Παρατσούκλια σε καθηγητές-ήτριες

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αυτό το θέμα απευθύνεται και σε μαθητές και σε καθηγητές.Λοιπόν, έχετε βγάλει παρατσούκλια σε καθηγητές σας;Αν ναι σε ποια μαθήματα;Και εσείς οι καθηγητές , σας έχουν βγάλει ποτέ παρατσούκλια;Τιμωρήσατε αυτούς που σας φώναζαν έτσι ή απλώς γελάσατε μόλις τα ακούσατε;Εγώ έχω βγάλει παρατσούκλια σε όλους τους καθηγητές μου χιχιχι
ενδεικτικά:
οικιακή οικονομία:τρελή καροτομάλλα
ιστορία κ λογοτεχνία: γκαντεμοφορέας τέταρτου βαθμού, UFO
γλώσσα κ αρχαία: γιαγιά του Δρακουμέλ, Χάρυβδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εμεις ειχαμε βγαλει αυτη που μας εκανε Αρχαια στη Γ Γυμνασιου Josh Childress γιατι ειχε πολυ σγουρο αφρο μαλλι. Α και οταν θελουμε να αναφερθουμε σε εναν Μαθηματικο και μια Φιλολογο του σχολειου μας λεμε ''το ζευγος'' γιατι ειναι παντρεμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωω καλά τι μου θύμισες, φωνάζαμε Τζον Λοκ την ιστορικό μας στην γ' γυμνασίου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμείς είχαμε βγάλει έναν φυσικό στο λύκειο "Δρακουμέλ". Πέρα από την πλάκα υπήρχε τρομακτική ομοιότητα. Ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Παιδιά εμείς λέμε ξωτικό τον/την πληροφορικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
στην σχολη εναν επειδη τον λενε Αλκιβιαδη τον φωναζουμε Αδη
στο σχολειο μια την λεγαμε μοτορακι επειδη μιλουσε γρηγορα
αλλα παρατσουκλια δε θυμαμαι τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έναν φιλόλογο τον φωνάζουν Mountain στο σχολείο μου λόγω των διαστάσεών του.
Θυμάμαι την καθηγήτρια αγγλικών στο δημοτικό την λέγαμε "Σκατζοκεφάλου" ο.Ο :p Μικρά,αθώα παιδάκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Χαχα, ωραίο θεματάκι...
Λοιπόν:
Αγγλικου: Ξινή
Καθηγητής καλλιτεχνικών: Μαλλιάς (διότι έχει μαλλιά σαν της Ραπουνζέλ:P)
Ο προηγούμενος θεολόγος: Γκονζάλο (έμοιαζε με βραζιλιάνο:P)
Φυσικοχημικός: Ψάρι
Τέλος, είναι ένας καθηγητής που βοηθάει τα άτομα με ειδικές ανάγκες και επειδή μοιάζει με 2 γνωστούς μας λες και είναι σε έναν τον λέμε απομίμηση!!

Η μόνη είμαι που στο σχολείο μου έχουμε τόσα παρατσούκλια; :redface:

Και ναι, ο μαθηματικός μου με λέει τουβλάκι... :P Δεν είναι και το φόρτε μου τα μαθηματικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμείς φωνάζουμε τον καθηγητή των γαλλικών κουκούτσι. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Μια καθηγήτρια τη φωνάζουμε Βούδα και Σολάριουμ, έναν άλλον Τελετάμπης και Nova ("Tι έχουμε τώρα;" "Σολάριουμ"), ("Ο Novaς είναι εδώ σήμερα;"). Στο γυμνάσιο μια καθηγήτρια τη φωνάζαμε Φρατζόλα,μια άλλη Billy, μια άλλη καθηγήτρια Πίτσα και έναν καθηγητή Παπαjohn..! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Σβαρνιάρης.
Η μορφή του αιώνα. Καθηγητής Κοινωνιολογίας (νομίζω; )

Σαλαμάνδρα καθηγήτρια φυσικής.
και τέρας, και σκιάχτρο και πολλά ακόμη για την ίδια

Ανοργασμικιά, φιλόλογος.

Σάπια πάριζα, μαθηματικός.

και πολλοί άλλοι. Και οι παραπάνω είχαν κι άλλα που νυστάζω για να θυμηθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Κανένας καθηγητής δεν υπάρχει στο site να μας πει αν του είχαν βγάλει ποτέ παρατσούκλι και πώς αντέδρασε?Μία φορά μία συμμαθήτριά μου πήγε και με κάρφωσε στον καθηγητή της λογοτεχνίας και της ιστορίας μας επειδή είχα πει πως όταν χαμογελάει μοιάζει με λαγό!Ευτυχώς δε μου έκανε τίποτα, μόνο έσκασε στα γέλια οπότε τη σκαπουλάρισα πάλι!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θυμαμαι την αγγλικου στο δημοτικό μια μερα (τριτη δημοτικού μωρα) πέρασε απο μπροστα μας και ημουν με την κολλητη μου και λεμε "νομιζω πως είδα ένα γατούλι..", "ναι, είδα ένα γατούλι" :P Και μεχρι την έκτη δημοτικού την φωναζε όλο το σχολειο γατούλι, παιζει να εχει μεινει και στις επομενες γενιες... :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αυτήν που μας κάνει έκθεση και λογοτεχνία την λέμε κουκουλιάντρα,
τον μαθηματικό πέρκα γιατί το επίθετό του είναι κανονικά όνομα ψαριού,
τον φυσικό μας ριτσαρντ γκιρ γιατί του μοιάζει απίστευτα,
τον γυμναστή junior γιατί φοράει το καπέλο όπως ο τζούνιορ από τα γιαουρτάκια,
τον διευθυντή μας γκλιτς boy (ναι, το γκλιτς απο την γκλιτσα:P)
και την θρηκευτικού θεούμπι.
:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Θυμάμαι στην Β γυμνασίου είχαμε βγάλει μια καθηγήτρια "πιγκουίνο" και αυτό γιατί περπατούσε ακριβώς όπως περπατάει και ένας πιγκουίνος, σοβαρά. Μας έκανε και Ιλιάδα, τίποτα δεν είχα καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Tον φυσικο μας τον φωναζουμε Kinderarzt (παιδιατρος στα γερμνανικα), γιατι
1. Απο την πρωτη στιγμη που τον ειδαμε ειπαμε οτι μοιαζει με γιατρος
2. Ειναι πολυ καλος και συμπαθητικος και ευγενικος και υπομονετικος, και θα του πηγαινε να ηταν παιδιατρος
3. Του παει πολυ να μιλαει γερμανικα :P

Νομίζω κολλάει.. :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εμείς είχαμε ένα φυσικό στο γυμνάσιο που τον φωνάζαμε "Βεζούβιο". Θύμωνε με το παραμικρό, κοκκίνιζε και φώναζε. Θα τον άκουγαν 10-15 τετράγωνα πέρα από το σχολείο.

Στο λύκειο είχαμε ένα χοντρό μαθηματικό με μουστάκι και τον φωνάζαμε "garfield".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Φρανκενστάιν ένα καθηγητή μας με μεγάλο μέτωπο:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Εμείς τους κόβαμε τα επίθετα. Σάλμα, Κάτρι, Μάρουφ, (Μίστερ) Καρύντ, Πάπι, Τάχμα, κλπ. Όλα με πολύ αγάπη πάντα, γιατί ήταν φοβεροί! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top