Νοσηλευτική σε Δημόσιο ΙΕΚ

ioanna.zer.92

Νεοφερμένος

Η ioanna.zer.92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας!
Είμαι φοιτήτρια σε ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων στο 4ο έτος. Κανονικά θα έπρεπε να τελειώνω αλλά θα χρειαστώ τουλάχιστον 1 χρόνο για να τελειώσω ίσως και λίγο παραπάνω. Ποτέ δεν μου άρεσε σαν σχολή ούτε με ενδιαφέρει να ασχοληθώ επαγγελματικα σε κάτι από αυτό. Από την αρχή που μπήκα είχα στο μυαλό μου ότι θα τελειώσω αυτή τη σχολή και θα δω τι θα κάνω.. πλέον εφτασε αυτή η στιγμή και είμαι πολύ προβληματισμένη. Έχω καταλήξει τισ τελευταίες μέρες ότι θέλω να ασχοληθώ με την Νοσηλευτική το πρόβλημα είναι ότι να μπω σε μια σχολή ΑΕΙ ή ΤΕΙ δεν με παίρνει, ούτε να δώσω πανελλήνιες αλλά κ ούτε ακομα 4 χρόνια τουλάχιστον να σπουδάσω. Για αυτό το λόγο σκέφτηκα να παω σε κάποιο δημόσιο ιεκ (ιδιωτικό δν το σκεφτομαι καν λόγω οικονομικών). και εδώ θα χρειαστώ την βοηθεια σας.. αν ξέρετε κάτι από εμπειρία δική σας ή καποιου γνωστού σας. δν έχω ιδέα ούτε τι χρειάζεται ουτε τπτ! θέλω τα φώτα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Αυτές είναι οι ειδικότητες των δημόσιων ΙΕΚ για το 2013-2014. Στις σελίδες των ΙΕΚ αυτών μπορείς να βρεις τα δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσεις, χρήσιμα τηλέφωνα και πληροφορίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna.zer.92

Νεοφερμένος

Η ioanna.zer.92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πάρα πολύ..! Να σε ρωτησω και κάτι άλλο σε μια περιηγησή μου στο ιντερνετ βρήκα αυτό:
Θέλεις να γίνεις νοσηλευτής- νοσηλεύτρια;
Αν θέλεις να γίνεις νοσηλευτής- νοσηλεύτρια μπορείς να σπουδάσεις στις Μέσες Τεχνικές Επαγγελματικές Νοσηλευτικές Σχολές (Μ.Τ.Ε.Ν.Σ.) που λειτουργούν σε συγκεκριμένα Νοσοκομεία. Η φοίτηση είναι δωρεάν, διαρκεί 2 ή 3 χρόνια. Υπάρχουν επίσης οικοτροφεία όπου μπορείς να μένεις και να σιτίζεσαι δωρεάν.
Γενικές Πληροφορίες:
Υπουργείο Υγείας, Πρόνοιας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων
Δ/νση Επαγγελμάτων Υγείας & Εκπαίδευσης
Αριστοτέλους 17, 10187 Αθήνα
Τηλ.
210.52.32.821 (εσωτ. 239) 210. 52.30.295,
210.52.35.941


ξέρεις τι παιζει?? εψαξα λίγο πιο συγκεκριμένα να δω τι ειναι το (Μ.Τ.Ε.Ν.Σ.)αλλά δεν έβγαλα άκρη... :/
Call
Send SMS
Add to Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Η σελίδα Μ.Τ.Ε.Ν.Σ ΣΤΟ Τζάνειο. Μπορείς να ρωτήσεις εδώ αν έχεις λογαριασμό. :)

Έχει και στο Παίδων, κάτι αντίστοιχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna.zer.92

Νεοφερμένος

Η ioanna.zer.92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Να' σαι καλααα!! Σε ευχαριστώ παρα πολύ πραγματικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δεν κάνει τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top