Βοήθεια/Απορίες σχετικά με τις εργασίες στην τριτοβάθμια εκπαίδευση

Δέσποινα_

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδιαα εχω εργασια στο μαθημα Διεθνεις Σχέσεις Ι και αν μπορει ας μου δωσει καποιος καμια ιδεα για λευκωμα, ή ποιημα...δεν εχω εμπνευση :( η εκφώνηση της εργασιας ειναι η εξης:
«Δημιουργείστε ένα φωτο-λεύκωμα ή ένα ποίημα για τη διεθνή πολιτική» (π.χ. θέματα σχετικά με την ειρήνη, τον πόλεμο, την ανάπτυξη, την υπανάπτυξη, το έθνος/κράτος/πατρίδα ή ανταγωνιστικά ιδεώδη κτλ).
Το φωτο-λεύκωμα θα έχει 5-6 φωτογραφίες (που μπορούν να βρεθούν στο διαδίκτυο, εφημερίδες κτλ) τοποθετημένες κατά προτίμηση σε ένα ανοιγμένο δίφυλλο (εναλλακτικά, μπορεί να συνταχθεί σε ψηφιακή μορφή). Κάτω από τις φωτογραφίες θα καταγράφεται η πηγή τους, το αντικείμενό τους και κάποιο σχόλιο για τη σχέση τους με τη διεθνή πολιτική.
Το ποίημα είναι ελεύθερης μορφής και μεγέθους.
δ. Ισχύει καθεστώς ελευθερίας (επιστημονικής, καλλιτεχνικής & ιδεών), με μόνο περιορισμό το σεβασμό της ανθρώπινης αξιοπρέπειας.

Επισης η εργασία καταλαμβάνει υποχρεωτικό μέρος της βαθμολογίας, χωρίς να είναι υποχρεωτική (με την έννοια ότι μπορεί ο φοιτητής- η φοιτήτρια να επιλέξει να μην την κάνει, ‘χάνοντας’ μικρό μέρος της βαθμολογίας).
Ειδικότερα, η εργασία αποτελεί το 0,5/10 της βαθμολογίας (δηλ. όποιος/α δεν κάνει εργασία, φθάνει ως το 9,5) + 0,5 πόντο που ‘αναιρεί’ μισό πόντο που έχει τυχόν ‘χαθεί’ στις γραπτές εξετάσεις.
Για παράδειγμα, το χωρίς εργασία 4,5/9,5 της γραπτής εξέτασης γίνεται με εργασία 4,5+0,5+0,5=5,5=6/10.

με βαση το παραπανω, αν δε του αρεσει η εργασια θα εχει αρνητικη βαθμολογια;


Σημείωση συντονιστή : Εδώ θα μπορείτε να αναρτάτε οποιαδήποτε απορία σχετικά με τις εργασίες που πρέπει να διεκπεραιώσετε στα μαθήματα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top