Διεθνών Ευρωπαϊκών Σπουδών VS Ιστορία, Αρχαιολογία και Κοινωνική Ανθρωπολογία

DiamondRoseTear

Νεοφερμένος

Η DiamondRoseTear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σύμφωνα με πληροφορίες σε περίπου μία βδομάδα θα ηνωρίζουμε τους βαθμούς μας. Ακόμα βέβαια μένει το μάθημα των Αγγλικών...
Το θέμα μου είναι πως αν και όλη την χρονιά φέτος ήθελα περισσότερο Διεθνών Ευρωπαικών Σπουδών (είτε ΠαΠι είτε Πάντειο) αφού το μέλλον μου το βλέπω μόνο στο εξωτερικό, τώρα τελευταία βρίσκομαι σε δίλημμα γιατί εξίσου μου αρέσει και το τμήμα Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Βόλου. Η αλήθεια είναι πως όταν ξεκίνησα να παιδεύομαι να αναπληρώσω τα κενά μου στην β' Λυκείου, στόχευα για αρχαιολογία μέχρι που φέτος το Σεπτέμβρη έμαθα για τη ΔΕΣ και άρχισα να ψάχνομαι.
Αν και δεν έχου βγει λοιπόν οι βαθμοί ακόμα, εγώ σκέφτομαι για το ποια από τις δύο σχολές είναι καλύτερη, με επαγγελματική αποκατάσταση κ.τ.λ. Στην τελική μπορεί και όλο αυτό να φανεί ανούσιο αν δεν πιάσω τα μόρια που χρειάζονται (καθώς ο Καραβαγγέλης στην Ιστορία με τσάκισε) αλλά αυτό το δίλημμα βρίσκεται συνεχώς στο μυαλό μου σε σημείο που να μην μπορώ να διαβάσω ούτε για τις ενδοσχολικές (:loltooth:) ούτε όμως και για τα Αγγλικά που δίνω το Σάββατο...
Εσείς τι θα μου προτείνατε; :/

(ΥΣ: Δεν θέλω την αρχαιολογία αθήνας γιατί η αλήθεια είναι πως έχω σπίτι στο βόλο δίπλα από το πανεπιστήμιο, δέκα λεπτά, οπότε αν ήταν να μείνω αθήνα, όπου μένω μόνιμα στη Βάρη, θα το έκανα μόνο για την ΔΕΣ αφού θέλει τουλάχιστον 1μιση ώρα δρομολόγιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
είμαι στο ΔΕΣ ΠαΠει και είναι σχολή με ρίσκο θεωρώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top