[27/5/2015] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

[27/5/2015] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 25 65.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 10 26.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Τα θέματα Β, Γ, Δ είναι πολύ βασικά. Αν κάτι ήθελε λίγη σκέψη αυτό είναι το Β2 κατά τ' άλλα τα Γ και Δ είναι εύκολα για όσους ασχολήθηκαν και για όσους θέλουν σχολή που να έχει σχέση με πληροφορική και τα συναφή.

Μιας και το ανεφερες , προτεινομενη λυση για το Β2...? Ελα να διασταυρωσουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ θα συμπλήρωνα αυτά "1, 2, 100, i-1, <, i". Ένας φίλος μου έβαλε i>i-1 στο τέλος είναι το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήταν εύκολα, ενδιαφέρον είχε μόνο η μετατροπή στο Β και το Δ4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εμένα κατά τα άλλα,

το Α μου φαίνεται κανονικό.
στο Β το διάγραμμα ροής βγαίνει εύκολα, στη μετατροπή αρκεί να πρόσεχες τις επαναλήψεις που θα κάνει η ΓΙΑ και στο Β2 έπρεπε απλά να μπεις στο νόημα.
Αν και πιστεύω ότι θα απωλεστούν αρκετά μόρια.
Το Γ είναι κατ'εμέ είναι λιγάαακι περίεργο αλλά αν το πάρεις ήρεμα και προσεκτικά το λύνεις ΑΝΕΤΑ. Ήθελε να παίζεις στα δάχτυλα τις εμφωλευμένες ΑΝ και χάνεις εύκολα από μικρές λεπτομέρειες.
Βέβαια, δεν μου άρεσε καθόλου σαν θέμα.
Το Δ θέμα ενδιαφέρον. Δ1,Δ2 βατά και κλασσικά, Δ3 ωραίο ερώτημα που ήθελε απλά προσοχή και Δ4 ξεχωρίζει τον καλό με τον πολύ καλό αφού αποτελεί συνδιαστικό ερωτηματάκι αλλά κλασσικό παρόλαυτά.

Ενδιαφέροντα θέματα λοιπόν φέτος στο ΑΕΠΠ (πλην του Γ), αρκετά διαβαθμισμένα μπορώ να πω, αλλά συνολικά βατά θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Θεωρώ πως τα θέματα εκτός του ότι δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολα(έως καθόλου) δεν ήταν ούτε και ενδιαφέρων αλλά ούτε είχαν κάποιο <<έξυπνο>> ερώτημα.

ΘΕΜΑ Α:

Α1: Με λίγο ξεφύλλισμα της θεωρίας και με λίγη κοινή λογική ο καθένας μπορεί να πιάσει 10/10
Α2: Θεωρητικό πάλι. Αν ξέρεις τα 3 κριτήρια πάλι πιάνεις 6/6
Α3: Ότι πιο απλό υπάρχει στην θεωρία. Ζήτημα αν η απάντηση είναι πάνω από μια γραμμή.
Α4: Ούτε σκέψεις ούτε τίποτα δεν θέλει αυτό, παρά μόνο απλά μαθηματικά α' δημοτικού(ή β' αν δεν κάναν αφαίρεση :P) + συμπλήρωση κενών με αυτούσιες προτάσεις του πρώτου τμήματος αλγορίθμου.
Α5:
α. τα πρώτα δύο είναι απλά, μισή γραμμή το καθένα . Τα άλλα δύο θέλουν λίγη σκέψη μιας και ήταν σύνθετες προτάσεις. Αλλά είναι πράγματα που ο καθένας θα τα έχει δει σε ασκήσεις. 1 γραμμή έκαστο.
β. πολύ απλό ερώτημα, ο κώδικας είναι μικρός, το "λάθος" ανιχνεύεται άμεσα.

ΘΕΜΑ Β: Πολύ εύκολο θέμα. Απλό διάγραμμα, απλή μετατροπή και ένα εύκολα συμπληρώσιμος αλγόριθμος.

ΘΕΜΑ Γ: Γενικά το πρόγραμμα ήταν εύκολο, όλο το "story" διαδραματιζόταν εντός μιας μεγάλης αν + το υποπρόγραμμα.
Ωστόσο, είχε κάποια λεπτά σημεία. Τα οποία δεν είναι άλλα από την αποφυγή της περίπτωσης το φορτίο να είναι 0 και να εμφανιστεί ότι θα μπει στην Α ενδεχομένως αποθήκη, την περίπτωση να είναι αρνητικό και ο έλεγχος των δεδομένων μιας και αφού δεν αναφέρει ότι δεν χρειάζεται, μάλλον χρειάζεται.

ΘΕΜΑ Δ: Θα μπορούσε κάποιος να λύσει τα πρώτα 3 ερωτήματα εντός της πρώτης for κατά της οποίας διαβάζει τα δεδομένα. Εγώ το έσπασα σε δύο αλλά όπως το παρατηρώ εύκολα γίνεται η συγχώνευση τους.
Το Δ4 είναι πιο απαιτητικό από τα προηγούμενα και ίσως κάποιοι με την πρώτη ματιά να τους φάνηκε ασαφές αλλά αν καταλάβουν την όλη λογική βγαίνει με απλό τρόπο.

Νομίζω πως καθένας θα μπορούσε να πάρει πάνω από 10/20, στη χειρότερη περίπτωση, αν είχε κάνει έστω και μια τυπική προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
πρωτη φορα αριστερα!!!
αυτο χαρακτηριζει τα θεματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
πρωτη φορα αριστερα!!!
αυτο χαρακτηριζει τα θεματα!
λολ? Αυτό που έγραψες δεν βγάζει νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μόλις ήρθα. Περίμενα πιο δύσκολα. Δεν ήταν δύσκολα, τα πήγα πολύ καλά!

Προσοχή ιδιαίτερη ήθελε η μετατροπή στη "Για". Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlackRazor97

Νεοφερμένος

Ο BlackRazor97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εβαλα σαν μεγιστο βαθμο το 10. Την εκανα τη μαλακια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Εγώ το θέμα 4 το εκανα με επαναλήψεις...μη μου πείτε ότι ήθελε πίνακες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ultra δε θέλει τίποτα. Αν το έκανες σωστά, σωστό θα είναι. Εγώ το έκανα με πίνακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο Γ απαγορευόταν ο πίνακας, στο Δ όπως βολεύει τον καθένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Συμφωνώ με Κλεάνθη!

Πολλα χαμόγελα ρε σεις. Έκανα και βλακεία στο Γ αντί για πλήθη(στο τέλος) μετρούσα sum με τα τεμάχια. Πόσο άραγε θα κόψουν για αυτή την απροσεξία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα βγηκαν πολλές ΑΝ στο Θεμα Γ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όχι, μην ανησυχείς ήθελε προσοχή στις συνθήκες και στο κυρίως και στο υποπρόγραμμα. Δεν ήταν λίγα τα "αν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο σε εμένα βγηκαν πολλές ΑΝ στο Θεμα Γ?

είχε πράμα και στο Γ και στο Δ

Καλά, λύσεις δεν έχουν βγει ακόμα; Μόλις είδα κάτι που έβγαλε το Ορόσημο, αλλά τα έχει λάθος τα περισσότερα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Σε αυτό με το λ έκανα μαλακιες..Αφού δεν τα καταλάβαινα γιατί δε ζήτησα διευκρίνιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Αυτό το ορόσημο και για τα Μαθ κατ είχε βγάλει ανακοίνωση περί αναμενόμενων θεμάτων, ίδιας δυσκολίας με πέρυσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ειναι το μονο μαθημα στο οποιο δεν εχω αποψη για το ποσο εγραψα... :P Εχω λυσει τα Γ, Δ μεσω Τρικαλων... Αν ο διορθωτης δεν βαρεθει να μπει στην ακρως περιεργη και πολυπλοκη λογικη μου, πιστευω πως ο βαθμος θα ειναι ικανοποιητικος. Γενικα, ομως, μου φανηκαν ευκολα. Τωρα αυτο μπορει να οφειλεται ή στην ασχετοσυνη μου ή στο γεγονος οτι ηταν οντως ευκολα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
χαλια χαλια χαλια...το χειροτερο μαθημα..ουτε 4 εγραψα...ρε παιδια δεν ηταν λιγο δυσκολα τα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top