Σε ποια χώρα θα θέλατε να σπουδάσετε;

Σε ποια χώρα θα θέλατε να σπουδάσετε
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 60)
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 10 16.7%
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 5 8.3%
  • Ιταλία

    Ψήφοι: 6 10.0%
  • Ανατολική Ευρώπη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σκανδιναβία (Σουηδία/Δανία/Νορβηγία/Φινλανδία/Ισλανδία)

    Ψήφοι: 21 35.0%
  • Ασία

    Ψήφοι: 2 3.3%
  • Αυστραλία-ΝΖ

    Ψήφοι: 1 1.7%
  • ΗΠΑ

    Ψήφοι: 25 41.7%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 6 10.0%
  • Λατινική Αμερική

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αγγλία/Σκωτία/Ιρλανδία

    Ψήφοι: 19 31.7%

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει όλα!Περιμένω ποσοστά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ξέχασες την Αγγλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Σουηδία ή Νορβηγία.....όπως και να το κάνουμε η δωρεάν , υψηλής ποιότητας εκπαίδευση που παρέχουν αυτές οι χώρες είναι δελεαστική .... Πάντα σκεφτόμουν να κάνω μεταπτυχιακό εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ θέλω Γαλλία,αλλά και Σκανδιναβία ή Γερμανία ή Ασία (Ιαπωνία συγκεκριμένα) δε με χαλάει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ισπανία ή Αγγλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Σουηδια,γερμανια,καναδα.Αλλη φαση στο εξωτερικο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Στη Σουηδία.
Αλλά και Ασία(Ρωσία)δε θα με πείραζε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vidok

Νεοφερμένος

Ο Vidok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Sorry για το off topic αλλά Σκανδιναβικές χώρες είναι η Δανία, η Σουηδία και η Νορβηγία. Μάλλον θα έπρεπε να λέει Νορδικές χώρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosvog

Νεοφερμένος

Ο christosvog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι σοβαρά μετά τις σπουδές μου στην Ελλάδα (Ιατρική, αν όλα πάνε καλά)... θα ήθελα να σπουδάσω στη Γερμανία.
Αν και δε συμπαθώ τους Γερμανούς ως χαρακτήρες, πιστεύω ότι η πειθαρχεία και η εργατικότητα των Γερμανών έχει ως απότοκο τη δημιουργία πρωτοποριακών εκπαιδευτικών ιδρυμάτων Ανώτατης Εκπαίδευσης.

Βέβαια, δεν παύω να σκέπτομαι σοβαρά τόσο τη Γαλλία όσο και τη Μ. Βρετανία για τις σπουδές μου! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολαμπας 03

Νεοφερμένος

Ο Νικολαμπας 03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Απλα τακλιν στην καρωτιδα σε οσα ατομα στοχευουν ιατρικη απο απαιτηση των γονιων του και απο το ονειρο των υλικων απολαβων,της δοξας,της φημης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Απλα τακλιν στην καρωτιδα σε οσα ατομα στοχευουν ιατρικη απο απαιτηση των γονιων του και απο το ονειρο των υλικων απολαβων,της δοξας,της φημης.
Θα είχαμε πολλές απώλειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κι επισης αλλη χωρα η Βρετανια, αλλη η Ιρλανδια. Στη Γεωγραφια δεν εισαι και πολυ δυνατος.


Αν και δε συμπαθώ τους Γερμανούς ως χαρακτήρες, πιστεύω ότι η πειθαρχεία και η εργατικότητα των Γερμανών έχει ως απότοκο τη δημιουργία πρωτοποριακών εκπαιδευτικών ιδρυμάτων Ανώτατης Εκπαίδευσης.


Ουτε καν. Σαν βελτιωμενες εκδοχες ελληνικων ΑΕΙ ειναι. Εδω εχουν αρχισει και αντιγραφουν το αγγλοσαξωνικο συστημα στα πανεπιστημια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ουτε καν. Σαν βελτιωμενες εκδοχες ελληνικων ΑΕΙ ειναι. Εδω εχουν αρχισει και αντιγραφουν το αγγλοσαξωνικο συστημα στα πανεπιστημια...

Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Κι επισης αλλη χωρα η Βρετανια, αλλη η Ιρλανδια. Στη Γεωγραφια δεν εισαι και πολυ δυνατος.



Ουτε καν. Σαν βελτιωμενες εκδοχες ελληνικων ΑΕΙ ειναι. Εδω εχουν αρχισει και αντιγραφουν το αγγλοσαξωνικο συστημα στα πανεπιστημια...

Ξέρεις σε ποιον μιλάς?Εγώ από τη δευτέρα δημοτικού ήξερα όλες τις χώρες με τις πρωτεύουσές τους:confused:.Όλα τα παιδιά διάβαζαν παραμυθάκια κι εγώ άτλαντες και μάθαινα αγγλικά!(χωρίς πλάκα είχα κόλλημα με τη γεωγραφία στο δημοτικό)
Κατά αυτή τη λογική θα έπρεπε να βάλω την Ισλανδία,τη Νορβηγία,τη Σουηδία,τη Δανία και τη Φινλανδία χωριστά και αντί για λατινική Αμερική θα έπρεπε να βάλω Αργεντινή,Βραζιλία,.... χωριστά!(το ίδιο και με την Ασία και την ανατολική Ευρώπη)....Και στο τέλος η δημοσκόπηση θα είχε 100000000 επιλογές,κάτι που δεν είναι εφικτό γιατί το όριο είναι 20!:/:

(ηθικό δίδαγμα: ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΧΩΡΕΣ,ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ Ο,ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ,ΑΛΛΙΩΣ ΜΗ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Eλλάδα, διότι θεωρώ ότι πρέπει κάποτε να αντιμετωπίζουμε εμείς οι ίδιοι με σεβασμό και σοβαρότητα τη γνώση που μας δίνουν στα Ελληνικά Πανεπιστήμια. Οι ξένοι λαοί στηρίζουν τις χώρες τους και εμείς στηρίζουμε συνέχεια τις δικές τους (και οικονομικά). Αρκετά. Μπορεί να υστερούμε σε κάποιες λεπτομέρειες αλλά στην εποχή του διαδικτύου δεν υπάρχει τίποτα στο οποίο να υστερούμε σε επιστημονικό υπόβαθρο. Όποιος αμφιβάλλει θεωρώ ότι δεν έχει ψάξει όσο θα έπρεπε τι διδάσκουν ακριβώς στα Ελληνικά και στα ξένα Πανεπιστήμια ανά μάθημα και όχι γενικολογίες. Επίσης θα προτιμούσα εξωτερικό μόνο και μόνο για τις εμπειρίες και εικόνες. Αμφιβάλλω πολύ (με επιχειρήματα) ότι θα μου δώσει κάτι παραπάνω επιστημονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πάντως εντυπωσιάστηκα που κανένας δεν ψήφισε Αυστραλία ή Λατινική Αμερική!
(ειδικά οι ρομαντικές ψυχές του σάιτ περίμενα πως θα ήθελαν να σπουδάσουν στη χώρα του ταγκό,την Αργεντινή!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως εντυπωσιάστηκα που κανένας δεν ψήφισε Αυστραλία ή Λατινική Αμερική!
(ειδικά οι ρομαντικές ψυχές του σάιτ περίμενα πως θα ήθελαν να σπουδάσουν στη χώρα του ταγκό,την Αργεντινή!!!)

Τα πανεπιστήμια εκεί παίζει να ναι και χειρότερα από τα ελληνικά, οπότε ποιος ο λόγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τα πανεπιστήμια εκεί παίζει να ναι και χειρότερα από τα ελληνικά, οπότε ποιος ο λόγος...

Της Αργεντινής ναι,της Αυστραλίας και της ΝΖ δεν νομίζω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θέλω Γαλλία,αλλά και Σκανδιναβία ή Γερμανία ή Ασία (Ιαπωνία συγκεκριμένα) δε με χαλάει!:)
14χρονος που ανοίγει τόπικ για σπουδές στο εξωτερικό. Χωρίς να έχει τελειώσει ΚΑΝ το γυμνάσιο. Και που σέλει να πάει Γαλλία για σπουδές. Αχ μωλέ.

Απλα τακλιν στην καρωτιδα σε οσα ατομα στοχευουν ιατρικη απο απαιτηση των γονιων του και απο το ονειρο των υλικων απολαβων,της δοξας,της φημης.
Άσχετο με το θέμα. Αλλά το τάκλιν στην καρωτίδα το θέλουν. Και στις 4.

Ξέρεις σε ποιον μιλάς?Εγώ από τη δευτέρα δημοτικού ήξερα όλες τις χώρες με τις πρωτεύουσές τους:confused:.Όλα τα παιδιά διάβαζαν παραμυθάκια κι εγώ άτλαντες και μάθαινα αγγλικά!(χωρίς πλάκα είχα κόλλημα με τη γεωγραφία στο δημοτικό)
Κατά αυτή τη λογική θα έπρεπε να βάλω την Ισλανδία,τη Νορβηγία,τη Σουηδία,τη Δανία και τη Φινλανδία χωριστά και αντί για λατινική Αμερική θα έπρεπε να βάλω Αργεντινή,Βραζιλία,.... χωριστά!(το ίδιο και με την Ασία και την ανατολική Ευρώπη)....Και στο τέλος η δημοσκόπηση θα είχε 100000000 επιλογές,κάτι που δεν είναι εφικτό γιατί το όριο είναι 20!:/:

(ηθικό δίδαγμα: ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΧΩΡΕΣ,ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ Ο,ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ,ΑΛΛΙΩΣ ΜΗ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!)
Ωριμος! Δηλαδή για να γράψει στο thread πρέπει να απαντήσει αναγκαστικά στην ερώτηση; Το παιδί μια παρατήρηση σου έκανε κι εσύ θίχτηκες.
Πάντως εντυπωσιάστηκα που κανένας δεν ψήφισε Αυστραλία ή Λατινική Αμερική!
(ειδικά οι ρομαντικές ψυχές του σάιτ περίμενα πως θα ήθελαν να σπουδάσουν στη χώρα του ταγκό,την Αργεντινή!!!)
Κάνω πως δεν το διάβασα καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ξέρεις σε ποιον μιλάς?Εγώ από τη δευτέρα δημοτικού ήξερα όλες τις χώρες με τις πρωτεύουσές τους:confused:.Όλα τα παιδιά διάβαζαν παραμυθάκια κι εγώ άτλαντες και μάθαινα αγγλικά!(χωρίς πλάκα είχα κόλλημα με τη γεωγραφία στο δημοτικό)
Κατά αυτή τη λογική θα έπρεπε να βάλω την Ισλανδία,τη Νορβηγία,τη Σουηδία,τη Δανία και τη Φινλανδία χωριστά και αντί για λατινική Αμερική θα έπρεπε να βάλω Αργεντινή,Βραζιλία,.... χωριστά!(το ίδιο και με την Ασία και την ανατολική Ευρώπη)....Και στο τέλος η δημοσκόπηση θα είχε 100000000 επιλογές,κάτι που δεν είναι εφικτό γιατί το όριο είναι 20!:/:

(ηθικό δίδαγμα: ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΧΩΡΕΣ,ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ Ο,ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ,ΑΛΛΙΩΣ ΜΗ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!)

Η δημοσκοπηση λεει: Σε ποιες χωρες θα θελατε να σπουδασετε και εσυ απο κατω δινεις επιλογες: Ασια, Λατινικη Αμερικη κ.α. Ε λοιπον αυτες ειναι ηπειροι και ειναι απλα βλακωδες να υπαρχει εστω και η επιλογη λατινοαμερικανικης χωρας. Κι επειδη εγραφες για χωρες, εγραψα οτι αυτες οι τρεις που εχεις βαλει μαζι δεν ειναι ενιαιο κρατος. Τι θιχτηκες; Και το αν θα γραφω ή οχι ειναι δικια μου επιλογη και δεν θα μου το απαγορευσεις.

ΥΓ. Περνα απο βδομαδα να παρεις την τιμητικη πλακετα σου που ηξερες την πρωτευουσα του Μπουταν στη Β'Δημοτικου.

Τι εννοείς;

Εχω αρκετους γνωστους που σπουδαζουν Γερμανια καθως εμενα εκει για αρκετα μεγαλο διαστημα. Τα πανεπιστημια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Σαν επιπεδο γνωσεων δεν ειναι σε καμια περιπτωση ανωτερα απο τα αντιστοιχα ελληνικα τμηματα και ειναι ιδιαιτερα πιεστικα (ισως και λογω του οτι δεν εχουν διδακτρα κι οσα εχουν ειναι αμελητεα). Επισης δεν εχουν καποια ιδιαιτερη φημη εκτος Γερμανιας, κι εντος δεν μετραει τοσο πολυ το πανεπιστημιο που τελειωσες. Ναι ειναι πιο οργανωμενα απο τα δικα μας αλλα ειδικα στα πολυτεχνικα τμηματα μοιαζουν αρκετα καθως εκει εχουν βασιστει τα ελληνικα. Επισης εσπασαν τα πτυχια οπως ισχυει στις υπολοιπες δυτικες χωρες, πλεον τα χωρισαν σε 3+2 σε αντιθεση με το παλιο 5ετες διπλωμα (ηταν το καστρο των Μηχανικων η Γερμανια). Ενα παιδι που σπουδαζει σε ενα ελληνικο πανεπιστημιο (με την προυποθεση οτι δουλευει ομαλα) δεν αξιζει να κανει την υπερβολη και να γραφτει σε ενα αντιστοιχο Γερμανικο πανεπιστημιο. Τελος δεν πιστευω πως αξιζει η Γερμανια για εναν 20χρονο σαν ζωη, δεν εννοω οτι θα χασει τα μπουζουκια, αλλα πλην λιγων μεγαλων πολεων, η ζωη σταματαει στις 8 το βραδυ. Ωραια η οργανωση και η ταξη, αλλα αυτα τα εκτιμας κυριως στα 50 σου και οχι στα 20 σου. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top