Εξεταστική

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Η διπλη εξεταστικη ειναι φεβρουαριος και σεπτεμβριος?
Επισης υπαρχει αρνητικη βαθμολογιση οταν οι εξεταστες διορθωνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Νομίζω διπλές εξεταστικές έχουν ( ή είχαν) μόνο τα ΤΕΙ και ήταν μέσα στον ίδιο μήνα...Δεν ξέρω αν ισχύει πλέον.

Για την αρνητική βαθμολογία, αν υπάρχει, σας έχουν ενημερώσει οι καθηγητές από πριν. Πολύ συχνά αυτό γίνεται στα πολλαπλής επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki:)

Νεοφερμένος

Η Katerinaki:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Σήμερα έγραφα το πρώτο μάθημα...βιολογία...η πρώτη μου εξεταστική...χάλι μαύρο...
αν είναι να χρωστάω από το πρώτο έτος,κατάλαβα τι έχει να γίνει στα επόμενα...:worry:
πφφφφφ...πάμε για το δευτερο και ο θεός βοηθός...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Σήμερα έγραφα το πρώτο μάθημα...βιολογία...η πρώτη μου εξεταστική...χάλι μαύρο...
αν είναι να χρωστάω από το πρώτο έτος,κατάλαβα τι έχει να γίνει στα επόμενα...:worry:
πφφφφφ...πάμε για το δευτερο και ο θεός βοηθός...!

και γω το ίδιο :D

πρώτη εξεταστική , πρώτο μάθημα και σίγουρα κόπηκα , δε βαριέσαι...εντάξει εγώ μόνο 3 μέρες διάβασα σοβαρά ...

η βιολογία πολύ γαμάτο μάθημα πρέπει να είναι...στο δεύτερο εξάμηνο έχουμε επιλογής βιολογία στο φυσικό, θα το επιλέξω σίγουρα:D
είχα πωρωθεί με τη βιολογία κατεύθυνσης στη γ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Σήμερα έγραφα το πρώτο μάθημα...βιολογία...η πρώτη μου εξεταστική...χάλι μαύρο...
αν είναι να χρωστάω από το πρώτο έτος,κατάλαβα τι έχει να γίνει στα επόμενα...:worry:
πφφφφφ...πάμε για το δευτερο και ο θεός βοηθός...!

Και να ισχύει αυτό που λες είναι πολύ φυσικό..Θέλει ένα βαθμό εξοικείωσης με τον πανεπιστημιακό τρόπο σκέψης για να αντεπεξελθεις στις εξετάσεις.Μη σε αγχώνει όμως αυτό..Καλή συνέχεια:clapup:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω διπλές εξεταστικές έχουν ( ή είχαν) μόνο τα ΤΕΙ και ήταν μέσα στον ίδιο μήνα...Δεν ξέρω αν ισχύει πλέον.

Μόνο για τους παλιούς ισχύει η διπλή εξεταστική, αλλά θα είναι η τελευταία τους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Όχι τελευταία απαραίτητα, πάει κλιμακωτά. Ανάλογα με τις αποφάσεις κάθε ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α, αυτό δεν το ήξερα! Νόμιζα ότι ίσχυε η απόφαση για όλα τα ΤΕΙ. Thanks, για την παρέμβαση! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η καλύτερη εξεταστική ever. :D
Tελικά μετά το πρώτο έτος μαθαίνεις πως πρέπει να διαβάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Επιτέλους τέλος εξεταστικής..
Και νέα μαθήματα από Δευτέρα..!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω θα ηθελα να μοιραστω το εξης θεμα που με προβληματιζει:
θελω να δωσω επιλεγομενα απο το τμημα μαθηματικων και νομικης αλλα μερικα απο αυτα δεν υπαρχουν πουθενα στο προγραμμα εξεταστικης κανενος εξαμηνου:eek::hmm:...παρολο που αναφερεται οτι μπορουμε να τα επιλεξουμε κανονικα!:cold::cold:
τι να κανω βρε παιδια?:hmm: να παω στην γραμματεια ή να παω κατευθειαν στα βαθεια?(δηλ να παω να βρω τον προεδρο του τμηματος?):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
τι μαθήματα δίνετε από το Τμήμα Μαθηματικών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Θα πρότεινα πας στη γραμματεία που συνήθως είναι και η αρμόδια να λύνει θέματα σπουδών. Από Νομική τι επιλέγετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
μια στιγμη βρε παιδια να ψαξω να τα βρω και θα σας πω

δεν θα σας τα γραψω ολα γτ ειναι και πολλα: λοιπον απο νομικη
  • ιστορια του δικαιου
  • εισαγωγη στην επιστημη του δικαιου
  • εμπορικο δικαιο (αυτο θα το δωσω τωρα)
  • αστικο δικαιο
  • τραπεζικο δικαιο ( αυτο με ενδιαφερει πολυ)
  • δικαιο οικονομικης εγκληματικοτητας (και αυτο)
  • διεθνες οικονομικο δικαιο κτλ

απο μαθηματικα λεω
  • αριθμητικη αναλυση
  • και πιθανοτητες και αναλογιστικα μαθηματικα
ναι αλλα ο προεδρος δεν ειναι υπευθυνος για το προγραμμα μαθηματων και εξεταστικης?
καλα σε πρωτη φαση θα παω στην γραμματεια...ασε που δεν διαδασκονται καποια απο αυτα....πως γινεται αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Πραγματικά δεν ξέρω το σύστημα αυτό.Κι εμείς παίρνουμε μαθήματα άλλων τμημάτων αλλά τα παρακολουθούμε μαζί με τα παιδιά των τμημάτων αυτών και τα δίνουμε κανονικά. Πάντως σε πρώτη φάση θα δοκίμαζα τη γραμματεία.
Πολύ ενδιαφέροντα μαθήματα (τουλάχιστον τα νομικά για τα οποία μπορώ να εκφέρω γνώμη).
Ελπίζω να βρεις την άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Πραγματικά δεν ξέρω το σύστημα αυτό.Κι εμείς παίρνουμε μαθήματα άλλων τμημάτων αλλά τα παρακολουθούμε μαζί με τα παιδιά των τμημάτων αυτών και τα δίνουμε κανονικά. Πάντως σε πρώτη φάση θα δοκίμαζα τη γραμματεία.
Πολύ ενδιαφέροντα μαθήματα (τουλάχιστον τα νομικά για τα οποία μπορώ να εκφέρω γνώμη).
Ελπίζω να βρεις την άκρη.
ναι ειδικα το δικαιο οικονομικου εγκληματος μου φαινεται απιστευτα ενδιαφερον...τωρα κανω το εμπορικο δικαιο και ειναι ουαου....:D
δηλ τα μαθηματα θα πηγαινω να τα παρακολουθησω μαζι με τα παιδια της νομικης?:redface:περιεργο.. γιατι μερικα απο αυτα τα κανουμε στην σχολη μας μονο για τα παιδια του τμηματος....και γιαυτο οι καθηγητες της νομικης εινια λιγοτερο αυστηροι με εμας:)

δεν ξερω ...μπορει να μην εχουν ζητηση και να μην πραγματοποιουνται για αυτο...κανονικα αμα θελει εστω και ενας να δωσει ειναι υποχρεωμενοι να διοργανωσουν εξεταση,ετσι δεν ειναι?:hmm:
τεσπα , για να δουμε τι θα πει και ο γραμματεας...και βλεπουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Για να μην υπάρξει παρανόηση αυτό που περιέγραψα ισχύει για διάφορα τμήματα σχολών που συστεγάζονται. Για τα λοιπά pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Για να μην υπάρξει παρανόηση αυτό που περιέγραψα ισχύει για διάφορα τμήματα σχολών που συστεγάζονται. Για τα λοιπά pm.
ναι το καταλαβα....για την ακριβεια ανηκουμε στην ιδια σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν δεν τα έχει στο πρόγραμμα εξεταστικής μπορεί να ανακοινώσει αργότερα ο διδάσκων ημερομηνία για -προφορική συνήθως- εξέταση ή ακόμα να είναι υπό μορφή απαλλακτικών εργασιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αν δεν τα έχει στο πρόγραμμα εξεταστικής μπορεί να ανακοινώσει αργότερα ο διδάσκων ημερομηνία για -προφορική συνήθως- εξέταση ή ακόμα να είναι υπό μορφή απαλλακτικών εργασιών.

μπα.απαλλακτικη δεν νομιζω να ειναι...σε ολα τα μαθηματα που κανουμε απαλλακτικη ανακοινωνεται κανονικα η ημερα γραπτης εξετασης για οσους θελουν να δωσουν γραπτα....
τωρα οσον αφορα εξεταση που μπορει να διοργανωνει ο καθηγητης σε δικη του ημερομηνια ...δεν ξερω....δεν το ειχα σκεφτει...
προφορικη εξεταση...ουτε αυτο το ειχα σκεφτει!:/:πρεπει να εχω το νου μου...στο προγραμμα που θα βγει προσεχως!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top