Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστκής Αριστεράς

    Ψήφοι: 40 29.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 33 24.4%
  • Ελιά - Δημοκρατική Παράταξη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

    Ψήφοι: 10 7.4%
  • Το Ποτάμι

    Ψήφοι: 14 10.4%
  • Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Δραχμή

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δημιουργία Ξανά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 7.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nαταλία μου, οι άνθρωποι κοιτάζουν τη δουλειά τους. Γι' αυτούς, η δουλειά είναι η ισοβιότητα στη πολιτική. Θα ήσουν αρκετά χαζή για να πίστευες ότι κάτι θα άλλαζε στις εκάστοτε εκλογές όταν το 90% των υποψηφίων είναι πρόσωπα της μεταπολίτευσης και ανεπάγγελτα. Εκεί στο ΣΥΡΙΖΑ έχει κανένας από δαύτους ένσημο; :P

Δεν υπάρχει σωτηρία... ειδικά μάλιστα όταν το μισό και βάλε εκλογικό σώμα αδιαφορεί για τις εκλογές ή ψηφίζει απλά για να ψηφίσει. :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ναι ο Καμμένος που ποτέ δεν ήταν υπουργός η δεν υπέγραψε νέους φόρους

LOL.

Ο Καμμένος ήταν της ΝΔ. Εκλέχτηκε για πρώτη φορά το 1993 και έκτοτε δε θυμάμαι να λείπει από καμία Βουλή. Πάντα ψηφιζόταν (και ψηφίζεται) για κάποιον λόγο. :P Γενικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ψηφίζουν παλιά μέλη της ΝΔ, του ΠΑΣΟΚ κτλ. Οι ίδιοι είναι (και τα ίδια θα κάνουν) απλά ιδρύουν και ένα κόμμα γιατί σε αυτό το πλαίσιο έχουν μάθει να κινούνται.

Προφανώς και θα εκλέγεται κάποιος που έχει σωστό λέγειν και μένει σταθερός στις απόψεις του , παρά τη λάσπη που έχει δεχτεί .
Επίσης αποχώρησε από την νδ , καθώς δεν ψήφισε κανένα σκατομνημόνιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΩΤΗΡΗΣ_14

Νεοφερμένος

Ο ΣΩΤΗΡΗΣ_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Προφανώς και θα εκλέγεται κάποιος που έχει σωστό λέγειν και μένει σταθερός στις απόψεις του , παρά τη λάσπη που έχει δεχτεί .
Επίσης αποχώρησε από την νδ , καθώς δεν ψήφισε κανένα σκατομνημόνιο .
Ε πέσ'το ρε συ τόση ώρα, ότι είσαι με τον ρυθμιστή του πολιτεύματος και το εγγυητή της δημοκρατίας..... με το 3%!!!!:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ε πέσ'το ρε συ τόση ώρα, ότι είσαι με τον ρυθμιστή του πολιτεύματος και το εγγυητή της δημοκρατίας..... με το 3%!!!!:hmm::hmm:

Χαχαχαχα αυτό αναρωτιόσουν ; Ε τι να κανουμε , ένας ρυθμίζει τη δημοκρατία έτσι :



Και ο άλλος (ο Αντώναρος ο λυτρωτής) ρυθμίζει τη δημοκρατία έτσι , με επεμβάσεις στη δικαστική εξουσία:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.


Aφιερωμένο σε λοβοτομημένους νεοέλληνες κάθε ιδεολογικής απόχρωσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανώς και θα εκλέγεται κάποιος που έχει σωστό λέγειν και μένει σταθερός στις απόψεις του , παρά τη λάσπη που έχει δεχτεί .
Επίσης αποχώρησε από την νδ , καθώς δεν ψήφισε κανένα σκατομνημόνιο .

Και άλλοι δεν ψήφισαν τα μνημόνια. Τι πάει να πει αυτό; :baby:

Edit: Με το λέγειν δε λύνεις και κανένα πρόβλημα. Και σιγά πια. Σχεδόν όλοι οι πολιτικοί έχουν λέγειν, αλλιώς δε θα ήταν πολιτικοί. :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Αν δεν απατώμαι, για τους όρους του Μνημονίου έχουν υπογράψει όσοι είναι μέλη του Ελληνικού Κοινοβουλίου να τους τηρούν...που σημαίνει ότι από τη στιγμή που είτε κυβερνούν είτε συγκυβερνούν συμφωνούν με την εφαρμογή του, διότι δεσμεύονται λόγω υπογραφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αν κάνεις υπομονή κάνα δίμηνο και δεν φύγεις τελικά, θα δεις ότι τα χειρότερα δεν έχουν έρθει για την Ελλάδα ακόμα.
κοιταξε την ελλαδα δεν θα την εγκαταλειψω ετσι απλα και δεν νομιζω οτι τα χειροτερα δεν τα εχω γευτει ηδη,την στιγμη που εχουν αυτοκτονησει χιλιαδες ατομα διπλα μου,που υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν χρηματα για να καλυψουν ουτε καν τις βασικες τους αναγκες, οπως στεγη και ενα πιατο φαγητο, που οι γονεις μου, οπως και εκατομμυρια αλλοι συμπολιτες μας,υποφερουν εξαιτιας ολων αυτων των φορων που καλουνται να πληρωσουν...που στις πορειες τα ματ εχουν την διαταγη να χτυπουν οσους διαδηλωνουν και δεν μιλαω για τους αναρχικους, που χιλιαδες στρεμματα ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ γης πωλουνται απο το ΤΑΙΠΕΔ... υπαρχουν και χειροτερα;;;; γελαω απλα, γτ αν υπαρχουν θελω να εχω μια εικονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
κοιταξε την ελλαδα δεν θα την εγκαταλειψω ετσι απλα και δεν νομιζω οτι τα χειροτερα δεν τα εχω γευτει ηδη,την στιγμη που εχουν αυτοκτονησει χιλιαδες ατομα διπλα μου,που υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν χρηματα για να καλυψουν ουτε καν τις βασικες τους αναγκες, οπως στεγη και ενα πιατο φαγητο, που οι γονεις μου, οπως και εκατομμυρια αλλοι συμπολιτες μας,υποφερουν εξαιτιας ολων αυτων των φορων που καλουνται να πληρωσουν...που στις πορειες τα ματ εχουν την διαταγη να χτυπουν οσους διαδηλωνουν και δεν μιλαω για τους αναρχικους, που χιλιαδες στρεμματα ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ γης πωλουνται απο το ΤΑΙΠΕΔ... υπαρχουν και χειροτερα;;;; γελαω απλα, γτ αν υπαρχουν θελω να εχω μια εικονα...

Ξέρεις, μου κάνει τρομερή εντύπωση που ακούω για εξαθλίωση και εκτός των πραγματικά εχόντων ανάγκη που τρώνε στα συσσίτια υπάρχουν και οι άλλοι, που στερούνται το i-phone των παιδιών τους, ή κάποιες φοιτήτριες κλαίγονται που δεν έχουν να αγοράσουν μια τσάντα louis vuitton ή να πάνε για σκί στις Άλπεις επειδή το επιβάλλει η φοιτητική νεόπλουτη ζωή για φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής εξαθλίωσης π.χ. facebook. :hmm: Ποιον να πιστέψω; Η βλακεία έχει πάρει τρομερές διαστάσεις. Βέβαια επειδή δεν έχω νοοτροπία λαθρομετανάστη στη χώρα μου, δεν βρίσκω το λόγο να σηκωθώ να φύγω για να πάω κάπου αλλού και είμαι μια ζωή μετανάστης. Ξέρω από πρώτο χέρι ότι πουθενά δεν είναι ρόδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Προφανώς και θα εκλέγεται κάποιος που έχει σωστό λέγειν και μένει σταθερός στις απόψεις του , παρά τη λάσπη που έχει δεχτεί .
Επίσης αποχώρησε από την νδ , καθώς δεν ψήφισε κανένα σκατομνημόνιο .
καμμένος..ο μεγαλύτερος λαικιστης που έχει υπάρξει ποτέ.
κάποιος που πιστεύει στους αεροψεκασμούς.. αρχηγός ενός κόμματος που το ένα στέλεχος καταγράφει το άλλο τις μεταξυ τους πλάκες χρηματισμού και μετα τα βγάζει ο ίδιος στην φόρα..
κάποιος που είχε για δεξι χέρι τον αποστολόπουλο:P (αυτον που πήγε να χρηματίσει τον χαικάλη στο βίντεο)
κάποιος που θα ψήφιζε άνετα η γιαγιά μου!

ο μόνος λόγος που έφυγε ο καμμένος απο την νδ ήταν γτ πλέων το μνημονιακό περιβάλλον θα ήταν ασφυκτικό για έναν τέτοιο λαικιστή τσομπάνο.
απο την άλλη ούτε στο αντιμνημονιακο σύριζα πήγε, γιατί οι πατριωτικές του δεξιόστροφες κορώνες είναι αναπόσταστο κομμάτι του λαικισμού του.


αριστερα ο κ αποστολόπουλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΩΤΗΡΗΣ_14

Νεοφερμένος

Ο ΣΩΤΗΡΗΣ_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Χαχαχαχα αυτό αναρωτιόσουν ; Ε τι να κανουμε , ένας ρυθμίζει τη δημοκρατία έτσι :



Και ο άλλος (ο Αντώναρος ο λυτρωτής) ρυθμίζει τη δημοκρατία έτσι , με επεμβάσεις στη δικαστική εξουσία:

Ναι, ο Καμμένος ήταν 18 χρόνια βουλευτής της νδ και τώρα ξαφνικά βγήκε παρθένα,που δεν ξέρει τίποτα για την βρωμιά του συστήματος. Αυτό είναι που δυσκολεύεστε να καταλάβετε, το σύστημα ήταν,είναι και θα είναι βρώμικο και διεφθαρμένο. Πάντα θα υπάρχουν βύσματα,γλείφτες,βολεμένοι,μεγαλοτράπεζες και εταιρίες που θα ασκούν πιέσεις. Πάντα! Έσεις ψηφίζετε για να το αλλάξετε αυτό και να πάμε όλοι να μείνουμε σε μία ουτοπία αλληλοβοήθειας και διαφάνειας. Συνέλθετε, αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Εγώ ψηφίζω για να βεβαιωθώ ότι τα πράγματα δεν θα χειροτερέψουν και άλλο(και μην έχετε αυταπάτες,παντά γίνονται και χειρότερα). Αυτή είναι η διαφορά μας. Έχουν μαζευτεί όλοι οι ρυθμιστές της σταθερότητας και τρολλάρουν, ποιοί ρυθμιστές; Που ανελ και δημαρ μαζί δεν μπαίνουν στην βουλή. Κόμματα με στελέχη τύπου ρεπούση ή της άλλης που της δίναν 3 εκ.ευρώ στο fb!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.


αριστερα ο κ αποστολόπουλος..

Ο Γ. Αποστολόπουλος αποχώρησε από τους ΑΝ.EΛ την άνοιξη του 2013 πληροφοριακά.
Τώρα αν θα το ψήφιζε η γιαγιά σου ή ο μπατζανάκης του παππού του προπαππού σου , δικό τους θέμα .

Ναι, ο Καμμένος ήταν 18 χρόνια βουλευτής της νδ και τώρα ξαφνικά βγήκε παρθένα,που δεν ξέρει τίποτα για την βρωμιά του συστήματος. Αυτό είναι που δυσκολεύεστε να καταλάβετε, το σύστημα ήταν,είναι και θα είναι βρώμικο και διεφθαρμένο. Πάντα θα υπάρχουν βύσματα,γλείφτες,βολεμένοι,μεγαλοτράπεζες και εταιρίες που θα ασκούν πιέσεις. Πάντα! Έσεις ψηφίζετε για να το αλλάξετε αυτό και να πάμε όλοι να μείνουμε σε μία ουτοπία αλληλοβοήθειας και διαφάνειας. Συνέλθετε, αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Εγώ ψηφίζω για να βεβαιωθώ ότι τα πράγματα δεν θα χειροτερέψουν και άλλο(και μην έχετε αυταπάτες,παντά γίνονται και χειρότερα). Αυτή είναι η διαφορά μας. Έχουν μαζευτεί όλοι οι ρυθμιστές της σταθερότητας και τρολλάρουν, ποιοί ρυθμιστές; Που ανελ και δημαρ μαζί δεν μπαίνουν στην βουλή. Κόμματα με στελέχη τύπου ρεπούση ή της άλλης που της δίναν 3 εκ.ευρώ στο fb!!

Τουναντιον φιλτατε , αυτό είναι το πρόβλημα που έχουν κάποιοι μαζί του.
Ενώ θα μπορούσε να κάνει γαργάρα στα όσα συμβαίνουν και να λέει "ναι σε όλα!" διάλεξε άλλο δρόμο και κράτησε σταθερές τις απόψεις του .

edit: Και κάτι ακόμα . Ψάξτε να βρείτε τα λάθη που έκανε ο καμμένος , όταν στη χώρα έχουν γίνει ΤΑ ΟΡΓΙΑ κατασπατάλησης και μιζεροποίησης του λαού από τους εντολοδόχους της frau Merkel .
Καθήστε και ψάξτε το δέντρο και όχι το δάσος ελληνάρες....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
@npb
Κατεβαζεις δικο σου κομμα ή ουτε μεσα απο αυτο εκφραζεσαι;

Ναι, ο Καμμένος ήταν 18 χρόνια βουλευτής της νδ και τώρα ξαφνικά βγήκε παρθένα,που δεν ξέρει τίποτα για την βρωμιά του συστήματος. Αυτό είναι που δυσκολεύεστε να καταλάβετε, το σύστημα ήταν,είναι και θα είναι βρώμικο και διεφθαρμένο. Πάντα θα υπάρχουν βύσματα,γλείφτες,βολεμένοι,μεγαλοτράπεζες και εταιρίες που θα ασκούν πιέσεις. Πάντα! Έσεις ψηφίζετε για να το αλλάξετε αυτό και να πάμε όλοι να μείνουμε σε μία ουτοπία αλληλοβοήθειας και διαφάνειας. Συνέλθετε, αυτό δεν θα γίνει ποτέ. Εγώ ψηφίζω για να βεβαιωθώ ότι τα πράγματα δεν θα χειροτερέψουν και άλλο(και μην έχετε αυταπάτες,παντά γίνονται και χειρότερα). Αυτή είναι η διαφορά μας. Έχουν μαζευτεί όλοι οι ρυθμιστές της σταθερότητας και τρολλάρουν, ποιοί ρυθμιστές; Που ανελ και δημαρ μαζί δεν μπαίνουν στην βουλή. Κόμματα με στελέχη τύπου ρεπούση ή της εάλλης που της δίναν 3 εκ.υρώ στο fb!!

Δεν γινεται να αποκαλεις εγγυητες της δημοκρατιας ατομα σαν τον Βοριδη και τον εκπροσωπου τυπου της κυβερνησης τον Μπαλτακο. Για ατομα που το παρελθον τους ερχεται σε συγκρουση με τη δημοκρατια. Ή νεα φυντανια σαν την Ελλη Παπαγγελη που ισχυριστηκε οτι μεσα αστο Πολυτεχνειο δεν υπηρξαν νεκροι και ειναι κομμουνιστικη προπαγανδα(και το επομενο βραδυ ο θεμος στην εκλεκτη του εκπομπη την "ξεπλυνε"). Και φυσικα η λιστα συνεχιζει με αλλα ονοματα που μου ερχονται ευκολα.
Οσον αφορα, τις πιεσεις και τα λοιπα. Η μοναδικη περιπτωση που θα ισχυουν οσα λες ειναι μεσα στο καπιταλιστικο συστημα οπου ενα κρατος ειναι εξαρτημενο απο μεγαλοκαρχαριες. Και το οτι αποδεχεσαι πως ενα συστημα ειναι διεφθαρμενο και ζεχνει απο παντου, δεν σημαινει πως οι υπολοιποι θα το αποδεχομαστε. Ασε λοιπον να παλευουν καποιοι για αυτο που αποκαλεις ουτοπια και ψαχνε για γιαλαντζι εγγυητες της δημοκρατιας, ρυθμιστες της πολιτικης(και κοινωνικης?) σταθεροτητας και πατους βαρελιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ποιο Μπαλτάκο εδώ πήγε και έκανε ο σωτήρας μας υπουργό το Γεωργιάδη. Που τον είχαμε πριν μερικά χρόνια να διαφημίζει τα πατριωτικά του βιβλία για τους Εβραίους και γελάγαμε. Και τώρα μας εκπροσωπεί; Εδώ ο ίδιος ο πρωθυπουργός μικρός λάμβανε μέρος σε τάγματα εφόδου και τραμπούκιζε. και τώρα μας έβαλε μια γραβάτα και το παίζει δημοκράτης και εκσυγχρονιστής. Εμ έτσι πάει οι ηλίθιοι ανταμείβονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Ποιο Μπαλτάκο εδώ πήγε και έκανε ο σωτήρας μας υπουργό το Γεωργιάδη. Που τον είχαμε πριν μερικά χρόνια να διαφημίζει τα πατριωτικά του βιβλία για τους Εβραίους και γελάγαμε. Και τώρα μας εκπροσωπεί; Εδώ ο ίδιος ο πρωθυπουργός μικρός λάμβανε μέρος σε τάγματα εφόδου και τραμπούκιζε. και τώρα μας έβαλε μια γραβάτα και το παίζει εκσυγχρονιστής. Εμ έτσι πάει οι ηλίθιοι ανταμείβονται.

Ειπα πως η λιστα συνεχιζει πολυ... Ειναι γεγονος πως τον μπουμπουκο για καποιο λογο τον εχω ψιλοξεχασει.:P Μεγαλος μεταρρυθμιστης και αυτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ξέρεις, μου κάνει τρομερή εντύπωση που ακούω για εξαθλίωση και εκτός των πραγματικά εχόντων ανάγκη που τρώνε στα συσσίτια υπάρχουν και οι άλλοι, που στερούνται το i-phone των παιδιών τους, ή κάποιες φοιτήτριες κλαίγονται που δεν έχουν να αγοράσουν μια τσάντα louis vuitton ή να πάνε για σκί στις Άλπεις επειδή το επιβάλλει η φοιτητική νεόπλουτη ζωή για φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής εξαθλίωσης π.χ. facebook. :hmm: Ποιον να πιστέψω; Η βλακεία έχει πάρει τρομερές διαστάσεις. Βέβαια επειδή δεν έχω νοοτροπία λαθρομετανάστη στη χώρα μου, δεν βρίσκω το λόγο να σηκωθώ να φύγω για να πάω κάπου αλλού και είμαι μια ζωή μετανάστης. Ξέρω από πρώτο χέρι ότι πουθενά δεν είναι ρόδινα.

μιλας για καποιες περιπτωσεις ανθρωπων, οι οποιες προφανως δεν εχουν σοβαρα προβληματα στη ζωη τους, αν ημασταν ολοι ισοι σε αυτο το κρατος ομως, δεν θα επιβαλλονταν φοροι μονο σε αυτους που ηδη στερουνται αγαθα. εν παση περιπτωσει, την χωρα μου την αγαπω και αυτο δεν μπορεις εσυ που δεν με ξερεις να το νιωσεις,αλλα νιωθω απεραντα πληγωμενη απο την νοοτροπια αυτων των ελληνων που ανεφερες,γιατι καθοριζουν το μελλον μου και το μελλον ολων των κατοικων της Ελλαδας. δεν θα ηθελα με τιποτα να φυγω απο αυτη την χωρα, γιατι εδω γεννηθηκα και ολες οι χωρες του κοσμου, οπως λες μαστιζονται απο σοβαρα προβληματα...αλλα δεν μπορω να δεχτω,δεν μπορω να συμβιβαστω αν θες με την σκεψη οτι οι ιδιοι που μας εφεραν στο χαλι εκλεγονται ξανα και ξανα εδω και 40 χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Οι φίλες σου όμως (τυχαία αναφέρομαι στο β' ενικό) κάνουν τσεκ ίν... Μην απορείς, κοπέλα μου. Τα πρώτα 185 χρόνια πέρασαν. Συνεχίζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Οι φίλες σου όμως (τυχαία αναφέρομαι στο β' ενικό) κάνουν τσεκ ίν... Μην απορείς, κοπέλα μου. Τα πρώτα 185 χρόνια πέρασαν. Συνεχίζουμε...
:confused: δεν με νοιαζει για τα τσεκ ιν, ετσι κι αλλιως εχω κανει κι εγω...υπαρχουν αλλα σοβαροτερα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
:confused: δεν με νοιαζει για τα τσεκ ιν, ετσι κι αλλιως εχω κανει κι εγω...υπαρχουν αλλα σοβαροτερα!! :P

Ναι το φτύσιμο της πρώην του αδερφού της ξαδέρφης του κολλητού. :P Υπάρχουν πολλά άλυτα θέματα. Πάντως κάθε καλοκαίρι το εκλογικό σώμα μέσα στη τρελή χαρά πάει διακοπές και το «πάθος για επανάσταση» φουντώνει πάντα παραμονές εκλογών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irw gk

Νεοφερμένος

Η irw gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ναι το φτύσιμο της πρώην του αδερφού της ξαδέρφης του κολλητού. :P Υπάρχουν πολλά άλυτα θέματα. Πάντως κάθε καλοκαίρι το εκλογικό σώμα μέσα στη τρελή χαρά πάει διακοπές και το «πάθος για επανάσταση» φουντώνει πάντα παραμονές εκλογών.

και σου ξαναλεω, σιγα το πραγμα. δεν διαφωνω στο τελευταιο, αν και δεν ειναι ολοι ετσι , ισως να υπαρχουν εξαιρεσεις. ελπιζω να υπαρξουν καλυτερες ημερες με την νεα χρονια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top