Ελεύθερες μετεγγραφές

kaltsas

Νεοφερμένος

Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γενικα το φετινο συστημα των μετεγγραφων ηταν εντελως αστειο. Ολοι ειχαμε προβλεψει οτι θα υπαρξουν προβληματα κι αλλοι εθελοτυφλουσαν για μερικα ψηφαλακια. Αλλα απ' τη στιγμη που ολοκληρωθηκαν οι μετεγγραφες ειναι εξισου παραλογο αυτο που παει να γινει τωρα. Δηλαδη μεσούσης της χρονιας θα διωξουν 12 χιλιαδες φοιτητες? Ειναι σοβαροι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές που ήδη έγιναν, ακυρώνονται και οι φοιτητές επανεγγράφονται στις Σχολές που εισήχθησαν αρχικά, σύμφωνα με τα αποτελέσματα των πανελλαδικών εξετάσεων της σχολικής περιόδου 2013-2014, κάτι όμως που δεν βρίσκει σύμφωνο τον κ. Μπαλτά.

Ο ίδιος πρότεινε στα πανεπιστήμια να μην ακολουθήσουν την απόφαση του ΣτΕ


Σιγά κύριοι Πρύτανεις, και επειδή το είπε το ΣτΕ τι έγινε? Εδώ κοτζάμ υπουργάρα και καθηγητής του ΕΜΠ, βεβαιώς-βεβαίως, σας καλώ να γράψετε στα @@ τη δικαιοσύνη και να ακούσετε το κάλεσμα μου. Για τη φουκαριάρα τη μάνα μου ρε γαμώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω κατι γιατι θελω να το σιγουρεψω αν θεωρουμαι οτι προερχομαι απο πολυτεκνη οικογενεια γιατι ενδιαφερομαι για μεταγραφη:
Οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι , και οι δυο εχουν ξαναπαντρευτει και αλλα δυο αδερφια απο την πλευρα του μπαμπα μου και αλλα δυο απο την πλευρα της μαμας μου. Ακουσα οτι τα αδερφια μετρανε αθροιστικά συνεπως δικαιουμαι μεταγραφη. Επισης μετραει μονο η φορολογικη δηλωση του μπαμπα μου ή και της μαμας μου? Και ποσο πρεπει να ειναι το κατα κεφαλην εισοδημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδιά θέλω μια γνώμη! έχω 2 δίδυμες αδερφές η μία έβγαλε 16200 και η δεύτερη 15987. Είμαστε συνεπώς στην κατηγορία των τριτέκνων, είναι δίδυμες και ανηκουμεστην κατηγορία οικονομικής κατάστασης που μοριοδοτείται με 4 μόρια. Πιστεύετε ότι για σχολές όπως ψυχολογια και φπψ υπαρχει περιπτωση να ερθουν; Φοβομαστε να το ρισκαρουμε δεδομενου οτι φετος τα πραγματα ειναι περιεργα με το καθεστως , το οποιο παρεμπιπτοντως οπως προβλεπεται απο το πολυνομοσχεδιο, δεν εχει ψηφιστει! Αν εχει κανεις ενημερωση θα ημουν υποχρεη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω κατι γιατι θελω να το σιγουρεψω αν θεωρουμαι οτι προερχομαι απο πολυτεκνη οικογενεια γιατι ενδιαφερομαι για μεταγραφη:
Οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι , και οι δυο εχουν ξαναπαντρευτει και αλλα δυο αδερφια απο την πλευρα του μπαμπα μου και αλλα δυο απο την πλευρα της μαμας μου. Ακουσα οτι τα αδερφια μετρανε αθροιστικά συνεπως δικαιουμαι μεταγραφη. Επισης μετραει μονο η φορολογικη δηλωση του μπαμπα μου ή και της μαμας μου? Και ποσο πρεπει να ειναι το κατα κεφαλην εισοδημα?

Πολύτεκνη θεωρείται μία οικογένεια στην οποία οι γονείς(ή ο μπαμπάς ή η μαμά) έχουν την επιμέλεια και των τεσσάρων(η περισσότερων) τέκνων από έναν ή περισσότερους γάμους. Έτσι όπως το περιγράφεις, ή τουλάχιστον όπως το κατάλαβα εγώ δεν θεωρείσαι πολύτεκνη.


(Αν κάνω λάθος διορθώστε με, αλλά αυτό κατάλαβα):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Τελικα τι εγινε ακυρωθηκαν οι μετεγγραφες του 2014 σε ολες τις σχολες?Η μονο στις αρχιτεκτονικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the purge

Νεοφερμένος

Ο the purge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
καλησπερα παιδια, φετος εδωσα εξετασεις και εχω αγχωθει πολυ σχετικα με τις μεταγγραφες...θελω πολιτικους μηχανικους , πιανω 100% ΔΠΘ καθως ειμαι υπερπανω απο την περσινη βαση, σε περιπτωση που δεν περασω πατρα θα κανω αιτηση για μεταγγραφη γιατι ειναι πολυ μακρια.
Ο αδερφος μου θα περασει σιγουρα πατρα σε ενα αλλο τμημα, τα οικονομικα τις οικογενειας μου δεν ειναι ιδιαιτερα καλα... τι λετε θα παρω μεταγγραφη?? γενικα εχει βγει ενα νομοσχεδιο που λεει οτι τα αδερφεια οφειλουν να σπουδαζουν στην ιδια πολη.. αν δεν εχω παραπληροφορηθει.. αν παρω μετταγραφη ποσο χρονο παιρνει??? σας παρακαλω απαντηστε μου δεν μπορω να ζησω το καλοκαιρι μου....
να σται καλα και ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top