Θα ζούσατε χωρίς Μουσική;

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω... :P Μάλλον όχι... η ζωή δεν θα μου είχε κάποιο νόημα χωρίς μουσική... όλη μου η ψυχολογία... τα πάντα πάνω μου ''συνοδεύονται'' από Μουσική! :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Η μουσική ανήκει στους παράγοντες που επάγουν την παραγωγή ενδορφινών (''ορμόνες της ευτυχίας'')!!! Είναι οι ορμόνες που μας κάνουν να αισθανόμαστε όμορφα! Επομένως νομίζω πως ούτε εγώ ούτε οι περισσότεροι άνθρωποι θα μπορούσαν να ζήσουν χωρίς αυτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν υπάρχει άνθρωπος που να μην του αρέσει η μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μπορεί. Χωρίς να ακούω, χωρίς να τραγουδάω αποκλείεται όμως.
Έχω ένα μυαλό που αποτελείται κυρίως απο στίχους και κάθε μέρα τραγουδάω ξεκάρφωτα τραγούδια που έχω να ακούσω καιρό, και εννοείται πως το πρωί πριν σηκωθώ συνήθως ακούω λίγη μουσική! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασίλης97

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
απλά όχι.... 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Τι ερωτημα ειανι αν θα μπορουσα να ζησω χωρις μουσικη?Φυσικα θα μπορουσα μια χαρα ολο καγιεν και τραγουδι ειστε απλα η ζωη δεν θα ειχε τοσο πολλα και εντονα συναισθηματα απο ολο το φασμα του κοσμου.ΤΙ τραγουδαει ο παπας μεχρι ο ψαρας στην χαβαη το ζεις.Ο ηχος σε κανει να ζεις κατι και η μουσικη να απογειωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η μουσική ενώνει και κάνει ευτυχισμένους τους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
music is my life
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.


Με τιποτα! Η μουσικη ειναι η παρηγορια μου... Μουσικη ακουω οταν θελω να κλαψω, να χορεψω, να χαρω για κατι, να διαβασω, να ξεκουραστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Εγώ πάντως όχι.. βασικά η ζωή είναι μουντή χωρίς μουσική... πάντως να ξέρετε με ανακούφισαν πολύ οι απαντήσεις σας, επειδή πίστευα πως θα απαντούσατε κάτι του στυλ: Χαζό είσαι?? Η ζωή συνεχίζεται και χωρίς μουσική!! :P :P Z
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Without music, life would be a mistake.
-Friedrich Nietzsche
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εγω βαρεθηκα να ακουω μουσικη.Προτιμω τα ταξιδια
Without travel life would be a mistake
Οταν εκλαψε η Νιτσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως ο καθένας έχει δική του γνώμη... και εγώ λατρεύω τα ταξίδια, αλλά ζω και χωρίς αυτά. Ενώ χωρίς
μουσική... δεν μπορώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Η μουσική είναι κάτι σαν το οξυγόνο. Το χρειάζεσαι απαραίτητα και το λαμβάνεις ανεπαίσθητα. Ακούς μουσική επειδή το χρειάζεσαι. Επειδή θέλεις να χαρείς περισσότερο στην χαρά σου,:panwkatw: να λυπηθείς λιγότερο στην λύπη σου, να τραγουδήσεις, να πας ταξίδια, επειδή θέλεις να έχεις έναν σίγουρο φίλο, δίπλα σου κάθε στιγμή που τον χρειάζεσαι. Η ζωή χωρίς την μουσική, απλά δεν θα ήταν ζωή...:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

captain elena

Νεοφερμένος

Η κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σιγουρα ειναι ενας πολυ σημαντικος παραγοντας για εναν πολιτισμο... το μεγαλο μου παραπονο ειναι το γεγονος οτι σημερα ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ.. τα μουσικα οργανα εχουν αντικατασταθει απο το νταπα ντουπα....
:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Μ.. δίκιο έχεις... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Η νταπα ντουπα ειναι χορευτικη μουσικη
Για ολα υπαρχει χωρος
Τι θα ελεγε ο ψαρας στην καλυμνο για τα νταπα ντουπα και τι ο κλαμπερ στο θησειο για το βαρδα κι αραξαμε εγια μολα γεια σου καικι μου αι νικολα
Εγω προσωπικα ακουω τα παντα,και τα νησιωτικα μου και τα κλαμπιστικα μπλιμπλικια αλλα εγω σπουδασα και μουσικη οποτε εχω αυτι για τα παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μουσική ανήκει στους παράγοντες που επάγουν την παραγωγή ενδορφινών (''ορμόνες της ευτυχίας'')!!! Είναι οι ορμόνες που μας κάνουν να αισθανόμαστε όμορφα! Επομένως νομίζω πως ούτε εγώ ούτε οι περισσότεροι άνθρωποι θα μπορούσαν να ζήσουν χωρίς αυτή!
Εξακολουθείς να μπαίνεις iatronet?! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Για εμένα η μουσική είναι απαραίτητη. Ακούω όταν διαβάζω,όταν συμμαζεύω,καμιά φορά όταν είμαι στον υπολογιστή και όταν κάνω ποδήλατο.Δηλαδή όλες τις ώρες εκτός από τον ύπνο και τα μαθήματα στο σχολείο (αν και ακούω στα διαλλείματα :P). Η μουσική είναι η ζωή μου,με συνοδεύει σε κάθε δραστηριότητα,σε κάθε περίσταση,και δεν θα μπορούσα όχι να ζήσω,ούτε να επιβιώσω χωρίς αυτή.

Παιδιά να φοβάστε τους ανθρώπους που δεν τους αρέσει η μουσική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
δεν υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να ζήσει χωρίς μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top