Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,892 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,282 μηνύματα σε 76,887 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 334 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
Συνασπισμός Ριζοσπαστκής Αριστεράς
40
29,63%
Νέα Δημοκρατία
33
24,44%
Ελιά - Δημοκρατική Παράταξη
0
0%
Ανεξάρτητοι Έλληνες
6
4,44%
Δημοκρατική Αριστερά
0
0%
Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός
0
0%
Λαϊκός Σύνδεσμος Χρυσή Αυγή
5
3,70%
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας
10
7,41%
Το Ποτάμι
14
10,37%
Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο
2
1,48%
Οικολόγοι Πράσινοι
0
0%
Ένωση Κεντρώων
5
3,70%
Δραχμή
1
0,74%
Δημιουργία Ξανά
2
1,48%
Λευκό
1
0,74%
Άλλο
6
4,44%
Δεν θα ψηφίσω
10
7,41%

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,225 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 19:30, 16-12-14:

Εγω δεν ειμαι πολιτικοποιημενος και μαλλον στις εκλογες δεν θα ψηφισω τιποτα
Δεν με εμπνεει κανενας τους
9
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,787 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 20:30, 16-12-14:

Πιθανότατα ΣΥΡΙΖΑ. Δυστυχώς όλοι οι υπόλοιποι σε βεληνεκές μέχρι 2-3% είναι καραγκιόζηδες και λαϊκίζουν κάργα. Εκτός από το ΚΚΕ αλλά εκεί παίζουν άλλα προβλήματα.

christosxanthi

Φοιτητής

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O christosxanthi , έγραψε: στις 21:15, 16-12-14:

Οταν εχεις μπροστα σου κακες επιλογες, κοιτας να κανεις την λιγοτερο κακη. Δεν υπαρχει παντα καλη, αλλα μονο η σχετικα καλυτερη. Αυτην τη στιγμη ετσι οπως ειναι δομημενες οι συμφωνιες μας με τους ''εταιρους'' δεν υπαρχει ρεαλιστικη λυση, ωστε αφενος να μην πληρωσουμε, αφετερου να συνεχισουμε να ειμαστε εντος ΕΕ. Η Ευρωπη ειναι πιο ετοιμη απο ποτε να επιβιωσει και χωρις την Ελλαδα. Ισως το 2012 μπορουσαμε να παιξουμε αυτο το χαρτι, αλλα τα πραγματα αλλαζουν. Αλλα και σε περιπτωση εξοδου απο την ΕΕ, θα υπαρξει ανακαμψη μακροχρονια; Πληθωρισμος και εξευτελιστικα επιπεδα πεινας ειναι οι αμεσες συνεπειες. Προιοντων αυτων, αξιοκρατια, ηλεκτρονικη διακυβερνηση και εκσυγχρονισμος φανταζουν ονειρα θερινης νυκτος. Ειναι η Ελλαδα σε θεση να επιβιωσει κατι τετοιο;
Υπαρχει βεβαια και η εκδοχη που θελει τον Τσιπρα να ακολουθει την πεπατημενη οδο Σαμαρα στον τομεα μνημονιο. Τοτε, μιλαμε για εξαπατηση του λαου ισαξια αυτης του ΓΑΠ. Περαν των δυο μεγαλων κομματων, τα υπολοιπα ( πλην ΠΑΣΟΚ) εχουν προτασεις, πανω κατω παρομοιας αντιμνημονιακης σημασιας, με σκοπο τον λαικισμο και την αποκτηση οσο το δυνατον περισσοτερων ψηφαλακιων.
Ιδιωτικοποιησεις: Καλως η κακως, ειναι 2015 (σχεδον), το δημοσιο χαρακτηριζεται απο ανικανοτητα, διαφθορα και μια πρωτοφανη ασυλια (ακομα και σημερα) για κρατος του συγχρονου κοσμου. Η ιδιωτικη πρωτοβουλια οσο και αν ξενιζει , ειναι ρεαλιστικη προταση και πολυ πιο προσοδοφορα απο αυτα που ευαγγελιζονται διαφοροι αναπολητες δοκιμασμενων και αποτυχημενων πολιτικων συστηματων.
Εθνικα ζητηματα: Βγαζουμε εκτος εξισωσης ΧΑ, ΚΚΕ και Ακροαριστερα. Ο ΣΥΡΙΖΑ φαινεται οχι μονο να μην δειχνει τον απαραιτητο ζηλο σε αυτα τα θεματα, αλλα πολλες φορες φαινεται σαν να υιοθετει την εθνικιστικη αντιπαλη αποψη. Η ΝΔ ειναι πιο πιστη, αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει φιλοεθνικες αποψεις, οσο και αν προσπαθει να λαικισει υποκρινομενη το αντιθετο.
Προσωπικα, δεν ξερω τι θα ψηφισω. Θελω την οσο το δυνατον πιο πραγματοποιησιμη και λιγοτερο επωδυνη λυση για την χωρα. Δυστυχως, ειναι μια κατασταση στην οποια υπαρχουν πολλες πολυ κακες επιλογες. Ακομα και η ελαφρως καλυτερη παραμενει πολυ κακη...
1
1

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,297 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 21:38, 16-12-14:

Noμίζω ότι ο λαός θα πρέπει να εξαπατηθεί για μια ακόμη φορά έτσι, για να βάλει μυαλό. Βέβαια δεν ελπίζω και πολλά από τις νέες γενιές που έζησαν εφηβικά χρόνια στο διαδίκτυο. Το facebook είναι μια ρεαλιστική απεικόνιση της κοινωνίας που ζούμε, σε επίπεδο υπευθυνότητας και συλλογικής δράσης.
1

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,644 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε: στις 22:34, 16-12-14:

μην το λες..γενικα το ιντερνετ ειναι ενα ματι στον κοσμο,οσο να το πεις,στην παγκοσμια κοινοτητα,λιγοτερο ή περισσοτερο για τον καθένα μας.

δεν ειναι και εκεινη η μονομερεια της δεκαετιας των 70 και 80
πιστευω αν δεν υπηρχε το δικτυο ο Συριζα θα ειχε 55%
1

ΣΩΤΗΡΗΣ_14

Φοιτητής

Ο ΣΩΤΗΡΗΣ_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής (ΑΕΙ/Πειραιάς) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O ΣΩΤΗΡΗΣ_14 έγραψε: στις 23:23, 16-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro che 7
Οι νεοδημοκράτες ντρέπονται να σχολιάσουν xD
Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εγώ έχω το θάρρος της γνώμης μου. Προφανώς και θα ξαναψηφίσω Νεα δημοκρατία γιατί θεωρώ ότι έξω από τον χορό όλοι λένε ότι γουστάρουν αλλά από κανέναν άλλο δεν έχω ακούσει κάποιου είδους πολιτικό πλάνο, εκτός αν θεωρείτε πλάνο το θα διαγράψουμε μονομερώς το χρέος και θα μας ξαναδανείσουνε γιατί είμαστε πιο ωραίοι ή κάτι τέτοιο. Δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι ο ΣΥΡΙΖΑ είναι κατά 80% το παλιό ΠΑΣΟΚ που όλοι κράζατε. Για εμένα καλά έκανε ο πρωθυπουργός και επίσπευσε την εκλογή προέδρου γιατί όλοι τώρα είναι προ των ευθυνών τους, ψηφίστε ότι θέλετε αλλά η νέα κυβέρνηση θα βγει αρχές φεβρουρίου και μετά από δύο εβδομάδες λήγει η δίμηνη παράταση του μνημονίου και είμαστε στον αέρα, και άτομα που πείθουν μέχρι προέδροι 15μελούς καλύτερο να κανονίζουν καμιά 5ήμερη στην Ρόδο παρά να διαπραγματευτούν με πράγματα που είτε είναι πολύ ηλίθιοι για να καταλάβουν είτε αγνοουν(για παράδειγμα τον δανεισμό μεταξύ κρατών και το τεράστιο θέμα ρευστότητας που θα αντιμετώπισουμε).
3
2

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 2,356 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 23:32, 16-12-14:

εχουμε ισοπαλία συριζα νδ!
περίεργο..σε άλλες εκλογες παλιώτερα στο φόρουμ είχαμε αποτελέσματα του στύλ πρώτο σύριζα δεύτερο κκε

Ανώνυμος Αλκοολικός

Φοιτητής

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,974 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 01:21, 17-12-14:

Η λυση να γινουμε πλουσιοι ειναι μια.
Παιζουμε στο στοιχημα ολοι οτι θα βγει το πασοκ και ψηφιζουμε πασοκ.
(εννοειται βεβαια κανω πλακα
1

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,787 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε: στις 01:24, 17-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
περίεργο..σε άλλες εκλογες παλιώτερα στο φόρουμ είχαμε αποτελέσματα του στύλ πρώτο σύριζα δεύτερο κκε
Έφυγαν όλοι και έμεινε όλη η δεξιά πλέμπα κατάλαβες.
1

Ανώνυμος Αλκοολικός

Φοιτητής

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 3,974 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 01:27, 17-12-14:

Καταλαβαμε η χα ευτυχως δεν εχει παρει ψηφο απο εδω ακομα
1

HonoreDeBalzac

Φοιτητής

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε: στις 02:44, 17-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
Μπα , η καταστροφολογία φέρνει αποτελέσματα και φαίνεται ότι πουλάει.
Απορώ πως αυτός ο λαός μια ζωή να μπαίνει σε διλήμματα , δημιουργούνται δύο πόλοι και κυριαρχεί η μιζέρια και η διχόνοια.

Ελλάς το μεγαλείο σου!

GiorgosAsi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 537 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε: στις 04:51, 17-12-14:

Συριζα μπροστα για μια μεγαλη αριστερη σοσιαλδημοκρατικη Ελλας

Νεα δημοκρατια κατω γιατι ο σαμαρας ειπε στην μερκελ ΄''στην ελλαδα λεμε,''παν μετρον αριστον'' αλλα εννοουσε παρτε μας τα μετρα για τη κασα
1
1

photon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο photon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O photon έγραψε: στις 05:35, 17-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
(εννοειται βεβαια κανω πλακα
Μπα σε καλό σου χωρατατζή!

6

eyb0ss

Φοιτητής

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 637 μηνύματα.

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε: στις 14:15, 17-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σωτηρης13
Όμως οι αποδόσεις θα πέσουν πολύ τότε, δεν συμφέρει. Εκτός και αν βάλεις ως πολλαπλασιαστή το 40 ή περισσότερο για να δεις ένα noticeable κέρδος.

Efi1994

Δραστήριο Μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Efi1994 έγραψε: στις 00:21, 20-12-14:

Αν και μικρό το δείγμα, το τόσο μεγάλο ποσοστό της Νέας Δημοκρατίας, με σοκάρει!
5
2

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,096 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε: στις 03:22, 20-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Efi1994
Αν και μικρό το δείγμα, το τόσο μεγάλο ποσοστό της Νέας Δημοκρατίας, με σοκάρει!
Γιατί;
Η πόλωση σε Νέα Δημοκρατία και ΣΥΡΙΖΑ είναι δεδομένη. Γιατί σε σοκάρει το μεγάλο ποσοστό στο ένα μέρος της πόλωσης; (που είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με το άλλο μέρος)

HonoreDeBalzac

Φοιτητής

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε: στις 03:49, 20-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos216
Γιατί;
Η πόλωση σε Νέα Δημοκρατία και ΣΥΡΙΖΑ είναι δεδομένη. Γιατί σε σοκάρει το μεγάλο ποσοστό στο ένα μέρος της πόλωσης; (που είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με το άλλο μέρος)
Προφανώς και απορεί η κοπέλα με το πόσους"σταθεροποιητές της Δημοκρατίας" ( ) έχει αυτή η χώρα.
2
1

Giorgos216 (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,096 μηνύματα.

O Giorgos216 έγραψε: στις 04:12, 20-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από HonoreDeBalzac
Προφανώς και απορεί η κοπέλα με το πόσους"σταθεροποιητές της Δημοκρατίας" ( ) έχει αυτή η χώρα.
Όταν υπάρχει πόλωση, άνθρωποι που μπορεί υπό άλλες συνθήκες να ψήφιζαν κάποιο άλλο κόμμα, ψηφίζουν ένα από τα δύο μεγάλα "για να μη βγει ο άλλος". Καλώς ή κακώς, αυτό συμβαίνει. Εγώ δεν ψηφίζω κανένα από τα δύο αυτά κόμματα γιατί διαφωνώ με την πλειοψηφία των θέσεων και των δύο, όμως και ο ΣΥΡΙΖΑ κατά την ταπεινή μου άποψη είναι για γέλια και για κλάματα. Θα φανεί στην πορεία.
4

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,297 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 11:22, 20-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos216
Όταν υπάρχει πόλωση, άνθρωποι που μπορεί υπό άλλες συνθήκες να ψήφιζαν κάποιο άλλο κόμμα, ψηφίζουν ένα από τα δύο μεγάλα "για να μη βγει ο άλλος". Καλώς ή κακώς, αυτό συμβαίνει. Εγώ δεν ψηφίζω κανένα από τα δύο αυτά κόμματα γιατί διαφωνώ με την πλειοψηφία των θέσεων και των δύο, όμως και ο ΣΥΡΙΖΑ κατά την ταπεινή μου άποψη είναι για γέλια και για κλάματα. Θα φανεί στην πορεία.
Θα επαναληφθεί η περίοδος ΓΑΠ αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν τα περιθώρια και οι συνθήκες για λαϊκισμό προς τις έτερες δυνάμεις που μας ελέγχουν πλέον.
1

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 13:16, 20-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Efi1994
Περιμενεις ολοι δηλαδη να πανε καρφι στο ΠΑΣΟΚ; Συγγνωμη στο ΣΥΡΙΖΑ ηθελα να πω
7
1

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dreamweaver