σχολη που θελω. Ποιο απο τα δυο ειναι το καλύτερο;

Σας ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται για τι ενδιαφέρεσαι. Το ΔΕΟΣ του OΠΑ είναι ενα τμήμα οικονομικής θεωρίας κατά βάση όπου κάνεις και κάποια μαθήματα δικαίου,διεθνων σχέσεων ενω το ΔΕΣ του ΠΑΜΑΚ είναι ένα τμήμα διεθνων σχέσεων όπου ειδικεύεσαι στο 5ο εξάμηνο σε κατεύθυνση Διεθνών και ευρωπαϊκών οικονομικών αν θες. Μέχρι την επιλογή κατεύθυνσης το τμήμα 'γέρνει'' προς διεθνείς σχέσεις και ευρωπαϊκούς θεσμούς και πολιτικές.
Εγώ πρόλαβα την αλλαγή του προγράμματος σπουδών και έκανα και Εισαγωγή στη Χρηματοοικονομικη και Χρηματοοικονομικη Διοίκηση σε α' και ε' εξάμηνο αντίστοιχα :clapup:

Δες προγράμματα σπουδών και επέλεξε αυτό που σε ενδιαφέρει περισσότερο

https://deos.aueb.gr/el/node/72
https://www.uom.gr/modules.php?op=modload&name=Mathimata&file=index&tmima=4&categorymenu=2

Kαλή επιτυχία στις εξετάσεις σου και ο,τι απορίες έχεις εδώ είμαστε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ronal

Νεοφερμένος

Ο ronal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αρχικα είναι ΤΟ ΟΠΑ, οχι η :P

Δεν μπορει κανεις να σου απαντησει γενικα και αφηρημενα. Διαβασε οπως είπες ο φιλος, τους οδηγους σπουδων και αν εχεις κατι συγκεκριμενο να ρωτησεις, χαρα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top