Μαθητικοί διαγωνισμοί

antoni4040

Νεοφερμένος

Ο antoni4040 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εδώ και τρεις εβδομάδες διάβαζα ώρες ολόκληρες την ημέρα για το διαγωνισμό φυσικής. Πρέπει να πω ότι άξιζε. Νομίζω πως τα πήγα πολύ καλά(καλύτερα από κάτι άλλα παιδιά που μίλησα, τουλάχιστον...). Το θέμα είναι ότι δεν έχει περάσει μια μέρα και αρχίζω να βαριέμαι. Πείτε με σπασίκλα και φλώρο, αλλά αυτούς τους διαγωνισμούς τους λατρεύω. Είναι η κινητήρια δύναμη μου. Να διαβάζεις φυσική και μαθηματικά στο ρούκου μόνο για την πάρτι σου δεν έχει πλάκα... Είναι πολύ πιο εύκολο να έχεις κάποιον κοντινό στόχο...
Γι'αυτό το λόγο, ποιοι άλλοι διαγωνισμοί υπάρχουν εκεί έξω για μαθηματικά, φυσική, πληροφορική? Είτε στην Ελλάδα είτε παγκόσμια μέσω Internet ή δεν ξέρω και γω τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εδώ και τρεις εβδομάδες διάβαζα ώρες ολόκληρες την ημέρα για το διαγωνισμό φυσικής. Πρέπει να πω ότι άξιζε. Νομίζω πως τα πήγα πολύ καλά(καλύτερα από κάτι άλλα παιδιά που μίλησα, τουλάχιστον...). Το θέμα είναι ότι δεν έχει περάσει μια μέρα και αρχίζω να βαριέμαι. Πείτε με σπασίκλα και φλώρο, αλλά αυτούς τους διαγωνισμούς τους λατρεύω. Είναι η κινητήρια δύναμη μου. Να διαβάζεις φυσική και μαθηματικά στο ρούκου μόνο για την πάρτι σου δεν έχει πλάκα... Είναι πολύ πιο εύκολο να έχεις κάποιον κοντινό στόχο...
Γι'αυτό το λόγο, ποιοι άλλοι διαγωνισμοί υπάρχουν εκεί έξω για μαθηματικά, φυσική, πληροφορική? Είτε στην Ελλάδα είτε παγκόσμια μέσω Internet ή δεν ξέρω και γω τι?
δεν υπαρχουν και πολλοι διαγωνισμοι αλλα αφου σου αρεσει να διαβαζεις κανε ο,τι κανω κι εγω: μαθηματα μεσω internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Γενικός: Λυσίας
Μαθηματικά: Πανελλήνιος Κανγκουρό
Φυσική: Πανελλήνιος Ξανθόπουλου (είναι τοπικός, αλλά τον συμπεριλαμβάνω, αφού μπορεί να ζεις εκεί) IPPOG CERN ΔΕΣΜΗ
Πληροφορική: Πανελλήνιος
Αστρονομία: Πανελλήνιος
Βιολογία: Πανελλήνιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
δεν υπαρχουν και πολλοι διαγωνισμοι αλλα αφου σου αρεσει να διαβαζεις κανε ο,τι κανω κι εγω: μαθηματα μεσω internet.
Εννοείς ότι κοιτάς βίντεο με μαθήματα απο το MIT και τέτοια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antoni4040

Νεοφερμένος

Ο antoni4040 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτό μάλλον εννοεί, το κάνω και εγώ, μαθαίνω C μεσώ κάτι διαλέξεων του Harvard...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εννοείς ότι κοιτάς βίντεο με μαθήματα απο το MIT και τέτοια?
υπάρχουν ιστοσελιδες από τις οποιες κανεις μαθηματα και λαμβανεις και πιστοποιητικο. (πχ edX μια και ανεφερες το ΜΙΤ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Και το coursera επισης υπάρχει! Είναι πολύ καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top