Χωρισμός. Και τώρα τι κάνουμε;

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Τρια πραγματα δεν εχω διαβασει ολα τα μηνυματα και δεν ξερω τι ειπωθηκε αλλα βρες αλλον,οταν οχρονος τα κανει ολα παλι πεδιαδα θα λες εχανα τον χρονο μου,το πιο ωραιο ειναι το επομενο λιμανι...οι σχεσεις στο λυκειο ειναι πασαλληματα προσπαθησε να περνας καλα εαν σε χαλαει σκισε τη σελιδα και turn the page,δεν ηταν ερωτας περνας μια φαση απορριψης και πληγωμενου εγωισμου πολυ εντονα...προσπαθησε να εχεις συγκρατημενα συναισθηματα και να πεις στον εαυτο σου revenge σκισε σελιδα turn the page,συμπεριφερσου οπως σου συμπεριφερεται ετσι δνε θα σε περναει κ για ηλιθια,ξερεις you know im such a fool for you κ τετοια μακρυα,πρωτα η αξιοπρεπεια σου,σερωτευσου παραφορα με καποιον που σε θελει παραφορα απειρα συναισθηματα απειρα φιλια αυτον που θα σε προσεχει σαν τον εαυτο του κ ασε τον χαλβα κ οπως λεει κ το ασμα all the MEANINGLESS AND EMPTY WORDS HE SPOKES

https://www.youtube.com/watch?v=hUFPooqKllA

χαχα ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Πιστευω πως το να βρω άλλον δεν είναι λύση και δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Θέλω να το ξεπεράσω μόνη μου, να βρω τον εαυτό μου, να νιώσω πάλι καλά και δεν θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο αγόρι..είναι άδικο και για μένα και για εκείνον ;) Όσο το να συμπεριφέρομαι όπως αυτός είναι σωστό :) μες τη χαρά αυτός, έτσι κι εγώ...ευχαριστώ για το τραγούδι! θα το ακούσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Καντον ν σ ερωτευτει ξανα και χωρισε τον και φτιαξτα μ τον καλυτερο του φιλο
(not joking )

Revenge is sweet

I want your arrogance and I want your pain
I want your everything and I want your head

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Καντον ν σ ερωτευτει ξανα και χωρισε τον και φτιαξτα μ τον καλυτερο του φιλο
(not joking )

Revenge is sweet
χαχαχ έχω σκεφτεί κι εγώ πολλές μεθόδους εκδίκησης! :whistle: Η δική σου εκδοχή δεν είναι εφικτή γιατί έχει μόνο κορίτσια φίλες! Πέρα από την πλάκα, δε νομίζω να αξίζει εκδίκηση :/: σημαίνει ότι μένω πίσω ακόμα...πρέπει να αγνοήσω και να προχωρήσω...αν και μια μικρή τόση δα εκδικησούλα ίσα που πατάει η γάτα δε θα με χάλαγε πριν προχωρήσω..χαχαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gary96

Νεοφερμένος

Η gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Είχαμε συζητήσει αυτό το θέμα...θα γινόταν κάποια στιγμή αλλά δεν ήμασταν ακόμα έτοιμοι :/ δε νομίζω πάντως να ήταν αυτός ο λόγος που με χώρισε..το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πώς με ξέχασε τόσο εύκολα...:(

βασικα εχω βρεθει κι εγω στη θεση σου και τωρα ακομα περναω μια δυσκολη φαση και αυτο που θελω να σου πω ειναι να μην αναρωτιεσαι ποτε πως γινεται να σε ξεχασε τοσο ευκολα...γιατι πολυ απλα σε ξεχασε σταδιακα ειχε ενδιαφερον οταν σε κυνηγησε και σε διεκδικησε αλλα οταν σε απεκτησε αρχισε σταδιακα να κουραζεται....ολο αυτο γινοταν καιρο κι απλα δεν το τελειωνε για δικους του λογους απλα συνηθως αυτος που δεν εχει παρει χαμπαρι τοσο καιρο το μαθαινει τελευταιος...οταν δηλαδη στο ανακοινωνει ο αλλος...κι ισως κι εσυ εχεις κρινει λαθος για εκεινον...δυστυχως οταν ερωτευεσαι τυφλώνεσαι μπορει να ειναι ολα μπροστα σου μα να μην τα βλεπεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
βασικα εχω βρεθει κι εγω στη θεση σου και τωρα ακομα περναω μια δυσκολη φαση και αυτο που θελω να σου πω ειναι να μην αναρωτιεσαι ποτε πως γινεται να σε ξεχασε τοσο ευκολα...γιατι πολυ απλα σε ξεχασε σταδιακα ειχε ενδιαφερον οταν σε κυνηγησε και σε διεκδικησε αλλα οταν σε απεκτησε αρχισε σταδιακα να κουραζεται....ολο αυτο γινοταν καιρο κι απλα δεν το τελειωνε για δικους του λογους απλα συνηθως αυτος που δεν εχει παρει χαμπαρι τοσο καιρο το μαθαινει τελευταιος...οταν δηλαδη στο ανακοινωνει ο αλλος...κι ισως κι εσυ εχεις κρινει λαθος για εκεινον...δυστυχως οταν ερωτευεσαι τυφλώνεσαι μπορει να ειναι ολα μπροστα σου μα να μην τα βλεπεις....

Τα λόγια σου μου θυμίζουν τόσο την περίπτωσή μου..:/ η αλήθεια είναι πως λίγο καιρί πριν γίνει είχα παρατηρήσει αλλαγές στη συμπεριφορά του απέναντί μου, όμως δεν ήθελα να πιστέψω πως θα γινόταν κάτι τέτοιο...ώστε να πάρω κι εγώ τα μέτρα μου..ήμουν τυφλή! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αυτό που όλα τα αγόρια αντί για κολλητούς έχουν αποκτήσει κολλητές.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gary96

Νεοφερμένος

Η gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τα λόγια σου μου θυμίζουν τόσο την περίπτωσή μου..:/ η αλήθεια είναι πως λίγο καιρί πριν γίνει είχα παρατηρήσει αλλαγές στη συμπεριφορά του απέναντί μου, όμως δεν ήθελα να πιστέψω πως θα γινόταν κάτι τέτοιο...ώστε να πάρω κι εγώ τα μέτρα μου..ήμουν τυφλή! :/

Ξερω τι εννοεις...'' θα του περασει'', ''θελει κι αυτος τον χρονο του'', ''ελα μωρε κι επειδη δεν μου στειλε τι πειραζει?'' , ''ειμαι υπερβολικη δηλαδη πρεπει παντα να ειναι κολλημενος απανω μου?'' και αλλα τετοια....ποσες φορες τα εχω σκεφτει αυτα τους τελευταιους 2 μηνες δεν φανταζεσαι.....για αυτο σε καταλαβαινω...στην πραγματικοτητα ολα εδω ειναι...απλα δεν βλεπουμε...και η αληθεια ειναι πως πολυ πιθανον αυτο να συνεχιστει σε ολες τις σχεσεις της ζωης σου....αρνηση ... αρνεισαι να αποδεχτεις την κατασταση και να παραδεχτεις οτι υπαρχει προβλημα γιατι εισαι συναισθηματικα δεμενη....η αληθεια ειναι ομως (για να μην το δραματοποιουμε κιολας) οτι μολις περασουν οι πανελληνιες μπεισ στο πανεπιστημιο σιγουρα θα βρεις καινουριο ενδιαφερον και ουτε που θα τον σκεφτεσαι πια....ειμαστε πολυ νεες για να κατσουμε να σκασουμε!!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherchez

Νεοφερμένος

Ο Cherchez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αυτό που όλα τα αγόρια αντί για κολλητούς έχουν αποκτήσει κολλητές.. :confused:

Δν υπαρχει φιλία ,τάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ξερω τι εννοεις...'' θα του περασει'', ''θελει κι αυτος τον χρονο του'', ''ελα μωρε κι επειδη δεν μου στειλε τι πειραζει?'' , ''ειμαι υπερβολικη δηλαδη πρεπει παντα να ειναι κολλημενος απανω μου?'' και αλλα τετοια....ποσες φορες τα εχω σκεφτει αυτα τους τελευταιους 2 μηνες δεν φανταζεσαι.....για αυτο σε καταλαβαινω...στην πραγματικοτητα ολα εδω ειναι...απλα δεν βλεπουμε...και η αληθεια ειναι πως πολυ πιθανον αυτο να συνεχιστει σε ολες τις σχεσεις της ζωης σου....αρνηση ... αρνεισαι να αποδεχτεις την κατασταση και να παραδεχτεις οτι υπαρχει προβλημα γιατι εισαι συναισθηματικα δεμενη....η αληθεια ειναι ομως (για να μην το δραματοποιουμε κιολας) οτι μολις περασουν οι πανελληνιες μπεισ στο πανεπιστημιο σιγουρα θα βρεις καινουριο ενδιαφερον και ουτε που θα τον σκεφτεσαι πια....ειμαστε πολυ νεες για να κατσουμε να σκασουμε!!!!! :clapup:

ΝΑΙ!!!! Ακριβώς τέτοια σκεφτόμουν :/
χαχα ναι! δεν πρέπει να σκάμε! σε ευχαριστώ για τη δύναμη που μου δίνεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gary96

Νεοφερμένος

Η gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ΝΑΙ!!!! Ακριβώς τέτοια σκεφτόμουν :/
χαχα ναι! δεν πρέπει να σκάμε! σε ευχαριστώ για τη δύναμη που μου δίνεις! :D

τιποτα καλε σιγα!!!!αληθεια για ποια σχολη θες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Δν υπαρχει φιλία ,τάρα

ο δικός μου δεν είχε κανέναν κολλητό...μόνο κορίτσια κολλητές ;) Και στο σχολείο τις αγγάλιαζε, τις φιλούσε, τις χάιδευε, τους χτένιζε τα μαλλιά, κάθονταν πάνω του, μοιράζονταν το φαγητό του :/: εμένα βέβαια σπάνια να μου έλεγε μια καλημέρα :/ χαχα ναι έκανα πολλές υποχωρήσεις είναι η αλήθεια :/

τιποτα καλε σιγα!!!!αληθεια για ποια σχολη θες?

Είμαι θεωρητική κατεύθυνση :) άσε και πήζω με ιστορία τώρα :eek: χαχα :P χμμ μου αρέσουν οι φιλολογικές σχολές :) εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

gary96

Νεοφερμένος

Η gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Είμαι θεωρητική κατεύθυνση :) άσε και πήζω με ιστορία τώρα :eek: χαχα :P χμμ μου αρέσουν οι φιλολογικές σχολές :) εσύ;

κι εγω θεωρητικη...αλλα νομικη βεβαια αν θα την πιασω ειναι αλλο θεμα :P οριστε ειδες?μιλα για τις πανελληνιες και καθε φορα που σου παει καποιος την κουβεντα σε εκεινον αλλαξε την κανε την τρελη....σιγα σιγα θα αρχισεις να μιλας κυριως για τις εξετασεις και μετα για την καλοπεραση του καλοκαιριου κι ουτε το ονομα του δεν θα θυμασαι πια... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
κι εγω θεωρητικη...αλλα νομικη βεβαια αν θα την πιασω ειναι αλλο θεμα :P οριστε ειδες?μιλα για τις πανελληνιες και καθε φορα που σου παει καποιος την κουβεντα σε εκεινον αλλαξε την κανε την τρελη....σιγα σιγα θα αρχισεις να μιλας κυριως για τις εξετασεις και μετα για την καλοπεραση του καλοκαιριου κι ουτε το ονομα του δεν θα θυμασαι πια... ;)

χαχα :P εύχομαι και στις δυο μας τα καλύτερα για φέτος! και όλα τ' άλλα θα έρθουν κάποτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αυτό που όλα τα αγόρια αντί για κολλητούς έχουν αποκτήσει κολλητές.. :confused:

Friends with benefits σε πιο εκλαικευμένη μορφή,που είναι το κακό :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
οι άντρες δεν έχουν ποτέ κολλητές, μόνο φιλες


...εκτός κι αν είσαι φιλενάδας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
gary96 και Βούλα-rf-5 προσέχτε μην εξελίξετε την ερωτική "απογοήτευση" σε μαζική απόρριψη του ανδρικού φύλου. Διότι πολλές κοπέλες επιλέγουν αυτή την οδό και αρχίζουν τις ανυπόστατες γενικεύσεις αγνοώντας ότι ο κάθε άνθρωπος έχει μια διαφορετική προσωπικότητα με διαφορετική παιδεία, αρχές και βιώματα. Η τακτική ανακοίνωσης του χωρισμού από τα social media ή με ένα sms, δεν έχει φύλο. Εμένα η πρώην μου επέλεξε να με χωρίσει από το facebook. To αστείο ήταν ότι η κοπέλα είναι φοιτήτρια, υποτίθεται ενήλικας και όχι παιδάκι ή έφηβη. Άρα, να αρχίσω να κάνω γενικεύσεις ότι "όλες οι κοπέλες είναι ίδιες"; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
gary96 και Βούλα-rf-5 προσέχτε μην εξελίξετε την ερωτική "απογοήτευση" σε μαζική απόρριψη του ανδρικού φύλου. Διότι πολλές κοπέλες επιλέγουν αυτή την οδό και αρχίζουν τις ανυπόστατες γενικεύσεις αγνοώντας ότι ο κάθε άνθρωπος έχει μια διαφορετική προσωπικότητα με διαφορετική παιδεία, αρχές και βιώματα. Η τακτική ανακοίνωσης του χωρισμού από τα social media ή με ένα sms, δεν έχει φύλο. Εμένα η πρώην μου επέλεξε να με χωρίσει από το facebook. To αστείο ήταν ότι η κοπέλα είναι φοιτήτρια, υποτίθεται ενήλικας και όχι παιδάκι ή έφηβη. Άρα, να αρχίσω να κάνω γενικεύσεις ότι "όλες οι κοπέλες είναι ίδιες"; :P

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν πρέπει να γίνονται τέτοιες γενικεύσεις, όμως είναι φυσικό να σου έρχονται τέτοιες σκέψεις αρχικά..δυστυχώς:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν πρέπει να γίνονται τέτοιες γενικεύσεις, όμως είναι φυσικό να σου έρχονται τέτοιες σκέψεις αρχικά..δυστυχώς:/:

Σίγουρα αλλά σκέψου ότι η κοινωνία είναι γεμάτη από διαφορετικούς χαρακτήρες. Ήδη το διαπιστώνεις στην οικογένειά σου, στους συγγενείς σου, στους φίλους σου. Ο κάθε άνθρωπος από όλους αυτούς έχει έναν χαρακτήρα. Όσο είσαι πληγωμένη λογικό είναι να σκέφτεσαι έτσι. Αλλά στην ενήλικη ζωή σου πρέπει να είσαι "ψημένη" ώστε να αντιμετωπίζεις πολλά "χαστούκια" που πρόκειται να φας. Όλα στο παιχνίδι είναι. Να μάθεις σιγά-σιγά να είσαι ψύχραιμη και εκδηλωτική εκεί που πρέπει. Ο κάθε άνθρωπος χρειάζεται διαφορετικό είδος αντιμετώπισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βούλα-rf-5

Νεοφερμένος

Η Βούλα-rf-5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Σίγουρα αλλά σκέψου ότι η κοινωνία είναι γεμάτη από διαφορετικούς χαρακτήρες. Ήδη το διαπιστώνεις στην οικογένειά σου, στους συγγενείς σου, στους φίλους σου. Ο κάθε άνθρωπος από όλους αυτούς έχει έναν χαρακτήρα. Όσο είσαι πληγωμένη λογικό είναι να σκέφτεσαι έτσι. Αλλά στην ενήλικη ζωή σου πρέπει να είσαι "ψημένη" ώστε να αντιμετωπίζεις πολλά "χαστούκια" που πρόκειται να φας. Όλα στο παιχνίδι είναι. Να μάθεις σιγά-σιγά να είσαι ψύχραιμη και εκδηλωτική εκεί που πρέπει. Ο κάθε άνθρωπος χρειάζεται διαφορετικό είδος αντιμετώπισης.

Σε ευχαριστώ για τις χρήσιμες συμβουλές σου! το εκτιμώ πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top