Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,887 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,116 μηνύματα σε 76,874 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 369 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Παρατσούκλια σε καθηγητές-ήτριες

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 09:26, 09-02-14:

Αυτό το θέμα απευθύνεται και σε μαθητές και σε καθηγητές.Λοιπόν, έχετε βγάλει παρατσούκλια σε καθηγητές σας;Αν ναι σε ποια μαθήματα;Και εσείς οι καθηγητές , σας έχουν βγάλει ποτέ παρατσούκλια;Τιμωρήσατε αυτούς που σας φώναζαν έτσι ή απλώς γελάσατε μόλις τα ακούσατε;Εγώ έχω βγάλει παρατσούκλια σε όλους τους καθηγητές μου χιχιχι
ενδεικτικά:
οικιακή οικονομία:τρελή καροτομάλλα
ιστορία κ λογοτεχνία: γκαντεμοφορέας τέταρτου βαθμού, UFO
γλώσσα κ αρχαία: γιαγιά του Δρακουμέλ, Χάρυβδη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panagiotists13 : 09-02-14 στις 09:30.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mythik52 (Άγγελος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O Mythik52 over the moon έγραψε: στις 12:36, 09-02-14:

Εμεις ειχαμε βγαλει αυτη που μας εκανε Αρχαια στη Γ Γυμνασιου Josh Childress γιατι ειχε πολυ σγουρο αφρο μαλλι. Α και οταν θελουμε να αναφερθουμε σε εναν Μαθηματικο και μια Φιλολογο του σχολειου μας λεμε ''το ζευγος'' γιατι ειναι παντρεμενοι.
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε: στις 12:43, 09-02-14:

Ωω καλά τι μου θύμισες, φωνάζαμε Τζον Λοκ την ιστορικό μας στην γ' γυμνασίου
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,817 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 21:13, 09-02-14:

Εμείς είχαμε βγάλει έναν φυσικό στο λύκειο "Δρακουμέλ". Πέρα από την πλάκα υπήρχε τρομακτική ομοιότητα. Ο.ο
Παράθεση

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 921 μηνύματα.

H aggressive έγραψε: στις 21:18, 09-02-14:

Παιδιά εμείς λέμε ξωτικό τον/την πληροφορικό.
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 21:23, 09-02-14:

στην σχολη εναν επειδη τον λενε Αλκιβιαδη τον φωναζουμε Αδη
στο σχολειο μια την λεγαμε μοτορακι επειδη μιλουσε γρηγορα
αλλα παρατσουκλια δε θυμαμαι τωρα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 09-02-14 στις 21:31.
Παράθεση

Emilouko (Γιούκου)

Φοιτητής

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,669 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 21:31, 09-02-14:

Έναν φιλόλογο τον φωνάζουν Mountain στο σχολείο μου λόγω των διαστάσεών του.
Θυμάμαι την καθηγήτρια αγγλικών στο δημοτικό την λέγαμε "Σκατζοκεφάλου" ο.Ο :p Μικρά,αθώα παιδάκια!
1
Παράθεση

...Αλεξάνδρα...

Φοιτητής

H ...Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 187 μηνύματα.

H ...Αλεξάνδρα... έγραψε: στις 23:10, 09-02-14:

Χαχα, ωραίο θεματάκι...
Λοιπόν:
Αγγλικου: Ξινή
Καθηγητής καλλιτεχνικών: Μαλλιάς (διότι έχει μαλλιά σαν της Ραπουνζέλ)
Ο προηγούμενος θεολόγος: Γκονζάλο (έμοιαζε με βραζιλιάνο)
Φυσικοχημικός: Ψάρι
Τέλος, είναι ένας καθηγητής που βοηθάει τα άτομα με ειδικές ανάγκες και επειδή μοιάζει με 2 γνωστούς μας λες και είναι σε έναν τον λέμε απομίμηση!!

Η μόνη είμαι που στο σχολείο μου έχουμε τόσα παρατσούκλια;

Και ναι, ο μαθηματικός μου με λέει τουβλάκι... Δεν είναι και το φόρτε μου τα μαθηματικά!!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,341 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 23:28, 09-02-14:

Εμείς φωνάζουμε τον καθηγητή των γαλλικών κουκούτσι.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,030 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 23:30, 09-02-14:

Μια καθηγήτρια τη φωνάζουμε Βούδα και Σολάριουμ, έναν άλλον Τελετάμπης και Nova ("Tι έχουμε τώρα;" "Σολάριουμ"), ("Ο Novaς είναι εδώ σήμερα;"). Στο γυμνάσιο μια καθηγήτρια τη φωνάζαμε Φρατζόλα,μια άλλη Billy, μια άλλη καθηγήτρια Πίτσα και έναν καθηγητή Παπαjohn..!
3
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Τιμώμενο Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,232 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 00:44, 10-02-14:

Το επίθετό το ήταν παπαγιάννης να υποθέσω?
1
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 01:47, 10-02-14:

Σβαρνιάρης.
Η μορφή του αιώνα. Καθηγητής Κοινωνιολογίας (νομίζω; )

Σαλαμάνδρα καθηγήτρια φυσικής.
και τέρας, και σκιάχτρο και πολλά ακόμη για την ίδια

Ανοργασμικιά, φιλόλογος.

Σάπια πάριζα, μαθηματικός.

και πολλοί άλλοι. Και οι παραπάνω είχαν κι άλλα που νυστάζω για να θυμηθω.
2
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 08:17, 10-02-14:

Κανένας καθηγητής δεν υπάρχει στο site να μας πει αν του είχαν βγάλει ποτέ παρατσούκλι και πώς αντέδρασε?Μία φορά μία συμμαθήτριά μου πήγε και με κάρφωσε στον καθηγητή της λογοτεχνίας και της ιστορίας μας επειδή είχα πει πως όταν χαμογελάει μοιάζει με λαγό!Ευτυχώς δε μου έκανε τίποτα, μόνο έσκασε στα γέλια οπότε τη σκαπουλάρισα πάλι!
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 16:03, 10-02-14:

Θυμαμαι την αγγλικου στο δημοτικό μια μερα (τριτη δημοτικού μωρα) πέρασε απο μπροστα μας και ημουν με την κολλητη μου και λεμε "νομιζω πως είδα ένα γατούλι..", "ναι, είδα ένα γατούλι" Και μεχρι την έκτη δημοτικού την φωναζε όλο το σχολειο γατούλι, παιζει να εχει μεινει και στις επομενες γενιες...
Παράθεση

Vivian.

Μαθητής Β' λυκείου

H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 418 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε: στις 16:34, 10-02-14:

Αυτήν που μας κάνει έκθεση και λογοτεχνία την λέμε κουκουλιάντρα,
τον μαθηματικό πέρκα γιατί το επίθετό του είναι κανονικά όνομα ψαριού,
τον φυσικό μας ριτσαρντ γκιρ γιατί του μοιάζει απίστευτα,
τον γυμναστή junior γιατί φοράει το καπέλο όπως ο τζούνιορ από τα γιαουρτάκια,
τον διευθυντή μας γκλιτς boy (ναι, το γκλιτς απο την γκλιτσα)
και την θρηκευτικού θεούμπι.
1
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 21:21, 10-02-14:

Θυμάμαι στην Β γυμνασίου είχαμε βγάλει μια καθηγήτρια "πιγκουίνο" και αυτό γιατί περπατούσε ακριβώς όπως περπατάει και ένας πιγκουίνος, σοβαρά. Μας έκανε και Ιλιάδα, τίποτα δεν είχα καταλάβει.
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 00:50, 15-02-14:

Tον φυσικο μας τον φωναζουμε Kinderarzt (παιδιατρος στα γερμνανικα), γιατι
1. Απο την πρωτη στιγμη που τον ειδαμε ειπαμε οτι μοιαζει με γιατρος
2. Ειναι πολυ καλος και συμπαθητικος και ευγενικος και υπομονετικος, και θα του πηγαινε να ηταν παιδιατρος
3. Του παει πολυ να μιλαει γερμανικα

Νομίζω κολλάει..
1
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,173 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε: στις 00:55, 15-02-14:

Εμείς είχαμε ένα φυσικό στο γυμνάσιο που τον φωνάζαμε "Βεζούβιο". Θύμωνε με το παραμικρό, κοκκίνιζε και φώναζε. Θα τον άκουγαν 10-15 τετράγωνα πέρα από το σχολείο.

Στο λύκειο είχαμε ένα χοντρό μαθηματικό με μουστάκι και τον φωνάζαμε "garfield".
2
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Φοιτητής

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 689 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε: στις 21:18, 27-07-14:

Φρανκενστάιν ένα καθηγητή μας με μεγάλο μέτωπο
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Φοιτητής

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε: στις 21:30, 27-07-14:

Εμείς τους κόβαμε τα επίθετα. Σάλμα, Κάτρι, Μάρουφ, (Μίστερ) Καρύντ, Πάπι, Τάχμα, κλπ. Όλα με πολύ αγάπη πάντα, γιατί ήταν φοβεροί!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια