Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,333 εγγεγραμμένα μέλη και 2,452,974 μηνύματα σε 77,693 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 130 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Τραγωδία στην Κάτω Αχαϊα: 15χρονος πυροβόλησε και σκότωσε 17χρονο

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,475 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 23:20, 14-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Τα ισόβια στην Ελλάδα είναι 16 χρόνια στην Ελλάδα και 20 για πολλαπλούς φόνους.Στην δε περίπτωση του ανήλικου τα ισόβια απαγορεύονται και η μέγιστη ποινή που μπορεί να του επιβληθεί είναι τα 15 χρόνια ενώ απολύεται αφού εκτίσει το 1/3 της ποινής του δηλαδη 5 χρόνια κάθειρξη.
και μετά τα 5 χρόνια τι θα κάνει;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,897 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 00:10, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
και μετά τα 5 χρόνια τι θα κάνει;
Αποφυλακίζεται υπο όρους και συνεχίζει την ζωή του όπως ήταν πριν μπεί φυλακή.Το θέμα είναι οτι μετά την φυλακή μην περιμένεις να έχει σωφρονιστεί πιθανότατα θα έχει γίνει χειρότερο και θα συνεχίσει τα εγκλήματα όπως και κάθε απόβρασμα της Ελλαδος που πέρασε απο φυλακές ανηλίκων αρχικά για πλημμεληματικά αδικήματα και στη συνέχεια βγήκε ληστής βιαστής κτλ.Στη προκειμένη περίπτωση το παιδί μπαίνει απο την αρχή στη φυλακή ως δολοφόνος (ναι θέλω να χρησιμοποιήσω συνειδητά αυτή τη λέξη οσο βαριά και αν ακούγεται αυτή η λέξη για εναν 15χρονο) φαντάσου πως θα βγεί ύστερα απο 5 χρόνια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 15-09-15 στις 00:17.
2
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 01:50, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από chrispap1997
παιδια μην ψαχνετε να βρειτε λογικη σε τετοιες καταστασεις..ειναι ολα ανουσια..ειναι ενα τραγικοτατο γεγονος το οποιο ειναι να μην σου τυχει....
η πιο σωστη τοποθέτηση είναι η παραπάνω.

τέτοια σκηνικά γίνονταν και θα γίνονται συνέχεια.
συνήθως φταίει και το θύμα μέχρι ένα βαθμό..
Παράθεση

chrispap1997

Φοιτητής

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Κομοτηνή) . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O chrispap1997 ο αγων δια το δικαιο έγραψε: στις 12:06, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
η πιο σωστη τοποθέτηση είναι η παραπάνω.

τέτοια σκηνικά γίνονταν και θα γίνονται συνέχεια.
συνήθως φταίει και το θύμα μέχρι ένα βαθμό..
οπως προειπα υπαιτιοι ειναι πολλοι (γονεις μεχρι θυμα) σε ολους αναλογουν ευθυνες
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,475 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 13:33, 15-09-15:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    SocratesAgain

Βρείτε παρόμοια