Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστκής Αριστεράς

    Ψήφοι: 40 29.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 33 24.4%
  • Ελιά - Δημοκρατική Παράταξη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

    Ψήφοι: 10 7.4%
  • Το Ποτάμι

    Ψήφοι: 14 10.4%
  • Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Δραχμή

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δημιουργία Ξανά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 7.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
περιμενε ξερεις οτι ο κουμουνισμος ΔΕΝ ειναι δημοκρατια.
Βορε Κορεα (1η θέση στην παγκόσμια διφθορά)
Κουβα
Ρωσία
Κίνα πάνω 300.000.000 νεκροι της κυβέρνησης Μαο
Θες άλλα παραδείγματα
Επειδή είναι φανερό ότι δεν γνωρίζεις τίποτα περί Μαρξισμού, Λενινισμού, Μαοισμού, της κοινωνίας του Σοσιαλισμού-κομμουνισμού πέραν ελαχίστων σκόρπιων που έχεις ακούσει απο τα αστικά ΜΜΕ σου συνιστώ ΔΙΑΒΑΣΜΑ αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για την πολιτική και να μη μιλάς τόσο πολύ για πράγματα που δεν γνωρίζεις πόσο μάλλον να τα αφορίζεις παραπλανώντας κόσμο που βρίσκεται σε παρόμοιο ή μεγαλύτερο επίπεδο άγνοιας. Όσων αφορά τις γελοιότητες που παραθέτεις στο ποστ σε παραπέμπω σε προηγούμενες δημοσιεύσεις μου στο θέμα κάτι το οποίο θα έπρεπε να είχες σκεφτείς να κάνεις ήδη πριν σχολιάσεις ανοησίες(124,126,51 κλπ). Δεν θα απαντήσω σε άλλη τοποθέτηση σου γιατί είναι φανερό ότι είσαι προκλητικά προκατειλλειμένος με χυδαίο αντικομμουνισμό έχοντας ταυτόχρονα πλήρη άγνοια πέρι των ζητημάτων των οποίων θίγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Επειδή είναι φανερό ότι δεν γνωρίζεις τίποτα περί Μαρξισμού, Λενινισμού, Μαοισμού, της κοινωνίας του Σοσιαλισμού-κομμουνισμού πέραν ελαχίστων σκόρπιων που έχεις ακούσει απο τα αστικά ΜΜΕ σου συνιστώ ΔΙΑΒΑΣΜΑ αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για την πολιτική και να μη μιλάς τόσο πολύ για πράγματα που δεν γνωρίζεις πόσο μάλλον να τα αφορίζεις παραπλανώντας κόσμο που βρίσκεται σε παρόμοιο ή μεγαλύτερο επίπεδο άγνοιας. Όσων αφορά τις γελοιότητες που παραθέτεις στο ποστ σε παραπέμπω σε προηγούμενες δημοσιεύσεις μου στο θέμα κάτι το οποίο θα έπρεπε να είχες σκεφτείς να κάνεις ήδη πριν σχολιάσεις ανοησίες(124,126,51 κλπ). Δεν θα απαντήσω σε άλλη τοποθέτηση σου γιατί είναι φανερό ότι είσαι προκλητικά προκατειλλειμένος με χυδαίο αντικομμουνισμό έχοντας ταυτόχρονα πλήρη άγνοια πέρι των ζητημάτων των οποίων θίγεις.

Συμφωνω εν μερει μαζι σου ΑΛΛΑ οταν και εσυ κανεις κριτικη στον καπιταλισμο την κανεις μεσα απο το μαρξιστικο πρισμα και αναπαραγεις "κομμουνιστικη προπαγανδα". Προφανως εδω μεσα θα αναπαραγονται καποιες θεσεις και εσυ θα πρεπει να εισαι σε θεση να κανεις την αντιπληροφορηση σου.
Τωρα για να ερθω στο κομματι του διαβασματος(στο οποιο και παλι συμφωνω), εικαζω πως εχεις διαβασει τι εχουν πει οι θεωρητικοι του καπιταλισμου οπως ο Σμιθ, ο Φριντμαν ή ο Κεϋνς, οποτε και εχεις το δικαιωμα να κανεις κριτικη στον καπιταλισμο. Οπως καταλαβαινεις, λοιπον, η κριτικη πανω σε κατι δεν προκυπτει μονο μεσω του διαβασματος αλλα και μεσω εμπειριων ή και πληροφοριων(πραγματικων και μη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Συμφωνω εν μερει μαζι σου ΑΛΛΑ οταν και εσυ κανεις κριτικη στον καπιταλισμο την κανεις μεσα απο το μαρξιστικο πρισμα και αναπαραγεις "κομμουνιστικη προπαγανδα". Προφανως εδω μεσα θα αναπαραγονται καποιες θεσεις και εσυ θα πρεπει να εισαι σε θεση να κανεις την αντιπληροφορηση σου.
Τωρα για να ερθω στο κομματι του διαβασματος(στο οποιο και παλι συμφωνω), εικαζω πως εχεις διαβασει τι εχουν πει οι θεωρητικοι του καπιταλισμου οπως ο Σμιθ, ο Φριντμαν ή ο Κεϋνς, οποτε και εχεις το δικαιωμα να κανεις κριτικη στον καπιταλισμο. Οπως καταλαβαινεις, λοιπον, η κριτικη πανω σε κατι δεν προκυπτει μονο μεσω του διαβασματος αλλα και μεσω εμπειριων ή και πληροφοριων(πραγματικων και μη).
Συμφωνώ με τη διαφορά όμως ότι ο καπιταλισμός είναι το κυρίαρχο σύστημα μέσα στο οποίο έχουμε όλοι μεγαλώσει, τον βιώνουμε κάθε μέρα και επίσης υποστηρίζεται απο τα αστικά ΜΜΕ, την ΕΕ κλπ με αποτέλεσμα οι πολίτες να τον θεωρούν μονόδρομο μέσω της προπαγάνδας αυτής και έτσι ο δρόμος του μαρξισμού να μην είναι το ίδιο προσβάσιμος στην καθημερινότητα του μέσου πολίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη διαφορά όμως ότι ο καπιταλισμός είναι το κυρίαρχο σύστημα μέσα στο οποίο έχουμε όλοι μεγαλώσει, τον βιώνουμε κάθε μέρα και επίσης υποστηρίζεται απο τα αστικά ΜΜΕ, την ΕΕ κλπ με αποτέλεσμα οι πολίτες να τον θεωρούν μονόδρομο μέσω της προπαγάνδας αυτής και έτσι ο δρόμος του μαρξισμού να μην είναι το ίδιο προσβάσιμος στην καθημερινότητα του μέσου πολίτη.

Για να κανω το δικηγορο του διαβολου, η σχεση του καπιταλισμου που βιωνουμε σε σχεση με τον κοινωνικο και πολιτικο συστημα που περιγραφουν οι Κευνς, Φρiντμαν, Σμιθ, Ρωλς etc ειναι αντιστοιχη με τη σχεση Βορειας Κορεας και μαρξισμου. Οι παραπανω φιλοσοφοι/οικονομολογοι εχουν θεωριες καθετα διαφορετικες μεταξυ τους (ως προς το ρολο του κρατους, ηθικες-οικονομικες αρχες etc) απλα ολοι υποστηριζουν οτι τα μεσα παραγωγης πρεπει να ανοικουν στους ιδιωτες και οχι στο κρατος. Συνεπως το point μου ειναι οτι αν εχεις βασισει την αποψη σου για το συστημα οπου τα μεσα παραγωγης ανηκουν σε ιδιωτες σε βαση του τι εχεις βιωσει κανεις το ιδιο λογικο λαθος με το που κανει αυτος που κρινει το μαρξισμο με βαση τη Βορεια Κορεα και τη Μαοικη Κινα.

Kαι επισης οποιος διαφωνει με τον μαρξισμο δεν ειναι ντε και καλα προπαγανδισμενος. Υπαρχουν αρκετα λογικα αντιεπιχειρηματα σε πολλες μαρξιστικες ιδεες. Κατα τη γνωμη ο Μαρξ ειχε μερικες ενδιαφερουσες θεωριες οπως για παραδειγμα ο διαλεκτικος υλισμος αλλα ειχε και θεωριες εσφαλμενες οπως η θεωρια της υπεραξιας (καθως το βασικο επειχηρημα πισω απο τη θεωρια της υπεραξιας βασιζεται σε μια εσφαλμενη υποθεση που υποστηριζαν οι κλασσικοι οικονομολογοι οτι η αξια καθοριζεται αντικειμενικα). Τελος παντων ξεφευγω απο το θεμα, αν θες να το συζητησουμε περαιτερω στειλε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Όσοι έχουν γεννηθεί το 1997 ενώ έχουν τυπικά το δικαίωμα να ψηφίζουν τώρα όμως δεν θα ψηφίσουν γιατι και καλά δεν προλαβαίνουν να ενημερώσουν τους εκλογικούς καταλόγους!!!Αρα λοιπον πάνε και οι εκλογές για όσους έχουμε γεννηθεί το 1997!!! :( :( :(

Το "και καλα" μου άρεσε. Οι εκλογικοί κατάλογοι πάντα Φλεβάρη ανοίγουν, και χεστήκανε αν θα ψηφίσουμε ή όχι, έτσι κι αλλιώς και η δικιά μας γενιά τα ίδια σκατά θα ψήφιζε. Μην πλανάσαι. Η νοοτροπία του Έλληνα δεν έχει και ούτε πρόκειται να διαφοροποιηθει.
Αληθεια γιατί καιγεσθε να ασκησετε το εκλογικό σας δικαίωμα τόσο;
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Το "και καλα" μου άρεσε. Οι εκλογικοί κατάλογοι πάντα Φλεβάρη ανοίγουν, και χεστήκανε αν θα ψηφίσουμε ή όχι, έτσι κι αλλιώς και η δικιά μας γενιά τα ίδια σκατά θα ψήφιζε. Μην πλανάσαι. Η νοοτροπία του Έλληνα δεν έχει και ούτε πρόκειται να διαφοροποιηθει.
Αληθεια γιατί καιγεσθε να ασκησετε το εκλογικό σας δικαίωμα τόσο;
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.

Διαφωνώ μαζί σου. Δηλαδή άτομα της ηλικίας σου δεν αναλογίζονται την κατάσταση που βιώνουμε ;
Είναι όλα τους ανώριμα; Με μη καλλιέργεια κριτικής σκέψης ; Για ποιόν λόγο να μένετε αμέτοχοι στα όσα συμβαίνουν από την στιγμή που τη χρονιά που γίνεστε 18 κατοχυρώνετε ένα δικαίωμα που ισχύει με νόμο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Προσωπικά θα ψήφιζα, δεν θεωρώ ότι αλλάζει κάτι, αλλα μόνο και μόνο γιατί θεωρώ πως είναι προτιμότερο από το να αφήνεις το Σαμαρά και τους ομοιους του να κερδίζουν ποσοστό.
Ο κόσμος έχει πάντα την ίδια νοοτροπία, το εκλογικό σωμα είναι το ίδιο, οι ίδιοι που ψήφισαν ΠΑΣΟΚ το '09 είναι που τώρα πιστευουν τις υποσχέσεις του συριζα και των ανελ. Ή ακόμη και της ΧΑ για να πάμε στα άκρα.
Βλέποντας τους συμμαθητές μου, διαπιστωνω πως όχι, δυστυχως είμαστε πάντα οι ίδιοι, θέλουμε ρουσφετια, διορισμους, και εκ του ασφαλούς το παιζουμε ιδεολόγοι.
Νομίζω πως το εκλογικό δικαίωμα πρέπει να ασκείται εφόσον μας δίνεται, αλλά όχι αυταπατες πως θ αλλάξει η κατάσταση.
Απλα βλεπω μια αδικαιολόγητη πρεμούρα για ψηφο, λες και κατι θα καταφερουμε.
Και γω στα 15 μου ανυπομονουσα, μετά κατάλαβα ότι δε γράφεται έτσι η ιστορία.

Λόγια λόγια λόγια, λόγια ψευτικα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Επειδή είναι φανερό ότι δεν γνωρίζεις τίποτα περί Μαρξισμού, Λενινισμού, Μαοισμού, της κοινωνίας του Σοσιαλισμού-κομμουνισμού πέραν ελαχίστων σκόρπιων που έχεις ακούσει απο τα αστικά ΜΜΕ σου συνιστώ ΔΙΑΒΑΣΜΑ αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά για την πολιτική και να μη μιλάς τόσο πολύ για πράγματα που δεν γνωρίζεις πόσο μάλλον να τα αφορίζεις παραπλανώντας κόσμο που βρίσκεται σε παρόμοιο ή μεγαλύτερο επίπεδο άγνοιας. Όσων αφορά τις γελοιότητες που παραθέτεις στο ποστ σε παραπέμπω σε προηγούμενες δημοσιεύσεις μου στο θέμα κάτι το οποίο θα έπρεπε να είχες σκεφτείς να κάνεις ήδη πριν σχολιάσεις ανοησίες(124,126,51 κλπ). Δεν θα απαντήσω σε άλλη τοποθέτηση σου γιατί είναι φανερό ότι είσαι προκλητικά προκατειλλειμένος με χυδαίο αντικομμουνισμό έχοντας ταυτόχρονα πλήρη άγνοια πέρι των ζητημάτων των οποίων θίγεις.

Έχω σανό θες.
Δηλαδή λες ότι ποτέ οι κουμουνιστές δεν έκαναν σκάνδαλα άσχετ πόσους πολέμους έχει αρχίσει με πόλεμο ξέρω εγώ.
2ον λες για τα σπίτια σε μια φώτο ναι δίκαιο να ζουν αυτοί σε βίλες και εμείς σε απλά σπίτια.
Απλά είναι η αλήθεια ξέρω ποιο πολλά από εσένα δεν είναι προκαταλήψεις.
Μάθε ότι η Παπαρήγα έχει σπίτι στην Εκάλη και ο γιος της πήγαινε σε κολέγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα ήθελα να σταθώ στην θέση του ΚΚΕ πάνω στα εθνικά θέματα. Και έχω μια απορία. Με ποιο δικαίωμα το ΚΚΕ διαγράφει μια ιστορία 2000 και πλέον ετών, την ιστορία της Μακεδονίας, παραδίδοντας το όνομα προς χρήση στη γείτονα Βαρντάρσκα; Για δείτε εδώ: https://www.kke.gr/diethnhs_protoboy...kon_kommaton_ton_balkanion?act=3&morf=1&tab=1
Το ΚΚ της χώρας χαρακτηρίζεται ως Κομμουνιστικό Κόμμα Μακεδονίας(ΠΓΔΜ). Με ποιο δικαίωμα το κάνει αυτό; Τι σόι Έλληνας μπορέι να θεωρείσαι εάν απαρνήσαι την ίδια σου την ιστορία;
Επίσης, ποια η θέση τους στα υπόλοιπα εθνικά θέματα; Μήπως και υατά τα απορρίπτουν ως "αποτελέματα τους κεφαλάιου και των αντιλαϊκών μέτρων";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και οι ΑνΕλ να κυβερνούσαν, θα το ξεπουλαγαν το όνομα, γιατί απλά δεν ειναι στο χερι της ελληνικης κυβερνησης. Για να μην έχουμε αυταπατες πως η "εναλλακτική" ("κέντρο") δεξιά είναι κάτι άλλο. Once ΝΔ forever ΝΔ. Η ερώτηση είναι ποιο κόμμα μπορούσε να το αποτρέψει; κανένα.
Αν μη τι άλλο, δεν ακουσαμε από την αριστερά κατηγορίες προς την κυβέρνηση για αυτό το θεμα, ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα να λαϊκίσουν ΚΑΙ για αυτό. Τα ίδια σκατά με ΝΔ ΠΑΣΟΚ θα κάναν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν γνωρίζω προσωπικά τι είναι και τι δεν είναι στο χέρι της Ελλάδος, οπότε μιλώ με αυτά που θα έπρεπε να γίνονται.
Επίσης, δεν μίλησα για εναλλακτική δεξιά, ή όπως το λες εσύ. Το γεγονός ότι μιλώ για την πατρίδα μου δεν με κάνει δεξιό. Δεν είμαι δεξιός. Ούτε πρόκειται να γίνω, γιατί απλά πιστεύω ότι το δεξιός-αριστερός ευθύνεται κατά πολύ για τη σημερινή κατάσταση. Είμαι μετριοπαθής κεντρώος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Κι εγώ δε ξέρω τι είναι κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ προσωπικά το κέντρο το αντιλαμβάνομαι ως εξής: να μην είσαι ούτε χριστιανοδημοκράτης-φιλελεύθερος ούτε σοσιαλδημοκράτης. Εγώ προσωπικά έχω απόψεις και από τα δύο ρεύματα. Έτσι προκύπτει για μένα το "μετριοπαθής κεντρώος". Τώρα εσύ πώς το αντιλαμβάνεσαι δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,120 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω είναι trolling.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α έτσι θα λέγεται τελικά; :P Και πήγα να γράψω να μην ξεχάσετε να ψηφίσετε το κόμμα του Παπανδρέου. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
φιλελεύθερος, σοσιαλδημοκράτης
Γαμημένες λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να σταθώ στην θέση του ΚΚΕ πάνω στα εθνικά θέματα. Και έχω μια απορία. Με ποιο δικαίωμα το ΚΚΕ διαγράφει μια ιστορία 2000 και πλέον ετών, την ιστορία της Μακεδονίας, παραδίδοντας το όνομα προς χρήση στη γείτονα Βαρντάρσκα; Για δείτε εδώ: https://www.kke.gr/diethnhs_protoboy...kon_kommaton_ton_balkanion?act=3&morf=1&tab=1
Το ΚΚ της χώρας χαρακτηρίζεται ως Κομμουνιστικό Κόμμα Μακεδονίας(ΠΓΔΜ). Με ποιο δικαίωμα το κάνει αυτό; Τι σόι Έλληνας μπορέι να θεωρείσαι εάν απαρνήσαι την ίδια σου την ιστορία;
Επίσης, ποια η θέση τους στα υπόλοιπα εθνικά θέματα; Μήπως και υατά τα απορρίπτουν ως "αποτελέματα τους κεφαλάιου και των αντιλαϊκών μέτρων";

Επιπρόσθετα σου παραθέτω πως ο ευρωβουλευτής του ΚΚΕ , Σωτήρης Ζαριανόπουλος , είναι και μέλος της επιτροπής της ΕΕ για το θέμα της ονομασίας της "ΠΓΔΜ" .

Ειρωνεία , έτσι; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top