[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα σας βάλουν εύκολα για να δίξει ντε και καλά το συστημά αυτό πετυχαίνει και τέτοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα σας βάλουν εύκολα για να δίξει ντε και καλά το συστημά αυτό πετυχαίνει και τέτοια
Κακο σκεπτικο!! Και ευκολα να τους βαλουν παλι ο ιδιος αριθμος θα μπει οπως καθε χρονο, απλα θα εκτοξευθουν οι βασεις!! Δε θα τους χωσουν ολους στις σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κακο σκεπτικο!! Και ευκολα να τους βαλουν παλι ο ιδιος αριθμος θα μπει οπως καθε χρονο, απλα θα εκτοξευθουν οι βασεις!! Δε θα τους χωσουν ολους στις σχολες
Αυτό εννοείται ότι δε θα μπείτε όλοι. Αν έμπαιναν όλοι σε σχολές το ποιο πιθανό σενάριο ήταν να πάτε πανεπιστήμιο και αν μίνεις σε μάθημα γεια σου φεύγεις σαν την Γερμνανία (αλλά εκεί μπαίνει στο Πανεπιστήμιο όποιος αξίζει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Αυτό εννοείται ότι δε θα μπείτε όλοι. Αν έμπαιναν όλοι σε σχολές το ποιο πιθανό σενάριο ήταν να πάτε πανεπιστήμιο και αν μίνεις σε μάθημα γεια σου φεύγεις σαν την Γερμνανία (αλλά εκεί μπαίνει στο Πανεπιστήμιο όποιος αξίζει)

Γιατι εδω μπαινουν και ατομα που δεν αξιζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γιατι εδω μπαινουν και ατομα που δεν αξιζουν;
Ναι :P
Είναι τα άτομα που έχουν μπει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με βαθμό πρόσβασης 0.9 και φυσικά δεν πρόκειται να βγάλουν ποτέ τη σχολή τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ναι :P
Είναι τα άτομα που έχουν μπει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με βαθμό πρόσβασης 0.9 και φυσικά δεν πρόκειται να βγάλουν ποτέ τη σχολή τους :P

Μην είσαι τόσο σίγουρος. :whistle:
Δεν ξέρεις τι γίνεται στο μέλλον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Γιατι εδω μπαινουν και ατομα που δεν αξιζουν;
1.Πρώτον επι δεσμον έπαιρναν περίπου στα 20.000 άτομα από 100.000 άτομα.
1 ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας είχε 14.000 μόρια τώρα έχει 9.000 και παίρνουν τα 60.000 απτά 100.000
2ον έχω άκουσει για περιπτώσεις πολύτεκνων που έγραψαν 3.000 μόρια αλλά επειδή ήταν πολύτεκνοι πήγαν σε μαθηματικό αθηνών πολυτεχνείο πιστεύοντας ότι θα περάσουν.
Οι 60.000 δημιουργούν τους αιώνιους φοιτητές.
Υπάρχει ΤΕΙ περίπου με 4.300 μόρια αυτά όλα τα δημιουργούν όλα αυτά:
Αιώνιοι φοιτητές,Καταλήψεις που κάνουν οι παρατάξεις και όλα αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλή επιτυχία παιδιά! Και να ξέρετε σαν εμπειρία μια χαρά είναι αν δεν στοχεύεις κάπου συγκεκριμένα και κατά τύχη περάσεις σε κάποιο τμήμα αλλά προσωπικά δεν θα ξανά περνούσα τα ίδια. Γιαυτό όσοι έχετε στόχο, στρωθείτε να διαβάσετε, στο τέλος θα δείτε πως τελικά άξιζε όση κούραση περάσατε για να τα μάθετε όλα αυτά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragneel

Νεοφερμένος

Ο dragneel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σαν ψεμα μου φαινεται οτι τελειωσα.
Φταστε τον εαυτό σας στα όρια και ξεπεράστε τα. Αν κανετε την προσπάθεια που πρέπει τότε θα δείτε ότι θα είσαστε περήφανοι για τον ευατό σας ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα! Και μην ακούτε τις χαζομάρες του στυλ "εγω διαβάζω 9ωρο", "εγω εβγαλα την ύλη απο τα 5 μου". Οι περισσότεροι από αυτούς που τα λένε δεν ξέρουν τι τους γίνεται και στο τέλος τους χτυπάει τραίνο(εχω 2-3 φετινα-φρεσκα παραδείγματα). Το μόνο σημαντικό είναι να φτιάξετε το πρόγραμμά σας και να το ακολουθείτε. Και βγείτε και βόλτες μέχρι και την τελευταία βδομάδα. Θα σας βοηθήσει να δειτε τα πράγματα καλύτερα και πιο θετικά(αν πήζεις όλη μέρα σπίτι ξεκινούν αρνητικές σκέψεις). Άλλωστε οι πανελλήνιες δεν είναι μόνο θέμα διαβάσματος αλλά και παιχνίδι ψυχολογίας. Και τέλος να μην απογοητεύεστε!!! Ο επιμένων νικά! Και αυτό σας το λέει κάποιος που το πρώτο του διαγώνισμα στην Γ λυκείου στα μαθηματικά κατεύθυνσης ήταν στο 80(και υποτίθεται ήταν εύκολο για να μην μας αποθαρρύνει ο καθηγητής) και στο τέλος υπολογίζω ότι έγραψα 95+(αντε να πέσει και κανα στραβόξυλο να μου βάλει 90 στη χειρότερη, παρακάτω δεν πάει)!
Φιλική συμβουλή: Οπωσδήποτε 1 μήνα το καλοκαίρι κλείνετε ΟΛΑ τα βιβλία και φορτίζετε μπαταρίες για τη (δύσκολη) χρονιά που σας έρχεται.
Αυτά τα ολίγα! Καλή δύναμη και καλή επιτυχία εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
βρε συ τι έχεις πάθει με το φυσικό κρήτης .... Εγώ ΔΕΝ σπουδάζω σε αυτό ... όταν αναφέρω πως είναι και πραγματι είναι αυτό της κρήτης το καλύτερο στην ελλάδα και ένα από τα καλύτερα της ευρώπης,δεν το κάνω για να προβάλω ή να υπερασπιστώ την "σχολή μου" ... διαβάζω τις εξωτερικές αξιολογήσεις των τμημάτων,την νοοτροπία και τον τρόπο που είναι οργανωμένα τα τμήματα,συγκρίνω το ερευνητικό τους έργο με αντικειμενικές τιμές που δίνουν βιβλιογραφικές/ερευνητικές αξιολογήσεις και τέλος αποδέχομαι την γνώμη αντικειμενικών όσο γίνεται αξιολογήσεων...
Εκείνο που με κάνει να χαμογελάω, είναι το πάθος σου για το Φυσικό Κρήτης, το οποίο δεν πηγάζει από προσωπική γνώση του θέματος, αλλά από στατιστικά και αριθμούς που διαβάζεις. Δεν λέω ότι δεν είναι καλό τμήμα. Όμως, για να έχεις πιο πλήρη εικόνα, καλό θα ήταν να μάθεις και γιατί το πρόγραμμα των προπτυχιακών του σπουδών θεωρείται "αδύναμο".
Το παραδειγμα με την φετα είχε άλλη σημασία,από αυτήν που ανάφερες,νομίζω δεν το κατάλαβες.
Μήπως εσύ δεν κατάλαβες την απάντησή μου;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σαν ψεμα μου φαινεται οτι τελειωσα.
Φταστε τον εαυτό σας στα όρια και ξεπεράστε τα. Αν κανετε την προσπάθεια που πρέπει τότε θα δείτε ότι θα είσαστε περήφανοι για τον ευατό σας ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα! Και μην ακούτε τις χαζομάρες του στυλ "εγω διαβάζω 9ωρο", "εγω εβγαλα την ύλη απο τα 5 μου". Οι περισσότεροι από αυτούς που τα λένε δεν ξέρουν τι τους γίνεται και στο τέλος τους χτυπάει τραίνο(εχω 2-3 φετινα-φρεσκα παραδείγματα). Το μόνο σημαντικό είναι να φτιάξετε το πρόγραμμά σας και να το ακολουθείτε. Και βγείτε και βόλτες μέχρι και την τελευταία βδομάδα. Θα σας βοηθήσει να δειτε τα πράγματα καλύτερα και πιο θετικά(αν πήζεις όλη μέρα σπίτι ξεκινούν αρνητικές σκέψεις). Άλλωστε οι πανελλήνιες δεν είναι μόνο θέμα διαβάσματος αλλά και παιχνίδι ψυχολογίας. Και τέλος να μην απογοητεύεστε!!! Ο επιμένων νικά! Και αυτό σας το λέει κάποιος που το πρώτο του διαγώνισμα στην Γ λυκείου στα μαθηματικά κατεύθυνσης ήταν στο 80(και υποτίθεται ήταν εύκολο για να μην μας αποθαρρύνει ο καθηγητής) και στο τέλος υπολογίζω ότι έγραψα 95+(αντε να πέσει και κανα στραβόξυλο να μου βάλει 90 στη χειρότερη, παρακάτω δεν πάει)!
Φιλική συμβουλή: Οπωσδήποτε 1 μήνα το καλοκαίρι κλείνετε ΟΛΑ τα βιβλία και φορτίζετε μπαταρίες για τη (δύσκολη) χρονιά που σας έρχεται.
Αυτά τα ολίγα! Καλή δύναμη και καλή επιτυχία εύχομαι!
Συμφωνώ με όλα αυτά και κάτι συμαντικό που ξέχασες στις διακοπές του χειμώνα 1-2 μείνες ξεκουραστείται το ίδιο και το πάσχα και γενικά όταν έχετε την ευκαιρία ξεκουραστείται
Υ.Γ. την πενταήμερη προτείνω να την πάτε και μην ακούτε που λένε κάποια φροντιστήρια θα κάνουμε ποιος ξέρει και αυτα
Σκέφτειται 2 ενδεχόμενα αν κάποιος δε διάβασε καθόλου μέσα στην χρονιά οι 5 μέρες θα τον σώσουν και ξαφνικά θα γίνει αριστούχος ή αυτός που διαβάζει 16 ώρες την ημέρα οι 5 μέρες θα τον χαλάσουν.
Επίσης πάτε για την παρέα δεν θα κοιτάξετε που θα πάτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Εγώ πάντως το σκέφτομαι πολύ για την πενταήμερη για το αν θα παω.Δεν είναι ότι θα κάτσω σπίτι για να διαβάσω απλώς αποσυντονίζομαι πολύ εύκολα και θέλω κάποιες μέρες για να ξαναπροσαρμοστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ πάντως το σκέφτομαι πολύ για την πενταήμερη για το αν θα παω.Δεν είναι ότι θα κάτσω σπίτι για να διαβάσω απλώς αποσυντονίζομαι πολύ εύκολα και θέλω κάποιες μέρες για να ξαναπροσαρμοστώ.
ωραία γύρνα κοιμήσου την 1η μέρα μέχρι τις 10-11 όταν θα γυρίσεις και θα προσαρμοστείς αυτό έκανα και εγώ και αυτό που λένε θες καμια
9999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 9999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 999999999999 μέρες για να προσαρμοστεςίς παίζει να είναι και ψέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Φταστε τον εαυτό σας στα όρια και ξεπεράστε τα. Αν κανετε την προσπάθεια που πρέπει τότε θα δείτε ότι θα είσαστε περήφανοι για τον ευατό σας ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα! Και μην ακούτε τις χαζομάρες του στυλ "εγω διαβάζω 9ωρο", "εγω εβγαλα την ύλη απο τα 5 μου". Οι περισσότεροι από αυτούς που τα λένε δεν ξέρουν τι τους γίνεται και στο τέλος τους χτυπάει τραίνο(εχω 2-3 φετινα-φρεσκα παραδείγματα). Το μόνο σημαντικό είναι να φτιάξετε το πρόγραμμά σας και να το ακολουθείτε. Και βγείτε και βόλτες μέχρι και την τελευταία βδομάδα. Θα σας βοηθήσει να δειτε τα πράγματα καλύτερα και πιο θετικά(αν πήζεις όλη μέρα σπίτι ξεκινούν αρνητικές σκέψεις). Άλλωστε οι πανελλήνιες δεν είναι μόνο θέμα διαβάσματος αλλά και παιχνίδι ψυχολογίας. Και τέλος να μην απογοητεύεστε!!! Ο επιμένων νικά!!


+απειρο για τα παραπανω
Γενικα το 90% των συμμΘητων σας θα γινουν απο πολυ έως λιγο επιδειξίες μεσα στη χρονια και θα σας αγχωνουν προσπαθώντας να πεισουν τον εαυτο τους οτι ειναι καλυτεροι.
"εγω τελειωσα απο το σεπτεμβρη την υλη, εγω εχω λυσει ολο το σαλτερη, το μπαρλα και το μαθιουδακη, εγω πηρα 99.9% στο διαγωνισμα του φροντιστηριου, εγω εγραφα τα πιο δυσκολα θεματα του φροντιστηριου, τα ιδιαιτερα ειναι καλυτερα απο το φροντιστηριο (και αντιστρόφως), εγω διαβαζα μεχρι τις 5 και ειμαι με 2 ώρες υπνο"
Οι παραπανω ειναι μονο λίγες απο τις εκνευριστηκες φρασεις που θα ακουσετε μεσα στη χρονια. Μην πτοειστε όμως, καθε συστημα εχει τα υπερ και τα κατα του. Μπορει το φροντιστηριο να αποδειχθει καλυτερο απο τα ιδιαιτερα, μπορει ενας καθηγητης με λιγοτερες ασκησεις να προετοιμαζει καλυτερα τους μαθητες (οπως ο μαθηματικος μας) κτλ.
Εσείς μην αγχωνεστε σε καμια περιπτωση. Το μονο που μετραει ειναι να δωσετε τον καλυτερο εαυτο σας. Υπερβολες βεβαια του στυλ διαβασμα μεχρι τις 3 το πρωι ειναι ανώφελες και μονο κακο κανουν αφου και το βραδυ δεν μπορειτε να λυσετε τιποτα και την αλλη μερα νυσταζετε και παλι δεν μπορειτε να λυσετε δυσκολες ασκησεις καθως "επιβραδυνει" ο εγκεφαλος. Εξαλλου ο υπνος ειναι πολυ σημαντικος για τη μαθηση αφου τοτε εμπεδωνουμε οτι μαθαμε (δημιουργουνται νευρικες συναψεις νομιζω).οποτε καλο θα ηταν πλην ελαχιστων εξαιρεσεων να κοιμαστε το πολυ στις 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Παιδια αληθεια μην το παρατραβατε..οι 5 μερες της πενταημερης δεν εσωσαν κανενα και τιποτα. Καποιοι αρρωστοι εκει στα φροντιστηρια λενε τις μαλακιες τους.. Μην κανετε το λαθος και δεν πατε στην εκδρομη! Αυτα νομιζω θα θυμομαστε οταν μεγαλωσουμε και οχι τα μαθηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παιδια αληθεια μην το παρατραβατε..οι 5 μερες της πενταημερης δεν εσωσαν κανενα και τιποτα. Καποιοι αρρωστοι εκει στα φροντιστηρια λενε τις μαλακιες τους.. Μην κανετε το λαθος και δεν πατε στην εκδρομη! Αυτα νομιζω θα θυμομαστε οταν μεγαλωσουμε και οχι τα μαθηματα..

:hmm: Δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ .....
όλοι ξέρουμε ότι και μετά τις πανελλήνιες τα παιδιά πάνε διακοπές μόνοι τους και νομίζω ότι περνούν πιο ωραία από τις σχολικές εκδρομές.5 ημέρες δεν είναι λίγες .....Σε 5 ημέρες μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.Τώρα βέβαια είναι ανάλογα και με το κάθε παιδί π.χ. από το σχολείο μου είχε πάει περίπου η μισή 3η λυκείου αν θυμάμαι καλά ,εγώ δεν είχα πάει και με είχε βοηθήσει πολύ ειδικά στα μαθηματικά που δεν το είχα και πολύ......:(
Εγώ δεν πήγα επειδή θα έχανα τη σειρά μου στο διάβσμα και θα χάλαγε το πρόγραμμα....τώρα κάπιοι προσαρμόζονται εύκολα και ξαφνικά ξεχνούν ότι πήγαν εκδρομή....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
:hmm: Δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ .....
όλοι ξέρουμε ότι και μετά τις πανελλήνιες τα παιδιά πάνε διακοπές μόνοι τους και νομίζω ότι περνούν πιο ωραία από τις σχολικές εκδρομές.5 ημέρες δεν είναι λίγες .....Σε 5 ημέρες μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.Τώρα βέβαια είναι ανάλογα και με το κάθε παιδί π.χ. από το σχολείο μου είχε πάει περίπου η μισή 3η λυκείου αν θυμάμαι καλά ,εγώ δεν είχα πάει και με είχε βοηθήσει πολύ ειδικά στα μαθηματικά που δεν το είχα και πολύ......:(
Εγώ δεν πήγα επειδή θα έχανα τη σειρά μου στο διάβσμα και θα χάλαγε το πρόγραμμα....τώρα κάπιοι προσαρμόζονται εύκολα και ξαφνικά ξεχνούν ότι πήγαν εκδρομή....:whistle:
Δε μπορώ να καταλάβω πως μερικοι μερικοι δεν πάτε στην 5ημερη για να διαβάσετε.
Αυτό εγώ δε θα μπορούσα να το κάνω ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Τωρα δεκεμβριο γινονται οι πενταημερες ετσι και αλλιως. Δεν ξερω εμενα θα μου ακουστει αστειο αν μου πει κανας συμμαθητης μου "μαλακα δεν ερχομαι θα κατσω να διαβασω". Εγω το πιστευω οτι οι 5 μερες ειναι ενα τιποτα μπορστα στους 10 μηνες περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τωρα δεκεμβριο γινονται οι πενταημερες ετσι και αλλιως. Δεν ξερω εμενα θα μου ακουστει αστειο αν μου πει κανας συμμαθητης μου "μαλακα δεν ερχομαι θα κατσω να διαβασω". Εγω το πιστευω οτι οι 5 μερες ειναι ενα τιποτα μπορστα στους 10 μηνες περιπου.
Κοίτα εμείς την κάναμε απρίλιο στα Γιάννενα. Όποιος πιστεύει ότι έχασα διάβασμα από αυτές τις 5 μέρες το Πάσχα είχα βγάλει πρόγραμμα και σας λέω διάβασα το διπλάσιο από ότι πίστευα.
Δεν υπήρχε μέρα που να μην διάβασα ακόμη και την Κυριακή του Πάσχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Τωρα δεκεμβριο γινονται οι πενταημερες ετσι και αλλιως. Δεν ξερω εμενα θα μου ακουστει αστειο αν μου πει κανας συμμαθητης μου "μαλακα δεν ερχομαι θα κατσω να διαβασω". Εγω το πιστευω οτι οι 5 μερες ειναι ενα τιποτα μπορστα στους 10 μηνες περιπου.

οκ.....δεν λέω ότι είναι πάρα πολλές και ότι όποιος πάει 5ήμερη θα αποτύχει στις πανελλήνιες απλά νομίζω ότι είναι ένα διάστημα που μπορεί να το εκμεταλλευτεί κανείς προς όφελος του τώρα ο κάθε ένας ότι νομίζει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top