Θέλω οπωσδήποτε να παρατήσω το σχολείο

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί το άλλο να ήταν τρελό, αυτό εδώ όμως είναι πολύ σοβαρό. Μακάρι το παιδί να πειστεί να συνεχίσει το σχολείο. Το άλλο το θέμα το συνένωσαν με το "Ελάχιστο ηλικιακό όριο για ταξίδια στην Ε.Ε."και μάλλον το έχασε ο πιτσιρικάς. Ας ελπίσουμε πως δεν θα τον ψάχνει η μάνα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Ασε το τι λεφτα χαλασανε και ποσο χρονο απ τα καλυτερα τους χρονια..

εε βεβαια..''πετάξαμε' τα καλυτερα μας χρονια οντας φοιτητες.Μιλαμε για τρομερη σπαταλη χρονου η φοιτητικη ζωη.Ενώ αν δούλευα οικοδομή/ντελίβερι απο τα 14 μου θα ήταν επένδυση του χρόνου μου.Τι άλλο θα ακούσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Το σχολείο μην το παρατήσεις για κανένα λόγο όσο σκάρτο κι αν είναι ή όσα λίγα κι αν θεωρείς ότι σου προσφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Παρατατο το γαμιδι ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
καταρχην δεν ειναι "παρανομο"; η υποχρεωτικη εκπαιδευση περιλαμβανει και τις 3 ταξεις του γυμνασιου. κι απο την αλλη γιατι να το αφησεις, επειδη βαριεσαι? τοτε εισαι φυγοπονος και το ιδιο θα κανεις και στο μελλον, θα βρεις μια δουλεια θα την βαρεθεις και τσουπ παλι στο πουθενα. Βεβαια μπορει να ειμαι και λαθος δεν ξερω τι λογους μπορεις πραγματι να εχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Είναι πιο ωραία η ζωή με καγιέν, κρεοπωλείο, και αραλίκι σε καφετέρια. Το σχολείο σε καταλήγει ανταγωνιστή πανελληνιομάχο. Μιας και είναι επίκαιρο το θέμα "Τα μοντέλα και οι Ποδοσφαιριστές", θεωρώ ότι οι Στρατιωτικοί και οι Κρεωπώλες έχουν ωραίες γυναίκες. Το γαλόνι και ο μπαλτάς τραβάνε το θηλυκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_98

Νεοφερμένος

Ο Nikos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε φίλε καλά τώρα θα πας να γίνεις σερβιτόρος να βγάζεις μεροκάματο καλά θα είναι θα βγάζει χαρτζιλίκι θα σε ταΐζουν οι δικοί σου καλά θα είσαι
όμως σε 10 χρόνια πιστεύεις πως με το μεροκάματο του σερβιτόρου θα ζείς οικογένεια και θα συντηρείς και σπίτι ???
λοιπόν αφού έτσι και αλλιώς δεν διαβάζεις που δε διαβάζεις κάτσε στο γυμνάσιο τράβα μετά τουλάχιστον σε ένα ΕΠΑΛ που δεν έχει και τέτοιες απαιτήσεις όσες του γενικού και παράλληλα δούλευε κιόλας...
Αυτό θα ήταν μαγκιά όχι επειδή είχες φαγούρα και άραζες να τα παρατήσεις
επίσης να προσθέσω πως έχω γνωστό που έκανε delivery και παράλληλα μπήκε και στο χημικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Φιλε να σου πω.
Στην Α γυμνασιου (επειδη εισαι γυμνασιο το λεω) την 1η φορα π τα βρηκα ζορικα ημουν ετοιμος να τα παρατησω.
Τοτε ερχεται ο πατερας μ και μ λεει οι μεγαλοι τα αποδεικνιουν στα δυσκολα.
Ειμαι γ λυκειου.
Εχω βρει δυσκολιες δε λεω σε πολα μαθηματα.
Να κοπαναω το κεφαλι μ στον τοιχο μερικες φορες και να μην μπορω να λυσω 1 ερωτημα απο μαθηματικα κατευθυνσης ξερω εγω. (τυχαιο μαθημα αναφερω τωρα).
Ομως το μηνυμα ειναι 1 δε τα παραταω ειδικα τωρα π ειμαι στην τελικη ευθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Φιλε να σου πω.
Στην Α γυμνασιου (επειδη εισαι γυμνασιο το λεω) την 1η φορα π τα βρικα ζορικα ημουν ετοιμος να τα παρατησω.
Τοτε ερχεται ο πατερας μ και μ λεει οι μεγαλοι τα αποδυκνιουν στα δυσκολα.
Ειμαι γ λυκειου.
Εχω βρει δυσκολιες δε λεω σε πολα μαθηματα.
Να κοπαναω το κεφαλι μ στον τοιχο μερικες φορες και να μην μπορω να λυσω 1 ερωτημα απο μαθηματικα κατευθυνσης ξερω εγω. (τυχαιο μαθημα αναφερω τωρα).
Ομω το μυνημα ειναι 1 δε τα παραταω ειδικα τωρα π ειμαι στην τελικη ευθεια

Οπως φαινεται δυσκολιες αντιμετωπιζεις κυριως στα Νεα Ελληνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ε ενταξει δε λεω κανω μερικα ορθογραφικα ρε φιλολογε :p.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και ποιος εγγυάται ότι σε λίγα χρόνια δεν αλλάξει κάτι στην αγορά εργασίας και υπάρξει ξαφνική ζήτηση σε κάποιον τομέα;
Δε θα χτυπάει τότε το παιδί το κεφάλι του στον τοίχο επειδή είχε μια ευκαιρία αλλά την απέρριψε νωρίς;
Γνώμη μου είναι να συνεχίσει την προσπάθεια, να βγάλει γυμνάσιο, λύκειο και ας μη δώσει πανελλήνιες. Κι αν δει ότι δεν του πάει η πολλή γνώση τότε πιάνει δουλειά που στο κάτω κάτω μπορεί να του ταιριάξει καλύτερα. Υπομονή λίγα χρόνια μέχρι να πάρεις ένα χαρτί και ας μην το χρειαστείς. :)
Ναι καλά χορεύετε. Συγγνώμη για την έκφραση.:redface:
Το Γενικό Λύκειο πια δεν είναι φτιαγμένο για μέτριους προς αδύνατους μαθητές γιατί μένεις πανεύκολα με ό,τι ΜΟ και να΄χεις.:P
Εμένα η γνώμη μου είναι να συνεχίσεις μέχρι την Γ' Γυμνασίου και να αποκτήσεις έστω και το απολυτήριο Γυμνασίου στα χέρια σου και για να προλάβω τυχόν ατιδράσεις θεωρώ ότι η γνώση είναι δύναμη όσο άχρηστη και αν τη θεωρείς δεν ξέρεις ποτέ σε τι θα σου φανεί χρήσιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
πηγαινε και γ γυμνασιου, και μετα βγαλε το λυκειο σε νυχτερινο.
παραλληλα στα πρωινα σου κανε οτι θελεις σε ολο το λυκειο.
στο νυχτερινο στη γ λυκειου διαβασε λιγο, θα δωσεις με αλλες βασεις και θα βρεθεις σε νομικες, πολυτεχνεια οτι γουσταρεις.
αν δεις οτι τα καταφερνεις με κατι καλα (δεν ενοοω ουτε ντελιβερι ουτε σερβιτορος, εννοω να κανεις κατι δικο σου καλα) τοτε παρατα το στο λυκειο. απλα να ξερεις παντα οτι για να επιτυχεις σε κατι χωρις να εχεις πανεπιστημιακη εκπαιδευση εχει πολυ λιγες πιθανοτητες. θα πρεπει να εισαι ο ξεχωριστος, εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaswtre

Νεοφερμένος

Η vaswtre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θα πάω δευτέρα γυμνασίου και θέλω για πολύ προσωπικούς λόγους να αφήσω το σχολείο.Ξέρω πολλά ατόμα τα οποία έκαναν το ίδιιο και τώρα δουλεύουν.Ντελίβερι,περιπτεράς,...Τι λέτε να κάνω;Εγώ δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.
Συγγνωμη κι ολας αλλα στην ηλικια που βρισκεσαι δεν ξερεις τι πραγματικα θες.Νομιζεις οτι ξερεις.Τι θα πει "θελω να αφησω το σχολειο"? Κι αν δλδ σαν ενηλικας μετανιωσεις (πολυ πιθανο) γι'αυτην την αποφαση σ ?Τί θα κανεις μετα?Ειναι πολυ δυσκολο και πολυ σπανιο για εναν ενηλικα να συνεχιζει το γυμνασιο απο κει που το αφησε.Για την ακριβεια ,εγω προσωπικα δε γνωριζω καμια τετοια περιπτωση.Γνωριζω μονο περιπτωσεις ενηλικων που ειχαν παρατησει το λυκειο και υστερα πηγαν στο νυχτερινο.

Κι επειτα...Δεν καταλαβαινω τι το τοσο απωθητικο εχει για σενα το σχολειο.Οκ,ολοι βαρεθηκαμε καποιες φορες τα μαθηματα σαν μαθητες αλλα ειναι αυτος ουσιωδης λογος για να το παρατησεις?

Ακομη,σχολειο δεν παμε μονο για την επαγγελματικη αποκατασταση.Το σχολειο σου δινει ευκαιριες που αν τις εκμεταλευτεις καταλληλα θα ειναι υπερ σου.
1.Σου προσφερει γενικες γνωσεις ανεξαρτητα απο την επαγγελματικη σταδιοδρομια που θα επιλεξεις.
2.Συμβαλλει στην ομαλη κοινωνικοποιηση σου.Ερχεσαι σε επαφη με συνομιληκα ατομα που εχετε κοινα ενδιαφεροντα.
3.Εχεις ακομη μια ανεμελη σε μεγαλο βαθμο ζωη.Δηλαδη,πιστευεις πως αν απο τετοια ηλικια η αποκλειστικη σ ενασχοληση ειναι η δουλεια θα σ κανει καλο? Πιστεψε με ,για πολλα χρονια θα εργαζεσαι.Για ποιο λογο να το κανεις απο τωρα βεβιασμενα?Ζησε την ηλικια σ,αρπαξε τις ευκαιριες που σ δινονται και μην προτρεχεις.Εργαζομενος θα εισαι για πολλα χρονια.Τα μαθητικα τα χρονια ομως ειναι περιορισμενα.
4.Βοηθα σε μεγαλο βαθμο στην καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση.
Δε συνεχιζω γιατι νομιζω πως με ολα αυτα που εγραψα σε κουρασα.Πραγματικα θα μπορουσα να γραφω επι ωρες για τις θετικες επιδρασεις του σχολειου στην προσωπικοτητα και την παιδεια ενος ατομου.
Ελπιζω να βοηθησα καπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Και να θες δεν μπορεις να το παρατησεις γιατι πρεπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να τελειωσεις πρωτα το γυμνασιο. Τελειωσε και τη γ' γυμνασιου και μετα συζητησε με τους γονεις/κηδεμονες/καποιον που εμπιστευεσαι πολυ τι μπορεις να κανεις μελλοντικα κι αν οντως πρεπει να παρατησεις το σχολειο. Κατα τη γνωμη μου, ενα απολυτηριο λυκειου δε θα σε χαλαγε.

Ακομη,σχολειο δεν παμε μονο για την επαγγελματικη αποκατασταση.Το σχολειο σου δινει ευκαιριες που αν τις εκμεταλευτεις καταλληλα θα ειναι υπερ σου.
1.Σου προσφερει γενικες γνωσεις ανεξαρτητα απο την επαγγελματικη σταδιοδρομια που θα επιλεξεις.
2.Συμβαλλει στην ομαλη κοινωνικοποιηση σου.Ερχεσαι σε επαφη με συνομιληκα ατομα που εχετε κοινα ενδιαφεροντα.
3.Εχεις ακομη μια ανεμελη σε μεγαλο βαθμο ζωη.Δηλαδη,πιστευεις πως αν απο τετοια ηλικια η αποκλειστικη σ ενασχοληση ειναι η δουλεια θα σ κανει καλο? Πιστεψε με ,για πολλα χρονια θα εργαζεσαι.Για ποιο λογο να το κανεις απο τωρα βεβιασμενα?Ζησε την ηλικια σ,αρπαξε τις ευκαιριες που σ δινονται και μην προτρεχεις.Εργαζομενος θα εισαι για πολλα χρονια.Τα μαθητικα τα χρονια ομως ειναι περιορισμενα.
4.Βοηθα σε μεγαλο βαθμο στην καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση.
Δε συνεχιζω γιατι νομιζω πως με ολα αυτα που εγραψα σε κουρασα.Πραγματικα θα μπορουσα να γραφω επι ωρες για τις θετικες επιδρασεις του σχολειου στην προσωπικοτητα και την παιδεια ενος ατομου.
Ελπιζω να βοηθησα καπως.

Θεε και Κυριε, δεν γραφεις εκθεση για τις πανελληνιες :P Γιατι δεν προσπαθεις να περιγραψεις την ελληνικη πραγματικοτητα και να πεις σε αυτο το παιδι πως οι περισσοτεροι αποφοιτουν απο το γυμνασιο χαρη στους φουσκωμενους βαθμους των καθηγητων ή οτι αρκετοι μαθητες εχουν μεινει 2-3 φορες και με το ζορι καταφερνουν να πανε και λυκειο? Στη δουλεια που πιθανον να βρει δηλαδη δε θα κοινωνικοποιηθει?
Εξαλλου, ειπε οτι εχει προσωπικους λογους. Δεν ξερουμε ποιοι ειναι αυτοι, μπορει να ειναι πραγματικα σοβαροι.

Ναρκωτικά παίρνετε σ αυτό το φόρουμ? Πρώτα ο ένας ήθελε να πάει μόνος του ταξίδι στην Κων/πολη 13 χρονών σκατό, και τώρα εσύ θέλεις να παρατήσεις το σχολείο επειδή βαριέσαι?

χαχαχαχαχα με πεθανες :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αν δεν παιρνεις απο γραμματα παρατα το, εξαλλου δεν μπορουν ολοι να γινουν επιστημονες. Ενδεχομενως η χειρονακτικη εργασια να σε δικαιωσει. Αλλα ακομη τωρα τελειωσες την πρωτη γυμνασιου, εισαι υποχρεωμενος να τελειωσεις το γυμνασιο (αν το λυκειο δεν γινει υποχρεωτικο ως τοτε) οποτε σε 2 χρονια το ξανασυζηταμε. Τουλαχιστον το απολυτηριο λυκειου ομως καλο θα ηταν να το παρεις, θα σου χρειαστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν παρατήσεις το σχολείο, σε λίγα χρόνια θα κουτουλάς το κεφάλι σου στον τοίχο. Να, κάπως έτσι:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaswtre

Νεοφερμένος

Η vaswtre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Και να θες δεν μπορεις να το παρατησεις γιατι πρεπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να τελειωσεις πρωτα το γυμνασιο. Τελειωσε και τη γ' γυμνασιου και μετα συζητησε με τους γονεις/κηδεμονες/καποιον που εμπιστευεσαι πολυ τι μπορεις να κανεις μελλοντικα κι αν οντως πρεπει να παρατησεις το σχολειο. Κατα τη γνωμη μου, ενα απολυτηριο λυκειου δε θα σε χαλαγε.



Θεε και Κυριε, δεν γραφεις εκθεση για τις πανελληνιες :P Γιατι δεν προσπαθεις να περιγραψεις την ελληνικη πραγματικοτητα και να πεις σε αυτο το παιδι πως οι περισσοτεροι αποφοιτουν απο το γυμνασιο χαρη στους φουσκωμενους βαθμους των καθηγητων ή οτι αρκετοι μαθητες εχουν μεινει 2-3 φορες και με το ζορι καταφερνουν να πανε και λυκειο? Στη δουλεια που πιθανον να βρει δηλαδη δε θα κοινωνικοποιηθει?
Εξαλλου, ειπε οτι εχει προσωπικους λογους. Δεν ξερουμε ποιοι ειναι αυτοι, μπορει να ειναι πραγματικα σοβαροι.



χαχαχαχαχα με πεθανες :D :D
Δεν ξερω ποσο σοβαροι ειναι οι λογοι αλλα αν ειναι οντως τοσο σοβαροι πια ,παω πασο.

Το γεγονος οτι οι βαθμοι του γυμνασιου ειναι φουσκωμενοι δεν ειναι λογος για να παρατησει κανεις το σχολειο.Πλεον και η κουτση Μαρια εχει ενα απολυτηριο γυμνασιου.Αν δλδ χτυπα ξυλο (μακαρι να μη γινει ετσι) κλεισει μια μερα το κρεοπολειο του πατερα τ ,τι δουλεια θα διεκδικησει οταν η πλειονοτητα των ανταγωνιστων θα εχει σαφως περισσοτερα προσοντα?Θα μ πεις τωρα, αυτο ειναι μονο ενα ενδεχομενο,μπορει και να μη γινει ετσι.Αλλα αν γινει? Των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν ,μαγειρευουν,που λεει κι η παροιμια.

Οσον αφορα το γεγονος οτι καποιοι μενουν στην ιδια ταξη,εχω να σου πω πως αυτοι ειναι η συντριπτικη μειοψηφια.Συνηθως,οι μαθητες που διαβαζουν εστω κ ελαχιστα καταφερνουν να περνουν τις ταξεις.Ενταξει,εχουν περασει 4 χρονια απο τοτε που πηγαινα γυμνασιο αλλα δεν περασε και κανενας αιωνας πια.Θυμαμαι πως εχουν τα πραγματα.

Περι κοινωνικοποιησης...Σιγουρα μεσα απο την εργασια τ μπορει να κοινωνικοποιηθει καποιος αλλα ειναι διαφορετικο να συναναστρεφεσαι με ανθρωπους της ιδιας ηλικιας ,που εχετε ενα σωρο κοινους στοχους και ενδιαφεροντα και διαφορετικο να συναναστρεφεσαι με ατομα που κατα το πλειστον σου ριχνουν 10 χρονια και βαλε.Δεν ειναι καταφανες πως με τους συνομιληκους του θα μπορει να επικοινωνει καλυτερα?
Υ.Γ.Δεν εχω καμια κακη προθεση αλλα για το καλο του τα λεω και ΜΟΝΟ.Για να μην το μετανιωσει αργοτερα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Άμα δεν μπορείς παράτα τα μετά τη τρίτη λυκείου όχι τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Να ξέρεις όταν μια χώρα είναι στον πάτο μετά αρχίζει η ανακαψη.
Εσύ θα βγεις στην αγορά σε 10 χρόνια περίπου.
Δε ξέρεις αν σε 10 χρόνια η Ελλάδα αν θα είναι σε καλύτερο σημείο ή σε χειρότερο
Ανάκαμψη για ποιον;Για το μεγαλοκαρχαρία Έλληνα και ξένο που θα έρθει να επενδύσει σε ορυκτά κ.λπ. και θα τα οικονομήσει έχοντας υπαλλήλους επιστήμονες με 300€/μήνα;
Τέτοια "ανάκαμψη" τύπου Λιβύης που μας ετοιμάζουν να μας λείπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vaswtre

Νεοφερμένος

Η vaswtre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Α και κτ ακομα που ξεχασα...Το να δουλευεις σαν ντελιβερας ή σαν πιτσαδορος ειναι δουλειες που ναι μεν σ δινουν ενα χαρτζιλικι αλλα δεν ειναι δουλειες που μπορεις να κανεις εφ'ορου ζωης και να συντηρησεις μελλοντικα την οικογενεια σ.Εκει,θα χρειαστεις να αναζητησεις κατι καλυτερο κι αυτο το "κατι καλυτερο" θελει και τα αναλογα προσοντα.

Αυτα απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top