[18/5/2015] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 9 15.5%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 26 44.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 15 25.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 6.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.7%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 5.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Παιδια μολις το εγραψε ο φιλος παραλιγο να παθω εφραγμα
Να μην επαιρνα καλο βαθμο για μια βλακεια σαν και αυτο
Σιγουρα? ??

Ναι ναι σίγουρα! Μην ανησυχείς!
Κι εμείς τώρα ρωτήσαμε καθηγητές και μας είπαν κομπλέ!
Συγγνωμή για το παρολίγον εμφραγμα απλά ήθελα να ρωτήσω και εδώ για επιβεβαίωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Εντάξει guys, ας μην είμαστε πλεονέκτες, τα θέματα ήταν εξαιρετικώς βατά. Ειδικά το Σ-Λ σού χάριζε τζάμπα 2 μονάδες από τις 20 (δεν τις λες λίγες) και μόνο αν δεν ξέρεις να διαβάζεις μπορείς να χάσεις μονάδες από αυτό. Τα υπόλοιπα θέματα ήταν εξίσου εύκολα και γενικά μπορούμε να πούμε ότι είμαστε πιο ευνοημένοι από τις προηγούμενες χρονιές ως προς τη δυσκολία των θεμάτων. Μην ξεχνάμε ότι είχε βουΐξει ο τόπος ότι θα πέσει πολιτισμική κληρονομιά-μνημεία :P

Εγώ έγραψα πάρα πολύ καλά. Η έκθεση, άλλωστε, είναι το φόρτε μου :D Λίγο στην περίληψη ξέφυγα το όριο λέξεων, αλλά πιστεύω ότι στα υπόλοιπα τα πήγα πάρα πάρα πολύ καλά. Στα μισά αντώνυμα, παρεμπιπτόντως, είχα βάλει συνώνυμο και ευτυχώς μου έμεινε χρόνος να ελέγξω τις απαντήσεις και να τα διορθώσω :D

Τέλος, ελπίζω να γράψατε όλοι σας "ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας", μουαχαχαχαχα :devil:

Καλή επιτυχία στα επόμενα μαθήματα :D

Εγώ πέταξα και ενα "επομενως, κύριες και κύριοι, ειναι φυσικό...". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Jj σ/λ ή σωστο λαθος?:P
Εγώ έγραψα ολόκληρες τις λέξεις (Σωστό-Λάθος), αλλά δε νομίζω να σας κόψει τίποτα όσοι γράψατε Σ-Λ :P Σε κάθε περίπτωση, όμως, διαβάζουμε σωστά την εκφώνηση, η οποία υποδεικνύει πώς απαντάμε, για να είμαστε πάντα σίγουροι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Το να πάρει το υπουργείο και τα παραδείγματα και και τη διαίρεση σωστά παίζει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Παραδειγματα πρεπει να τα παρει αφου ελεγε δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Τελικά παίζουν 2 από διαίρεση,αίτιο-αποτέλεσμα,παραδείγματα? :hmm:
Και πόσο σημαντικά είναι η διαιρετέα βάση και το πηλίκο σε περίπτωση που είναι λάθος..?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Καποιος στο θεμα πανελληνιες 2015 ειπε πριν κοιμηθούν τα παιδια,να διαβάσουν για πολιτισμό και μουσεία :hehe:
Ειναι θεμα που σιγουρα το εχουν δουλέψει,καλη επιτυχία!!

o chaos RESPECT φίλε να μας πεις και του χρόνου!

:D :D
Απλα μου φανηκε προβλεπομενο το θεμα, λογω της σημερινης ημερας.
Το ιδιο ειχε γινει και τα προηγουμενα χρονια (Τεχνη, Περιβαλλον, Τηλεπικοινωνιες κλπ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Σαν κυριος τροπος αναπτυξης ηταν το αιτιο/αποτελεσμα και ειχε και διαιρεση ή παραδειγματα.. και οι 2 συνδυασμοι θεωρουνται σωστοι βαση το φροντ μου..

Ειμαι ο μονος χαζουλης που εβαλε αιτιολογιση..; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ ρε παιδιά και αιτιολόγηση άκουσα τώρα ποιους απο τους 4 τρόπους θα πάρουν σωστούς κανείς δεν ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
κι εγώ καλά έγραψα!
Έκθεση μας την είχε βάλει ΙΔΙΑ πριν από κανά μήνα και χάρηκα πολύ...
Η περίληψη με δυσκόλεψε λιγάκι, β1 τέλεια, τρόπους ανάπτυξης έβαλα αίτιο αποτέλεσμα και παραδείγματα, αλλά ήταν διαίρεση και στα άλλα μια χαρα!!
Γενικά ευχαριστημένη είμαι κι εγώ και η καθηγήτριά μου, έναν χρόνο προσευχόμουν να πέσει αυτό το θέμα κι έπεσε!!
Πάω να κάνω ένα μπανάκι και βουρ για βιολογία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
3 τρόπους ανάπτυξης;Εγω έβαλα διαίρεση και παραδείγματα.Θα μου τις δώσουν όλες τις μονάδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Πάντως για όσους βαλαν διαίρεση έπρεπε να γράψουν και διαιρετεα έννοια διαιρετικη βαση κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Εγώ αίτιο αποτέλεσμα και παραδείγματα έβαλα..Αλλά μου έκανε και για διαίρεση..άλλη φορά να ζητάνε τρόπο ανάπτυξης σε πιο ξεκάθαρα κομμάτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγω εκεί που ζηταγε να αντιλαταστημε τις διαρθρωτικές με άλλες έβαλα στο πρώτο καταρχήν είναι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Εγω εκεί που ζηταγε να αντιλαταστημε τις διαρθρωτικές με άλλες έβαλα στο πρώτο καταρχήν είναι λάθος;
Και εγώ καταρχήν έβαλα,σωστό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ο μπροστινός μου το καταρχήν το έγραψε καταρχιν θα του το πιάσουν λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dubudubuza

Νεοφερμένος

Ο dubudubuza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θεωρητικά, άλλη σημασία έχει το κατ' αρχάς και άλλη το καταρχήν και το σωστό εν προκειμένω είναι το κατ' αρχάς. Αλλά λέω θεωρητικά, διότι αποκλείεται να ασχοληθεί εχέφρων διορθωτής με αυτό. Εγώ, πάντως, έβαλα αρχικά για να αποφύγω τη λούμπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Είμαι ο μόνος που στην πρώτη αντικατάσταση έβαλα 'πρώτον'; λέτε να μου το πιάσουν λάθος επειδή είχε το πρώτα από όλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Όπα κάτι διάβασα για Σ/Λ και σωστό λάθος..τα εγραψα ετσι (Σ/Λ) :Ρ άμα μου κόψουν,να τους κοπεί τίποτα άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
έλα ρε παιδιά, ωραίο θεματάκι. μακάρι να γράψετε 20άρια ΟΛΟΙ :D

διαγωνισμος ειναι, αμα ειναι να γραψουν ολοι 20αρια οι βασεις θα φτασουν τα 30 χιλιαδες μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top