Πόσο ψεύτες είστε;

Πόσο ψεύτες είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • Καθόλου

    Ψήφοι: 12 13.2%
  • Ελάχιστα

    Ψήφοι: 31 34.1%
  • Λίγο

    Ψήφοι: 23 25.3%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 17 18.7%
  • Αρκετά

    Ψήφοι: 4 4.4%
  • Ντροπή Μου

    Ψήφοι: 4 4.4%

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Νομιζω οτι λεω αρκετα ψεματα...Γενικα προσπαθω να αποφεευγω να λεω πολυ σημαντικα ψεματα η ψεματα που εμπλεκουν και αλλους...Αλλα δεν μπορω να αποφυγω παντα καποια ψεματα απο ευγενεια..Η οταν καποιος μου ζητησει να κρατησω ενα μυστικο..Θα μπορουσα βεβαια να πω ενα απλο ''Δεν μπορω να σου πω'',αλλα μετα ακολουθουν και αλλες ερωτησεις..Γενικα παντως δεν μου αρεσουν τα ψεματα...Ειδικα οταν ''αναγκαζομαι'' να πω ενα ψεμα σε καποιο αγαπημενο προσωπο..Σε σχετικα ''ξενους'' δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
δυστηχώς είμαι και εγώ άτομο που λέω ψέμματα και προσπαθώ να τα κόψω γιατί καταλαβαίνω ότι είναι κάτι πολύ άσχημο.. έστω και τα μικρά ψεμματάκια αλλά βλέπω πόσο πολύ πληγώνουν τα άτομα στα οποία τα λέμε και γι αυτό το λόγο θέλω να τα κόψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
....
Πόσο ψεύτες είστες;
...

Δηλαδή, θέλεις τώρα να σου πω την αλήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
1. επαγγέλομαι ψεύτης :P
2. στην προσωπική μου ζωή σχεδόν καθόλου.

ερώτηση
το ψέμα ισούται πολλές φορές με τη διπλωματία? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
το ψέμα ισούται πολλές φορές με τη διπλωματία? :hmm:

'Οχι. "Διπλωματία είναι η τέχνη να μοιράζεις τα κομμάτια ενός κέικ κάνοντας τον καθένα να πιστεύει ότι έχει το μεγαλύτερο" (Λ.'Ερχαρτ). 'Αρα ο διπλωμάτης λέει ψέμματα σε όλους για το καλό όλων ενώ ο ψεύτης λέει ψέμματα στον άλλο για το δικό του καλό. Αυτό είναι ο δικός μου ορισμός. 'Αρα περισσσότερο έχει να κάνει με την πειθώ, τη διαλλακτικότητα και την προσαρμογή παρά με το ψέμα. Διπλωματία είναι η τέχνη να προσπαθείς να βρεις μια λύση που να μην αδικεί κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
ψέματα λέω έτσι για πλακίτσα..για να γελάσουμε λίγο..:D:D
αλλά όταν μιλάω σοβαρά δν υπάρχει περίπτωση να πώ..εκείνες τις στιγμές κρατάω και ένα ρόπαλο καβάτζα σε περίπτωση που κάποιος χαζός γυρίσει και μου πει ψέματα και μετά πει..αχχ σου έκανα πλάκα!!..θες να μιλήσουμε σοβαρά βρε αδερφέ η θές να κάνουμε πλάκα??..πές το απο τν αρχή να ξέρω πόσο δυνατή θα στν ανάψω!!..:mad::mad::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Πόσο ψεύτες είστε;
Πάρα πολύ.
Κατάφερα με διάφορα ψέματα να πείσω τον εαυτό μου ότι όλα πάνε καλά.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
αν πω οτι δεν ειμαι καθολου ή οτι ειμαι ελαχιστα τοτε θα πω ψεμα...λεω ψεματα αλλα οχι πολυ συχνα προτιμω να λεω την αληθεια γιατι καθε φορα που λεω ψεμα εχω μεγαλο φοβο και ανασφαλεια...θα ελεγα οτι ειμαι στην μετρια κατασταση

Υ.Σ. δεν λεω και φοβερα ψεματα...για κανα βαθμο στο σχολειο ή κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ελαχιστα χωρις πλακα...γενικα δεν πολυλεω ψεματα. Ισως αμα ειχα πει σε διαφορες καταστασεις οι σχεσεις μου καποιους ανθρωπους να ηταν καλυτερες. Αυτο δεν το ηξερα τοτε. Αλλα και σε περιπτωση που το ηξερα δεν θα ελεγα ψεματα γιατι δεν ενδιαφερομαι να εχω σχεσεις με ανθρωπους που δεν εκτιμουν την αληθεια. Οταν λεω σε ολα την αληθεια τοτε δεν χρειαζεται να επεξηγησω τιποτα. Εχω την συνειδηση μου ησυχη και λεω πως δεν θα μπορουσα να ειχα κανει τιποτα καλυτερα και ετσι ποτε δεν μετανιωνω για αληθειες που εχω πει. Δεν θελω να υποκριθω για κατι που δεν ειμαι για δεν θελω να εχω σχεσεις με τετοια ατομα. Το εχω ξεκοψει σε ολους γιατι μεγαλο ποσοστο γυρω μου ειναι υποκριτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
λεω αρκετες φορες ψεματα κυριως απο ευγενεια...δεν ειμαι απο αυτους που μπορουν να πουν την (σκληρη) αληθεια καταμουτρα...ε μπορει να πω και κανενα αλλο μικροψεματακι(:redface:) για να διευκολυνω καμια φορα τη θεση μου αλλα δεν εχω πει ποτε κανενα πολυ σοβαρο ιδιαιτερα αν υπαρχει περιπτωση να μπλεχτουν κι αλλα ατομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Λοιπόν..εγώ παλία ελεγα συνεχως ιστορίες απτο μυαλό μου κλπ...συνηθως χοντρά ψεματα...αλλά τωρα καταλαβα τι μαμακίες έκανα!
ειναι ασχημο να λες ψεματα και έτσι μ αρεσει να ειμαι ειλικρινής και να λέω την αληθεια χωρις να αλλάζω τις καταστάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ποτε δεν ελεγα ψεματα,ποσο μαλλον σε σοβαρα θεματα και ουτε λεω τωρα!!;)
Ποιο το νοημα να λες ψεματα;;;Αργα η γρηγορα θα αποκαλυπτουν και τοτε θα ειναι χειροτερα!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μπορώ να γίνω πολύ ψευτρα αν χρειαστεί. Αλλά επειδή ούτε σε μένα αρέσει να μου λένε ψέματα, το αποφεύγω όσο δεν πάει.
Δεν έχω πει κάποιο πολύ χοντρό ψέμα πάντως, μόνο κάτι ψιλά για κοπανες και τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε μπορώ να λέω ψέματα. Κοκκινίζω, με πιάνει γέλιο, ή μου κόβεται η φωνή. :P
Προτιμώ να μη μιλώ καθόλου από το να πω κάποιο ψέμα, αν πρέπει οπωσδήποτε να πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Δυστυχώς καθόλου, και αυτό μου κάνει τη ζωή πολύ δύσκολη σε πολλά θέματα.


Πλάκες κάνω αρκετά συχνά, ψέμματα όμως οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Συχνά αναγκαζόμαστε να πούμε ψέματα, προκειμένου να προστατεύσουμε κάποιον, τα λεγόμενα κατά συνθήκην ψεύδη. Στην περίπτωσή μου, καταφεύγω εκεί για να αποφύγω να ταράξω ή να στενοχωρήσω τους γονείς μου για ένα δυστυχές γεγονός. Δεν είμαι περήφανος, αλλά έτσι κρατώ ισορροπίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω οταν ημουν μικρη ελεγα παρα πολλα ψεματα και ας μην υπηρχε καποιος λογος! Απλος ελεγα! Αυτο ομως αλλαξε κατα πολυ στην πορεια των χρονων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
μπορω να πω ψεμα και να το κρυψω καλα αν και δεν το πολυκανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Μισώ τα ψέματα. Δεν υπάρχει "τίποτα" χειρότερο από το να μην μπορείς να εμπιστευτείς κάποιον επειδή δεν ξέρεις πότε λέει ψέματα και πότε αλήθεια ή δεν σου λέει την αλήθεια για να μην σε πληγώσει. Πολύ σπάνια θα πω ψέματα,για να μην πληγώσω κάποιον που αγαπώ αν και προσπαθώ να το αποφύγω και αυτό. Δεν είμαι καλή ψεύτρα όμως, κοκκινίζω, και γενικότερα φαίνεται ότι λέω ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μισώ τα ψέματα. Δεν υπάρχει "τίποτα" χειρότερο από το να μην μπορείς να εμπιστευτείς κάποιον επειδή δεν ξέρεις πότε λέει ψέματα και πότε αλήθεια ή δεν σου λέει την αλήθεια για να μην σε πληγώσει. Πολύ σπάνια θα πω ψέματα,για να μην πληγώσω κάποιον που αγαπώ αν και προσπαθώ να το αποφύγω και αυτό. Δεν είμαι καλή ψεύτρα όμως, κοκκινίζω, και γενικότερα φαίνεται ότι λέω ψέματα.
Συμφωνώ σχεδόν σε όλα. Οταν όμως μάθει ο άλλος ότι είπες ψέμματα, θα είναι χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top