Υποψήφιοι με 10%.

spyros1996

Νεοφερμένος

Ο spyros1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Συγκέντρωσα 18800 στις πανελλήνιες του 2014 και θα ήθελα να μάθω αν έχω έστω κάποια πιθανότητα να μπω μηχανολόγων αθήνα γιατί μετάνιωσα με την επιλογή σχολής που έκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Φυσικά και έχεις πιθανότητες αλλά πρέπει να περιμένεις να δείς τι θα γίνει στις φετινές παν/νες.
Τι τμήμα δήλωσες και δεν σου αρέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyros1996

Νεοφερμένος

Ο spyros1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων υπολογιστων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Σύμφωνα με το υπουργείο οι θέσεις του 10% θα δωθούν 60% στους αποφοιτους του '14 και 40% σε αποφοιτους το '13.

Με 16.833 τι πιθανότητες έχω για ΗΜΜΥ Βόλου - Ξάνθης , αλλά και Μηχανικός Η.Υ κι πληροφορικης πατρας ?

Δεν είναι καιρός για εκτιμήσεις , αλλα με το 10% και γνωρίζοντας τις επιδόσεις των προηγούμενων ετών μπορείται να με κατατοπίσετε λιγάκι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niktav

Νεοφερμένος

Ο niktav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι,με 16173 περνάω στο ΦΠΨ Αθηνών με 10%;Έδωσα πανελλήνιες το 2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

psychomath

Νεοφερμένος

Ο psychomath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας και απο μενα παιδια.Ειμαι 1ο ετος στο ΤΕΙ πληροφορικης στην Καστορια και ειχα γραψει περσυ στις πανελληνιες 8000 μορια.Δεν με εχει ενθουσιασει πολυ το ΤΕΙ εδω και σκευτομαι να κανω και εγω 10% ομως η μονη σχολη που με ενδιαφερει ειναι το τμημα Πληροφορικης στην Σαμο,που περσυ ειχε 10500 αλλα γενικα εχει και πολυ πιο χαμηλα μορια ανα τις χρονιες.Πιστευει κανεις οτι υπαρχει περιπτωση να πιασω αυτη την σχολη με το 10%?

Γειά σας και απο μενα παιδια.Ειμαι 1ο ετος στο ΤΕΙ πληροφορικης στην Καστορια και ειχα γραψει περσυ στις πανελληνιες 8000 μορια.Δεν με εχει ενθουσιασει πολυ το ΤΕΙ εδω και σκευτομαι να κανω και εγω 10% ομως η μονη σχολη που με ενδιαφερει ειναι το τμημα Πληροφορικης στην Σαμο,που περσυ ειχε 10500 αλλα γενικα εχει και πολυ πιο χαμηλα μορια ανα τις χρονιες.Πιστευει κανεις οτι υπαρχει περιπτωση να πιασω αυτη την σχολη με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπαρχει καπου ο αριθμος των υποψηφιων που υπεβαλαν μηχανογραφικο με το 10% ανα ετος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Με 17550 δεν έχω πολλές πιθανότητες για τη Βιολογία Πάτρας έτσι;
Πέρσυ είχε 17680.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπαρχει καπου ο αριθμος των υποψηφιων που υπεβαλαν μηχανογραφικο με το 10% ανα ετος;

Συγκεντρωτικά για όλα τα χρόνια δεν νομίζω να υπάρχει. Μπορείς όμως να βρεις εύκολα τον αριθμό εισακτέων για τα ακαδημαικά έτη που σε ενδιαφέρουν είτε συγκεντρωτικά είτε κατά τμήμα και να κάνεις το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με 17550 δεν έχω πολλές πιθανότητες για τη Βιολογία Πάτρας έτσι;
Πέρσυ είχε 17680.

Τα τμήματα Βιολογίας έχουν ανέβει πάρα πολύ σε ζήτηση τα τελευταία 2 έτη.
Η βάση 10% 2014 για αποφοίτους 2013 του Βιολογικού Πάτρας ήταν 370 μόρια πάνω από τη βάση 2013.
Έχεις πιθανότητες αλλά όχι πάρα πολλές αν δεν πέσει η ζήτηση τουλάχιστον στο 10%.
Αν και θα πέσει λίγο επειδή κόπηκαν οι μετεγγραφές.
Αν μπορείς να δηλώσεις Βιολογικό Ηρακλείου, θα έχεις περισσότερες πιθανότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniscfc

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Και εγώ με το 10% ελπίζω να περάσω σε κάποια οικονομική σχολή ή διοίκησης επιχειρήσεων Αθήνας με 14.045.
Θέλω επίσης να κάνω μια ερώτηση για την διαδικασία, απλά παίρνουμε τον κωδικό; Τίποτα άλλο; Επίσης, επειδή δεν θα είμαι στην πόλη μου αυτές τις μέρες μπορώ να πάρω από άλλο σχολείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Και εγώ με το 10% ελπίζω να περάσω σε κάποια οικονομική σχολή ή διοίκησης επιχειρήσεων Αθήνας με 14.045.
Θέλω επίσης να κάνω μια ερώτηση για την διαδικασία, απλά παίρνουμε τον κωδικό; Τίποτα άλλο; Επίσης, επειδή δεν θα είμαι στην πόλη μου αυτές τις μέρες μπορώ να πάρω από άλλο σχολείο?

Μπορείς να ελπίζεις για :

Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης από 5ο πεδίο (πολύ υψηλές πιθανότητες)
Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας ΠΑ.ΠΕΙ (πολύ υψηλές πιθανότητες)
Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΠΕΙ (μικρή πιθανότητα)
Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (μικρή πιθανότητα)

Είσαι σίγουρα μέσα :

Οικιακής Οικονομίας και Οικολογίας Χαροκόπειο
ΤΕΙ Λογιστικής Πειραιά
ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων Αθήνας/Πειραιά

Ναι, απλά παίρνεις τον κωδικό μετά τις πανελλήνιες και κάνεις μηχανογραφικό δελτίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniscfc

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μπορείς να ελπίζεις για :

Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης από 5ο πεδίο (πολύ υψηλές πιθανότητες)
Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας ΠΑ.ΠΕΙ (πολύ υψηλές πιθανότητες)
Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΠΕΙ (μικρή πιθανότητα)
Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (μικρή πιθανότητα)

Είσαι σίγουρα μέσα :

Οικιακής Οικονομίας και Οικολογίας Χαροκόπειο
ΤΕΙ Λογιστικής Πειραιά
ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων Αθήνας/Πειραιά

Ναι, απλά παίρνεις τον κωδικό μετά τις πανελλήνιες και κάνεις μηχανογραφικό δελτίο!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και για τον κόπο που μπήκες.
Το τμήμα Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας δεν το είχα υπόψιν. Για τα άλλα τμήματα οικονομικών (ΠΑ.ΠΕΙ., Ο.Π.Α.) καμία ελπίδα ε; :whistle:
Έχω περάσει στο τμήμα Οργάνωσης & Διαχείρισης Αθλητισμού στην Σπάρτη αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος και δεν βλέπω να υπάρχει λόγος για τόσα έξοδα κάθε μήνα για κάτι που δεν με συναρπάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Στο 10% συνήθως ανεβαίνουν οι βάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Στο 10% συνήθως ανεβαίνουν οι βάσεις?

Αναλόγως το τμήμα. Μπορείς να κοιτάξεις τις βάσεις 90% και 10% (6% και 4%) για να δεις σε ποια τμήματα τείνουν να ανέβουν, σε ποια να μείνουν σταθερές και σε ποια να κατέβουν.

Δεν αποκλείεται, λόγω της μικρής συμμετοχής (αν και μιλάμε και για πολύ λιγότερες θέσεις) να κατεβαίνουν λίγο συνολικά. Δεν είμαι βέβαιος, όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris-bas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. :)
Μήπως γνωρίζετε αν μπορεί να παει κάποιος άλλος με εξουσιοδότηση να πάρει τον κωδικό?
Επίσης τον κωδικό τον παίρνουμε μόνο απο το σχολείο που αποφοιτησαμε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζετε αν μπορεί να παει κάποιος άλλος με εξουσιοδότηση να πάρει τον κωδικό?
Επίσης τον κωδικό τον παίρνουμε μόνο απο το σχολείο που αποφοιτησαμε ?
ΝΑΙ μπορεί να πάρει τον κωδικό άτομο με εξουσιοδότηση (από τα ΚΕΠ). Κωδικό μπορεί να πάρει κάποιος από οποιοδήποτε λύκειο. Απαραίτητο είναι να έχει μαζί του τη βεβαίωση πρόσβασης και την ταυτότητα (ή διαβατήριο).
Και μια που λέμε για το 10%, παιδιά μην κάνετε μηχανογραφικό "για πλάκα". Βάλτε μόνον όσες σχολές θέλετε πραγματικά να πάτε αν περάσετε. Μη βάλετε σχολές στις οποίες δεν πρόκειται να πάτε, γιατί έτσι τρώτε άδικα τη θέση κάποιου που πραγματικά θα την ήθελε. Τόσα χρόνια είναι το 10% και κανένας αρμόδιος δεν σκέφτηκε το αυτονόητο: Σε περίπτωση επιτυχίας να γίνεται αυτόματα η διαγραφή από την προηγούμενη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris-bas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Οκ, σ ευχαριστω!!
συμφωνω απολυτα σ αυτο που λες και θεωρω οτι ειναι κριμα να χανει καποιος τη θεση του σε μια σχολη που τη θελει πραγματικα απο εναν αλλο που απλα κανει 10% για την πλακα του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CIVILALEX

Νεοφερμένος

Η CIVILALEX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια κωδικό πότε πρέπει να πάρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
παιδια κωδικό πότε πρέπει να πάρουμε?

Τον Ιούνιο, μετά τις Πανελλήνιες. Συγκεκριμένα δεν ξέρω, αλλά όταν έρθει ο καιρός πιστεύω να μάθουμε (εγώ ή κάποιο άλλο μέλος του forum που παρακολουθεί το θέμα) και να το δημοσιεύσουμε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top